Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

kurz poľovníctva - diskusia

autor: off mlady
pridané: 12.12.2008 10:59

Kurz poľovníctva a všetko ohľadom toho.

počet zobrazení: 13 854
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Hekler, 12.10.2020 o 16:38

ja to viem a aj napriek tomu trvám na tom čo som napísal, SPK na to nebola v zákone splnomocnená a je povinná dodržiavať zákon a nie vydávať metodické pokyny nad rámec zákona,(nikto ani SPK nesmie občanovi ukladať povinnosti ak to nemá určené v zákone)ak by to zákonodarca chcel tak by to dal do zákona alebo zmocnil SPK v splnomocňovacích a prechodných ustanoveniach aby si to upravila, to sa ale nestalo) preto prípravu na skúšku o pol. lístok môže občan absolvovať v rámci celej SR (či sa to vedeniu SPK páči alebo nie,(nie sú oprávnení meniť a vylepšovať nedokonalosť zákona)celý pokyn je nezákonný a vhodný tak na zakúrenie na chate ...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 204 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Finist, 12.10.2020 o 18:38

A čo hovoríte na toto školenie? Má,alebo nemá SPK právo od niekoho žiadaď psychologický posudok,ak také niečo nemá oporu v zákone? kurz poľovníctva - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 12.10.2020 o 16:38

ja to viem a aj napriek tomu trvám na tom čo som napísal, SPK na to nebola v zákone splnomocnená a je povinná dodržiavať zákon a nie vydávať metodické pokyny nad rámec zákona,(nikto ani SPK nesmie občanovi ukladať povinnosti ak to nemá určené v zákone)ak by to zákonodarca chcel tak by to dal do zákona alebo zmocnil SPK v splnomocňovacích a prechodných ustanoveniach aby si to upravila, to sa ale nestalo) preto prípravu na skúšku o pol. lístok môže občan absolvovať v rámci celej SR (či sa to vedeniu SPK páči alebo nie,(nie sú oprávnení meniť a vylepšovať nedokonalosť zákona)celý pokyn je nezákonný a vhodný tak na zakúrenie na chate ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off schmetterling, 12.10.2020 o 10:43

Citácia z metodického pokynu SPK pre organizátorov skúšok o poľovný lístok platný od 01.05.2019: Záujemcovia o kurz vykonajú teoretickú, streleckú prípravu a záverečné skúšky z poľovníctva v OPK, ktorá je príslušná trvalému bydlisku uchádzača. V územnom obvode inej OPK môže uchádzač vykonať prípravu a skúšku len po predchádzajúcom písomnom súhlase miestnej OPK, ak preukáže niektorú z týchto skutočnosti: a) preukáže potvrdenie obce o prechodnom pobyte v územnom obvode inej OPK, b) preukáže sa pracovnou zmluvou, menovacím dekrétom alebo dokladom o voľbe, že miesto výkonu práce je mimo územného obvodu trvalého bydliska OPK, c) preukáže sa potvrdením školy, že je študentom riadneho denného štúdia, jej stážistom alebo doktorandom, d) príslušná OPK nevykonala v uplynulom kalendárnom roku prípravu o skúšky uchádzača o prvý poľovný lístok a nebude ho vykonávať ani v roku kedy uchádzač žiada o súhlas, e) súhlas uchádzačovi udelí prezídium SPK v iných zreteľa hodných prípadoch. Písomný súhlas podľa písmena a) až d) vydá uchádzačovi do 30 dní predseda miestne príslušnej OPK a podľa písmena e) prezident SPK. celý pokyn je možné nájsť tu: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on dolfi, 9.10.2020 o 14:27

Čaute,ja som robil Kurz v Kežmarku,nikoho som sa nepytal vopred a trvale bydlisko mam v Poprade..Tam som si s vysvedčenim o skuške siel kupiť polovny listok,nikto nic nenamietal...Zbrojny preukaz som mal uz 2 roky predtym urobeny v PP na vsetky skupiny okrem D-čka,preto mohol byt problem,ze v mieste bydliska sa musi robiť doplnkova skuska pri kurze ohladom zbrani a streliva.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 8.10.2020 o 8:17

podľa zákona prípravu na skúšku o pol. lístok zabezpečuje SPK (nie je tam uvedené že v mieste trvalého bydliska, teda je možné ju absolvovať kdekoľvek, prečo by ti OPK v PP mala dávať k niečomu súhlas ? veď zatiaľ nie si ich členom !) aj praktickú prípravu uchádzača o pol. lístok môžeš absolvovať v PZ v rámci celej SR ... len o vydanie pol. lístka musíš požiadať na OPK v Poprade lebo v jej pôsobnosti máš trvalý pobyt, len tá ti môže PL vydať, predĺžiť res. odobrať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off hickok, 7.10.2020 o 18:17

Reakcia na príspevok od pramuz, 7.10.2020 o 10:42 :
Ono to bolo nedávno úplne zakázané, pretože boli dva notoricky známe okresy, kde mnoho kandidátov robilo veľmi rado kurz, alebo rýchlokurz čo k tomu dodať. Aj ja som robil kurz v inom okrese, ako mám bydlisko a myslím, že tá "generácia po mne" už musela robiť kurz len vo svojom okrese. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pramuz, 7.10.2020 o 10:42

Zdravim vas Chcem sa opytat ohladom kurzu o prvy polovny listok. Poslal som si ziadost do Zvolena, kedze tam zijem uz dlhsie, ale bolo mi povedane kedze mam trvale bydlisko v Poprade, ze opk PP by malo dat suhlas na to ze budem robit kurz v ZV. Aky je rozdiel v tom ci budem robit kurz v ZV alebo PP? Dokonca Revir do ktoreho by som sa chcel prihlasit je v opk Spisska Nova Ves. Mate niekto skusenosti s tym ze kurz spravil v inom opk nez ma trvale bydlisko? Dakujem za vsetky rady a postrehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Patrikvl4882, 8.2.2020 o 17:42

Hodnotí sa aj Strelecká príprava ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 12.12.2017 o 17:07

Počítaj okolo 800 eur ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarekPO, 12.12.2017 o 16:07

Zdravím, ja som končil tento rok kurz v apríli, neviem ti to presne spočítať, lebo tam poplatok, potom tam atď. Myslím že do 500€ som sa stal, možno aj menej (rátam teoretickú prípravu na poľovný lístok a zbrojný, streľby - celý proces až po skúšky na PPL a zbrojný). Ale tým to len začína, keď úspešne absolvuješ kurz, ďalšie peniaze si priprav na poľovný lístok, poistenie, psychotesty, k lekárovi, polícii a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbopreso, 12.12.2017 o 12:20

Zdravím, vedel by mi niekto povedať približnú sumu ktorá je potrebná na kurz. Viem že to tu už celkom veľa ľudí písalo ale väčšina je stará už pár rokov. Vopred všetkým ochotným Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 17.11.2017 o 18:37

win243, prepáč vysvetli mi, SPZ nemá nič spoločné s ich organizáciou...To tí, čo prednášajú a skúšajú nie su členmi SPZ? To sú ľudia odkiaľ, však prepojenie SPZ - SPK je úplne choré.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Discover5, 15.11.2017 o 5:59

V deň skúšky musíš mať minimálne 16 rokov. Takže môžeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 14.11.2017 o 22:17

Môžeš,ja som robil tak isto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 14.11.2017 o 18:43

áno môžeš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbopreso, 14.11.2017 o 18:39

Poľovnícky kurz - vek - Zdravím, chcem sa opýtať či je možné začať poľovnícky kurz vo veku 17 rokov. Viem že kurz trvá rok a že pri skúškach by som mal už 18-násť,ale chcem vedieť či je možné začať v 17-nástich. Najlepšie osobné skúsenosti. A ak viete tak približnú cenu, najlepšie východ Spiš. Vopred všetkým ochotným ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off win243, 12.9.2016 o 14:58

Páni, OKO SPZ neriadi skúšky a nemá nič spoločné s ich organizáciou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off win243, 12.9.2016 o 14:49

OPK Revúca vykonáva kompletné skúšky na 1. PL a zbrojný preukaz. Kontakt na OPK Revúca nájdete na internete.Cena cca 300 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 6.8.2016 o 22:00

Tych 300€ to je v SP ale SK ma okolo160€ . Tak to su rozdiiely! Asi u nas su ,,hladnejsi '' ludia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 6.8.2016 o 21:35

Tak na slovensku je všetko mozne. V TN to je tusim nieco okolo 120€. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 6.8.2016 o 20:11

Dobry den , syn urobil poľovnícke skúšky a za vydanie poľovníckeho preukazu chcú este až 300€ . Je to možné ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter4321, 22.3.2016 o 20:37

Ďakujem veľmi pekne. No tak mohlo by sa to dať, ale pre istotu sa ešte spýtam doktora. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 22.3.2016 o 18:46

Tak narychlo, je to aj tu (vid prilohu 1) odkaz v bode 6 je sice akasi zmienka, ALE.Myslim, ze ti to vyjde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 22.3.2016 o 18:31

Existuje platna vyhlaska ministerstva zdravotnictva, ktora pojednava o tejto problematike a presne vymedzuje diagnozy (choroby), pri ktorych NIE JE MOZNA drzba zbrojneho preukazu, resp. jeho ziskania! Pred casom som to podrobne studoval a teraz narychlo neviem, kde som to zapatrosil. Neskor to dam na plac.Napr. aj ked ma clovek upchate koronarne cievy (myslim je to druhy stupen), tak je zle. Jedine podmazat doktora :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 22.3.2016 o 17:01

Myslím, že ani jedno z toho by nemalo byť prekážkou, ale doktor ti povie najpresnejšie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter4321, 22.3.2016 o 14:43

Dobrý deň, možno to tu už niekde bolo ale chcel by som sa spýtať či my môže Dr. v lekárskom posudku zakázať vykonávať poľovníctvo, resp. či môžem napriek zdravotným problémom získať poľovnícky a zbrojný preukaz. Aktuálne mám záujem spraviť si poľ. lístok a mám nejaké problémy zo srdcom (tachykardia) a astmu. Ďakujem za odpoveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 9.4.2014 o 19:02

v NR začína tohto roku kurz 02.05. a cena je 300 euro. v cene je teoretická príprava, študijný materiál a strelecká príprava. tolko k cene kurzu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas208, 9.4.2014 o 18:31

zdravim ak by ste my mohli tak orientačne povedat kolko eur si mam prichystat planujem sa prihlasit na polovnicky kurz v BARDEJOVE kolko by ma to stalo ? čo všetko a kolko sa plati myslim len tie veci ako su kurz zbrojak potom ak som čakatel tak niečo platim ? ak su nejake poplatky počas roka atd. proste všetko okrem oblečenia pušky atd. DAKUJEM ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 29.12.2013 o 19:04

rýchlokurz funguje všade ! za peníze i dúm v praze :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off andy8, 29.12.2013 o 18:34

To nie je žiadna novinka,vždy a všade sa našlo pár protekčných...a nemyslím si ,že tí sa ti tu priznajú kde čo ako a za kolko mali vybavené :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 29.12.2013 o 15:30

...aj v minulosti rozdávali vysvedčenia kade komu (samozrejme za slušný príplatok-potom pár rokov nemohli robiť pol. kurz)aj teraz podľa mňa to môže byť realne(za €-čka sa urobí bárz čo).Čo ma na organizácií najviac štve je neskutočne drahý obnovený 5-ročný pol.lístok. Pýtajú 170€ a v okolitých okresoch je to od 105-120€(SNV,GL)-no ja tomu prestavam rozumieť,alebo už konečne začnem chápať?!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off vaculcak, 28.12.2013 o 15:45

namreh ja mu nezavidim, sak ja mam tiez polovny listok, ja som len prekvapeny ako sa k nemu dostavaju iní ludia. Odkial berieš take primitívne sprostosti že hned niekomu nieco závidim??? (stačilo kliknút na moj profil a vidiš, ze som polovník) Iba sa tu slusne pýtam na to, že či o týchto aktivitách vie niekto nieco viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 28.12.2013 o 14:40

komu tu kto co zavidi, netrep ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off namreh, 28.12.2013 o 14:23

Prestante si už závidieť aj nos medzi očami.vaculcak neznesieš že má sused polovný?Preberte sa už. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 28.12.2013 o 12:13

Sak sme Slovaci!!!!!! Ako pises, je to o ludoch a ich charakterovych vlastnostiach. Avsak v tejto dobe je to o prachoch :-( Skoda slov. Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 28.12.2013 o 11:40

agbar..nebudu niest ziadne dosledky...keby si vedel ako robili skusky na hospodarov v GA..grcal by si...grcali asi aj zucastnení..ale z chlastu.. poznam par spravnych chlapov,ktorí odmietli tam ist do skusobnej komisie..,ked videli ako sa tam rozdavaju vysvedcenia. a je to tak aj s PL:.len brat € a hotovo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off agbar, 28.12.2013 o 11:15

Noooo, ked doposial nieco take fungovalo, tak uz asi nebude. Tie komisie, co sa na miecom takom zucastnili, mozu niest aj trestnopravne nasledky..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vaculcak, 28.12.2013 o 11:01

Blud to nieje, moj sused na tako kurze bol a platil zan 700 euro. a jak pisu kolegovia nizsie, nerozozna srnu od šmoly. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 28.12.2013 o 8:29

tiež nechapem ako tu môže niekto dat taku neoverenu somarinu a pokial niekto o niečom takom vie prečo to nenahlasi,ale podla mna je to blud a teba vanculcak nechapem,čo si chceš taký rýchlokurz spravit??????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomi626, 27.12.2013 o 21:40

Kto vie taký blud vymyslieť ja nechápem ? Odkiaľ si počul takú hlúposť ako je rýchlokurz možno v autoškole ale nie v OPK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 204 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov