Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Výmena hlavne - diskusia

autor: off mrusnak
pridané: 19.4.2009 18:16
Nevie niekto poradiť kde sa dá kúpiť v SR hlaveň na ČZ vz.24 kal. 8x57 JS?
Ďakujem.
počet zobrazení: 21 401
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-92 z 92 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off tajfi, 21.4.2009 o 12:24

Samozrejme s časti má pravdu aj JARO,je výrobca a puškár ako odberateľ.Výrobca by nemal predať hlavňovinu každému , kto mu zavolá. Ak tak urobí môže si pohnevať odberateľov a puškár ako odberateľ ( či iný obchodník ) ak predá hlavňovinu kamarátovi len tak a on si spraví napr. WMR na čierno nič sa nedeje pokiaľ mu neklepnú policajty po prstoch.Prípadne že sa na to príde je úplne jedno či ju kúpil s komorou alebo bez nej problém má aj ten čo mu ju predal...........ako hlaveň bez komory ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tajfi, 21.4.2009 o 12:16

Dusab čítaj pozornejšie napísal som:Ďalšia vec ak budeš stále zhánať hlaveň ako hotový originál pohrávaš sa zo zákonom s nedovoleného ozbrojovania ...... tým som myslel originál hlaveň do vojenského mausra mod.24 a tie sa dali kúpiť v Rakúsku a všetky do jedneho mali nábojovú komoru kapíto. Takže ja zákon ovládam veľmi dobre. A hlavňovinu si môže kúpiť aj sám no predtým by sa mal dohodnúť s puškárom či mu ju osadí.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 21.4.2009 o 11:02

iboo, no veď len chcem, aby ma niekto odporučil na konkrétny zdroj, kde sa to dočítam. Pokiaľ viem, zákon nerozlišuje, či je hlaveň s komorou, alebo bez. Alebo predsa áno? Teraz som aj ja na pochybách a tak by som radšej uvítal relevantný zdroj, ako citácie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 21.4.2009 o 9:32

jaro1 - nie tak celkom, surová hlaveň (bez komory) nieje považovaná za hlavnú časť zbrane (podla Belsona) čiže podla zákona by mohla byť volne predajná, prax je ale iná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 21.4.2009 o 9:26

Dusab, môžeš toto Tvoje tvrdenie viac rozvinúť? O čo konkrétne sa opiera? Lebo ja si doposiaľ myslím, že či je guľová hlaveň s komorou, alebo bez nej, je to úpodľa zákonna detto. Nedovolené ozbrojovanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dusab, 21.4.2009 o 8:11

Tajfi ked kupi polotovar hlavne bez nabojovej komory tak je vsetko v poriadku a v ramci zakona, ale to urcite ovladas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tajfi, 21.4.2009 o 6:26

Hlaveň bežne do vz24 nekúpiš chápeš to. To ti tvoj puškár nepovedal. Dakedy sa dali kúpiť v Rakúsku ale to je už dávno zatvorene. Musí si tvoj puškár objednať polotovar a skopírovať originál...Kapíto.Ďalšia vec ak budeš stále zhánať hlaveň ako hotový originál pohrávaš sa zo zákonom s nedovoleného ozbrojovania , tak radšej sem takéto príspevky ani nepíš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 20.4.2009 o 20:04

Napis mi postu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mrusnak, 20.4.2009 o 19:30

Chlapi ďakujem za Vaše postrehy, puškár je ochotný to urobiť, avšak halveň do 24 sa mi zatiaľ nepodarilo zohnať. Neviete poradiť kde a za akú cenu sa dá zohnať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 20.4.2009 o 11:37

Samozrejme najprv musis zajst k puskarovi a poradit sa co a ako. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tajfi, 20.4.2009 o 11:10

Radšej si nič nekupuj. Puškári to nemajú radi.Je to veľká práca a nechci aby višla na nivoč kvôli hlavne krorá nemá pôvod tým aj spojenú zníženú kvalitu.Mohli by ti aj odmietnuť prácu s tvojou hlavnou. Najlepšie urobíš ak si zistíš cenu a kvalitu prevedenia toho či onoho puškára. Teda či dokáže splniť tvoje nároky, nakoľko pri výmene hlavne sa dá zbraň doplniť prevedeniami , že ju ani nespoznáš...Ak sa rozhodneš potom ju zanes PZ na expertízu , ked príde zanes puškárovi a viac sa nestaráš. Všetko zabezpečí on.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 20.4.2009 o 10:47

Jedine polotovar a dat to potom puskarovi na osustruzenie. Ja som kupoval v CR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-92 z 92 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov