Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem
Chyba! Skúste sa prihlásiť znova a skúste to ešte raz.

ATN Binox-HD 4-16× - diskusia

autor: off duky2231
pridané: 27.5.2018 16:23
Zdravím Vás kto máte skusenosti stimto binokulárnym dalekohladom ATN binox Deň-Noc vaše názory ma zaujmaju či sa to oplati kupiť alebo skoda vyhodenych penazi
počet zobrazení: 4 708
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 30.7.2018 o 16:36

Ja nerozumiem najmä prečo je dôležité vidieť zver na 1km, prečo ju vôbec prísvitom na takú vzdialenosť (aj menšiu) rušiť (za úplnej tmy), keď vzhľadom na parametre prístroja nikdy zver spoľahlivo na takú vzdialenosť neprečítam (pohlavie, vek) a ani nepotrebujem, keďže za úplnej tmy nemám ani čo loviť. Dôkazom je aj rozmazaná fotka nižšie, na 440m. A už vôbec nerozumiem prečo v slovenských podmienkach vôbec niekto propaguje digitálny puškohľad či puškohľad s nočným videním:) Lebo potom áno, opäť môžeme v iných témach diskutovať o neetických fotkách úlovkov, o zle založených zálomkoch, o zle uloženej zveri na výrade...keď dokumentovaniu úlovku vlastne s najväčšou pravdepodobnosťou predchádzal neetický a najmä nezákonný lov...áno, môžeme sa tu baviť o znižovaní stavov zveri, o nemožnosti iného spôsobu lovu, najmä u diviačej- to sú do veľkej miery len výhovorky a vlastná pohodlnosť, lebo množstvo fotografií a príbehov na tejto stránke dokazuje opak. Aj prevažne nočná zver akou je diviak sa totiž dá uloviť legálne..., pričom pochybujem, že prípadní vlastníci týchto prístrojov, ak nimi lovia, ostávajú len pri love diviakov... Apropo, sám používam pozorovacie termo. Síce ma papierový dosah pomaly až na Mliečnu dráhu, ale reálne je poľovnícky využiteľné do 200m tak, aby som vedel načo presne sa pozerám. A nie, nepoužívam ho pri love, na pušku by som toto nikdy nedal. Skôr je to dobrý pomocník na okamžitú dohľadávku pokiaľ zver nejaký ten kúsok odbehne v poraste, veľmi dobrý pomocník na monitorovanie pytliakov či obdobných živlov v revíri a neposlednom rade super vec na zistenie čo kde a kedy chodí, pokiaľ sa rozhodnem v revíri prespať. A pri primeranej vzdialenosti mi pri splne pomôže určiť pohlavie pri potencionálne lovnom kuse. Ale nebudem moralizovať, nato sa dá prakticky v dnešnej dobe už len rezignovať, lebo súčasné poľovníctvo je doslovne prerastené týmito prístrojmi a technikou a táto diskusia je opäť toho príkladom. A to, že sa o tom bavia poľovníci verejne, na verejnom fóre asi len svedčí o tom, do akej miery to mnohí akceptovali a prijali ako normálnu vec. A to som skutočne zažil dobu, kedy bol nesprávny spôsob lovu hanbou poľovníka...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
off pavelb, 12.2.2019 o 20:48

Počul som chvály na tento prístroj, tak uvažujem nad jeho kúpou. Problem vše ak je, že momentálne je nedostupný, vzpredaný -bude údajne až o 2-3 mesiace. Takže zrejme má svoju kvalitu, ked nie je k dostaniu. Viem, že to nie je až tak vzpovedajúci parameter, ale tiež o niečom to hovorí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubertko, 2.12.2018 o 14:17

Reakcia na príspevok od pifo, 30.7.2018 o 13:08 :
Ahoj pifo,zaujíma ma tvoj názor na binokular Binox-HD 4-16x,skusenosti co sa tyka pozorovania noc/den-vzdialenosti ci zdopovedaju tomu co pise vyrobca.Uvazujem nad niecim s cim by som mohol pozorovat a nahravat zver a potom doma v klude si ju poobzerat.Takisto by to malo zaznamenávať aj vzdialenosti okrem casu a inych veci,da sa na to spolahnut?Mal som Yukon Photon ale pre nahravanie som potreboval prikupit dalsie prislusenstvo,nie som zastancom lovu v noci za pomoci nocnych videni a termovizii tak som to predal a teraz hladam "nieco v jednom"/dalekohlad,den/noc videnie,kamera,dialkomer/Tento Binox podla popisu by to aj mohol splnit len neviem ake kto s tym ma skusenosti. Dakujem za odpoved. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pifo, 30.7.2018 o 19:50

Reakcia na príspevok od Stagstalker, 30.7.2018 o 16:36 :
Stagstalker, suhlasim s takmer vsetkym co si napisal, okrem rusenia zveri. Ja som teda za 2 roky pouzivania tychto pristrojov nepostrehol ani naznak toho, ze by sa zver spravala nejak inak. Srncie a vysoka chodia ku mne k posedu na 50m a ja si to naplno uzivam, lebo ich vidim detailne v uplnej tme, mozem si ich nafilmovat, spravit fotky a sledovat ich zivot. Ja som len po technickej stranke opisal moznosti ake ponuka digitalne nocne videnie a urcite vidiet na 1km nie je nijak dolezite. Samozrejme si aj treba uvedomit ze nie kazdy poluje v reviri kde sa poluje na 100m. Nas revir su nekonecne polia 10x3km (v minulosti nazyvane velkoplosne hospodarstvo), kde aj 80 rocny polovnik vie strielat na 300m. Tento rok sme mali repkove lane 3x4km a bol problem ulovit diviakov pod 300m... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stagstalker, 30.7.2018 o 16:36

Ja nerozumiem najmä prečo je dôležité vidieť zver na 1km, prečo ju vôbec prísvitom na takú vzdialenosť (aj menšiu) rušiť (za úplnej tmy), keď vzhľadom na parametre prístroja nikdy zver spoľahlivo na takú vzdialenosť neprečítam (pohlavie, vek) a ani nepotrebujem, keďže za úplnej tmy nemám ani čo loviť. Dôkazom je aj rozmazaná fotka nižšie, na 440m. A už vôbec nerozumiem prečo v slovenských podmienkach vôbec niekto propaguje digitálny puškohľad či puškohľad s nočným videním:) Lebo potom áno, opäť môžeme v iných témach diskutovať o neetických fotkách úlovkov, o zle založených zálomkoch, o zle uloženej zveri na výrade...keď dokumentovaniu úlovku vlastne s najväčšou pravdepodobnosťou predchádzal neetický a najmä nezákonný lov...áno, môžeme sa tu baviť o znižovaní stavov zveri, o nemožnosti iného spôsobu lovu, najmä u diviačej- to sú do veľkej miery len výhovorky a vlastná pohodlnosť, lebo množstvo fotografií a príbehov na tejto stránke dokazuje opak. Aj prevažne nočná zver akou je diviak sa totiž dá uloviť legálne..., pričom pochybujem, že prípadní vlastníci týchto prístrojov, ak nimi lovia, ostávajú len pri love diviakov... Apropo, sám používam pozorovacie termo. Síce ma papierový dosah pomaly až na Mliečnu dráhu, ale reálne je poľovnícky využiteľné do 200m tak, aby som vedel načo presne sa pozerám. A nie, nepoužívam ho pri love, na pušku by som toto nikdy nedal. Skôr je to dobrý pomocník na okamžitú dohľadávku pokiaľ zver nejaký ten kúsok odbehne v poraste, veľmi dobrý pomocník na monitorovanie pytliakov či obdobných živlov v revíri a neposlednom rade super vec na zistenie čo kde a kedy chodí, pokiaľ sa rozhodnem v revíri prespať. A pri primeranej vzdialenosti mi pri splne pomôže určiť pohlavie pri potencionálne lovnom kuse. Ale nebudem moralizovať, nato sa dá prakticky v dnešnej dobe už len rezignovať, lebo súčasné poľovníctvo je doslovne prerastené týmito prístrojmi a technikou a táto diskusia je opäť toho príkladom. A to, že sa o tom bavia poľovníci verejne, na verejnom fóre asi len svedčí o tom, do akej miery to mnohí akceptovali a prijali ako normálnu vec. A to som skutočne zažil dobu, kedy bol nesprávny spôsob lovu hanbou poľovníka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off pifo, 30.7.2018 o 13:08

Reakcia na príspevok od CT308W, 30.7.2018 o 10:17 :
Presne sem som sa nechcel dostat, aby sa tu spustila prietrz o názoroch na NV. Je tu 90% "pisalkov" co cerpaju informacie od dalsich "pisalkov" a robia si zaver na nepodlozenych informáciách (Jano mi povedal ze Petrov kamarat pocul niekde........) Kto by si chcel vyskusat digitalne nocne/denne videnie ATN X-Sight II 5-20 alebo binokular ATN Binox-HD 4-16 alebo dialkomer ATN RangeFinder 1000 , kludne mi napiste a rad predvediem. Som v blizkosti Piestan.... A budeme pozerat za uplnej tmy na 1km, bez srandy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pifo, 30.7.2018 o 12:56

Reakcia na príspevok od lanus, 30.7.2018 o 8:32 :
lanus, pouzivam termin priblizenie, lebo je to len digitalne priblizenie a nie zvacsenie ako pri normalnej optike, kde nastava zvacsenie zmenou ohniskovej vzdialenosti... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off CT308W, 30.7.2018 o 10:17

Reakcia na príspevok od pifo, 30.7.2018 o 1:42 :
Si ma pobavil :)). Pocuj to si myslel vazne? Dnes davam navrh mojmu velitelovi na nakup tebou odporucanych digitalov. Pocuj keby to bolo tak ucinne ako opisujes tak armada nic ine nekupuje. Naco kupovat drahe NV a thermovision ked staci toto . Pocuj ten tvoj digital bez prisvitu nespravi nic a akonahle par krat to pouzijes zver sa nauci reagovat na kazdy prisvit a potom uz sa ti nebude dat ani len odfotit fotopascou. Sami viete ze na zaciatku zver nereagovala ani na svetlo a teraz je taka preskolena ze len sa rozsvecuje vlakno na ziarovke a uz uteka, zacali pouzivat NV a prisvit a uz sa neda ani to. Zver nieje hlupa akonahle zaznamena ze po prisvite nasleduje vystrel tak ste skoncili aj s nocnym videnim ktore potrebuje prisvit. Bez prisvitu to ide len s 3+ . Toto je vecna tema na tjejto stranke dokonca si spominam na jedneho ktori na 150m vidi kancovi strapec a baterky mu svietili aj za roh, iste si na neho spominate ;). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 30.7.2018 o 8:32

pifo - To " priblíženie " vykonaj radšej k osobe opačného pohlavia !!! V optike sa používajú termíny zväčšenie resp. zmenšenie !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off pifo, 30.7.2018 o 1:42

Reakcia na príspevok od hunter4321, 29.7.2018 o 22:28 :
tie cisla su uplne realne, mam aj dialkomer od ATN a aj puskohlad ATN X-Sight II 5-20. Rad sa stretavam s ludmi a rad pokecam o polovnictve a zbraniach a o veciach s tym spojenych, takze rad sa s tebou osobne stretnem a mozes si to overit v terene... A teraz mozno nastvem vela ludi, ale stojim si za tym ze dokazem s tymto nocnym videnim vidiet podstatne lepsie ako s 3gen klasickym videnim... Cele kuzlo nie je v nocaku, ale v prisvite. Pouzivam externy prisvit s cockou 75mm a v kombinacii s X-Sight II vidim zver na 1km !!! Prikladam fotku lanstiakov vo vzdialenosti 440m s priblizenim 12x ATN Binox-HD 4-16× - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunter4321, 29.7.2018 o 22:28

Reakcia na príspevok od pifo, 29.7.2018 o 18:52 :
pifo, ty snáď sranduješ? Neberte to vážne, tie čísla sú nereálne. V úplnej tme z výkonným neviditeľným prisvitom máš problém vidieť na 150 metrov tak neviem či si nepopridával nuly navyše. To by to kupoval potom každý lebo by to bolo lepšie ako 2+ gen. Mal som ho niekoľko krát celé noci a teda nekúpil by som ho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pifo, 29.7.2018 o 18:52

Co ocakavas od toho Binoxu? Ak chces v uplnej tme precitat srnca s integrovanym prisvitom na 80m, tak bez problemov. Ak chces vidiet prichadzajuce diviaky, srncie, vysoku na 300m s integrovanym prisvitom, tak bez problemov. Ak chces tie vzdialenosti znasobit, das externy prisvit a vidis zver na 700m v uplnej tme, samozrejme ale nevies identifikovat co to je... na 400-500m uz vies identifikovat. Mam ho druhy rok a maximalna spokojnost... S externym prisvitom vidim ozaj na daleko, no nie je to pohodlne co sa drzania tyka, je to dost tazke. Bez externeho prisvitu je to pohodlne ako klasicky binokular. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duky2231, 7.6.2018 o 22:18

Reakcia na príspevok od 357AS, 27.5.2018 o 18:55 :
Porad dake nočne na pozorovanie na rozumnu cenu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 3.6.2018 o 21:37

doslova čo píšem,hračka,nič poriadne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duky2231, 3.6.2018 o 13:02

Reakcia na príspevok od 357AS, 27.5.2018 o 18:55 :
čo myslíš pod pojmom draha hračka pre deti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 27.5.2018 o 18:55

To posledné čo píšeš.Drahá hračka pre deti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM