Heming hunting
dnes je nedeľa,  28. apríl 2024,  meniny má Jarmila,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:34,  dnes západ slnka: 18:53
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Výber Guľovnice pre dámy - diskusia

autor: off Viki22
pridané: 10.1.2018 13:19

Ahojte. Som poľovníčka začiatočníčka a obraciam sa k vám ako ku skúseným s otázkou výberu svojej prvej guľovnice. Výber je hodne široký a aj keď mám nejaký ten prehľad, radšej si nechám poradiť. Zhruba: hľadám niečo univerzálnejšie (na všetku raticovú zver), vzhľadom na to, že nie som veľké žieňa, tak niečo s menším spätným nárazom. Cenovo do 800-900 €. Budem vďačná za každú radu.

počet zobrazení: 14 271
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off stefa, 4.3.2018 o 18:47

on citulik, včera o 19:45 Viki 22 308w je dobrá volba,nekupuj umelu pazbu,je nepolovnicka. Nesúhlasím s Tebou! Prečo by mala byť nepoľovnícka? Pretože naša generácia vyrastala v dobe, keď ešte neboli. Vývoj napreduje aj v zbraniach a ich vyhotovení. Ja ešte stále chodím do pohonov, a kým ma mladší kolegovia nevyženú, že im tam prekážam, tak aj budem chodiť, takže keby som si teraz kupoval novú zbraň, tak si isto kúpim guľovnicu nerez/plast. Jej údržba a odolnosť je úplne inde, ako klasická kombinácia brunír/drevo, aj keby ma hanili, že je to "nepoľovnícke"!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-90 z 90 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Viki22, 11.1.2018 o 10:20

Ďakujem vám všetkým za postrehy, názory a rady. Určite zvážim každú možnosť. U nás sú revíry skôr holé, lesov tu máme veľmi málo, takže pravdepodobne pôjdem do .308 Win. Weatherby Camillu som mala na zozname vybratých, vyzerá, že by sadla. Rozmýšľala som aj nad CZ 527,ale na väčšiu diaľku by som s tým veľmi nepochodila. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.1.2018 o 9:48

Belgie, dievčina bude rada aj za tvoj tip. Hľadá guľovnicu, niečo univerzálnejšie na všetku raticovú zver s menším spätným nárazom a predpokladám, že jej záleží aj na celkovej hmotnosti zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belgie, 11.1.2018 o 9:25

Goret nerozumiem Tvojmu vyjadreniu ohľadom rozumnejšej investície do opakovacej guľovnice. Holčina nenapísala, na aký spôsob poľovania bude zbraň väčšiou využívať. Niet poľovníckejších zbraní, ako broková, guľová prípadne kombinovaná zlamovačka. Opakovacie zbrane sa do poľovníckej praxe infiltrovali z vojenského využitia, pre ich nízku cenu a možnosť hromadnej výroby....a inak tieto dnešné bakelitové haraburdy vnikajúce do slovenského poľovníctva, to je jak by povedal klasik "des a hruza"... Ale to je len môj nepodstatný názor, každý podľa svojej chuti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off goret, 11.1.2018 o 7:48

Pandur1ov tip sa mi páči, lebo investícia do opakovacej guľovnice isto rozumnejšia, než do jednorazovej. Pomerne ľahká zbraň je aj Tikka T3 Compact, na bežný lov v niektorom medium kalibri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off citulik, 10.1.2018 o 20:00

CZ 527 má mizerné technicke prevedenie. Pred mesiacom som jednu kúpil. Je to zbraň, ktorá má hodnotu tak 100€. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off hunter4321, 10.1.2018 o 18:44

Opakovacia guľovnica HAENEL Jaeger 10 LADY TIMBER LUXUS (1469€) ak máš možnosť došetri pár eur a kúp si radšej túto. Má kratšiu pažbu, perfektnú dostupnosť kalibrov, 4-ku drevo. A kvalitou je niekde úplne inde v porovnaní z konkurenciou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 10.1.2018 o 17:36

a treba myslieť aj na optiku v približne rovnakej cene ako flinta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 10.1.2018 o 15:06

Viki urcite by som Ti odporucil Weatherby Vanguard Camilĺa. Je to puska "vymyslená" zenou pre zeny. Je v razi 243 win a 308 win. Ja sam mam dve gulovnice od tejto fy. a som velmi spokojny. Ak by si mala zaujem si ju pozriet daj info do spravy. Pre viac info kontaktuj nick motaq alebo pandur1. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sinko, 10.1.2018 o 13:32

Jednoranová guľovnica BERGARA SCOUT BA13 čierna, čiernená oceľ 560€; Dostupná je v kalibroch: 222Rem, 243Win, 6,5x57R, 270Win, 308Win, 30-06Sprg. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off sinko, 10.1.2018 o 13:29

Cz 527 kaliber 7,62x39, váha okolo 2,8kg, cena cca 700€ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

zobrazené 81-90 z 90 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM