Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

kuna/líška v dome, ako sa jej zbaviť - diskusia

autor: off franko
pridané: 13.2.2009 7:49

do novostavby do podkrovia sa mi nastahovala asi kuna(podla trusu)ako sa jej zbavit .klietku mam ale navnady neberie maso,vajcia,slanina nic.co jej mam ponuknut?vonkaj sie omietky tak skoro nebudu cize moznost navratu je vysoky.odpudzovace ,plasice?dakujem za kazdu radu nici mi izolaciu

počet zobrazení: 30 485
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jaro1, 26.5.2016 o 0:41

Volala mi gazdina, ktorej nejaka selma za par dni zadrhla na dvore niekolko sliepok. Selma utocila vzdy cez den (po vypusteni sliepok). Dostavil som sa, prezrel okolie, stopy, znaky, predpokladany smer prichodu, najpravdepodobnejsie miesto zautocenia , miesto cakania a vybral „flek" zoberuc pritom na zretel hlavne neohrozenie vypustenej hydiny pri pripadnej strelbe. Cakal som v prvom poschodi domu a pozoroval cez okno pasuce sa sliepky na dvore, na ktorych sice bolo vidno traumu z predoslych dni (neustale sa obzerali a boli stale v strehu), no neboli pokope ale roztiahnute a pomerne pokojne co mi prezradilo, ze v blizkosti selma nie je. A naraz som pocul nad hlavou po streche nejaky zvuk, rychlo a opatrne som sa presunul k inemu oknu vykukol a v poslednej chvili zbadal na zlomok sekundy kunu. Znovu som sa rychle presunul k povodnemu oknu a pozrel na spravanie sliepok, ok. Znovu k povodnemu oknu a uz som ju videl na zemi, uz spekulujuc nazerajuc a chystajucou sa skocit asi na 3 sliepky asi z dvoch-troch metrov, ktore oddychovali v pristresku na slame ci sene za domom. Urcite by bola zautocila ale silny ohen zahrdlenia 1/1 ju priklincoval k zemi. Den ci dva bol pokoj a situacia sa opakovala. Tentoraz gazdina povedala, ze zazrela lisku. Vzhladom k okolnostiam som volil miesto dole. Po troch hodinach zodpovedneho cakania som sa dockal. Vysla spoza domu tesne popri dome, zastala a v tvari som jej zretelne cital, co zamysla. Plny zasah na cca 5-6 metrov bol pre nu vykupenim aj z dovodov, ze trpela prasivinou. Odvtedy bol pokoj.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off volis, 20.11.2014 o 12:06

problem s kunou - chcel by som vas poprosit ako sa mam tejto mimoriadne šikovnej šelmičky zbaviť ?V blízkosti nášho obidlia sa nachádzajú staré nepoužívané humná v ktorých sa premnožili kuny ktoré ľuďom navôkol znepríjemňujú život(dostávajú sa do podkrovia,ničia izoláciu,zápach moču,prehryzené káble v autách. . .)pozná niekto účinný spôsob ako sa ich zbaviť? Či je účinejšia plašička alebo odchyt do klietky:tu by som poprosil vhodnú návnadu aby sa tam nechytala mačka alebo ježko ).jeden pán mi radil aby som dal železo ,no tento spôsob neprichádza do úvahy nakoľko je neetický a nehumány a napriek tomu že je kuna poriadna potvora si to určite nezaslúži .ZA DOBRÚ RADU VOPRED ĎAKUJEM. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 7.8.2014 o 21:42

Keď som kúpil nové auto hneď prvú noc som mal pod kapotou kunu. Na druhý deň som naložil do auta búdku na psa a nechal som ju tam tri dni. odvtedy vozím psa v aute každý pondelok a piatok. A je po probléme. Ak nemáš psa požičaj si od kamaráta a nechaj ho raz za čas všade pobehať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 7.8.2014 o 11:57

Sprej na kuny. U mna funguje.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.8.2014 o 11:10

Vdaka, uz mi to "doslo", co je podstatou a preco sa to vypustilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.8.2014 o 6:26

V §29 písm. f) a g) pojednávajú o usmrcovaní domácich (spoločenských) zvierat bezprízorne sa pohybujúcich v poľovnom revíri a podľa mňa by tam mala patriť aj fretka. Kuna nie je domáce zviera, ale zver, t.j. divožijúce zviera s definovanou dobou lovu v poľovníckom zákone. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.8.2014 o 21:36

Ano, je to tak ako uvadzate, vdaka, ale potom nechapem ustanovenie § 29 pismena f, g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.8.2014 o 20:10

Dodatok: za mačkou možno niekto zaplače, ale kto by už plakal za kunou? Iba ak taký, kto si ju v rozpore so zákonom domestikoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.8.2014 o 19:58

Páni, aj ja som sa zle vyjaddril. Správne malo byť usmrtiť, a nie loviť. Loviť možno aj do sklopnej pasce. U nás na dvore, aj na povale žiadne obmehenia ohľadom pasce na kunu a ak, tak aj na mačku nie sú a verím, že podobne je na tom každý správy poľovník riadiaci sa gazdovským rozumom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 6.8.2014 o 17:47

Orol - Zo zákona špecifikácia "trvale obývaného obydlia" vypadla !!! Pre mačky platí to čo uviedol goret !!! a pre niektorú zver platí čo uviedol apple !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 6.8.2014 o 17:31

loviť ju môžeš na poľovnom pozemku , teda v revíri bez obmedzenia vzdialenosti. 200m vzdialenosti obmedzujú lov zveri v iných prípadoch, krmovisko, cudzia bažantnica.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.8.2014 o 17:23

Pod hranicou 200m od trvale obyvaneho obydlia, domu u mna znamena, ze podla zakona nesmiem na nu vystrelit od nula metrov vzdialenosti od domu do 200metrovej vzdialenosti od domu. Ked bude 201 metrov od domu, mozem podla zakona strielat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 6.8.2014 o 17:18

aha, čítam tvoj o 17:14 ... je to zver, teda od hranice poľ pozemku. neplatí žiadna stanovená hranica. tu vzniklo to oné... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 6.8.2014 o 17:14

tvoj príspevok dnes o 13:53.. zacitujem: "nemoze lovit zver v polovnom reviri ani pod hranicou 200 metrov od trvale obyvaneho obydlia.! tu na toto, zrejme si sa len zle vyjadril. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.8.2014 o 17:14

Chapem, "opravnena osoba" nebol z mojeje strany "stastny" vyraz. Ale stale nechapem, o com pise lanus 14:31 a Ty o 16:35. Alebo to mam chapat z vasej strany tak, ze na kunu sa moze strielat. aj 50 m od trvale obyvaneho domu a zakon to dovoluje? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 6.8.2014 o 16:41

orol poprosím, kto môže byť oprávnenou osobou príkladne pred domom, alebo na streche domu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 6.8.2014 o 16:35

lanus má pravdu, kuna nie je mačka, je to zver.... a ostatné z toho vyplýva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.8.2014 o 15:22

na okraj: mačku túlavú nemožno loviť do 200 m od akejkoľvej pozemnej stavby, napr. kravína ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolina, 6.8.2014 o 14:34

lanus,je totak,ako pise Orol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 6.8.2014 o 14:31

Orol - Kuna nieje túlavá mačka, čiže pre ňu 200m limit neplatí !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.8.2014 o 13:53

Kuna skalna je polovnou zverou s dobou hajenia a lovu. Kedze sidliska, nadvoria, parky, zahrady, vinice, zeleznice, cesty, cintoriny su vynate z pol. reviru, clen PZ polovnik PODLA ZAKONA tam nesmie lovit a nemoze lovit zver v polovnom reviri ani pod hranicou 200 metrov od trvale obyvaneho obydlia. Z uvedeneho vyplyva, ze kunu pred "domom" mozno len odchytit osobou na to opravnenou. Kunu skalnu, kedze velmi rada dodrzuje svoje prechody je pomerne lahke chytit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.8.2014 o 13:18

Sidliskovo-bytovkova kuna SKALNA by pravdepodobne prisla z hory este skor, ako by sa clovek stihol z hory vratit. Jej hlavny domov (pelech) je vzdy v podzemi pri rozvodoch rur teplej vody, kurenia veducich do bytovky-iek (tiez kotolni a pod) a prilezitostny - oddychovy pelech najmä pocas noci je pod kapotou este nevychladnuteho motora.Kuna velmi miluje teplo. Vydatnej stravy ma po kontajneroch habadej. V lese takato kuna "domaca" nezije. P.s- cosi ju drazdi na ropnych produktoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 6.8.2014 o 11:44

živolovnú pascu a potom kunu zaviesť niekde dáááleko do lesa a dúfať, že sa nevráti. ja som to takto urobil u kamoša a kuna sa viac neukázala :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adoxxx123, 6.8.2014 o 10:53

Psov mám, aj čúrajú ale nič ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 6.8.2014 o 8:41

Lisci schvostik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.8.2014 o 8:19

čoby srsť, celého psa, ktorý pravidelne občúra kolesá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off adoxxx123, 6.8.2014 o 8:04

Kuna a jej dolapenie -

Priatelia poľovníci aj nepoľovníci, chcel by som Vás poprosiť o radu. Nakoľko máme pred domom viacero aut a po otvorení kapoty nás vždy čaká nejaké prekvapenie vo forme rozhryzených častí auta, by som sa Vás chcel spýtať čo mám spraviť aby mi tam nechodila spávať kuna alebo mačka. Už som rozmýšľal nad pascou že si ju kúpim, poľovníci mi radili srsť zo psa alebo ľudské vlasi. Poraďte mi prosím.


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 10.9.2012 o 11:22

Kym som vnadil rybacinou, nestihal som trenovat Welshika na ostrost ... Potom ma to uz nebavilo a dal som na radu stareho jagra. Vrabec bol hned prvu noc uspesny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 10.9.2012 o 9:41

čo Ti radia je všetko dobré, pasca by mala byť ok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.9.2012 o 8:50

udenáč ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 9.9.2012 o 20:12

Tak ako píše borgeo, sušené ovocie. Ak dáš mäsitú návnadu nebudeš stíhať vypúšťať mačky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off messi810, 9.9.2012 o 17:52

díky a tá pasca ..velkosť je dobrá ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 9.9.2012 o 17:51

susene slivky, hrozienka.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.9.2012 o 17:30

skús vajce, kožu z údenáča a pod. , kukuricu nie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off messi810, 9.9.2012 o 17:20

Ako na kunu -

Ahojte neviete mi poradiť ako mám chytiť kunu čo mám dať ako návnadu do pasce a všetko okolo toho...


A ešte mám túto pascu:


odkaz />

Neviem či vám ide ten odkaz alebo nie pasca má rozmery:


dľžka-90cm šírka-18cm a výška-23cm


otvory sú z obidvoch strán a nástraha je v strede a to je od kraja pasce len 45cm tak či to stačí na kunu keď mi z toho ušla moja mačka padli je dvierka na chrbát a ona vycúvala a môj pes to isté yorkšírsky teriér !!


ďakujem za rady...

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriana26, 5.6.2009 o 10:49

z toho lepidla na myši sa hravo dostane to nepomáha, raz keď bola na streche a vyľakala sa skočila na zem asi sa jej niečo stalo odvtedy máme pokoj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blackowicz, 4.6.2009 o 22:49

účinne pomáhajú ľudské vlasy a dobrý "smradlavý" sprej nastriekať všade kade chodí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.6.2009 o 22:46

Už ju tam určite nemá a pokiaľ áno, jeb na ńu a chyť ju v zime, keď má vyzretý kožuch. Teraz má kuna iné starosti a treba ju nechať na pokoji. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivkej, 4.6.2009 o 22:36

počul som o jednom drastickom spôsobe....vraj sa tiež podarilo uloviť ich na rybársky háčik na ktorom bola návnada...no radšej upredsnostňujem sklopec...chytí sa tam neporušená nič jej nie je a ak sa lapne niečo iné ako kuna čo je dosť pravdepodobné nestane sa nič :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 23.4.2009 o 16:34

neviem, ci ti poradim franko, ale pocula som, ze sa to da riesit aj lepidlom na mysi, skus natriet dosticku zo vsetkych stran a do stredu nieco mnam, mnam, vyskusaj rozne a mozno sa lapne, ale ak ich je tam viac a robia si tam mejdan, tak neviem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov