Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Mimoriadny odlov raticovej zveri - diskusia

autor: off kaso79
pridané: 3.1.2018 14:21
Aký je podľa Vás reálny dôvod opätovného a dokonca silne rozšíreného mimoriadneho lovu raticovej zveri? Masívne nesplnené plány lovu? Potreba poplatkového lovu trofejovej? Potreba pokrytia základných pohnútok konzumentov? ja ho veru neviem ...
počet zobrazení: 34 094
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 3.1.2018 o 20:45

Predĺžiť lov všetkých vekových kategórií jeleňov (vrátane IV.VT) do 15.2., teda do času, kedy staršie jelene už prakticky začínajú zhadzovať parožie mi príde scestné. Tá zver skutočne nemá pokoj, potom nabehnú zhodári a potom ďalšia poľovná sezóna. Ale na druhej strane ma to zasa až tak neprekvapuje, lebo posledné roky mizne z poľovníctva to poľovnícke (t.j. záujmová činnosť, kultúrne dedičstvo a udržiavanie tradícií a to v spojení s pomocou zveri v čase strádania) a viac dostáva priestor hospodársko- ekonomická časť poľovníctva. Nie je to tak dávno keď bolo podpísané memorandum na predchádzanie a znižovanie škôd zverou, ale mám pocit, že povinnosti z neho ako keby vznikli len poľovníkom a to v pohode vyššieho odstrelu. Čiže opäť odstraňujeme následky problému a nie jeho príčinu a to monokultúry, veľké koncentrácie zveri v týchto oblastiach a nemožnosť ich lovu z dôvodu silnej pasivity zo strany poľnohospodárov vytvoriť podmienky na lov (napr. striedanie pásov rôzne vysokých plodín, výsev plodín ďalej od lesa a nie na jeho hranici atď.) Ale toto sa už v diskusiách rozoberalo x krát a stále sa točíme v kruhu. My musíme viac loviť a hospodári berú ďalej svoje dotácie. A kto si to odnáša? No zver, veď tí čo v praxi do hory chodia vedia, že v súčasnosti sa zdržuje okolí senníkov, krmovísk, v čriedach na poliach a podľa môjho názoru je súčasný lov už prakticky len hlušením zveri na kopách krmiva. Pričom to nie je tak ani o premnožení zveri ako o jej nevyrovnanej koncentrácií, sú revíry kde v určitých obdobiach stúpne stav zveri aj o 300%. Taktiež revíry kde lovia 30ks vysokej a revíry kde 600ks a pritom sú vzdušnou čiarou do 25km vzdialené. Plány sa počas roka neplnia, lebo väčšina "brucháčov" tu zver ani inak ako v čase núdze na krmive uloviť nevie alebo sa to hasí odstrelom holej na spoločných v decembri. Kdeže by hrozilo čakanie na prechodoch, ranný pirš či len vydreté "vychodenie" úlovku, teplý posed a vzdialenosť do 60m s dobrým prístupom autom je v súčasnosti vrcholom fyzickej námahy, ktorú niektorí poľovníci zvládnu v rámci lovu. Predĺženie lovu kvôli škodám zverou slúži len na ospravedlnenie súčasného stavu,t.j. kombinácie chabých lovcov s nedostatkom času a zmenu systému a spôsobu výkonu poľovníctva. Senzory pohybu na krmoviskách, fotopasce a možno v dohľadnej dobe aj termovízie a nočné videnia, nech sa tá zver už hluší 24/7 bez obmedzenia podľa toho ako má lovec čas. Celé toto "mimoriadne povolenenie" je podľa mňa len arogantný lobing, lebo tých pár ks neodstrieľaných jeleňov škody na porastoch dramaticky nezníži alebo sa mýlim? A selekcia najmä u holej? 0 bodov, však zver je "premnožená" a holá je holá. Ja už niekoľko týždňov púšťam jelienča za jelienčaťom lebo hľadám vhodné na odstrel a na dobre vyvinuté a zdravé jelienča potiahnuť odmietam. A tiež voľným časom neovplývam, ale nedá mi loviť iným spôsobom, nemal by som z takto získaného úlovku radosť ani zážitok. Poľovníctvo je pre mňa o aktívnom oddychu, prechádzkach prírodou spojených s adrenalínom v podobe lovu a vnímaní zveri ako organizmu, ktorý vníma a cíti (kto pozoroval vzťahy v rámci čriedy či "rodinných" buniek rôznych druhov zveri, vie o čom hovorím) a tomu prispôsobujem aj zásahy v podobe jej ulovenia. Áno, lovím aj z posedu, ale kde niektorí tento spôsob lovu v súčasnej dobe "posunuli" proste nepotrebuje komentár.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 99

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 212 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on willyboy, 11.1.2019 o 16:32

neviete niekto, či bolo aj tento rok vydané mimoriadne povolenie na lov jelienčat, ako tomu bolo minulý rok (napr. predĺženie doby lovu do 31.1.2019? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.6.2018 o 9:28

Reakcia na príspevok od lesny muz, 2.6.2018 o 18:52 :
dajako mi unikol zmysel tejto otázky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 3.6.2018 o 8:54

Podu neobhospodarujwm, polovny listok mam od r 1988, niesom sviatocny polovnik. Pisem realitu PS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 2.6.2018 o 20:49

Reakcia na príspevok od lesny muz, 2.6.2018 o 18:52 :
určite ono najviac do toho mudruju polovnici ktorý zisztili že biznis je viac ako svedomie a mile radi pri tom zabudaju na to že su členmi práve zeleného cechu v hesle pod lampou največšia tma nechcem nikoho uražať ale v dnešnej dobe čým väčší absurd tým viac je to tolerované ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 2.6.2018 o 18:52

Dede otázka -obhospodarujes nejakú pôdu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 2.6.2018 o 17:34

Wolf hunter - etika jedna vec realita druha... nie som zbaveny svojpravnosti, nemusite mi interpretovat to iste v inom podani, pani ,, etika ,, zaplati tu sumu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 2.6.2018 o 10:39

Miro ale skody sa nedaju riesit vystrielanim zveri....polovnictvo sa uz bez penazi robit neda. ked nie vsetko,ale cast zaplatit budete musiet....poskladate sa...:-),.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on WolfHunter, 2.6.2018 o 9:58

Reakcia na príspevok od dede, 2.6.2018 o 0:10 :
neurazte sa ale chodte už niekam z tými škodami na repke...pokým sa neurobia ústupky na obidvoch stranach a po krku sa pojde iba polovníkom k ziadnej zmene situacie nepríde!...uz sa kadeco zazilo s polnohspodarskimi subjektami a je známe že peniaze kazia charakter a búraju hranice...aj celoročny odstrel všetkeho toto nezmení lebo problem je niekde inde!...mnohý to pochopili ...tento štát je uplne na drogách ...prečo eurokomisári nedotuju aj zmeny životneho prostredia popri polnohospodarskej výrobe ale radšej spravia system aby oblbli nas všetkych aby sme neboli sebstačny cele to postavili na tom aby sa produkovalo čosi čo plni vrecka len poniektorým aby sme nahodou nezačali pestovat čosi čo nám otvorí oči aby sme neboli zavisly na dovoze eu ved sa o tom baví roky a výsledok zmenme vsetko na trávnaté lány repky kukurice ...trestajme zver za to že máme vo vláde baranov ktorý zapredaju vlastnu mater a odstrelom zavru aspon na chvilu ústa tým ktorí si sami režu konár pod zadkom...už to tu bolo napísane že polovnicka etika je na smetisku dejín ale prečo?...mnohým sa to nebude pačíť ale je mi uplne u prdele kto ma aky problem večšinou si ta to možme sami či už zlím plánovaním neplnením odstrelu ale aj tolerovaním polnohospodarskej roztopaše... poznam prípad predsedu jrd fungujuceho na družstve poskladanom zo sukromnych pozemkov ktorý si rozbehol koli domorodym blbcom svoj biznis s dotačnou politikou pri chove oviec ...ohradniky ignoracia povinosti hlasenia datumov senoseče pri ochrane mladat zveri...x prípadov kedy dokazuje svoju nadutosť a to je len smiešny maly pajac čo robia velke ryby?!...smutne je če je členom polovnikeho zdruzenia a ma skonceneho dokonca ing v polovnictve nic mu nevycitam dnes je clovek nuteny ohynat charakter ale nejde koli biznisu jednoducho zabudnut ano som polovnik...scasu na cas urobí ustupok ale skutocnu problematiku riesit nebude lebo by sa musel uskromnit...nedalo mi musel som ... čo ešte musíme podstupit kym a ak vobec príde na ministerstvo niekto kto povie a ale aj b a ze minca ma dve strany.... ?....ak je to o peniazoch tak nepolujme vyzerame smiesne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 2.6.2018 o 0:10

Noo prispievači... teoria doma pri PC, mobile je super rad by som Vas videl ako by ste mektali ked vam predlozia fakturku za doslova zlikvidovanu repku, nepostacia ani 2 % z dani, porosim ktory obhajca pride bezplatne riesit tento spor medzi dvoma subjektami ... ziadny. Ak treba dam cislo uctu aby ste okrem vypisovania uhradili prislusnu sumu za skodu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stagstalker, 31.5.2018 o 23:25

Aj posledna diskutovana tema ma viac rovin a preto ma pravdu aj wolfhunter aj Mata. Ono ja stale dokola opakujem, ze tej zveri nie je zasa az tak extremne vela, skor je extremne nezdravo koncentrovana. Staci troska porovnat stavy zveri a vysku odstrelu v relativne blizko polozenych reviroch a hladat medzi nimi zakladny rozdiel. V 99% pripadov to bude vyska uzivnosti podmienena velkostou monokultur pre zver aktraktivnej plodiny. Vela zveri na velkej ploche poli robi velke skody. To je fakt. To, ze sa v sucasnosti oplati pomaly viac kosit a mulcovat, osievat jednou plodinou, ktora konci ako palivo ci v spalovniach lebo dotacie, ako produkovat obilniny a z nich domace produkty je tiez fakt. Ci je ten stav normalny netreba rozoberat. Na druhej strane situacia je taka aka je a polovnici ju musia riesit. Len by som bol rad, keby to neboli len polovnici, ktori robia realne kroky. Je tu nejake memorandum, je tu aj zdravy rozum. Aj ked na ten v tomto biznis svete apelovat velmi nemozno a preto potom tahaju igelitky aj z Marianskej priekopy. Co sa tyka cinnosti zo strany polnohospodarov, teraz nemyslim individualne ustupky polnohospodarov v podobe priesekov ci striedania plodin. Toto si uz pyta zakonne obmedzenie velkosti ploch, na ktorych je jedna plodina, povinnost striedania plodin a dotovanie tych oblasti, kde siatie nie je lukrativne. Dosledkom prerozdelenia hospodarenia bude opat len prerozdelenie koncentracie zveri, ktora v sucasnosti pocas roznych obdobi roka hromadne migruje do oblasti kde ma prestrety stol. Lebo toto zacina byt len o prachoch. Minule jeden zastupca polnohospodarov daval zaujimave cislo, tusim 1500 ludi ma prenajatych v uzive cca 70% vsetkej pody. A ta kvantita asi z lasky k pode neprameni, kedze v tomto biznise euro=vymera x dotacia za ha. Mata spravne podotkla, ze lovit poslednou upravou je moznost, nie povinnost. Urcite su miesta, kde polovnici a polnohospodari kooperuju a danu moznost vyuziju. A budu lovit ako maju. Na druhej strane tiez sa pousmejem, ked sa ideme za etiku do prs bit len pri dobe odstrelu. V dobe, kedy mi je obcas na vracanie kde sa polovnictvo dostalo. Senzory pohybu, prichody na posed za tmy, termovizie a nocaky a balistickej pocitace s meteostanicami v puskohladoch. Ludia su stale vybavenejsi, len ten diviak a ina zver je stale ako pred 100 rokmi. Rad budem verit, ze kazdy poluje ako ma. Ale kedze svet nie je idealny, ani moje predstavy nie su. Cudujem sa, ze denna optika sa este oplati predavat. Sucasna situacia vadi uz asi len mensine, zvysok si na pohodlie zvyka. Rychla doba, malo casu. Uz nestaci dobre oblecenie na sedenie v zime na posede, lepsie je predsa sediet kratko a byt uspesny aj tak. Preto nenariekajme nad etikou, ta klasicka polovnicka uz ani neexistuje. A to polovnikov kedysi trapil zle zalozeny zalomok ci nespravne ulozena zver na vyrade. V sucasnosti? Neviem ci pri tych niekolko 100ks odstreloch niekde tie zalomky este vobec davaju. Ci sa polovnici nad lovom zamyslia a uvedomia si, ze kazda zver si musela nejaky cas, ci je to rok, ci roky prezit, zazila burky, uniky pred predatorom aj pekne chvile, kym sa stretla s polovnikom, ktory jej put ukoncil. Niekedy sa zabuda ake silne vazby zver medzi sebou vytvara a ako vidiet, ked lovec zasiahne do jej struktury nespravne. Ale nato treba pozorovat, travit v hore cas, 2 hodinove sedenie s nocakom toto cloveka nenauci. Lebo o tomto ma byt polovnictvo, chapat hodnotu zivota a rychlost a nenavratnost pominutia, podobnost vztahov cloveka s tymi v prirode. Mozno keby ludia zacali vnimat tie jednoduche vztahy v prirode a medzi zvieratami, viac by si zivotne prostredie vazili...ale to som opat pri igelitke v Marianskej priekope a pri potencionalne moznych, rychlych lovoch na kopach krmiva pocas tmavej noci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 30

off Jager68, 31.5.2018 o 22:28

skody za 500 tis eur?..to na tej repke a slnecnici?.co je uz vsade?..(.riadne hektare.to musia byt na taku sumu..). co uz maju vopred zaplatenu a zazmluvnenu od firiem co vyrabaju tzv.biozlozky do paliv atd...este aj osivo maju gratis....a ked je sucho/vlhko alebo nebodaj ,,vela zveri"...stat zachranuj ,zver treba vystrielat...lebo chechtaky uz mame ale zmluvu nedodrzime... ved konecne sa da zver;(ako volakedy) aspon niekde,vidiet aj cez den...nielen cez tie nocaky.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 31.5.2018 o 22:05

Matka vo všetkom čo si napísala s tebou súhlasím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 31.5.2018 o 20:33

Reakcia na príspevok od nimbus, 31.5.2018 o 20:27 :
výsledok gazdovania poniektorých polnohospodárov graduje a rozhodne nie je normálne viniť z toho nás ešte raz podotýkam že to nie je všade a po žatve mrtvo prečo asi lebo sa ich vystrielalo?... o bože myšlienkove pochody poniektorých ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 31.5.2018 o 20:27

Aj keď tento lov možno nie je pre niekoho normálny, myslíte, že je normálne napočítať 31.5. - dnes o 15h poobede v poli 80ks vysokej zveri? Stačí ak sa prejdete poliami moldavskej nížiny ( od horského prechodu Soroška po Moldavu nad Bodvou)a urobte si názor sami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 31.5.2018 o 20:06

Reakcia na príspevok od WolfHunter, 31.5.2018 o 19:01 :
Nehnevaj sa WolfHunter, ale o akej etike sa tu ideme baviť??? Tieto diskusie už nie sú o ničom inom len o nočných videniach, termovíziách, svetlách, lampášoch, strelive, flintách a optike. Každý sa tu hrá na svätého a pritom (môj názor) veľká väčšina používa zakázané spôsoy lovu (bodaj by som sa mýlila!!!) Tak aká etika??? Tí, ktorí o to požiadali majú teraz MOŽNOST a nie POVINNOSŤ loviť raticovú zver pri zachovaní etiky a disciplíny! Zver sa na tomto celoslovenskom fóre nerieši v diskusii ako jej pomôcť pri kosbách, ako pomôcť malej zveri, navrhnúť riešenia, či podeliť sa o svoje skúsenosti pri spolupráci s poľnohospodármi, len pri tom keď štátny orgán niečo vydá s čím už dopred vie, že poľovníci nebudú súhlasiť, lebo ešte údajne majú kúsok tej spomínanej etiky, ktorá ale pri banálnych záležitostiach väčšine chýba...Pozrime sa napr. len na to ako sa dlho rozprávalo o povolení lovu diviačej zveri a o tom ako sa už dopredu hovorilo že sa budú loviť diviačice hlava nehlava, ako je to teraz po takmer polroku, ozaj sa "vystrieľala" celá populácia?? Už by sme myslím mohli začať konečne od seba a začať sa riadiť svojím vlastným svedomím a zdravým rozumom. Pokiaľ nemám dôvod loviť v čase ochrany tak to robiť nebudem, ale keď vznikajú škody v určitom PR s výškou 500-700 tis € aj keď poľnohospodár pomôže a urobí prieseky v plodinách a umožní tým lov, tak by som porozmýšľala predtým ako niečo napíšem. Ak chceš moju ďalšiu reakciu tak do správy, ale na tomto portáli je toto môj pôsledný komentár. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 16

on WolfHunter, 31.5.2018 o 19:01

Len nedávno sme krútili hlavami nad predlžením doby lovu trofejovej raticovej zveri pri dohánaní plánov...dnes sme svedkami dalšej pánskej rozkoše...pýtam sa dokedy budu poľovníci vystavovaný takýmto tlakom pod maskou škôd ja netvrdím že škody nie su ale toto je riešenie ísť proti logike etike...možme potom dobre vyzerať pred verejnostou?...dokedy budu polnohospodári nedotknutelný vytvárať podmienky súčasnou agropolitikou na zvyšovanie stavov zveri ktoré nám budu kladené za vinu?...sučasne kauzy a šafárenie s dotáciami biznis arogantný postoj nehovorím že u všetkých pretože ak sa chce tak sa dá ale toto tu sa v zdravej hlave nezrodilo...drancovať pôdu na nej zver či chceme alebo nie lebo škody...zaujímave že tu s odstrelom problem nie je ministerstvo si krky doláme ved treba pri medvedovi sa ani neunuvali do Levoče tam odstrel z etickych dovodov nepripadá v úvahu...to toto Kocúrkovo sa bude tváriť ako orgán riadiaci poľovníctvo?!...vdaka bohu že to neprešlo celoplošne lebo verím tomu že sa nájde veľa revírov kde situaciu vyriešia bez toho aby sa znížili k takýmto jatkám... kto neplní plan v stanovenom termíne nebude ho plniť ani v nadštandardnom a pokým sa budu pestovať monokultúry ktore lov znemožnujú a naopak zveri enormne prospievaju možme sa aj na hlavu postaviť...zaujimave že opatrenia prijima iba polovnicky sektor a polnohospodári sa len zaujímaju o biznis...netvrdím že všetci ale tento stav nasvedčuje že ide o väčšinu ktorej su ochotný výjsť v ústrety aj tý ktorý vodu kážu a víno píju SPK?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off lesny muz, 31.5.2018 o 16:07

Tak toto sa mohlo zrodiť len v chorej hlave z poľovnícky etikov to nemá nič spoločenské Už len čakať kedy povolia vysokú strielať celoročne Je to hnus ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 30.5.2018 o 20:25

Goret - dám si od Teba poradiť! Napíš ako by si tomu predišiel Ty, ako užívateľ poľovného revíru keby Ti poľnohospodár vyčíslil škodu . To nieje o hladkaní psíka deda Jozefa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 30.5.2018 o 18:37

Mimoriadne povolenie lovu raticovej zveri v jednotlivých okresoch odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off MatkaLC, 30.5.2018 o 7:51

Pokiaľ im škody zverou narastajú, tak mali požiadať o mimoriadne povolenie ako ostatní. A pokiaľ na to kašľú aj tak, tak je to zbytočné ako píše Dušan ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 30.5.2018 o 7:36

len aby sa to podaktorým združeniam nevypomstilo ,škody zverou narastajú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 30.5.2018 o 3:45

Tam, kde ich nelovili v normálnej dobe lovu, ich teraz majú loviť v mimoriadnej? Pochybujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MatkaLC, 29.5.2018 o 21:41

Reakcia na príspevok od lubenko, 29.5.2018 o 19:03 :
Lubo zajtra... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 29.5.2018 o 20:53

povolene.....nie prikazane.( aj keby bolo)..ale je to riadna kktina......aka je to loby...co si nieco taketo presadi?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lubenko, 29.5.2018 o 19:03

Matka špatná odpoveď ,mala si povedať kde je to povolené:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dede, 29.5.2018 o 19:02

Ano, zabudal som napísať kde okr KA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 29.5.2018 o 18:57

Reakcia na príspevok od dede, 29.5.2018 o 18:55 :
dede pozor na omyly..nie všade ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 29.5.2018 o 18:55

Od 01. 06. 2018 sa povoľuje mimoriadny lov : nevodiaca jelenica, nevodiaca danielica, nevodiaca muflónica.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarik68, 23.1.2018 o 9:59

Stagstalker to opísal dosť presne, ja by som len dodal, že situácia s premnožením zveri v niektorých častiach poľovných oblastí súvisí v neposlednej miere s využívaním a obhospodarovaním ornej pôdy na ktorej sa pestujú obilniny, kukurica, repka, slnečnica, bôb a veľa iných plodín. V týchto lokalitách sa zver všetkého druhu zdržiava v oveľa väčších počtoch ako v lokalitách, kde neboli polia osiate od sprivatizovania družstiev jednotlivcami a vyplácania dotácií za zatrávňovanie polí s následným chovom dobytka. Je logické, že v okolí pšenice,repky alebo kukurice, sa zdržiava nepomerne viac zveri a to podstatnú časť loveckej sezóny ako tam, kde sú lúky pravidelne spásané ovcami, kravami atď. V minulosti boli polia obhospodarované všade, kde na to bola dostupná pôda. Tým pádom bolo obsiatych polí v každom regióne dosť a zver bola roztrúsená v celej oblasti skoro rovnomerne. Neboli časté pohľady na 200ks stáda na repke v zimných mesiacoch, ktoré sa tam zhŕkli z ďalekého okolia. Aj tým smerom by viedla cesta no kde nieje vôľa tam nieje cesta.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off Ondrik, 17.1.2018 o 14:48

v X revíroch nemajú vysoké stavy zveri, ale poľovali by do aleluja. stačí trošku prikrášliť realitu a hneď majú plán aký si želajú. veď sami poľovníci si "serieme do vlastného hniezda"! potom sa samozrejme plány neplnia, veď ako by sa aj mohli, keď tam tá zver nie je!Reakciou na to sa potom predlžujú termíny na odstrel aby sa to ako tak nejak s odretými ušami vystrelilo...a aj tak sa nevystrelí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Ondrik, 17.1.2018 o 14:43

toľko ľudí sa tu nad tým rozčuľuje. nikto nikoho nenúti poľovať! je to iba možnosť. namiesto pušky si zoberte fotoaparát, vrece kukurice a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off mjmjlj1966, 17.1.2018 o 8:02

" Súhrn činností zameraných na trvaloudržateľné, racionálne, cieľavedomé obhospodarovanie a využívanie voľne žijúcej zveri ako prírodného bohatstva a súčasti prírodných ekosystémov; je súčasť kultúrneho deedičtva, tvorby a ocrany životného prostredia". Podľa Vás, čo platí z tejto definície poľovníctva? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter01, 17.1.2018 o 7:33

Je to dost smutne co sa uz tu na slovensku robi,ale tym ze tu budu milion komentare sa nic neporiesi a podla mna by sa kazdy mal zamysliet nadtym a aj ked je povoleny odstrel ta netaham kohutik bo mozem ale necham tu zver..chodim vela po horach a sam vidim ze tej zvery nieje tak vela ako vsetci vravia...za 4-5rokou bude podla mna jelen lesny zakonom chraneny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off milos1milos, 16.1.2018 o 16:08

HEKLER ... pekne si to napísal . ..kazdy slušný a dobrý poľovník... ale koľko nás je slušných by som asi nechcel polemizovať.... teraz som bol tiež na veľmi peknej spoločnej poľovačke kde boli sami slušný POĽOVNÍCI... strieľalo sa prasa lanstiak ... a poviem že vyrad bol tiež veľmi slušný . ..kance svine a podobne ... môžme si tu písať koľko chceme o slušnosti ale realita je uuuuplne niekde inde ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Hekler, 16.1.2018 o 15:25

každý slušný a dobrý poľovník s tým musí súhlasiť ... ale koľko je nás slušných sa ukáže v hláseniach PH za január a február ... len aby sme neboli prekvapení veľkým nárastom neslušnosti ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off ms, 16.1.2018 o 14:32

Taktiež absolútny súhlas s Stagstalker. Chvalabohu, že existujú ešte poľovníci s fakt poľovníckym názorom. Držím palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 15.1.2018 o 15:32

V suvislosti s vyhlaskou o predlzeni doby lovu do 15.02. mozno ze uz od zajtra 16.Januara zacnu behat po hore niektore jelene so svätym krizom medzi parozim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mogonar, 15.1.2018 o 9:58

Plne súhlasím s vyjadrením Staglstalker. Pre mňa je toto nariadenie veľkou prehrou pre poľovníctvo a hlavne pre zver. V týchto chvíľach ozaj neviem načo nám je SPK. A čo sa týka lovu 4. vt. do 15.2. tu je krásne vidiet to, čo ja tvrdím už pár rokov, že celý štát riadia hlupáci a diletanti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off citulik, 14.1.2018 o 20:44

Jelene traste sa,teraz dostanete na frak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 14.1.2018 o 19:29

Kolega cagi..p.Danko, nie je poľovník a ani do poľovníctva myslím nezasahuje...čo je na škodu. Keď som mu v minulosti vysvetlil, ako to v poľovníctve funguje, vyjedril sa, že sa mu to zdá nejaké choré a vraj to chce riešiť, uvidíme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 121-160 z 212 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM