Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

kuna/líška v dome, ako sa jej zbaviť - diskusia

autor: off franko
pridané: 13.2.2009 7:49

do novostavby do podkrovia sa mi nastahovala asi kuna(podla trusu)ako sa jej zbavit .klietku mam ale navnady neberie maso,vajcia,slanina nic.co jej mam ponuknut?vonkaj sie omietky tak skoro nebudu cize moznost navratu je vysoky.odpudzovace ,plasice?dakujem za kazdu radu nici mi izolaciu

počet zobrazení: 30 484
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jaro1, 26.5.2016 o 0:41

Volala mi gazdina, ktorej nejaka selma za par dni zadrhla na dvore niekolko sliepok. Selma utocila vzdy cez den (po vypusteni sliepok). Dostavil som sa, prezrel okolie, stopy, znaky, predpokladany smer prichodu, najpravdepodobnejsie miesto zautocenia , miesto cakania a vybral „flek" zoberuc pritom na zretel hlavne neohrozenie vypustenej hydiny pri pripadnej strelbe. Cakal som v prvom poschodi domu a pozoroval cez okno pasuce sa sliepky na dvore, na ktorych sice bolo vidno traumu z predoslych dni (neustale sa obzerali a boli stale v strehu), no neboli pokope ale roztiahnute a pomerne pokojne co mi prezradilo, ze v blizkosti selma nie je. A naraz som pocul nad hlavou po streche nejaky zvuk, rychlo a opatrne som sa presunul k inemu oknu vykukol a v poslednej chvili zbadal na zlomok sekundy kunu. Znovu som sa rychle presunul k povodnemu oknu a pozrel na spravanie sliepok, ok. Znovu k povodnemu oknu a uz som ju videl na zemi, uz spekulujuc nazerajuc a chystajucou sa skocit asi na 3 sliepky asi z dvoch-troch metrov, ktore oddychovali v pristresku na slame ci sene za domom. Urcite by bola zautocila ale silny ohen zahrdlenia 1/1 ju priklincoval k zemi. Den ci dva bol pokoj a situacia sa opakovala. Tentoraz gazdina povedala, ze zazrela lisku. Vzhladom k okolnostiam som volil miesto dole. Po troch hodinach zodpovedneho cakania som sa dockal. Vysla spoza domu tesne popri dome, zastala a v tvari som jej zretelne cital, co zamysla. Plny zasah na cca 5-6 metrov bol pre nu vykupenim aj z dovodov, ze trpela prasivinou. Odvtedy bol pokoj.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-87 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off alan, 21.4.2009 o 22:28

Ja som počul,že miesto kde sa zdržuje vystriekať pitralonom,že je to účinné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivkej, 21.4.2009 o 21:34

u nás je rovnaký problém...dokonca sa stalo že nám vybehli aj na strechu a tam sa honcovali, no my sme pochytali do sklopcov kuny len v lete, a to mladé....staré sú prefíkané...tie do toho nešli tak ľahko...no niekto vravel aj o dosť drastickom spôsobe ale vraj účinnom, a to rybársky trojháčik s návnadou niekde zavesiť alebo tak nejako....no moc ma to nezaujalo tak ani presne neviem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 15.4.2009 o 20:23

Gabriel tak toto bola šupa jak sviňa :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cevar, 14.4.2009 o 22:57

Jedine jej znemožniť prístup , mal som podobný problém , mne to bolo jedno ale žene vadil ten rámus ked sa naháňali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 13.2.2009 o 16:54

Furt je to lepšie ako keď sa nasťahuje svokra:))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 13.2.2009 o 9:34

Slivkový kompót tiež zaberá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 13.2.2009 o 9:29

skús dať ako návnadu ,,hlavu z údenáča,, u nás to zabralo.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-87 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov