Heming hunting
dnes je nedeľa,  28. apríl 2024,  meniny má Jarmila,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:34,  dnes západ slnka: 18:53
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Výber Guľovnice pre dámy - diskusia

autor: off Viki22
pridané: 10.1.2018 13:19

Ahojte. Som poľovníčka začiatočníčka a obraciam sa k vám ako ku skúseným s otázkou výberu svojej prvej guľovnice. Výber je hodne široký a aj keď mám nejaký ten prehľad, radšej si nechám poradiť. Zhruba: hľadám niečo univerzálnejšie (na všetku raticovú zver), vzhľadom na to, že nie som veľké žieňa, tak niečo s menším spätným nárazom. Cenovo do 800-900 €. Budem vďačná za každú radu.

počet zobrazení: 14 272
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off stefa, 4.3.2018 o 18:47

on citulik, včera o 19:45 Viki 22 308w je dobrá volba,nekupuj umelu pazbu,je nepolovnicka. Nesúhlasím s Tebou! Prečo by mala byť nepoľovnícka? Pretože naša generácia vyrastala v dobe, keď ešte neboli. Vývoj napreduje aj v zbraniach a ich vyhotovení. Ja ešte stále chodím do pohonov, a kým ma mladší kolegovia nevyženú, že im tam prekážam, tak aj budem chodiť, takže keby som si teraz kupoval novú zbraň, tak si isto kúpim guľovnicu nerez/plast. Jej údržba a odolnosť je úplne inde, ako klasická kombinácia brunír/drevo, aj keby ma hanili, že je to "nepoľovnícke"!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 90 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off milos1milos, 16.1.2018 o 16:35

TANAK... CELÉ SI TO ZLE POCHOPIL ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 16.1.2018 o 16:31

tak jej zožen Blaser za 900 eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 16.1.2018 o 16:17

TANAK.. nie je to len o kalibroch .. puska musi byt hlavne vyvážená.... strieľal som blaser 30 06 a spätný raz v pohode .... mal som CZ 537 30 06 celopažba a keď som vystrelil skoro mi vyletela z ruky ... asi toľko len k tvojej odpovedí ktorá nesúvisí s otázkou pre VIKI.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 16.1.2018 o 14:59

Lisiak73,zbraň takú aká jej sadne do ruky a pleca či už jednoranovu alebo opakovačku to si rozhodne sama v prvom rade kaliber čo nekope ako som písal menej prachu menej kope. hľadal by som niekde v tomto rozpätí Dĺžka hlavne: 56 cm-52 cm ,váha do 3kg Kaliber: 6,5x55SE ,308win, 270 win tažko radit to musi skusit čo ju kope a čo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 16.1.2018 o 14:00

Viki-Viki :-) mala si sa čo opýtať ,za cvílu sa tu začnú hádať a budeš mať z toho taký "guláš" že už nebudeš vedieť čo,aj vzduchovka bude dobrá :-)Ak by Ti tu vedela poradiť nejaká polovníčka to by bolo super,ale ako tak pozerám,žiadna sa nezapojila.Takže asi ti tie odporúčania budú na 2 veci,(vieš na aké )100 ludí sto názorov,choď do obchodu ,vezmi si to do rúk aby Ti sedela pažba a ráž Ti odporučí v predajni každý predavač.Ved už len vedia čo predávajú.Poprípade si vezmi sebou niekoho kto sa vyzná a poradí Ti na mieste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lisiak73, 16.1.2018 o 12:00

Nikde nepíše že to má byť opakovačka.A pre ženu sa určite viac hodí jednoranovka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 15.1.2018 o 21:20

A prečo jednoranovu zlamovaciu guľovnicu? samozrejme že chce opakovačku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 15.1.2018 o 21:08

Tanak,čo lepšie za tie peniaze kúpiš?Ale nie opakovačku! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 15.1.2018 o 20:29

LISIAK73 ... cena bola stanovená niekde okolo 800 až 900 eur ... takže keď jednotku tak skôr brno efekt ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 15.1.2018 o 20:18

Lisiak73 za ten peniaz už kúpiš niečo lepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 15.1.2018 o 20:12

Ja by som určite odporučil Haenel Jager 9 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 15.1.2018 o 18:28

Viki22 menej prachu menej kope. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 15.1.2018 o 18:18

Viki22, poraď sa s TataOrosova z tohoto fóra, určite má skúsenosti s rôznymi zbraňami aj kalibrami a je to žena. Podľa mňa jedným z najlepších "univerzálnych" kalibrov pre naše podmienky a pre ženu je 6,5x55SE. Napr. 7x64 a pod., ako Ti tu niektorí odporúčajú, pre ženu určite nie. Ale som muž a my máme na to trochu iný pohľad. Čo sa týka zbrane, tak jednoznačne, keď už dnes je tu takáto možnosť, tak vyrobenú špeciálne pre ženy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 14.1.2018 o 19:52

VIKI22 ... tu ti nik neporadi...kazda líška svoj chvost chváli.... ja len jednu radu ti dám . . . Choď do viacerých veľkých poľovníckych obchodov kde majú viac značiek zbraní a skúšaj ktorá zbraň ti bude oku aj tvojmu telu lahodiť a rozhodni sa sama ... to vsjo... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off icvokcem, 14.1.2018 o 19:33

podla mna do ceskych gulovnic by som nesiel ani nahodou asi malinko dosetrit a potom us bude scoho viberat resler tika su celkom dobre no cena trosku visia mam ich a spokojnost co sa tyka kalibru ta 308 je celkom dobra volba alebo 270vin 7x64 ties. u gulovnic je to ako s autami na kazdom sa odveziete len ako a cz je podla mna stare ziguli.velmi stare... mam to scim porovnat mam 13 kalibrou od 10virobcou no cz kludne porovnam z iz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 13.1.2018 o 11:07

Paci sa mi ako hned ked niekto povie ze cz nie je zla tak v rukach nic ine nemal. Napriklad ja mam plece zodrane z S202ky a hovorim ze cz 557 sa mi paci a rozhodne to nie je metrove poleno. Ano 550ky co som drzal v ruke boli aj podstatne mohutnejsie ale 557 je pre mna ok. Spust bola naladena dobre a dokonca aj zaver chodi o dost lepsie ako na 550 samozrejme netvrdim ze nieto lepsiej zbrane. Az sa mi miestami zda ze tie cz zhadzuju ti co ich v rukack nikdy nemali.Ale ak sa mame drzat zadania tak 557 by som z vyberu nevylucoval. Samozrejme najlepsie by nolo dosetrit a ist o nieco vyssie. U mna rozhodne dobra montaz nezacina na 30e puskohlad na 700. Dufam za sa niekto najde co ma zahriakne lebo existuje aj delta alebo puskohlady s pevnym zvacsenim ........ ale kedze nevieme aky puskohlad a ci vobec tak sa tu zasa len budeme natahovat o nicom. rozhodne vsak suhlasim ze sa treba vybrat do obchodov a skusat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off citulik, 13.1.2018 o 10:43

viki22,tie montáže sú tiež také neohrabané,treba na to imbus kľúč,alebo sú tam také neohrabané háky ktoré sa Ti zachytávajú o oblečenie.Ja som dlhšie nič nekupoval,ale to čo teraz ponúkajú naše obchody je katastrofa.Je to neohrabané a vyzerá to ako nedokončené.Som strojár,pre mňa sú také nedorobky,alebo neprofesionálne riešenia neprípustné.Pozor aj na puškohľad,lebo niektoré sú také obuchy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter4321, 13.1.2018 o 10:17

Sezóna sa pomaly končí takže skús si zvýšiť rozpočet lebo budeš zrejme ľutovať že si sa unáhlila. Tie CZ majú takú neohrabanú pažbu že máš pocit že držíš metrové poleno. Navštív poľovnícke obchody, každú zbraň si odskúšaj v ruke a som si istý že najdeš niečo iné, na trhu sú 10x lepšie zbrane ako CZ a nie omoc drahšie. CZ si zastávajú len tí čo v živote nestrielali z ničoho iného. Montáž rátaj od 30 € hore a kvalitnú optiku od 700-800 zoženieš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 12.1.2018 o 23:49

tych 900 je predpokladam len na zbran. ale nevieme ci chce optiku kupovat teraz alebo neskor preto som chcel upozrnit na to ze zbran bez mieridiel a optiky je nepouzitelna. inac podla mna je celkom podarena. k vypasovenemu sacku a klubuciku sa hodi ;-) 100x spomenute najdolezitejsie aby sadla pazba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maburak, 12.1.2018 o 23:34

shoogo ano je bez mieridiel tak ako vsetky Vanguardy. Ale predpokladom ze rozpocet uvedeny na zaciatku nie je na gulovnicu s optikou. Teda aspon v prvom prispevku pise Viki o gulovnici v tom rozpocte. Na druhej strane Camilla je trosku nad 900 eur, to si ale musi Viki zvazit... osobne by som odporucil, akokolvek sa Viki rozhodne, vybrat si 2-3 alternativy a aspon pozriet, osahat, vyskusat ako sadne pazba.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 12.1.2018 o 23:23

Ak mas rozpocet len 900 bacha na tu cammilu, aspon na foto je bez mieridiel teda treba aj optiku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maburak, 12.1.2018 o 22:59

viki22 vzhladom na to, ze pises "e nie som veľké žieňa" tak 3.3kg gulovnica neviem ale asi nie je celkom to co si povodne hladala. Alebo? Ja za seba mozem Weatherby Vanguard ako zbran vrelo odporucit. Mam sice model Weatherguard ale myslim, ze kombinacia 308Win. a kratka hlaven a este ak ti sadne pazba modelu Camilla je lepsia volba ako CZ550 ci CZ557. Camilla ma 2.95kg. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 12.1.2018 o 21:56

Ahoj, cz 550 neries, mas 557 ktora je podla mna kus dalej ako 550. Mne osobne sa paci. Nie je cisto pre zeny ale je kratsia a striela sa z toho faj, prave si ju otec kupil v 8x57. Tak ako sa spominalo 308 a cz557 by mohla byt dobra kombinacia. Koli spatnemu razu by som siel mozno do .270w. 557 ma "iba" 52 cm hlaven co pre .270 nie je to prave ale pre polovne ucely sa rozdiel asi zbadat neda. Ale netreba zabudat aj na optiku. Cena optiky by mala byt aspon cena zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Viki22, 12.1.2018 o 21:36

Zaujímavé názory, no každý sa ráta. A čo CZ 550? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 12.1.2018 o 7:38

citulík,len nechapem prečo ju kompletuješ a davaš na nu montaž a davaš na nu Zeiss ked je to šrot ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 12.1.2018 o 0:53

Nemusel reklamovat hned, staci, ked ju bude reklamovat teraz a zrejme bude uspesny."Kohutik"-spust je podla mna argumentom na reklamaciu, vymenu pusky. Prilisny "loker" spuste,prilisna vôľa do stran, netesnost a viditelne a pocutelne loganie spuste na obe strany pri uchopeni zbrane pravou rukou za krk pazby a zatrasenie do stran je podla mna argumentom na reklamaciu, ci nie? Ved predsa pri pouzivani takejto pusky- spuste moze v reviroch s inymi klimatickymi podmienkami prave z tejto chyby dojst az k nezelanym, ci dokonca nebezpecnym problemom pre samotneho pouzivatela zbrane, ci? No a o srncovi, ktory zmizne ako gafor uz len pri zdvihani takejto pusky, ked spust "zazvoni" ani nehovorim :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 11.1.2018 o 21:02

No czub uznávam, že má kvalitu kus od kusa inú, ja som mal zatiaľ šťastie na veľmi dobre fungujúce zbrane, kde nič nehrka, zásobník drží pevne, všetko je opracovanie tak, ako má byt. V czub majú vystupnu kontrolu asi takú, kto sa ako vyspí...308 win je samozrejme výkonovo lepšia a má aj výborné zastúpený sortiment streliva. Citulik, takú zbraň si mal ihneď reklamovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 11.1.2018 o 20:57

mmakra,sinko,lubenko, keď budem predávať tak si spomeniem na Vás.Z Vašich ponúk vyplýva ,že nám na Slovensku chýba dražobný portál ako majú Nemci Egun DE. Ďakujem za ponuky,ale nemám ju ešte kompletnu.Zeiss a montáž je na ceste.Ha,HA,HA Prajem LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 11.1.2018 o 20:48

Páni poľovníci mňa ČZ 527 konštrukčne sklamala,Drhne zásobník,kohútik hrká,poistka ide ťažko a je hlučná,kovové časti neodihlené,hrany neopracované,Tak mi to pripadá ako Ruské IŽ, len cena je niekde inde.Viki22 Cal. 308W je perfektná voľba,zbraň treba vybrať podľa obsahu peňaženky a nezabudnúť na kvalitnú optiku a montáž. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nivo, 11.1.2018 o 19:24

Za mě bych doporučil z levnějších třeba Browning X-Bolt v ráži 270Win.Na pole myslím naprosto vyhovující ráž s min.zpětným rázem a flintu je potřeba si ošahat jako každou jinou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 11.1.2018 o 19:16

ja dam 200 Ečok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sinko, 11.1.2018 o 18:40

citulik....ja dám 160 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 11.1.2018 o 17:33

To ja nechápem, čo tu furt dakto nadáva na cz 527carbine 7,62x39. Určite to nie je šrot, jak podaktorí píšu. Ja ju mám so strelivom sako gamehad sa bez problémov zmestim do 3 CM aj menej na sto metrov. Strop pre ten kaliber je 150 metrov na zver. Záver chodí jak na tikke, ľahúčko, bez problémov. Je lahučká, spratna, mám s ňou streleného jelena, diviaka, jelenicu, líšky atd... na cz zbraniach sa dá úžasné vyladiť spúšť, netreba hneď lapovať plochy, ale stačí skrutkami nastaviť chod, odpor a prepad. Zaberie to asi 10 minút času. Účinok na zver dobrý, prestreluje aj cez kosti napríklad jelenica na 127 metrov durch, z druhej strany kosť rozbitá... Keď dakto povie, že je to slabe, tak asi nevie, čo má v rukách. Treba dobre mieriť a nie strieľať ho bachora, stehna a podobne. Maximálna vzdialenosť pre tento kaliber (7,62x39) je 150 metrov. To si treba uvedomiť. Pre tých, ktorí nestrieľaju ďalej je to velmi dobrá volba. Opakujem, presný zásah je dôležitý, ale to u každého kalibru. Na pochodzky je to ideálna zbraň. Ďalšie plus je to, že záver je krátky, má krátky chod a dá sa dosť rýchlo opakovať. Naboje berie a vyhadzuje spoľahlivo bez akéhokoľvek zasekovania. K samotnej strele gamehead asi toľko, že nie je bondovana, ale olovo v plášti drzi, záleží, z akého uhla je chytena kosť, resp. bez zásahu kosti sa ukážkovo deformuje.Skoda, že plast nie je spojený pevne s jadrom...pokiaľ by mal niekto dajake pochybnosti, nech mi napíše do správy mail a odošlem foto dajakych úlovkov s popisom. Túto zbraň mám len ako doplnkovú k 375H&H, to už je o niečom inom.... Výber Guľovnice pre dámy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mmakra, 11.1.2018 o 16:53

citulik..tak som ochotný,dať ti za ten šrot (527) 150€...zbavím ťa trapenia :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Ondrik, 11.1.2018 o 14:00

100 ľudí 100 chutí, čo sa jednému nepáči, druhého ohúri :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.1.2018 o 13:32

Jozef, ano je pravda ze tvar bazby je iny ako u beznych clasickych drevenych gulovnic s priamou americkou pazbou ako ma napr. Sauer 100. Je to vec vkusu a hlavne ten tvar pazby ma svoje opodstatnenie a dovod. Beriem, ze nie kazdemu sa musi pacit, tak ako ani mne sa nepacia vsetky zbrane.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JJhunt, 11.1.2018 o 13:24

František to slovíčko ´´osobne´´ v mojom príspevku znamená že je to môj názor ja ho nikomu nevnucujem..Videl som ju raz nedávno v Drážďanoch na nástupe som po tom pozeral a myslel som si že to nejaký miestny pažbár má svoj rukopis nakoniec sa ukázalo že je to sériovka od weatherby..Voči firme ako takej ani zbrani nemám nič..proste príde mi škaredá :D A pomer ´´škaredosti´´/funkčnosti mi nepasuje..ps..Skúsil som si ju sedí pekne ale nie tak aby som prehliadol jej vzhľad...Neviem to nijako jemnejšie napísať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.1.2018 o 12:54

JJhunt - Jozef zaujimalo by ma kolko krat si videl model Camilla nazivo ked si dovolis povedat, ze skaredsiu zbran v dreve si nevidel. Akokolvek pazba ma tvar taky ako ma lebo je svojou ergonomiou prisposobena zenam, na rozdiel od Sauer 100 Classic. Akokolvek rozhodnutie je na Viki22, ona musi vediet co jej sadne do pleca a co sa jej paci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JJhunt, 11.1.2018 o 11:05

Viki Ahoj!Univerzálne na všetku raticovú zver a malý spätný ráz..Už to nieje moc možné bez použitia rôznych doplnkov..527 to ani nerieš takú hlúposť a nedaj sa nahovoriť Camilla ak sa tebe páči tak prečo nie no osobne škaredšiu zbraň v dreve asi ani nepoznám keď si predstavím že v tej istej cene máš Sauer 100 classic tak pre mňa osobne nieje o čom..Prípadne ak nepotrebuješ v dreve a stačí aj plast tak možností je naozaj veľa..A ten kaliber naozaj min. 270win/308win ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 90 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM