Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kúpa a dovoz zbrane zo zahraničia - diskusia

autor: off peter804
pridané: 14.4.2009 18:07

Dovoz zbrane zo zahraničia, vaše skúsenosti postrehy a rady.

počet zobrazení: 31 944
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 94 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Kasius, 11.12.2023 o 10:22

Ahoj, má tu niekto skúsenosti s dovozom zbrane z Rakúska? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on dany76, 24.5.2023 o 22:11

Reakcia na príspevok od Belson, 20.5.2023 o 21:40 :
Dakujem za prispevok. Ano, velmi vela veci sa zmenilo za poslednych 10-15 rokov a aj Kanada uz nie je to co byvalo, hlavne odkedy tam su pri moci liberali na cele s ich neschopnym lidrom. Ale to je tiez vec nazoru. Naboje (live rounds) sa stale daju previezt v batozine (do 11lbs), no musia sa deklarovat pri check-in, no asi nie vsetky aerolinie to povoluju (aircanada, lufthansa -ano) a takisto nie je mozne prevazat zbrane cez niektore letiska - napr. Londyn! Ten podstatny rozdiel medzi Kanadou a SR je v tom, ze v Kanade staci platna FAC na nakup, transport, a drzanie zbrane, kdezto v SR pri nakupe zbrane nestaci mat len platny zbrojny preukaz, ale si treba ziadat o povolenie a suhlas k nakupu zbrane od MV, resp. PZ, asi trochu prezitok z minulej doby! Takisto v Kanade nie je povinny register zbrani (aj ked tam doslo k zmenam minuly rok, hlavne co sa tyka nakupu a registracie pistoli - handguns) a na SR musi byt kazda zbran zapisana v zbrojaku a mozno drzat len strelivo pre ten konkretny typ zbrane v dannom kalibri. Takze mne to vychadza asi tak, ze by to vsetko malo byt v pohode, iba ak by som natrafil na nejakeho "ambiciozneho" uradnika, ktoy bude mat na vec iny nazor! Uvidime .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 22.5.2023 o 22:02

Reakcia na príspevok od rys2, 20.5.2023 o 23:19 :
Ďakujem za privítanie, nakukol som tu ozaj po dosť dlhej dobe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off rys2, 20.5.2023 o 23:19

Vitaj Belson! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 20.5.2023 o 21:40

Reakcia na príspevok od dany76, 3.5.2023 o 16:39 :
Tá situácia mi silne pripomína moju spred x rokov. Tiež som si viezol z Kanady domov dve guľovnice, tiež som držiteľom kanadskej PAL (aj na restricted zbrane), takže s Export Permit nebol problém. Priebiehalo to takto: Počas pobytu v Kanade som si písomne zažiadal o ZSL na našom zastupiteľsrve v Ottawe, poslali mi ho poštou, žiaden problém (inkasovali si aj úradný preklad do EN). Keďže som pristával v Krakove a domov som sa presúval autom, nechcel som nič riskovať a na poľskom konzuláte vo Vancouveri som si radšej vybavil ich tranzitný papier, aj keď vo vydanom ZSL boli údaje aj tranzitné (dátum, hraničný prechod PL-SK). Po pristátí som na letisku automaticky začal hľadať nejaké colné oddelenie, kde si tie moje zbrane vyzdvihnem. Ešteže manželka striehla na naše kufre pri pohyblivom páse a okamžite ma privolala k mojim rotujúcim zbraniam, ktoré sa vozili s ostatnými kuframi a čakali, že kto si ich vyzdvihne. Našťastie tá šanca ostala mne, tak som ich vzal a išiel domov (mohol som ušetriť nejakých 100 CAD na poplatku pre poľský konzulát :-)). V zákonnej lehote som ich na polícii prihlásil a bolo. Keďže moje kalibre neboli celkom bežné (7mm WSM a .35 Whelen) a vraj sa nenachádzali v policajnej databáze, vydanie preukazov nebolo okamžité, ale všetko zbehlo hladko v rozmedzí pár dní. Keďže som si doviezol svoj majetok (už tam som ich vlastnil nejaký ten piatok), neriešil som žiadne iné záležitosti. Či sa odvtedy niečo zmenilo netuším, ubehlo už nejakých štrnásť rokov, takže aktuálna situácia môže byť iná, moje informácie treba brať orientačne. Aj na inom letisku by to možno bolo iné. Odvtedy som ešte raz robil osobný dovoz nejakých komponentov (nábojnice, strely). A keďže to nebolo len pár kúskov, pre istotu som si pred cestou vybavil doma nákupné povolenie, aby som mohol preukázať, že som oprávnená osoba. Riadne som to deklaroval (aj vopred u aeroliniek) a všetko zbehlo v pohode. Akurát na letisku v Kanade to chceli vidieť, lebo personál mal problém pochopiť rozdiel medzi „bullets“ a „live ammo“ (laické tamojšie ucho keď počuje bullet, tak si predstaví náboj). Keďže ma odšikovali aj s kufrom nabok, keď som sa vracal naspäť dopredu k prepážke, môj prezdvorilý kanadský vnuk vysvetlil v zástupe čakajúcim pasažierom, že grandpa ich nepredbieha, ale že si len bol dať skontrolovať ammunition, ktorú vezie. Takže som sa dobre pobavil pri pohľade na ich zmeravené ksichty. Či sa niekto z nich rozhodol radšej necestovať, neviem… :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on dany76, 3.5.2023 o 16:39

Zdravim! Chcel by som si doviezt (trvaly dovoz) dve zbrane - gulovnice na polovne ucely z Kanady. Mam kanadsky aj slovensky zbrojny preukaz, vyvozne povolenie nie je problem vybavit na kanadskej strane (export permit), ale narazil som na viacero nejasnosti s vybavovanim ZSL (zbrojny sprievodny list) na SR strane. Rozumiem tomu tak, ze si o ZSL poziadam na konzulate a po naslednom suhlase z MV SR mi bude ZSL vydany. Otazka znie, ako a kde bude tento ZSL skontrolovany pri transporte zbrani na SR (planujem ich zobrat so sebou na lietadlo, uzamknute v puzdre na zbrane podla pravidiel aerolinii)? Na letisku v Kanade to nikoho nezaujima, hlavne ze mam platnu zbrojnu licenciu a vyvozne povolenie. Ale ako to je pri vstupe do EU? Ked vystupim z lietadla vo Viedni, tak ich asi moj kanadsky zbrojak nebude zaujimat, takze staci mat ten ZSL zo SR a zbrane zdeklarovat na vystupe z colnej zony? Budem musiet platit nejake dovozne clo na tie zbrane aj ked su to moje osobne zbrane, davnejsie v minulosti zakupene v Kanade? Musi byt ZSL niekde uradne overeny na letisku pri vstupe do EU, alebo ho staci len predlozit do 7 dni na Useku zbrani a streliva pri zapise zbrani na moj Slovensky zbrojny preukaz? Dakujem za akukolvek pomoc v tejto veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off DenisF, 1.4.2018 o 22:15

Skusim to nejak sprehladnit: DOVOZ Z EU - treba EU formular a ZSL - ano a ist pre zbran osobne, nakolko vy ste osoba, ktora ma opravnenie s tou zbranou cestovat. Ano, mozte aj lietadlom, ale zbran musi byt v hard case zo zamkom (klucik, ciselny kod, biometricky) - predajca potrebuje ten isty formular (dal som opbrazok do prilohy) a jeho vybavenie tiez bude nieco stat. Napr pre rakusko je to: 62 EU povolenie v rakusku, 16.50 EU formular v SK, 16.50 ZSL, 4.50 Karta zbrane. Dokopy - tak nejak 100 euro navyse. Dovoz USA - ako sukromna osoba to nerieste ani nahodou. Kludne sa moze stat ze dovoz bude stat tolko, ako ta zbran. Pre ilustraciu dovozne povolenie, vyvozne povolenie, doprava (min 1000 euro), clo, DPH, tlakove skusky, a to nehovorim o stratenom case a nervoch...;) V pripade ale, ze by ste nieco naozaj strasne chceli, viem vam pomoct. Kúpa a dovoz zbrane zo zahraničia - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off DenisF, 1.4.2018 o 21:20

Reakcia na príspevok od peterber, 11.4.2017 o 16:36 :
Zdravim, to od predajcu je uplna sprostost. Len sa mu nechce ist pre vyvo0zne povolenie na miestny urad. Rakusania maju sice zakaz, ale pozemneho tranzitu zbrani cez ich uzemie. To ale neplati na to ked tam pridete a kupite si to na mieste. Ale, pokial by vam robil problemy aj nadalej, kludne mozme zvolit moznost ze vam to "kupim" ja a predam ako fyz. osoba. Je to celkom jednoduche, akurat to stoji nejake poplatky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off blyskac1, 20.3.2018 o 20:01

Ocenim aj postup a skusenosti z dovozom zbrane z Nemecka Rakuska a Ceska ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 20.3.2018 o 20:00

Táto diskusia je tu už založená... pozri staršie diskusie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off blyskac1, 20.3.2018 o 19:58

dovoz zbrane z EU a dovoz zbrane z USA - Vie my tu niekto poradit postup na dovoz zbrane z USA? Ak vobec neaky existuje pretoze Ministerstvo zahranicia tvrdi jedno Ministerstvo hospodarstva druhe Prezidium policajneho zboru tretie Evidencia zbrani ta ani zatat Colna sprava stvrte prepravca piate Teda dohromady obrovsky gulas a to je iba u nas...co este bude v Amerike ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sinko, 22.12.2017 o 19:00

Dovoz zbrane z USA, vie niekto poradiť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 11.4.2017 o 16:36

Len na pousmiatie...zaujimava situacia. Pribuzny si nasiel pusku v Rakusku, v jednom obchode...nova, je na predajni. Zarezervoval si ju cez znameho z Rakuska, ze vybavi u nas na Policii potrebne dokumenty, oskenuje im to, zasle mailom a aj doporucene, v originali. Ze Ked rakusky predajca vybavi papiere u nich na Policii, nech sa ozve a kedze je to par kilometrov za hranicou, zbehne sa pre pusku. A nastal problem, predajca dnes povedal, ze v Rakusku uz je nemozne si na predajni vyzdvihnut zbran a vraj jediny sposob je ju exportovat kuriernou postou.co teraz? Na kuriera pribili blazni okolo 250eur. To je hrozne vela, a nas zakon zakazuje tento sposob. Este mozno je sanca, ze zbran kupi Rakusan a potom sa pojde pre nu ako pre akoby pouzivanu...mozno je to iba myslienka priechodna...snad ju nemusi fyzicka osoba tiez zaslat kurierom...patova situacia...a to sme vraj v EU. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off eridzek, 26.1.2017 o 21:44

zdravim, len som sa informoval ci sa oplati kupa zbrane zo zahranicia alebo nie, vyhody a nevyhody a ake su moznosti.. takze sa ospravedlnujem ak som sa niekoho dotkol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on dzano, 6.1.2017 o 22:48

Zdravím Vlado. Bral som svoju 550tku priamo z Brodu a vtedy som si na SK polícií zobral zbrojný sprievodný list a predchádzajúci súhlas na dovoz zbrane alebo streliva a kým mi v Zbrojovke vyskladnili flintu, zbehol som do Hradišťa na políciu, kde mi dokumenty potvrdili a bolo. Určite ťa to bude stáť minimálne 17.50€ na našej polícií a samozrejme cestu do CZ. Na SK ju potom musíš prihlásiť do 7mich dní. Vhodné by tiež bolo, aby si si na CZ polícií pozrel úradné hodiny a zajednal termín, aby si to na šup vybavil. Prípadne, ak máš známeho s licenciou ... puškára, alebo podobne, tak by ti ju možno vedel dopratať aj bez cestovania, za určitú sumu. LZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off klvlado, 6.1.2017 o 11:32

Prepis zbrane z Ciech na Slovensko - Dobry den Kamarat z Ciech mi ponuka zbran, ale neviem ako je to s prepisom na Slovensko. Prosim Vas viete mi niekto poradit ako nato? Niesu s tymto prevodom spojene nejake colne poplatky resp zlozita administrativa? Nikdy som zbran neprepisoval a nemam ziadne relevantne skusenosti Vopred Dakujem za pomoc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urbanovic, 3.1.2017 o 11:13

ano to je pravda ze bazar si hodi nejake percento a navysi si sumu ale aj tak mi to vychadzalo menej ako keby som si mal ist pre nu sam a riesit vsetko sam..nebolo to az o moc predrazene..bolo to v pohode a som spokojny ze som to poriesil takto.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 20.12.2016 o 12:55

Urbanovic: uz len otazka, kolko si ten bazar hodi rabat. Ale nemozme vsetkych hadzat do jedneho vreca. Su aj seriozni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urbanovic, 20.12.2016 o 9:48

len tu potom nastava niekedy problem, ze nie kazdy ma znameho zbrojara a tak ako napisal motaq, neviem ci by si bol ochotny vybavovat licenciu len kvoli mojej jednej zbrani..ale ja som to poriesil jednoduchsie...cez chlapika, ktory ma bazar a viem ze dovaza z nemecka zbrane, ma rozne licencie a u neho mam aj zaruku a viem ze zbran je aj odskusana...ale kazdemu ako vyhovuje, nech si tak spravi...mne prisiel tento sposob jednoduchsi, ako nejaky risk alebo zhanat zbrojara ktory ma licenciu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 19.12.2016 o 19:31

peterber, uz vidim toho tvojho znameho zbrojara ako si kvoli jednej zbrani ide vybavovat licenciu na dovoz zbrane zo zahranicia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peterber, 18.12.2016 o 0:25

Ked je tu debata o tom dovoze, aky je problem poprosit znameho zbrojara s licenciou, objedna pusku, pride mu kurierom, prepise sa a teraz neviem co je tu na tom zle? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off osocyrudo, 30.11.2016 o 11:25

Peterber zisťoval som si to na polícií. Bol som sa tam popýtať, síce mi povedali že je potrebné vypísať iba nejaké dve tlačivá a to jedno slovenské a druhé európske ale pomerne dosť mi prízvukovali a upozorňovali, že aj keby som si objednal zbraň z Nemecka, tak by som si musel ísť pre ňu osobne. Keď som si to prepočítal tak by som ešte aj prerobil, lebo to čo by som možno ušetril na lacnejšej zbrani, tak by som dal na benzín, lebo 1200km nie je len tak. Neviem mňa tieto veci strašne odradili ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 25.11.2016 o 14:12

Osocyrudo: ake zlozite papierovacky? Platba je vacsinou vopred, pochopitelne... Jedine si treba overit u predavajuceho, ci je zbran skladom, aby si nepresvihol termin platnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fery71, 8.9.2016 o 18:55

zdravim priatelia nenasiel by sa tu niekto kto teraz niekedy doviezol zbran z nemecka dost ma to suri a potrebujem radu dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 3.2.2016 o 20:52

Jednoducha vec. Mas to v sprave. Len dolezite je si overit dostupnost na sklade, lebo je bezna vec, ze uvedene zbrane su na sklade a pritom ich musia objednat. Ale jednoducho napisat mail a si v obraze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tom18101991, 3.2.2016 o 13:13

Zdravím priatelia, ak sa tu nájde niekto čo má skúsenosti s nákupom zbrane z zahraničia potreboval by som pomoc. Prosím kontaktujte ma tu na cez diskusiu aleo mi pošlite poštu cez LZ. Konkrétn mi ide o dodržanie 7dňovej lehoty zaevidovania zbrane po dvoze zo zahraničia. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slovhunter, 1.11.2015 o 20:12

Ale rozumeju. Ako nevidim problem. Ale ak si niekto mysli, ze si najde zbran niekde na internete a porovnava cenu s predajnami na Slovensku, tak nech si ju kupi vonku. Netreba zabudat, ze napr.k cenam na aukci treba pripocitat 20 az 25% pre aukcny dom, ich poplatky za papierovacky cenu na dopravu, kolky a.p. Potom bude prekvapeny, ak z 1000€ zbrane - super cena - je zrazu 1500 a este ziadna zaruka. Ceny u predajcov novych zbrani v zahranici su niekedy vyssie ako u nas. Ak by som mal kupovat kupovat novu zbran, tak urcite doma ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 1.11.2015 o 19:43

Cize o predbeznom suhlase pre dovoz zbrane nas zakon nehovori nic? Dalej... na predbezny suhlas potrebujes dat policajtom viac informacii ako je v ziadosti pre ZSL. Pri trvalom dovoze uvazdas v tlacive iba druh zbrane. Znacku, typ a kaliber nie a ani vyr. cislo samozrejme. To chcu pri udajoch na predbezny suhlas spolu s udajmi o predajcovi. Nas zakon je taky ze mu nerozumeju ani policajti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off slovhunter, 1.11.2015 o 19:19

Presne tak. Das ziadost na vystavenie - zbrojny sprievodny list. Aj napriek tvrdeniam odbornikov tam musis uviest pozri sem: odkaz koniec prvej strany . druh, značka kaliber. Sucasne s vystavenim zbr,spr,listu zadaju tieto udaje do systemu na vytlacenie predbezneho suhlasu /je to tlacivo EU pozri logo vpravo hore - to znamena ze to co je v nom bod 1. je aj v Nemecku bod c.1/ kde musis uviest krajinu odkial to dovazas, meno a sidlo predavajuceho, udaje kupujuceho a udaje o zbrani, kde potrebujes uviest aj cislo zbrane. Na jeden suhlas sa da ziadat o 9 zbrani, kazda 16,5O/ Vystavia ti potom predbezny suhlas na dovoz. Ten bud zasles pradajcovi, alebo si zisti ci ti to urobia na pockanie /ked som kupoval zbrane od Prof.Hromasa urobili mi to v Brne na pockanie, ale uz som cakal aj mesiac u Springra vo Viedni/ kde ti urad v cudzine na jeo zaklade vystavi ich suhlas na vyvoz pre predajcu. Tento dokument potom predlozis spolu so zbranou na policii, ktora nasledne zaeviduje zbran do nasho systemu. Zbr.spr.list odovzdas naspat tiez, mal by byt potvrdeny na colnici, ale sme uz v Sengene, co si asi viaceri nevsimli pri studiu zsl, takze ho len vratis. Konecne zrusili tlakovky, inac by ti dali este vyzvu na vykonanie tlakovej skusky, ak by bola zbran starsia ako urcoval predch.zakon. Potom 4,5 na preukaz zbrane. Co ti daju policajti spolu so zsl ti prikladam. Bude to uz samozrejme s peciatkou a vsetkymi udajmi. Kúpa a dovoz zbrane zo zahraničia - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dusab, 1.11.2015 o 18:31

Strucne povedane fyzicka osoba na dovoz potrebuje zbrojny sprievodny list a predbezny suhlas pre dovoz. ZSL vydaju policajti na zaklade ziadosti kde sa uvadza v pripade trvaleho dovozu len druh zbrane. Predbezny suhlas je listina ktora plati po celej EU. To je dokument na zaklade ktoreho v zahranici odhlasia zbran. ZSL v zahranici na policii vobec nieje treba. Chcem sa opytat, kde je v zakone uvedena informacia o predbeznom suhlase pre dovoz? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.11.2015 o 18:13

Uz len posledna vec k tejto teme a zbrojnemu sprievodnemu listu, odporucam pozriet zakon o zbraniach, siedma cast, paragraf 40, pismeno d kde je jasne napisane co sa uvedie v zsp pri dovoze zbrane. Tu je jasne napisane ake udaje sa uvedu do zsl vydaneho na dovoz zbrane. Nechcem sem zbytocne kopirovat znenie paragrafov. Zakon najdete naodkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on mirek68, 1.11.2015 o 17:25

Dakujem IDEM NA vec !! :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slovhunter, 1.11.2015 o 16:20

Este raz. Pre dovoz zbrane potrebujes druh znacka typ a kaliber. Ale skoda pisat. Az dovezies zbran kat.c bez predbezneho suhlasu tak sa ti pridem poklonit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 1.11.2015 o 15:25

Neviem ci som ja blby alebo ty menis svoje vyjadrenia. Sam si napisal ze na zaklade o zpl ti policia vyda zpl. Ja to tvrdim na rozdiel od teba od zaciatku (prispevok dnes o 10:28) ty si tu splietal nemexke tlaciva. Aj to nemecke tlacivo je len ziadost o povolenie vyvozu. Na dovoz zbrane potrebujes zpl ktore ti vyda oddelenie pz na zaklade ziadosti. Pre dovoz staci uviest druh zbrane ostatne nie je povinne. Sam si to teraz potvrdil tak neviem o com tocis. Alebo ze by si si to medzicasom uzrejmil? Co sa tyka predaja na dialku toto sem neplet taka otazka tu nepadla. Je samozrejme ze zbran si musis ist prevziat osobne ale o tom sme sa tu nebavili. Som rad ze si to konecne pochopil a svojimi poslednymi prispevkami potvrdil. A este k tebou uvedenemu paragrafu 66. Co ten ma spolocne s dovozom zbrane do SR. Citaj ooriadne a s porozumenim. Bod a sa tyka prepravy zbrani cez uzemie alebo na uzemie clenskeho statu, nie z uzemia. Tyka sa to ak by sa zbrane prepravovali zo SR do EU. Ak napr do CR tak info ide do CR ak napr do DE a zbrane pojdu cez CR tak oznamenie ide do CR a do DE. Bod b a c sa tyka informacie o nadobudnuti zbrane v SR osobou ktora ma pobyt v inej krajine EU. Takze ak nemec kupi zbran v SR tak nase ministerstvo o tom informuje nemecku stranu. Samozrejme obdobny tok informacii funguje aj opacne aspon by mal. Ked kupi slovak zbran v nemecku nemci informuju slovensku stranu o tejto kupe. Takze nemusis mat obavy ja mam zakon prestudovany a ako sa mi javi na rozdiel od teba aj rozumiem co sa v nom pise. Toto je moja posledna eeakcia na teba, ale som rad ze si si to pocas nasej diskusie nastudoval, ozrejmil a pochopil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off slovhunter, 1.11.2015 o 14:48

A dokument co ti vydaju na policii vyzera takto: pozri prilohu A tento dokument musis mat inac vybavis gulove. Ak by si dociatl zakon tak: § 66 Poskytovanie údajov Ministerstvo poskytuje informácie a) o preprave zbraní alebo streliva členskému štátu Európskej únie, na jeho územie alebo cez jeho územie; o preprave zbraní alebo streliva podnikateľmi, ktorí nemajú miesto podnikania alebo sídlo v Slovenskej republike, informujú najneskôr v priebehu prepravy, b) o vydaní povolenia na nadobudnutie vlastníctva alebo držania zbrane kategórie A alebo zbrane kategórie B príslušnému členskému štátu Európskej únie, ak má osoba, ktorej bolo toto potvrdenie vydané, miesto pobytu v tomto členskom štáte, c) o nadobudnutí vlastníctva zbrane kategórie C príslušnému členskému štátu Európskej únie, ak má osoba, ktorá nadobudla vlastníctvo tejto zbrane, miesto pobytu v tomto členskom štáte. Kúpa a dovoz zbrane zo zahraničia - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slovhunter, 1.11.2015 o 14:23

odkaz Žiadosť o zbrojný sprievodný list (19,6 kB) okrem iného treba uviesť: Údaje o zbrani kategórie A, B, C (ak ide o trvalý dovoz uvedie sa iba druh)* : Druh: ......................................................................................................................................................... Značka: ....................................................................................................................................................... Typ: ........................................................................................................................................................... Kaliber: ...................................................................................................................................................... celkom dole na strane Na základe tohoto ti vystaví zbrojný sprievodný list a .... POZRI SEM nasiel som to na ceskej stránke ale platí to aj u nás odkaz a po novelizacii nehovoriac o tom že, § 14a (1) Nesmie sa uzatvárať zmluva na diaľku,15a) ktorej predmetom je nákup a predaj zbrane kategórie A, kategórie B, kategórie C alebo streliva do týchto zbraní, expanznej zbrane, zbrane, ktorá bola znehodnotená zo zbrane kategórie A, kategórie B a kategórie C a zbrane kategórie D uvedenej v § 7 ods. 1 písm. l), ak v odseku 2 nie je ustanovené inak. (2) Držiteľ zbrojnej licencie môže uzatvárať zmluvu na diaľku, ktorej predmetom je nákup alebo predaj zbrane, streliva, hlavných častí alebo súčastí zbrane, len s iným držiteľom zbrojnej licencie alebo inou osobou, ktorá je oprávnená v rámci svojej podnikateľskej činnosti na nákup a predaj zbraní a streliva. A ktomu Podmienka na vydanie zbrojného preukazu v inom členskom štáte Európskej únie Podľa čl. 7 Smernice rady z 18. júna 1991 o kontrole nadobúdania a držby zbraní nikto nesmie nadobudnúť strelnú zbraň pokiaľ ho tento členský štát Európskej únie na to neoprávni. Žiadne takéto oprávnenie sa nesmie vydať občanovi s trvalým pobytom v inom členskom štáte bez predchádzajúceho súhlasu tohto členského štátu. Podanie žiadosti Žiadosť o predchádzajúci súhlas na vydanie zbrojného dokladu (alebo predchádzajúci súhlas na nadobudnutie strelnej zbrane) v inom členskom štáte musí obsahovať: osobné údaje žiadateľa (meno a priezvisko, dátum narodenia, miesto pobytu na území Slovenskej republiky), kontaktnú adresa žiadateľa. Žiadosť sa podáva na odbore dokladov a evidencií, Prezídia Policajného zboru Mám ti zaslať aj tlačivo ako to vyzerá??? Vytlačí to systém, takže ty predkladáš iba Žiadosť o zbrojný sprievodný list, ale tam musíš vypísať druha kal. atď. Tak až predávaš zbrane, tak si to naštuduj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 1.11.2015 o 13:43

Rob ako myslis. Zakon hovori jasne. Anlage-21 je nemecky dokument odvolavajuci sa na nemecky zakon. Sprievodny list je nas dokument. Ked si porovnas udaje tak zistis ze su to po obsahovej stranke identicke dokumenty len sa kazdy vola v sulade so zakonom danej krajiny. To, ze u nas pri vybavovani nemusis uviest oodrobnosti je uplne logicka vec a vyplyva z principu volneho obchodu. Skoda minat cas, ja som k teme povedal co som vedel. Kto chce nech si s toho zoberie informaciu, kto nechce a radsej uveri tvojim podla mna nespravnym informaciam nech tak urobi. Uz len posledna otazka kde na stranke MVSR najdem tebou spominanu anlage 21 v slovenskom jazyku? A este jedna pomocka z ministerstva zahranicnych veciodkaz snad vam to pomoze... Alebo zeby na 2 ministerstvach nevedeli co hovori nas zakon? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off slovhunter, 1.11.2015 o 12:33

Nie nie. Sprievodny list im je nanic. Tam je iba druh zbranem ja musim dat tiez anlage vystaveny nq slovensku. Ak si zo Ziliny opytaj sa chlapcov na zbraniach. Musim tam mat presne vyznacenu kazdu zbran. Kat.druh typ kaliber a v.c. este raz na zbrojny spr.list ti ako fyz.osobe nedaju nic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.11.2015 o 12:22

A este jedna vec, ano ak ku mne pride niekto z ciech staci mu predlozit sprievodny list, resp. Doklad ktory mu predpisuje cesky zakon. Doma potom predlozi papiere, ktore mu vybavim ja u nas. Ale ved si to sam napisal, tak nerozumiem tvojej otazke....staci rozmyslat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.11.2015 o 12:12

Pozorne si precitaj co si napisal v poslednom svojom komentar, potom sa zamysli precitaj si co som napisal, ak treba este raz. Ty si napisal: " ja im dam nas original oni mne nemecky (rakusky)." a coho nas original im chces dat? Jedine sprievodneho listu. Oni ti daju original anlage 21, tento dokument sa odvolava na nemecky zakon paragraf 31 odsek 1, takze nasa policia ti ho dat nemoze. Okrem toho nas sprievodny list obsahuje rovnake data ako nemecka anlage 21. Co sa tyka prekladu tento by nemal byt potrebny nakolko nasa ziadost je 2 jazicna (slovensko-anglicka) a mali by ju akceptovat. Ale v zasade si to pochopil a potvrdil si to co som napisal uz davno (aj ked povodne si nesuhlasil). Toto plati len pre kupu zbrane fizickou osobou (rozumej sukromna osoba). Pravnicke osoby sa riadia este podla dalsich zakonov. Nestaci mat licenciu na predaj zbrani vydanu PZ. No nic kazdy nech si urobi ako chce, odporucam vsak najprv si nastudovat zakon kde to je jasne napisane a ak to niekomu nie je jasne skocit na policiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 1-40 z 94 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM