Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Štatne lesy- predaj odstrelu - diskusia

autor: off trnn44
pridané: 26.10.2018 22:28
Zdravim vsetkych, neviem ci ste zaregistrovali skutocnost, ze Lesy SR , ,,vyhlasíi sutaz” na odpredaj odstrelov. Chcel by som dat do pozornosti tuto temu a bolo by fajn keby sa niekto, koho sa to dotklo dal osobny postreh...
počet zobrazení: 6 805
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mmmmm, 28.10.2018 o 15:06

Naco rypat do osieho hniezda? 99% polovnikov z tohto fora vie, ze kazdy revir je uz dopredu dohodnuty a nejaka fraska formou licitacie, je len divadlo pre obycajnych ludi...darmo, "skutok sa nestal" a predsa su to "nasi ludia""

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-48 z 48 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off trnn44, 2.11.2018 o 21:14

Smutne je to ,ze je to jeden velky podvod na ktorom trati iba stat., teda mi vsetci.... Jedine spravodlive kriterium je cena, inak to vytvara prostredie pre klientelizmus a korupciu, ktorej sa na Slovensku bohu-zial dari viac nez dost. Je zaujimave ze napr.polovny revir Solirov, dostal ten isty najomca ktory jo mal predtym... myslite se nahoda???? Je to SUDCA krajskeho sudu JUDr.Vlastimil Pavlikovsky. Sudca by mal byt ten najspravodlivejsi a najrovnejsi a tento vydrazil revir za 26000.- a do zmluvy si nechal zakomponovat ze Lesom SR moze vyfakturovat naklady spojene s krmenim a starostlivostou o zver. Nemyslite ze to uz je trochu cez ciaru? Tu sumu ktoru Lesy SR uvadzaju ze zinkasovali za min rok, je preto, ze to su trzby z rezijnych revirov ktore spravovali lesy 1 rok a to ucelovo , aby mohli presne toto napisat. Ak by vsetky tieto reviri dali do drazby, tak by zinkasovali ako fo teraz priemerne 30.-EUR /ha. To by ta cena bola niekde uplne inde.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mmmmm, 2.11.2018 o 17:47

Vlado18: precital som to pozorne, prepac, ja nechcem do nikoho rypat, obvinovat ho... Asi som to napusal nelogicky, ale pointa bola taka, ze niekto ma zaujem o odstrel povedzme do 50.000€ rocne a dostane ho clovek co da omnoho menej. Mne je to jedno, len tie reci... Ja som obycajny clovek, moj nazor je taky, ze by mali zverejnit podmienky odstrelu, starostlivosti komplexne...a samozrejme aj ponukane sumy...aby som bol objektivny, susedime s takym revirom a je to radost co robia...ale na druhej strane poznam reviry, kde su najomcovia odstrelu iba "masiari" typu konci nam to, tak to vycistime... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vlado18, 2.11.2018 o 16:32

Reakcia na príspevok od trnn44, 2.11.2018 o 7:58 :
myslím,že si to neprečítal pozorne. 89000 euro bol výnos z týchto revírov vlani, pred zavedením aktuálneho modelu predaja odstrelu. Teraz je to vyše 500 000 ...Nie sú to sumy pre bežných smrteľníkov a ešte sú tam navyše náklady spojené s prevádzkou, prikrmovaním, stavbou zariadení ap. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mmmmm, 2.11.2018 o 15:11

trnn44: myslis, ze kazdy prenajaty odstrel presiel objektivnou a poctivou selekciou uchadzacov? Vsetci normalni ludia ba to rezignovali, je to prestiz mocnych... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trnn44, 2.11.2018 o 7:58

Toto je oficialna tlacova sprava Lesy SR. Naozaj by ma zaujimalo kde zobrali cislo 89000.- za 23 REVIROV ked priemerna cena za vydrazeny revir je 30000.- EUR a viac. je len arogantná lož ,,Kapitana a jeho timu”, ktorá kalkuluje s nízkou intelektovou úrovňou adresátov tejto tlačovej správy.... Slovom maju nas za hlupakov.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off trnn44, 2.11.2018 o 7:53

LESY SR zvýšia zisk za poľovnícke revíry viac ako 5 násobne V Banskej Bystrici 24.10.2018 V štátnom podniku Lesy Slovenskej republiky zavádzajú nový model starostlivosti o poľovné revíry. Po novom sa už nebudú prenajímať. Záujemcovia si môžu zakúpiť tzv. odpredaj odstrelu. Nový model bude pre Lesy SR znamenať radikálne vyššie príjmy. Z 23 revírov, v ktorých už bol tento model realizovaný, budú mať Lesy SR v roku 2019 zisk viac ako 500.000 €, v minulom roku to bolo 89.000 €. Nárast zisku tak predstavuje viac ako 570%. Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik (Lesy SR) má vo svoje správe celkovo 103 poľovníckych revírov. V minulosti bola väčšina z nich prenajatá, častokrát na dlhé obdobie. V tomto roku sa skončili nájomné zmluvy v 31 revíroch. V prvých 23 revírov už boli podpísané zmluvy na tzv. odpredaj odstrelu. Do konca roka 2018 prevezmú Lesy SR do svojej správy ďalších 8 revírov, v roku 2019 17. Dôvodom je ukončenie doby prenájmu. „Lesy SR realizujú plánovaný odpredaj odstrelu v zmysle novej schválenej metodiky a koncepcie vo svojich vybraných poľovných revíroch s prihliadnutím a implementáciou odporúčaných postupov vládou schváleného materiálu Koncepcie rozvoja poľovníctva v SR. K dnešnému dňu sme získali 23 nových zmluvných dlhodobých partnerov , ktorých činnosť pri manažmente jednotlivých poľovných revíroch budeme náležite sledovať a vyhodnocovať“, povedal generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Ing. Marian Staník. Lesy SR vysoko pozitívne hodnotia ochotu žiadateľov patrične prispievať k zveľadeniu daného poľovného revíru pri realizácii jednotlivých opatrení v zmysle predložených Plánov rozvoja poľovníckeho hospodárenia, ktoré výhľadovo nastavujú v drvivej väčšine aj spoluprácu s miestnymi komunitami, školami či záujmovými združeniami. Finančné náklady spojené s realizáciou týchto činností na seba zmluvne prevzali počas celej doby platnosti zmlúv naši partneri , čo je ďalším ekonomickým bonusom k samotnej cene za odpredaj odstrelu. Zároveň tieto aktivity prinášajú významný „nefinančný“ benefit pri budovaní stabilných partnerstiev so širokou verejnosťou a zároveň aj zvyšovanie úrovne povedomia laickej verejnosti o problematike poľovníctva a výkonu práva poľovníctva v SR, ktoré priamo súvisí aj s ochranou vzácnych druhov živočíchov a vzdelávaní mladých ľudí. „Musím zdôrazniť, že po zverejnení prvých ponúk a následne uzávierky došlých ponúk sme očakávali výrazne vyšší objem podaných žiadostí k jednotlivým poľovným revírom, no pravdepodobne vplyvom nastavenia našej cenovej politiky pre daný poľovný revír, ktorá vysoko presahovala doterajšie ročné príjmy Lesov SR za prenájom došlo k prirodzenej selekcii uchádzačov. Navyše okrem stanovenej ceny za odpredaj odstrelu bolo potrebné spĺňať ďalšie náročné kritériá, ktoré vyhodnocovala externá odborná komisia“, doplnil Ing. Tomáš Klouček, obchodný riaditeľ Lesy SR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado18, 1.11.2018 o 19:13

Nie sú to "naši" ľudia. Je to celé o peniazoch. Kto zaplatí viac, dostane revír. Ale platiť ročne 30 000 e a ešte sa o revír aj starať, to už musí byť naozajstná poľovnícka vášeň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mmmmm, 28.10.2018 o 15:06

Naco rypat do osieho hniezda? 99% polovnikov z tohto fora vie, ze kazdy revir je uz dopredu dohodnuty a nejaka fraska formou licitacie, je len divadlo pre obycajnych ludi...darmo, "skutok sa nestal" a predsa su to "nasi ludia"" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

zobrazené 41-48 z 48 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM