Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Bezolovnate strelivo - diskusia

autor: off hunter65
pridané: 26.6.2017 12:25
Mate niekto skusenost? Prosim uvedte aj dovod preco ste zacali pouzivat taketo strelivo a samozrejme kaliber.
počet zobrazení: 11 293
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Jano1961, 25.7.2022 o 12:57

Dve nové správy : Verejná konzultácia o zákaze olova v munícii je teraz znovu otvorená. Nová konzultácia agentúry ECHA trvá do 6. októbra 2022! Zdalo sa, že hra sa skončila, ale najsilnejšia zbraň našich nepriateľov – menovite byrokracia – sa obrátila proti nim: v dôsledku prieťahov zo strany Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín sú teraz karty opäť na stole. Nasledujúce mesiace budú rozhodujúce pre riešenie tohto problému, ktoré zohľadní pravdivosť faktov a spravodlivosť postupov. V EÚ je situácia olova v munícii ešte kritickejšia Agentúra ECHA (Európska chemická agentúra) má na zozname sledovaných aj „iné materiály“ pre strely, ako je meď alebo zinok. Toto by mohli byť ďalšie obete Európskeho parlamentu v súvislosti so streľbou a lovom. Preto používame výraz „ideologická krížová výprava“ proti olovu v munícii. Opakujeme: neexistujú žiadne životaschopné alternatívne materiály na olovo v munícii – a pre väčšinu rybárskych potrieb práve preto. A v prípade, že máte pochybnosti, nenechajte sa zmiasť: samotný „zákaz olova“ je len trójsky kôň pre ďalšie „zákazy zbraní“, s konečným cieľom vziať VŠETKY strelné zbrane z rúk občanov, ktorí dodržiavajú zákony. Rovnako ako v USA, aj v EÚ sú strelci a poľovníci obklopení dobrými ľuďmi, ktorí v mene životného prostredia a bezpečnosti chcú to najlepšie – nenechajte si to vziať.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-59 z 59 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mibe74, 17.2.2021 o 12:27

Teraz som pozeral nejaké strely ťažšie do 30-koveho kalibru bezolovnate... Bezolovnate strelivo - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubos123, 17.2.2021 o 11:33

Má niekto skúsenosti s sb exergy blue 308w 10.7g dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gancarcik, 9.2.2021 o 19:20

Odporúčam to porovnanie poslať do Bruselu, ďalší nezmysel, to ako keď chceli ako majú rásť uhorky a banány sú to tam len klobaskoví inžinieri v tom Bruseli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 6.2.2021 o 1:04

Véd to mmmmmmm, že si robia čo chcú. Tak to donekonečna nemôže fungovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mmmmm, 5.2.2021 o 20:06

Mibe, ver tomu, ze to prejde hravo, environmentalny dopad olova na zivotne prostredie a je vymalovane.Tie reci co koluju, ze oni to nemozu, funguje to roky, su uz za nami. Pravdepodobne uz nepomozu ani peticie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 5.2.2021 o 19:14

mmmmmmm jasne, ale musí sa to nejak rozumne odôvodniť. EÚ vedenie není vsemocne. Potichu to prejde, to máš pravdu. Ale musí sa za to bojovať, lebo by nám už inak skákali po hlave. Každopádne terajšie vedenie EÚ škodí všetkým v únii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mmmmm, 5.2.2021 o 17:58

Malokto z polovnickej verejnosti si to uvedomuje,ale cochvila je olovom v gulovniciach,malorazkach, pistoliach dostrielane.Darmo si polovnik urobi zasoby,ked sa zakaze aj drzba streliva s obsahom olova.A legislativne to potichu prejde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 3.2.2021 o 12:53

Tie argumenty o zákaze ma dojali, znaska nezmyslov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off aparapi, 3.2.2021 o 12:39

Už je na stole návrh plošného zákazu olova: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 6.2.2020 o 6:51

Reakcia na príspevok od elciervo, 4.2.2020 o 17:53 :
Chvalabohu, ale v apríli 2020 tá banda magorov predloží ďalší návrh. Tak som zvedavý, ale obávam sa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 3.2.2020 o 18:08

pravdu povediac vôbec ma to netrápi vzhľadom na guľové strelivo, prebijem si čo chcem teraz a rovnako aj v budúcnosti názor Európskej komisie mi je ukradnutý strely sa voziť budú vždy, ak nie nakúpim si zásobu na celý život tá spotreba nie je až taká aby ma to položilo... iné to je však v .22 Long tam som monolit ešte nevidel resp. nikdy som sa ani nezaujímal či vôbec existuje a ak neexistuje tak čo potom so všetkými malorážkami ??? no a posledná vec asi najpodstatnejšia je brokové strelivo, nie každý má zbraň s možnosťou streľby oceľovými brokmi, pravdepodobne prejde na zinkové ale tam netuším aké je obmedzenie no proste celé zle... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tanak, 3.2.2020 o 17:55

starsie brokovnice pojdu do zabudnutia a bude treba kupovat nove, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 3.2.2020 o 16:04

Reakcia na príspevok od tanak, 3.2.2020 o 14:24 :
Toto sa prejednávalo už v septembri 2019 odkaz Je to debilita a neviem čo budeme robiť. Potom sa čudujeme že že Británia chce brexit pri takýchto zákonoch z kuchyne EU chcem brexit aj ja! Zjavne si budem strelivo nosiť z Ruska alebo USA keďže mne ešte ani jeden monolit nevyhovoval tak ako strela s oloveným jadrom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tanak, 3.2.2020 o 14:24

Európska komisia práve odhodila masku, a v tichosti zavesila na web presný časový plán plošného zákazu olova do r 2022, odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pepies, 27.5.2019 o 11:46

Mal by si sa opýtať presnejšie o co ti id tych striel je veľa každá má svoje plusy aj mínusy ja 12 rokov strielam monilit od Lutz Moeller KJG a MJG veľmi dobra balistika nižší spätný raz vynikajúca presnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on kulti, 26.5.2019 o 22:11

Použivam S&B Exergy v 7x65R.Zatiaľ cca 10 ks vysokej,žiadne,resp. veľmi malé poškodenie v okolí strelného kanálu,žiadne mikro zostatky zo strely,oveľa slabší spätný náraz-úplná pohoda,presnosť v pohode-veľmi presné.Zver odbieha cca 70 metrov.Zatiaľ vzdialenosť streľby 50-200 metrov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off antonspelec, 12.11.2017 o 19:43

Používal som Nosler od SaB v 8x57. Bol som veľmi spokojný, ale zmizlo z trhu pred vyše rokom, tak som hľadal vhodnú náhradu. Našiel som ju v RWS HIT. Môžem povedať, že som spokojný, akurát sa treba pripraviť, že pri malej zveri sa správa ako FMJ. Takže treba strieľať s rozvahou a presne. Komorová rana na srnca = dohľadávanie. Pri ťažšej zveri žiaden problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-59 z 59 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM