Heming hunting
dnes je utorok,  16. apríl 2024,  meniny má Dana/Danica,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:56,  dnes západ slnka: 18:36
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Výmena hlavne - diskusia

autor: off mrusnak
pridané: 19.4.2009 18:16
Nevie niekto poradiť kde sa dá kúpiť v SR hlaveň na ČZ vz.24 kal. 8x57 JS?
Ďakujem.
počet zobrazení: 21 335
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 92 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off uhrineki, 1.6.2015 o 7:02

jaro1, ospravedlňujem sa za zle prečítaný komentár. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 31.5.2015 o 17:28

Uhrinek pisal snad niekto, ze Bohler bol vyrobcom zbrani ??? Inac skus si precitat dejiny az po sucasnost aj Ty. Dozvies sa, ze na iste zbrane sa dodavaju polotovary hlavni od oceliarne Bohler, ktora vyraba hlavnovu ocel podla originalnej receptury vyvinutej svajciarskym metalurgickym vyskumnym ustavom pre zbrane (napr. aj mauzer M 03). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off uhrineki, 31.5.2015 o 12:17

Nikto tu nepovedal že zahraničné zbrane boli nekvalitné, len dnes je málo takých výrobcov čo robí zbrane od a po z. Vetšinou je to tak že jedna firma robí to, druhá zasa to a potom to len niekto poskladá a dáto na pult ako svôj výrobok. A ešte taká pripomienka Bohler bol v 30-tých rokoch výrobca hlavní, nie zbraní. Poriadne si prečítaj dejiny jaro1. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 31.5.2015 o 11:35

To sú také "pindy starých zbrojnošov", myslím tie legendy o špičkovej svetovej kvalite českej ocele a aj zbraní. V tých starších časoch "svet", to bol východný blok. V takých geografických reláciách (prípadne aj s časťou Azie a Afriky) to mohlo platiť. Pred pár rokmi mi jeden diskutér poslal tabuľku so zložením mýtickej elektroocele Poldi Kladno. V porovnaní s dnešnými metalurgickými produktmi nič moc. Zbrojovka Brno so svojou legendárnou zbraňou Super asi zomrela na dokonalosť. Ale pravdupovediac, neviem, akú úlohu zohralo napadnutie konštrukcie kozlice Super firmou Merkel. Ked som tam bol v čase likvidácie Zbrojovky nakupovať ND, na túto otázku mi nevedeli odpovedať, len konštatovali, že zbrojná výroba bola nerentabilná a finančne ju ťahali ostatné výrobné odbory. Tým nechcem dehonestovať a zatracovať ani diskutovaný materiál, ani zbrane, ale pripisovať im nejaké legendárne vlastnosti pokladám za nenáležité ..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off BLEIKER, 31.5.2015 o 9:55

len malá oprava -namiesto 527 som v predchádzajúcom príspevku napísal 557.Jasné,že česká hlaven a hlavnovina je jednaká-blato a to si nemyslíme,to vieme.Ono ani Krieger by nestál tak vela,lenže takmer 200EUR na kus robí dovoz a to musí íst v zásielke minimálne 10 hlavní.Jednoduco 527 v 223 alebo 223 v tej WVa má vystarané a ešte sa mu vrátia peniaze za predaj ZKK,tak nie je o čom,7x64 predá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 31.5.2015 o 9:53

Uhrinek pozdravujem, mozes prosim svoje tvrdenie cit: „Zetky a ZKK-čky boli v tých rokoch robené jedna z mála najkvalitnejších oceli na svete" odborne podopriet? Zaujima ma co to bola za ocel, konkretne akeho zlozenia (aj percentualne), preco bola jedna z mala kvalitnych ? Chces povedat, ze v tom case zahranicne ocele napr. Krup, ci Bohler boli horsie od Ceskoslovenskej ocele? Ja si myslim, ze kapitalizmus aj v tejto otazke mal navrch a aj polovne zbrane ci Nemecke, Rakuske, Belgicke mali iny glanc, ako zbrane Ceskoslovenskej zbrojovky. Na druhej strane vsak treba povedat, ze niektore modely zbrani z nasej zbrojovky boli vydarene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off uhrineki, 31.5.2015 o 7:58

Ešte som chcel dodať o tých hlavniach, vy si myslíte že napr. hlaveň českej zbrojovky v CZ 557 je iná ako predávajú hlavňovinu? Vetšinou to funguje tak že Zbrojovka dostane zakázku na určitý počet guľovnic a lebo guľobrokov v určitom kalibri, a keď spravia niekoľko kusov hlavňoviny na vyše, tak to sa dostane na pult podnikovej predajne v UB. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off uhrineki, 31.5.2015 o 7:47

pandúr1 nedá mi sa ku tomu vyjadriť, som toho názoru že za málo peňazí, málo muziky. Nechcem nikoho nahovárať a ani presviedčať, aby si nechal vymeniť na staré puške novú hlaveň, aby sme my puškári mali robotu. Chvála bohu roboty mám vyše hlavy. Čo tu bolo povedané že staré by sa malo vymeniť za nové, tak to by som až tak netvrdil. Všetky opakovacie guľovnice sú odvozené od typu Mauser M-98 a lebo Steyer napr. model 1907. Ja konkrétne som si prerobil ZKK 601 na kaliber 7,62x45 a teraz si akorád prerábam starú Zetku na kaliber 8x64S. Prečo? Lebo to chcem, Napr. zbrane Zetky a ZKK-čky boli v tých rokoch robené jedna z mála najkvalitnejších oceli na svete. A za ďalšie majú úplne jednoduchý spúšťový mechanizmus, ktorý sa len tak neposerie. Zbrane niesu elektronika, že vývoj sa mení každých pol roka. Ale každý máme na to iný názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 30.5.2015 o 20:58

Tiež som uvažoval o výmene hlavne na ZKK 601 no rýchlo som z toho vytriezvel. Staré zbrane som predal a teraz čakám na nové. Podľa hesla " staré musí uvolniť miesto novému". Nešpekuluj ani ty ZKK predaj a kúp novú zbraň v kalibri aký sa ti páči. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 30.5.2015 o 20:45

Ivan nie preto som sa pýtal, ja na flinte hlaveň určite meniť nebudem. Ide o to, čo ste tu už spomenuli. Hlavńovina, resp. surová hlaveň rátam 300 eur, černenie + výmena ďalších možno 150-200 eur, to sme už na 500 eurách, administratíva a čas a aj tak to je len stará flinta (aj keď ja ZKK nezatracujem) a tu má odkaz prípadne odkaz novú kvalitnú flintičku za veľmi slušnú cenu. V najbližšej zásielke budú aj 22-250, 223jka, 243 jka, 25-06. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 30.5.2015 o 20:41

A presne to uhrineki vystihol-lebo tá suma 500EUR,čo uviedol zadávatel može byť jedine tak pri českej hlavnovine-blatko,do toho by som ja nešiel a ako je to momentálne s kvalitou LW netuším,lebo išli kvalitatívne velmi dolu-moýno už teraz nie,ale nie je to tak dávno,tovar,ktorý šiel pre vých Europu bol pohroma od nich.Krieger hlaven samotná vychádza na 500 Eek a potom ostatné ako práca,skúšobna atd k tomu-čiže sme na cene zbrane nejakej uplne novej napr.CZ557 a podobné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 30.5.2015 o 20:34

xwolf-nie možno,ale určite,ak dotyčný má kalibre a zbrane ako uviedol,tak to nemá absolutne význam,ak chce malú ráž na škodnú.srnčiu a tým pádom aj výmena hlavne je bezpredmetná.A navyše tá22-250 má super balistiku,parádny Stop efekt aj s rezervou výkonu,nie je o čom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off uhrineki, 30.5.2015 o 19:28

To je pravda, môj známy predáva takú to zbraň za 500€, je to osem ročná puška. Tak že sa neoplatí meniť hlaveň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 30.5.2015 o 19:07

Len tak na okraj, v obchode u Jedličku v Zelenči pri Trnave je na predaj takmer nová CZ550 Lux v kal. 22-250, cena bude približne taká, že výmena hlavne v ZKK možno stráca zmysel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off uhrineki, 30.5.2015 o 18:58

Počítaj že za kvalitu musíš zaplatiť, to znamená že pokiaľ chceš mať z triedy oceli 15 230.3, tak za českú 60 cm dáš zhruba 120-180E€, záleží od kalibru. Pokiaľ chceš Lother Walther, tak tam je cena podstatne vyšiia, záleží od triedy materiálu. Cena sa tam pohybuje od 250- 500€. A ešte jedna rada, pokiaľ si zoženieš hlaveň sám, a nevieš čo kupuješ, tak žiadny puškár sa ti za tu hlaveň nezaručí. Ja osobne také kšefty neberiem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 30.5.2015 o 17:47

Chlapci, kolko stoji co len trochu kvalitna hlavnovina resp. hlaven? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 30.5.2015 o 9:09

Uhrineki ti dobre radí-na škodnú ti stačí aj 223 alebo 22-250 a netreba to trepať do ZKK 600,223 za 500 EUR KúPIš jazdenúCZ 527 a máš vystarané,navyše to bude lahká flintička na nosenie,ZKK predáš a máš pokryté takmer náklady na zbraň na škodnú bez tortúry-aký je ten svet jednoduchý,či nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off uhrineki, 30.5.2015 o 7:28

Do ZKK 600 môžeš dať pomalu všetky dostupné kalibre, okrem magnumových a malích kalibrov. A kaliber 6,5x55SE nieje zlí kaliber. Už som dával do ZKK 600 kal. 308 Win. a fungovalo to normálne. Pokiaľ to chceš výhradne na líšky, tak ani kaliber 22-250 nieje na zahodenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagttiger, 29.5.2015 o 21:36

tak ten proces viem,zbran na balistiku potom hlavnovinu by zohnal puskar a vsetko oklo toho...(mal by som sa zmestit do tych 400-500e)teraz mam hlavnu zbran tikku t3 battue 8x57IS a remington 700sps 30-06,a zkk uz pouzivam malokedy a preto by som znej cjcel spravit nejaky mensi kaliber(podla moznosti)hlavne na skodnu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 29.5.2015 o 21:27

6,5x57 Nieje moja šálka a 270 W je už veľmi podobné ako 7x64. No a tá tortúra . Zbraň dať na balistiku - už neviem poplatok Hlavňovina 100 € ( czUB polotovar )- cca 600 € krieger, a medzi tým ešte kopec hlavňoviny Bergara -300 Lothar - podľa kvality ... Ešte Kuna z cz Práca puškár 100-300. Zbraň je na svete a najskôr lepšia ako pred tým z fabriky. Ak sa nemýlim z Brodu by sa do Zkk 600 mala dať objednať aj komplet hlaveň ( na to sú tu väčší znalci - tak dúfam poradia ) a v 6,5x55 SE by to bola pohodička aj so širokým výberom streliva. Na lovecké účely by to bolo OK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 29.5.2015 o 19:55

len ked chalan zistí,akú tortúru by musel podstúpiť a čo by to stálo,tak už dávno bude strielať z novej zbrane a to ovela skor a s menšími zaobstarávacími nákladmi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 29.5.2015 o 19:34

Durell to trefne vystihol . Ja len na doplním ešte 6,5x57 , 270WIN... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 28.5.2015 o 9:10

6,5x55 SE , 6,5x65RWS, 25-06, 6,5-284 , Všetko príjemná strelba a s kludom môžeš všetko čo u nás chodí po lesoch a loví sa, je to len o vhodnom strelive a dobrom zásahu. Všetko sú to ráže s CIP OAL 80-84 mm a to tam vojde. Akurát pri 6,5-284 bude musieť puškár mierne upravovať aj schránku a podávač v schránke. Všetko vhodné minimálne na 600 m Dá sa aj 1000 m .( ale to chce hooodne treningu už od tých 200m hore .) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Daniel8, 27.5.2015 o 21:20

Najmensie co tam mozes dat, je asi 7x57. zaver na ZKK 600 ta nepusti do mensej raze. Potom uz je ZKK 601 kde je kratky zaver, teda aj kratsie naboje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagttiger, 27.5.2015 o 21:07

Zdravim,da sa vymenit hlaven na zkk600-7x64 za nejaky mensi kaliber?Myslim tym nieco dobre na lisky popr.srnec,prasa,zcoho by sa prijemne strielalo aj na dlhsie vzdialenosti 200-250m max?poradte aky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 1.3.2011 o 10:52

Lanus vďaka, nebyť teba ani neviem, že tu nemám nárok písať. Dobre poznám v maloobchodnej sfére, ako a čo je schopný Slovenský národ reklamovať a ako je schopný klamať a vyhovárať sa a svoju nešikovnosť zvaľovať na vinu výrobku, no bol by som zvedavý, ako by si sa zmieril napr. ty s tým, keby si si kúpil gulovnicu za dva litre (po vyskúšaní nájdeš vadu) a jednoducho by si ju nešiel reklamovať, lebo ty si si svojou kalváriou reklamácii prešiel ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 1.3.2011 o 8:29

iboo - Ja som "pochopil" a preto píšem čo píšem;Ty však žiješ v ilúzii patriacej k mladosti ! Keď prejdeš "kalváriou" reklamácií ako podaktorí zistíš,že medzi reklamáciou rozptylu zbrane a napr. nefunkčného televízora je podstatný rozdiel ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.2.2011 o 22:14

lanus - nepochopil si. Mám doma CZ550 a mám k nej nástrelný terč s číslom zbrane a menom človeka kto to odstrielal.Kupoval som ju novú, ak by rozhadzovala hneď tak na základe deklarovaného originálu nástrelného terča u predajcu rekklamujem výrobok, lebo nespĺňa to, čo výrobca k zbrani doložil ako "výsledok výstupnej skúšky". ČZ negarantuje rozptyl na neviemkolko tisíc výstrelov a steyr mannlicher to dobre vie, lebo tie pušky niesú pre ludí an celý život, ale vecou spotrebnou, čiže majitel z nej dá dve tri tisícky a puška putuje ďalej.Skôr sa mi vidí lepší prístup CZ ako S.Mannlicheru, lebo CZ ti dá konkrétny nástrelný terč kdežto Mannlicherovci len v PC upravený nejaký obrázok s tromi krúžkami (akože dierky v terči). Samozrejme že reklamovať sa dá úplne všetko, len záleží s akým výsledkom :)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 28.2.2011 o 14:48

iboo samozrejme, maš pravdu o tom nepochybujem, ja som len poukázal na to, že takisto môžeš reklamovať rusa ako aj steyera. Druhá vec je to čo píšeš s tým záručákom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lanus, 28.2.2011 o 13:34

iboo - A čo myslíš koľko percent výrobcov ich má ?! Česť výnimkám!!! CZ k ním žiaľ nepatrí !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.2.2011 o 13:25

pandur1 - a ver tomu že nie.Pred týždnom som mal v rukách novučký steyr mannlicher opakovačku v 8x57JS a v "záručáku" je garantovaný rozptyl do 3cm/100 po doby 10 000 výstrelov. Jak bude rozptyl väčší s dobrým strelivom, viem na základe čoho idem reklamovať, že daný výrobok nespĺňa výrobcom garantovanú mieru spolahlivosti. Pri ruskej gulovnici, kde ti nikto nijaký nástrelný terč nedá, ideš reklamovať len na základe subjektívneho posúdenia. Lanus - nikto tu nerieši nijaké normy, ale výrobcom stanovené/nestanovené či garantované podmienky prevádzky výrobku !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 28.2.2011 o 13:13

iboo, tu nejde o rozptyl, ale o to že mu vydulo ústie hlavne. A k tej reklamácii ruských pušiek. Nie je to až také zložité, tak ako uvádza lanus záleží na výrobcovi, či ti uzná reklamáciu al. nie. Môže sa stať, že aj pri 5.000 E puške sa stane že rozhadzuje a tak isto to budeš reklamovať, ako ruskú IŽku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 28.2.2011 o 13:10

lubi, predajca ju určite zasiela výrobcovi, neviem si inak predstaviť akoby Ti ju vyreklamoval. Výrobca sa musí vyjadriť ku cchybe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 28.2.2011 o 10:18

iboo - Možno sa Ti to bude zdať čudné,ale neexistuje žiadna všeobecne platná norma !!! na rozptyl ! A tak rovnako ako s IŽ-kou môžeš dopadnúť aj so zbraňou podstatne renomovanejšieho výrobcu "ak sa postaví na zadné" Ty budeš "ťahať za kratší koniec" !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.2.2011 o 2:13

motaq - bol by som velmi zvedavý na potup reklamovania gulovnice IZH18MN , s ktorou by som nevedel urobiť rozptyl na 100m pod 15cm, že čo by si šiel reklamovať predajcovi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 25.2.2011 o 21:47

tazko povedat, zalezi od predajcu, predpokladam, ze ak to uzna tak to posle vyrobcovi alebo zastupcovi vyrobcu, pripadne servisu ktory je opravneny vykonavat zarucne opravy, ale to v pripade zbrane asi nebude tak ako u inych vyrobkov, jedine,ze by mal vyrobca nejakych zmluvnych puskarov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubi, 25.2.2011 o 21:41

A este sa jedna otazka pri reklamacii, predajca ju neposiela naspet do vyroby? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubi, 25.2.2011 o 21:32

Diky chalani za rady pojdem to najprv reklamovat a potom sa uvydi ako dalej.vpripade vymeny hlavne by som pouvazoval o 56 cm hlavni,pacila by sa mi viac ako 60ka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 25.2.2011 o 13:59

jedna dolezita vec pri reklamacii, ak to chce predajca zamietnut musi dat spravit na svoje naklady odborne posudenie, alebo aj je vec starsia ako 12 mesiacov musi ti oznamit kam si to mozes dat na odborne posudenie (naklady podla zakona znasa predajca). Nenechaj sa odbit tym ze predajca to zbrucha zamietne. Dalsia dolezita vec, reklamaciu musi vybavit do 30 dni, ak reklamaciu uzna nestaci ze sa vyjadri ze ju uznava ale do 30 dni od podania ju musi aj odstranit. Takze lubi zober flintu, zober zarucak a chod to reklamovat. Vsetky ostatne riesenie az potom ak ti to zamietnu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 25.2.2011 o 13:24

a ešte jedna vec, určite sa tým zmení výkon použitého náboja. A maš úplnú pravdu, najskôr reklamovať, a ak neuznajú reklamáciu, až potom by som to riešil inak, ale skôr výmenou hlavne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 92 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM