Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kúpa a dovoz zbrane zo zahraničia - diskusia

autor: off peter804
pridané: 14.4.2009 18:07

Dovoz zbrane zo zahraničia, vaše skúsenosti postrehy a rady.

počet zobrazení: 32 033
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 94 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off slovhunter, 1.11.2015 o 11:47

Zbrane predavam, zo zahranicia dovaza a aj som do zahranicia predaval. Ako predajca. Ale nie ako fyzicka osoba. Teda ak k tebe pride kupujuci z Ceska, staci mu sprievodny list? On potom doma predlozi co? Asi je velky rozdiel ak kupuje ako fyzicka osoba a inac ako osoba, ktora ma vydanu licenciu. Zaujimave. Ako fyzicka osoba od Springra, Dorothea, alebo z Hermann Historica bez Original suhlasu nedaju nic. Pre nich je nas sprievodny list nanic. Ja dam nas orinal, oni mne nemecky /rakusky/ Aj ked som bral novu zbran. A k JAro 1. Je to asi od oddelenia. Su okresy, kde si musi prist kupujuci na oddelenie osobne pre zbran. Ja som predaval do Ciech a musel si prist pre nu kupujuci na oddelenie. Uz mi ju nevydali. Uz sa mi v Nemecku stalo, ze vystavili nemecky suhlas na zaklade fotokopie nasho. No niektore spolkove krajiny vyzaduju Original, dvakrat sa mi stalo, ze som musel dal oficialne prelozit do nemciny a raz dokonca pozadoval predajca v Nemecku preklad do anglictiny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.11.2015 o 10:28

Slovhunter na tvoju poznamku aky som mudry nebudem reagovat. Zbrane predavam, zo zahranicia dovaza a aj som do zahranicia predaval. Robim to uz nejaky ten piatok. K expertize pri vyvoze, co chces davat na expertizu ked sa jedna o novu zbran kupenu u predajcu? A k dovozu. Pred tym ako nieco napises odporucam nastudovat si platnu legislativu. Zakon o zbraniach 190/2003 v paragrafe 42 pise o trvalom dovoze zbrane. Bod 1 zbran je mozne doviest na zaklade sprievodneho listu, bod 2 kto vydava sprievodny list.V ziadosti o sprievodny list najdes vsetky potrebne udaj. Treba vsak poriadne citat. Jasne sa tam pise "Udaje o zbrani kat. A, B, C (pri dovoze sa uvedie iba druh)..... Odporucam pred tym ako nieco napises a niekoho oznacis za " mudreho" si nastudovat zakladne informacie.... A este k EU-Anlage 21 ano tento papier potrebujes ale to je papier, ktory musis vybavit v nemecku a sluzi na udelenie povolenia na vyvoz zbrane z nemecka, aj tu sa treba naucit citat je to na formulari jasne napisane. aus znamena z. Formular si bud vybavis sam alebo ti ho moze vybavit predavajuci. Nic zlozite len treba poriadne citat a nedomyslat si.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 1.11.2015 o 10:05

slovhunter – ja len tolko, ze ked som pred rokmi predaval gulobrok G.Fuckert in Weipert zaujemcovi z Nemecka, tak mi u nas po vykonani kriminalistickej expertizy zbran vratili spät do ruk a dali mi aj protokol o skuske – vysledku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slovhunter, 1.11.2015 o 9:09

Je to presne tak ako ked sa predava zbran u nas do zahranicia - no asi mas v tom prehlad. Trosku si pozabudol na to, ze ak chces vyviezt zbran do zahranicia, musis ju predlozit na policiu na expertizu, ci s nou nebola spachany trestny cin, potom sa ti uz nevrati, vydaju ju uz iba kupujucemu zo zahranicia. Ak ju daju tebe, mozes cely proces zopakovat. Jednu, dve som doniesol :) Zhodou okolnosti z Nemecka, Rakuska, Belgicka a Holandska. Ale je zbytocne tu nieco prispievat, ak su tu taky mudri ludia ako ty. Ak vies doviezt zbran doviezt ako fyzicka osoba zo zahranicia bez suhlasu na trvaly dovoz zbrane, tak vsetka cest. Asi preto na vsetkych portaloch, kde sa predavaju zbrane je: EWB erforderlich! Wichtiger Hinweis! Der Verkauf zwischen EU-Staaten muss mit dem EU-Formular "EU-Anlage 21" abgewickelt werden. Important Note! For sales between EU countries, use of form "EU Addendum 21" is required. (--> Download) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 1.11.2015 o 6:57

Ked sa opytas 10 policajtov (uradnikov) na oddeleni zbrani ake su podmienky tak ti kazdy povie nieco ine. A z toho 5 ani nebude vediet o com je rec a co k tomu treba. Na Slovensku je to tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off motaq, 31.10.2015 o 20:09

Este pre doplnenie k slovhunter. Samozrejme pri podavani informacie nemeckej policii iz vie predavajuci o aku konkretnu zbran ide a ake je jej vyrobbe cislo takze tento udaj policii vo svojej krajine poskytne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 31.10.2015 o 20:01

Mirek 68, ak zbran nakupuje slovenska firma v zahranici je to trosku zlozitejsie. Na firmu sa totiz vztahuju aj ine zakony ako na fizicku osobu. Okrem ineho musi mat vydanu licenciu ministerstvom hospodarstva..... Je to na dlhsiu debatu a firma ktora chce zbrane dovazat by mala zakony a povinnosti vyplyvajuce zbnich poznat. Ak nie odporucam si to nastudovat. Vsetko sa da najst na internete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 31.10.2015 o 19:57

Slovhunter asi si doviezol tych zbrani uz niekolko ked si taky "odbornik". Policia napr v nemecku to vie tak ze predavajuci (jesno ci firma alebo sukromna osoba) to policii vo svojej krajine nahlasi. Je to presne tak ako ked sa predava zbran u nas do zahranicia. Ale aj v ramci SR. Napr. ked si ides vybavit nakupne povolenie napr na kratku zbran tiez ti ho daju bez konkretnych udajov. Rovnako je to aj pri nakupe zo zahranicia, ked ides kupit napr. Gulovnicu v ramci EU nemusis predsa vediet aku kupis, co ak chces ist kupi napr. Tikku a v predajni sa ti zapaci viac Merkel? Nemecky policajti predsa nebudu odhlasovat zbran na zaklade Slovenskych papierov ale na zaklade nemeckych ktore musi vybavit resp. oznamit predaj zbrane musi predavajuci v nemecku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slovhunter, 31.10.2015 o 18:53

:formulář obsahuje nesmyslné údaje jako napr. číslo zbraně kterou hodlám dovést nebo značku auta kterým bude zbraň přepravována ale ty rozumný policajt ignoruje a nevyžaduje jejich vyplnění" to som zvedavý, ako potom polícia v Nemecku vie, akú zbraň má odhlásiť, ak nemá Predchádzajúci súhlas na dovoz zbrane . tak sa ten formulár volá. Samozrejme že musíš vedieť čo chceš doviezť. A od koho. Čo ti netreba zasielať a je zbytočné je zbrojný sprievodný list, ktorí ti vystavia, lebo musia, a tam nie je potrebné uviesť číslo zbrane a typ, prípadne od koho. Ale mal by si ho vrátiť. Zasielať do zahraničia ho nemusíš. Nebudú totiž vedieť čo sním. To je len prežitok z čias pred vstupom do EU. Takže na záver, bez tých zbytočností ako je: od koho to dovážaš, kategória, typ zbrane, výrobné číslo a kaliber to na polícii neskúšaj. A ak ti to nejaký policat vystaví bez toho, čo je asi nemožné, lebo je to centrálny systém, ale ak to nejako dokáže, tak v Nemecku ti to určite neodhlásia a máš postarané. Takže len si to zisti a vyplň žiadosť na základe ktorej ti vystavia platné doklady. A never mudrcom. kolok je 16,50€ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirek68, 27.10.2015 o 23:37

Aha dakujem a to iste aj firma ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kamil1971, 27.10.2015 o 19:53

Dovést zbraň z Německa není žádný problém . Sám jsem tam kupoval dvě.Na policii si vyzvedneš formulář který vyplněný zašleš prodávajícímu do ciziny. Ten zbraň odhlásí v místě bydliště a to bude potvrzené na formuláři. Zbraň dovezeš společně s papíry a přihlásíš na policii. Formulář obsahuje nesmyslné údaje jako napr. číslo zbraně kterou hodlám dovést nebo značku auta kterým bude zbraň přepravována ale ty rozumný policajt ignoruje a nevyžaduje jejich vyplnění. Jinac to celé stálo 500,- korun na poplatcích. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirek68, 26.10.2015 o 23:25

Zdravim a z nemecka to iste co hlavne treba urobiť aby sa kúpila kolko to víde ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 54frencis, 26.10.2015 o 20:41

Zbraň zo zahraničia (EÚ) - Zdravím, neviete ako je to s kúpou zbrane(aj použitej) zo zahraničia? Čo všetko to zahŕňa a či je to vôbec možné ? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurzhaar, 15.4.2015 o 10:37

Ja som si objednával pušku z ČR a potreboval som len zbrojný sprievodný list. Ten stojí 16,50 eur. A fízli žiadne číslo nepotrebovali, len typ zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off shoogo, 15.4.2015 o 9:09

pokial viem tak potrebujes ist k policajtom a zobrat si od nich nejake povolenie na dovoz, ale to uz potrebujes vediet cislo tej zbrane, myslim tej konkretnej ktoru chces doviest. toto to cele komplikuje lebo musis vycestovat asi dva krat. Inac rozdiel v birokracii medzi CR a PL asi nebude ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Joval, 14.4.2015 o 23:45

Nie ČR ale skôr PL. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 14.4.2015 o 22:16

Myslíš z ČR, alebo inej krajiny ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Joval, 14.4.2015 o 22:12

Zbrane zo zahraničiaa - Zdravím Páni, chcem sa opýtať či niekto z Vás kupoval zbraň za hranicami našej krajiny a či je to veľmi zložité a či to dokáže vybaviť aj obyčajný človek ktorý nemá známosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 6.9.2009 o 22:07

finist ja ze sa bavime o polovnych puskohladoch nie vojenskych...ale mal si pravdu:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Finist, 6.9.2009 o 20:51

Toto je ono a mali by to vyrábať aj v klasickom čiernom prevedení odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 6.9.2009 o 17:36

milanko12 : pozri toto
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 6.9.2009 o 17:26

finist-kde sa da vidiet taka meopta rad by som si ju pozrel na meoptackych strankach ju nemaju vobec podla mna je to taky blud ze az ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Finist, 5.9.2009 o 19:27

Tak páni...MSmarian má pravdu.....Meopta Artemis 2-8x42 sa skutočne vyrába aj s osvetlenou osnovou V-Dot. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.8.2009 o 17:24

hornet22, poľské dievčatá sú veľmi pekné a príjemné, s tou flintou s Tebou súhlasím. Ceny v KETTNERi v Poľsku sú vyžšie ako v Česku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 27.8.2009 o 14:37

určite by som nechcel z poĺska ženu, kozu a ni flintu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.8.2009 o 12:48

To je tiež pravda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 26.8.2009 o 21:11

MSmarian nie v polsku ale na slovensku !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 26.8.2009 o 21:01

Vyrábajú ešte Meostar R1 1-4x22 - RD. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 26.8.2009 o 20:31

V Poľsku je všetko možné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 26.8.2009 o 19:13

PANI POZOR !!! ABY STE NEMALI PROBLEM POTOM S REKLAMACIOU AKO JA ! NOVY DISKUS.PRISPEVOK PRECO SA NEOPLATI KUPIT ZBRAN V ZAHRANICII !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hyncik, 19.8.2009 o 8:21

MSmarian- mám doma dve meopty sú dobré nesťažujem sa :) ale mal som možnosť si ošahať aj Swvara Z6i A to už je iný level. Nedala by sa ti pofotit a mohol by si nejak obrázky hodit sem. Ja to skôr vidím na šikovného predávača čo si zjavne vymyslel veľmi pôsobivý príbeh :) To ako nič v zlom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 19.8.2009 o 7:08

No tu Meoptu by som rad videl...teda ked to zhrnieme tak je to Meopta 2-8x42 s francuzkym sklom a vyraba sa v dvoch variantoch s osvetlenym krizom a osvetlenou spickou????? No este nam napis model...2000, alebo 3000, alebo Meostar???? A lepsia ako Swaro? Neprelepil niekto nahodou nalepky? :-)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Finist, 18.8.2009 o 22:39

Máš teda Meoptu 2-8x42 s osvetlenou osnovou? Ako si teda k nemu prišiel ak ho normálne nevyrábajú? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 18.8.2009 o 21:52

Myslim to vážne, swarovski je super značka, a Meopta sa jej vyrovná a v niektorých prípadoch je skutočne lepšia. Cena nie vždy rozhoduje o kvalite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hyncik, 18.8.2009 o 21:50

fúú tak toto som ešte nepočul - ale lepší ako Swarovsky ??To asi nemyslíš vážne ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 18.8.2009 o 21:45

Normalne ho nevyrábajú. Ja mám tento puškohľad, je v ňom francúzke sklo. Vyrábajú ho v dvoch verziách s osvetleným krížikom alebo s osvetlenou spičkou. Je lepši ako swarovki. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Finist, 18.8.2009 o 21:42

MSmarian a taku aj vyrabaju? Myslim ze s osvetlenou osnovou prave tento puskohlad nerobia. Alebo......? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hyncik, 18.8.2009 o 21:41

taká asi neexistuje Meopta dáva osvetlený kríž asi len od primeru 50.) a to 7x50RD, 7x56RD, 3-12x50RD,3-12x56RD. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 18.8.2009 o 21:38

Neviete náhodou, koľko stojí meopta 2-8 x 42 s osvetleným krížikom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hyncik, 18.8.2009 o 21:36

a samzrejme "sorry" tvrde Y :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 94 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov