Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Štatne lesy- predaj odstrelu - diskusia

autor: off trnn44
pridané: 26.10.2018 22:28
Zdravim vsetkych, neviem ci ste zaregistrovali skutocnost, ze Lesy SR , ,,vyhlasíi sutaz” na odpredaj odstrelov. Chcel by som dat do pozornosti tuto temu a bolo by fajn keby sa niekto, koho sa to dotklo dal osobny postreh...
počet zobrazení: 6 739
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mmmmm, 28.10.2018 o 15:06

Naco rypat do osieho hniezda? 99% polovnikov z tohto fora vie, ze kazdy revir je uz dopredu dohodnuty a nejaka fraska formou licitacie, je len divadlo pre obycajnych ludi...darmo, "skutok sa nestal" a predsa su to "nasi ludia""

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 48 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mirosz, 9.4.2020 o 11:13

hm no neviem mate dojem ze vymenou jedneho ks je ok ved ked si len tak zbezne pozriete cele vedenie dozornu radu SL cele to smeruje k jednej skup a este to kvetinove pozadie v tomto pripade aa odpredaj odstrelu ci prenájom tych rev. kolko prstov treba na to kolko adries vybavovacou je v tych zmluvách ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 7.4.2020 o 22:34

Maju dosť statočny časový priestor ak nebude zemetrasenie.., ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Sager, 7.4.2020 o 22:19

Neviem či ste postrehli odpoveď nového povereného generálneho riaditeľa LESOV SR Ing. Mateja Vigodu na otázku redaktora MY Bystrica. Otázka:"Budete rušiť podozrivé zmluvy?" Odpoveď:"Je isté, že predchádzajúce vedenie zanechalo za sebou množstvo otáznikov, hlavne čo sa týka odstrelových zmlúv a prenájmov poľovných revírov. Budeme sa musieť na to pozrieť a preskúmať možnosti. V tejto chvíli je ťažké predpovedať, aké budú riešenia. Ale určite sa tým budeme zaoberať. Je to téma, ktorá zaujíma verejnosť aj mňa osobne. Je nevyhnutné vyčistiť stôl." Zdroj: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano654321, 24.8.2019 o 20:42

posobim v primestskom reviru vo vymere cca 2000 ha. Z toho Statne lesy maju len 20%. Strielame len 6 jelenov a 10 srncov z trofejov zveri. Preto sumy za predaj odstrelu sa mi zdaju velmi vysoke. Museli by to byt fakt exkluzivne reviry aj perfektnym stavom zveri, ked su schopni ziadatelia platit 40 000 - 50 000€/rocne a este zabezpecovat starostlivost o zver a kupovat krmivo, pretoze Lesy sa asi vykaslu na kvalitne prikrmovanie. Urcite korupcia je aj v tomto smere, urcite je tu aj velka netransparentnost. Chcel som tym len povedat, ze ceny za odstrel sa mi zdaju velmi prehnane a vysoke. Aky je vas nazor? Myslite ze sa to uzivatelom revirov vrati za predaj diviny a za poplatkove polovacky aby boli aspon na nule???? Aku vidite vy ekonomiku ked sa tolko zdruzeni uchadza o odstrel? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off greenwood, 12.8.2019 o 21:15

Čo hovoríte na nové ponuky odkúpenia odstrelu u štátnych lesov. Podarilo sa to niekomu z vás vybaviť aj bez známosti v predchádzajúcom období? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 14.7.2019 o 8:23

Ano, je tu iba diskusia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mmmmm, 13.7.2019 o 23:55

Zartujes? Dat trestne oznamenie na zaklade toho, co videlo kvantum ludi na internete? A otazka moja? Preco to sem nenapisat? Je to diskusia predsa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 13.7.2019 o 21:36

MM - kukni § 237 Tr. zákona a moja otázka, tým, že tu vypisuješ a nekonáš sa niečo zmení ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mmmmm, 13.7.2019 o 19:35

Dede: myslis zeby sa tym oznamenim nieco zmenilo? Alebo zmeni? Tipujem, ze ti dotknuti polovnici, ktori dali info menovanej pani ho podali. Podla mna a nielen mna neuspeju. Rozda sa par "symbolickych"pokut, mozno niekoho vyhodia a za par dni vsetko po starom. Viem ako to je z vlastnej skusenosti, v dedine kde byva moj otec, sa po ich pozemkoch (hovorim o stovkach hektarov) kde polovali desatrocia teraz prehanaju vplyvni ludia blizki politickym stranam. Preto viem ako sa citia ti dotknuti a hladaju moznosti kde len malinko uspeju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 13.7.2019 o 12:23

Utajený MM -nems .. určite máš pravdu, ale ako som uviedol v diskusnom príspevku dňa 20.6.2019 o 17:22...a preco sa nepodalo trestne oznamenie pre trestny čin Porušovanie pri sprave cudzieho majetku...? Pani ktora to prezentuje hovorila aj o konkretnej sposobenej škode... To trestné oznámenie môžeš podať aj Ty !!! Prečo nekonáš ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mmmmm, 13.7.2019 o 0:13

Hekler: to, ci otvarala vrata v Kanade je asi tvoja 100% overena informacia z medii, k tomu sa nevyjadrujem, je mi to jedno, ja takto neposudzujem ludi, kto otvoril tu kauzu je nepodstatne, na toto forum politika a hanobenie ludi vo vrcholovej politike nepatri,ci to otvori Nicholsonova, Kollar, Matovic, Fico, treba zaujat nezavisly postoj... ide o pointu, ci sa vsetko vyriesi v zmysle zakona. Comu vacsina beznych, obycajnych ludi neveri... Kopec ludi vie, kto taha za opraty na Ministerstve podohospodarstva, verejne tajomstvo, a uz je to na smiech, alebo skor k placu ako sa tu "rozdavaju spravodlivo" polovne reviry. Neviem ci vies kolko vrcholovych politikov ma kupeny odstrel? V kazdom kraji ich je niekolko. Preco to nedostal niekto iny, povedzme z okruhu domacich? ZAHADA NA SLOVENSKU, aj ked ponukli vyssiu sumu. Ale ako som pisal, toto sa nikdy nevyriesi, pojde to do stratena, zakryje sa to dalsimi kauzami a vsetko bude v poriadku. To je Slovensko. Ak nemam aspon 75% pravdy,a niekto mi to relevantne vyvrati tak sa ospravedlnujem za bludy co som uviedol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Hekler, 11.7.2019 o 10:13

Reakcia na príspevok od mmmmm, 4.7.2019 o 7:45 :
... to neotvorila p. Nicholsonová ale niekoľko ukrivdených a odvážnych poľovníkov, p. Nicholsonová nič nemohla v tomto smere otvoriť lebo je neskutočne povrchná v overovaní si získaných (niekedy aj účelovo podsúvaných informácií a polopravd) ... ale je fakt že v Canade otvárala vráta o stošesť a oplatilo sa jej to ... ešte bude veselo lebo nie je horšie ako keď položia hovno na policu medzi torty a to si začne myslieť že je torta (ospravedlňujem sa za to hovno ale ináč by to nevyniklo ako má) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mmmmm, 5.7.2019 o 17:13

V tom zozname revirov ako ich ma v prispevku Mirec99 "vysutazila" jedna spolocnost tusim tri z nich, dva urcite. Myslim, ze by sa to tiez mohlo robit nejakou formou elektronickej drazby a nie pustat reviry firmam, ktore skoro do bodu splnaju podmienky odstrelu a starostlivosti ktore zadavaju Statne lesy. Ale toto tu bude este par generacii, to normalni ludia nezmenia, vzdy bude trosku horuco v mediach, ale vsetko utichne, zabudne sa a je po starom. Toto je krajina zazrakov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 4.7.2019 o 21:50

Cena vždy závisí od revíru. Najvyššia sadzba za 1ha v TOP jelenej oblasti je cca 8€. Štatne lesy- predaj odstrelu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacomaco, 4.7.2019 o 14:56

Myslím si, že nikto triezvo uvažujúci a niekedy už zabezpečujúci poľovný revír nemôže uveriť sume 41,- €/ha. To je nereálne ako voda v koši. Veď len za 1500ha by zaplatil 61500,- € za rok a z čoho (výnosom z akej zvery) by to pokryl? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 4.7.2019 o 13:20

Reakcia na príspevok od mmmmm, 4.7.2019 o 7:45 :
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mmmmm, 4.7.2019 o 7:45

Zepo: nie len na riaditelstve, kontakty siahaju vyssie, tak ako to spominala p.Nicholsonova...bohuzial, mala pravdu a otvorila velmi citlivu temu, ktora mala ostat tabu. Takze drzime jej palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zepo, 4.7.2019 o 7:14

Reakcia na príspevok od lubenko, 4.7.2019 o 6:58 :
No predsa tým poľovníkom, ktorí majú veľa lóve a dobré známosti na riaditeľstve ŠL SR kde sa otvárajú obálky s ponukami na prenájom poľovných revírov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 4.7.2019 o 6:58

Reakcia na príspevok od citulik, 3.7.2019 o 12:55 :
ktorým poľovníkom?????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off findula, 3.7.2019 o 20:24

Citulik tak starej a tak naivní ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off citulik, 3.7.2019 o 12:55

mmmmm , palec hore, poĺovníctvo treba vrátiť poľovníkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 29.6.2019 o 17:44

Reakcia na príspevok od ferinec, 21.6.2019 o 15:40 :
Krasne foto! Uz som si ho vytlacil, v pondelok ide do ramika.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferinec, 21.6.2019 o 15:40

Reakcia na príspevok od dede, 20.6.2019 o 17:22 :
štyria spravodliví Štatne lesy- predaj odstrelu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 21.6.2019 o 11:31

Kamarát povedal: nový zákon o poľovníctve pokiaľ vyhovuje vládnúcim a opozičným poľovníkom ,bude schválený.Určite sa títo poľovníci vedia dohodnúť, len nech to vyhovuje obom stranám. Profesný poľovníci, lesáci a zbohatlíci budú ťahať za jeden povraz a budú cecať a cecať pokiaľ sa bude dať.Na normálnych poľovníkov sa každý vykašle! Česť výnimkám ! Všetkým prajem LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dede, 20.6.2019 o 17:22

...a preco sa nepodalo trestne oznamenie pre trestny čin Porušovanie pri sprave cudzieho majetku...? Pani ktora to prezentuje hovorila aj o konkretnej sposobenej škode... či predvolebna kampaň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mmmmm, 20.6.2019 o 14:31

Sledujte ?TB SaS: Pytliactvo v polovnych reviroch s pozehnanim statu? Zverejnujeme skandalozne fotografie? v sluzbe YouTube odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off trnn44, 4.11.2018 o 21:40

Tak v reviri Solirov maju lesy SR viac ako 66% to znamena ze revir mal ist min.rok do drazby , tak ako to ukladal zakon. Nestalo sa tak a to vo viacerych reviroch z 3dovodov: 1, nebol by isty vyherca, ktory to ma vyhrat 2, vysoka pravdepodobnost vysokej ceny za hektar/rok 3, ,,kapitan “ by s toho nic nemal Tak to pani zo SNS vymysleli tak, ze odpredaju odstrel , sutaz vyhlasia tak neskoro , ze vacsina zaujemcov nestihne vypracovat plan polovneho hospodarenia, a v komisii ktora bude posudzovat navrh budu ,,ich” ludia Cena nie je hlavne kriterium a je VOPRED STANOVENA!!!! ,,Vytazi ktory vyhraju” musia ale za kazdy rok trvania Odstrelovej zmluvy zaplatit ,,vypalne” 10 litrov. Super deal , vsetci spokojni, akurat stat trati, ale ten to zvladne.... Pravde podobne mal tuto problematiku na mysli MABURAK.... a ak je 18,50.-EUR /ha ( v tomyo reviri Solirov) zvysenie trzby ked to mohlo byt prenajate za 35.-zEur/ha tak potom niekto z nas chybal na matematike.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off maburak, 4.11.2018 o 20:36

Reakcia na príspevok od rubi764, 4.11.2018 o 20:19 :
co je na tom divne? je to uplne normalne, ale aj cena je potom o niecom inom. Lesom SR potria reviri po celom Slovensku a pri predaji odstrelu dokazu zarobit v konecnom sumare viac ako pri prenajme. To ze je par revirov, ktore prenajali za 5-6 mistne sumy nad 50000 eur je sice fajn ale to je len male zrnko, je ovela viac revirov, kde je najomne 5-6 eur za ha a aj menej ak v danom reviri maju menej ako 50%. Odpredajom odstrelu sa zvysia ich trzby. Zaroven cena odstrelu sa moze menit podla skutocneho planu chovu a lovu a dalsia vyhoda pre lesy SR je ze zmluvy sa uzatvaraju na dobu urcitu, ktora moze byt aj kratsia ako pri prenajme. Podla vsetkeho to je pre lesy vyhodnejsie. A na druhej strane ked odkupim odstrel teda si revir neprenajmem tak je logicke ze ak platim za odstrel tak naklady na starostlivost prevezme ten co odstrel predal.... A ano, podla zmluvy je PH z Lesov SR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on rubi764, 4.11.2018 o 20:19

Samozrejme ze cely odpredaj odstrelu je akosi divny pojem. Ako mozem chciet aby sa niekto staral a niekto strielal. Pocul som, ale ze postupne uz vsetky reviry v sprave Statnych lesov by vraj mali byt prenajimane postupne iba formou odpredaja odstrelu. Preco to niekto vymyslel takto? Mozno bolo snahou mat vacsi dosah na to co sa v reviroch deje nakolko minimalne polovny hospodar je od SL. Aspon by mal byt. Ale ci na dianie v reviry v skutocnosti ma dosah alebo resp ci ho vobec chce mat je velmi otazne... Ale pri trendoch a smerovani slovenskeho polovnictva v poslednych rokoch sa nedivim ani tomuto napadu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maburak, 4.11.2018 o 20:16

strasne sa mi paci ako sa tato debata opiera o to co si kto mysli a kto co pocul... odpredaj odstrelu Lesy SR uz realizovali tento rok. Na svojej stranke zverejnili reviri v ktorych odstrel predavaju ako aj cenu odstrelu, takze ziadna licitacia ci drazba. Zaroven na stranke zverejnili aj vsetky podmienky, ktore musi uchadzac splnat a aj podstup ako a kto bude uchadzacov posudzovat. A co je hlavne tak zverejnili aj navrh zmluvy, ktora sa bude podpisovat. keby ste si dali tu namahu a o teme si nieco aj nastudovali a nie len spekulovali tak by ste sa docitali, ze toto: "Vrchod drzosti je ze zopar z tychto ,,vyvolenych” si do zmluvy nechali zakomponovat aj refundovanie nakladov za starostlivos o zver/revir , vyrobu a opravu zariadeni resp nechali starostlivost o zver na Lesy SR" je cisty blud. Nie je to o par vyvolenych ale je to pre vsetky zmluvy a je to aj v navrhu teda vo vzorovej zmluve, ktora je verejne dostupna na stranke Lesov SR. Neviem ale ak polovnici nevedia pred tym ako zacnu o niecom polemizovat a sirit nepravdive zavadzajuce informacie si danu problematiku prestudovat, ako chceme aby lajicka verejnost nereagovala tak ako reaguje na nezmyselne zavadzajuce informacie z medii a od ultra eko tero??? A na zaver, nie nekupil som ziaden odstrel, aspon zatial nie, ale nemam rad ked sa siria nepravdy a "zarucene" informacie=vymysli o par vyvolenych a podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trnn44, 4.11.2018 o 19:53

odkaz Tu si mozete pozriet , zaujimave zmluvy a zujimave mena.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trnn44, 4.11.2018 o 19:48

Myslis Majdan, ale to je len jeden zo vsetkych co boli poctivo vydrazene....Mon Repos bol vydrazeny za cca 45.-eur za/ha a staraju sa, Ribnicek 102/ha a staraju sa, Cajla cca70.-Eur/ha a staraju sa atd.... je to skutocne jeden revir kde to ide dole vodou... bohu zial , cena je jedine spravodlive kriterium v sutazi. Tento zvlastny odpredaj odstrelu urcite spravodlivy nebol a o tomto ta debata je. Vrchod drzosti je ze zopar z tychto ,,vyvolenych” si do zmluvy nechali zakomponovat aj refundovanie nakladov za starostlivos o zver/revir , vyrobu a opravu zariadeni resp nechali starostlivost o zver na Lesy SR , ak je toto ok tak uz fakt neviem..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on rubi764, 4.11.2018 o 19:39

Samozrejme o cene sa da polemizovat, ale to nechcem. Bohuzial mam pocit, ze ako to byva na Slovensku tak bez ohladu na to kolko by za revir bolo tak do statneho rozpoctu sa dostane velmi malo a zvysok ide niekde uplne inde. Ale to je len moj sukromny nazor, nechcem sa nikoho dotknut mozno som len prilis nedovercivy voci Urcitym veciam. A druha vec je ze poznam pekny revir, s vysokym stavom zvere, uzivny a bol vylicitovany pred dvomi rokmi za sestcifernu sumu . Bohuzial mam pocit, ze este dva roky a clovek tam neuvidi nic pretoze ludia z toho chcu vytazit maximum. Bucha sa tam dnom i nocou a o nejakom cielenom chove zameranom na udrzanie genofondu ani nehovoriac. Takze radsej nech to maju za menej penazi ale s nejakou perspektivou na tych 15 rokov dopredu ako vrazit do toho dva tri roky obrovske peniaze , prestat platit a vratit prazdny revir kde sa znicilo za par rokov to co vybudovali za desatrocia nasi dedovia a otcovia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off trnn44, 4.11.2018 o 19:24

Nikto nepovedat ze sa ,,pan” sudca nestara o revir, ide o to , ze cena nie je trhova...... a tom to je.... Poznam viacero revirov kde to funguje obdobne ale cena za 1/ha je 30 a viac EUR a samozrejme bez moznosti si refundovat krmivo. Tak ze nakoniec trati stat, teda aj my vsetci , nemyslite?????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on rubi764, 4.11.2018 o 19:17

Zdravim, neda mi aby som nepridal svoj skromny prispevok nakolko tento revir poznam moc dobre. Ide o 1400 ha, lovi sa tu vysoka, diviacia a muflonia zver. A ten odstrel 200 kusov je velmi vysoko prehnany. Mozme hovorit tak cca o 100 az 120 kusoch raticovej zvere rocne. A ta cena pokial viem je tiez o par tisic vyssia. A nakolko som mal moznost vidiet ako bolo postarane o revir predtym a minuly rok tak poviem, ze chvalabohu ze to ma opat ten dotycny pan. Priznajme si realitu ze lesy nemaju ani peniaze a ani personal na plne obhospodarovanie revirov. Nemaju techniku, nemaju ludi ved vsetko zabezpecuju cez externe firmy. Vsetko ma samozrejme svoje za aj proti. Urcite bezny clovek sa tazko dostane k reviru ak za sebou nebude mat nejakeho dobrodinca, to je viac ako iste. A ak tymto ludom ktory sice maju dosah a peniaze ale vacsinou nemaju cas zalezi na reviry, musia sa spojit prave s tymi obycajnymi ludovymi polovnikmi ktory su vdacny za moznost polovat a postaraju sa o chod reviru a starostlivost. Kiez by to tak aj vsade fungovalo ako prave v tomto menovanom reviry. LaLZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 4.11.2018 o 17:48

konečne ukážka rentabilnosti predaja odstrelu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trnn44, 4.11.2018 o 16:12

200ks... je to lakalita male karpaty. Uzivnosti je tam viac nez dost, zveri este viac. Iba z diviny tam ide vyprodukovat 15000.- eur hravo... Podobny revir bol vydtazeny za cca 70000.- eur ( cajla) ale o 400ha mensi ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 4.11.2018 o 13:55

páni, pokiaľ zodpovedne nepoznáte úživnosť daného revíru a ročný plán lovu, tak môžete písať aj ďalej, ale neviete o čom píšete ... novinárske články neberte vôbec vážne ... píšu k tejto téme samé bludy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on mamilittt, 3.11.2018 o 8:59

Reakcia na príspevok od trnn44, 2.11.2018 o 21:14 :
Kolko ha za 26000€? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mmmmm, 2.11.2018 o 21:54

Trn44: mas pravdu...presne tak je to vsade.Bohuzial to je cim dalej horsie, korupcia, klientelizmus...krasne rozkvita ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 48 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov