Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

kurz poľovníctva - diskusia

autor: off mlady
pridané: 12.12.2008 10:59

Kurz poľovníctva a všetko ohľadom toho.

počet zobrazení: 13 983
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Hekler, 12.10.2020 o 16:38

ja to viem a aj napriek tomu trvám na tom čo som napísal, SPK na to nebola v zákone splnomocnená a je povinná dodržiavať zákon a nie vydávať metodické pokyny nad rámec zákona,(nikto ani SPK nesmie občanovi ukladať povinnosti ak to nemá určené v zákone)ak by to zákonodarca chcel tak by to dal do zákona alebo zmocnil SPK v splnomocňovacích a prechodných ustanoveniach aby si to upravila, to sa ale nestalo) preto prípravu na skúšku o pol. lístok môže občan absolvovať v rámci celej SR (či sa to vedeniu SPK páči alebo nie,(nie sú oprávnení meniť a vylepšovať nedokonalosť zákona)celý pokyn je nezákonný a vhodný tak na zakúrenie na chate ...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 204 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off namreh, 27.12.2013 o 20:59

Chlapi mrzí ma tu jedna vec.Nikto tu nenapíše nič konkrétne len ja som počul,chrlia idiotov a podobne.Ste ako staré baby.Napíšte presne kto to púšťa,ste členmi PZ takých nemusíte zobrať za členou.Ale keď príde na jednanie zoči voči všetci sú ticho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas208, 27.12.2013 o 20:15

aha tak ze všetko to je o penaiazoch ,smutne ako sa k tomu komisari stavaju ... potom to tak vyzera v praxi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vaculcak, 27.12.2013 o 17:50

no kurz vraj trvá normalne akurat ze do neho nechodís vobec, iba zaplatís raz tolko co stojí kurz a oni uz vsetko vybavia. prídeš už len na skúšky kde to uz más vybavene, ze ti komisár skontroluje spravne odpovede v elektronickom teste ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER5, 27.12.2013 o 16:53

Ja som počul tiež o takomto človeku čo nevedel rozoznať stopu srnčej zveri od vysokej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 27.12.2013 o 12:59

Aj tu sa nájdu užívatelia -absolventi, zo srnca bude jeleň, srna - mláďa jelenice, a. i. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off hunter2, 27.12.2013 o 12:37

to nieje len v Košiciach , kde chrlia idiotov ako,, bežali mi dve samice" alebo ,,jeleň taký troják" a.p. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukas208, 27.12.2013 o 10:47

ako dlho trva ten rychlokurz ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vaculcak, 27.12.2013 o 7:27

zatial mam informacie o cca 3 kurzoch kazdy rok po 40-55 ludi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 26.12.2013 o 20:46

spito veľa .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 26.12.2013 o 20:24

mna zaujima, kolko idiotov rocne takato organizacia chrli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Adam321, 26.12.2013 o 20:17

také niečo aj funguje? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vaculcak, 26.12.2013 o 18:54

Poľovnícke rýchlokurzy v Košiciach -

Dobrý deň kolegovia, rád by som oslovil tých z nás čo majú informácie o rýchlokurzoch v Košickej mestskej organizácií ,OPK Košice, (nie OPK Košice-okolie). Rád by som získal informácie od tých, ktorí sa na takom kurze zúčastnili kolko za neho platili a kolko sa platí bokom, za to že ho vobec nemusia navštevovať. každé info poteší. ďakujem Peter.


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janci2409, 21.11.2013 o 17:55

zdravím ja som začal 4.2.2012 - 25.3.2012 teoretickou prípravou. Potom prebiehala prax, ktorú som musel mať zapísanú v slovníčku od daného PZ kde som praxoval. A nakoniec skuška 6.4.2013 a nasledovali dalšie papierovačky a vybavovačky. Robil som to vo Zvolene. Takže to trvalo zhruba 1 rok aj dake mesiace, kým som si všetko vybavil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 21.11.2013 o 14:40

spravne je odpoved cislo 3 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas208, 21.11.2013 o 14:25

aky obrazok ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 21.11.2013 o 14:08

Zdravím, nechcem zakladať duplicitnú tému no nedá mi nereagovať na elektronický systém ktorý by mal zabezpečovať úspešné zvládnutie poľovníckych skúšok. Dnes som opäť našiel perlu o ktorú sa s vami musím podeliť. Je zrejmé že ľudia ktorí tieto testy vytvárali boli pod vplyvom niečoho kvalitného. Ako ste na tom vy s testovaním...? Obrázok skoro neni vidno, tak si ho rozkliknite... :-D kurz poľovníctva - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MiroSR, 23.10.2013 o 22:25

Mna to toho roku vyšlo na 840 eur všetko do kopy (polovny, zbrojny, strelby, kolky, psych. testy, posudok od lekara ) ale robil som to v prešovskom kraji. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 23.10.2013 o 19:32

to máš pravdu, že pred 50timi rokmi to bolo inak..:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off warning, 23.10.2013 o 19:25

takže dám to do poriadku, rodina bola kedysi predseda PZ u nás v dedine, 7-8(približne) rokov naspeť, takže preto by to nebol až taký tažký problém sa dostať do PZ, samozrejme počítam že si možno počkám ale o to nejde, ale nevedel mi povedať ako to je teraz s robením lístka aký je postup keďže pred 50 rokmi to bolo o "niečo" iné ..., ale i tak ďakujem za všetky odpoveďe a ako som už napísal tak vam sem dám cenu ktorú si snáď čo najskôr zistím, pre ďalších s podobnou otázkou ako som mal ja... takže ďakujem za každú odpoveď ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 23.10.2013 o 19:01

warning, najprv si položil otázku, ktorá skôr patrí niekde do kancelárie OKO SPZ a nie sem do diskusie, ale nevadí, každý Ti niečo napísal a ty si z toho vyber, tak či tak pôjdeš na OKO SPZ a budeš sa pýtať odznovu...teraz sa pýtaš, že či bude ,,tvoje,, PZ požadovať aby si bol vlastník pôdy...čo si výbor, resp. členská schôdza ,,vymyslí,, to budeš musieť spraviť (pôda, peniaze, polovne upotrebitelný pes...) možností je viac ako dosť :) Myslím si, že táto diskusia je vyčerpaná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 23.10.2013 o 18:21

SIAD práve som to išiel napísať :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 23.10.2013 o 16:39

warning, tak trochu si protirečíš, nemyslíš? a)o to kde budem poľovat je už postarané a potom sa pýtaš? b) keď chceš vstúpiť do PZ tak musíš so sebou priniesť neakú "rolu" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 23.10.2013 o 16:27

načo by si ,,nosil rolu (resp. pole),,? kto by na nej robil? peniaze treba doniesť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off warning, 23.10.2013 o 16:06

ondrik, o to kde budem poľovat je už postarané, ale zaujmalo by ma či ešte funguje to že keď chceš vstúpiť do PZ tak musíš so sebou priniesť neakú "rolu", pole proste neaký pozemok alebo peniaze, keďže nič také nemám ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 23.10.2013 o 16:01

spraviť si poľovnícky lístok je pekné, len aby potom bolo kde poľovať...aj na toto treba myslieť, nie hneď sa púšťať do lístka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas208, 23.10.2013 o 15:52

len sa pytam lebo neviem ako to funguje a za pytanie nebiju nie ??? neviem čo sa mam zamyšlat ... myslim to tak ze ked kurz stoji 500 eur tak sa to plati všetko naraz alebo sa to rozdeli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 23.10.2013 o 15:48

lukas208: Trošku sa zamysli o aké intervali ide. Najprv lekarka jedna druha cca 100E potom na SPZ za kurz dalšia zastavka je u policie a sumu sumarom ti udáva pepes33 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas208, 23.10.2013 o 15:40

v akych intervaloch sa to plati ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 23.10.2013 o 14:38

Ale tých XY euro ťa nevyjde hneď na mieste, je to rozkúskované na menšie časti. V priebehu roka ťa to toľko vyjde, neplatíš to naraz. Ja som si tiež na takéto veci sám zarobil, neťahal som od rodičov peniaze. Ako 16 ročný som v obchodoch vykladával pivové flašky popri strednej škole. Ak človek chce, tak si zarobí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukas208, 22.10.2013 o 17:38

no ak sa mozem opytat mam tiez 17 ale velmi velmi ma laka polovnictvo ... chcel by som sa opytat či by sa to dalo takto kedze kurz sa roby niečo cez rok tak ze spravil by som si len ten zakladny kurz a to ostatne ako zakuopenie polovneho listka ,vystroj by som si zabezpečil napriklad po roku ... dovod _ financie viem ze je to drahy koniček a rodičia my len tak nedaju 1000 eur ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 22.10.2013 o 15:11

Ja som platil nasledovne : Teorreticka priprava 100€, Strelecky vycvik a skuska zo strelieb 50+20€ Poplatok za vykonanie skusky z polovnictva 140€, poplatok za vykonanie skusky na ZP drzanie zbrani a streliva 50€, Polovny listok komplet na 5 rokov tusim 129€ a zbrojny preukaz 16,50€. Celkom : 505,5€Skusky som robil tento rok v marci v opk Senica. Listok som vybavoval v Trencine. Do senice som isiel preto, lebo v TN zacinal kurz az v oktobri a v Senici februári toho isteho roku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 22.10.2013 o 14:05

Mna to pred 7 rokmi vyšlo na 550 euro, takže teraz to určite nebude menej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 22.10.2013 o 13:29

Tak mna to teda urcite vyslo viac ako 1000,- eur. Neviem ci je to inde inak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off warning, 22.10.2013 o 13:27

pozajtra sa idem opýtať do TN na ten kurz, presnú cenu Vám sem napíšem,arkadius prepáč ale to sa mi zdá až trocha moc, bolo tu už asi 2-roky staré fórum a tam boli ceny nie viac ako 500€ za všetko, ale tak dúfajme že to nebude tak ako si napísal, lebo to by bolo pre mna ako študenta až príliš..., ale aj tak Ďakujem :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Arkadius111, 22.10.2013 o 12:22

Tak ako ti pisu chalani, bez sa informovat na obvodnu komoru u Vas. Skusim ti trosku priblizit financie, nebude to vsak presne, ber to naozaj len velmi orientacne. Prihlaska na polovny kurz cca 500,- EUR Skusobne strelby cca 20,- EUR (za naboje) Licencne poplatky, registracne poplatky, zbrojny preukaz (ak ho budes robit priamo na skuskach polovnych) cca 150,- EUR Polovny listok (na 5 rokov), poistenie, fotky, overovanie podpisov a pod cca 350,- EUR Psycholog. posudok cca 80 EUR Zdravotny posudok - nepamatam si Ostatne ma nenapada, ale bude to urcite cez 1000,- EUR... Inak kym budes mat vydany polovny listok moze ubehnut v pohode aj 18 mesiacov... Neviem ci som ti pomohol, ale nejak takto by to malo byt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 15.10.2013 o 9:15

Suhlasim s Ondrikom, najlebsie spravis ked sa pojdes opytat na OKO SPZ. Uvidis ci sa vobec otvara v blizkej dobe kurz. Mozno uz bezi, alebo sa otvori az za rok. Pripadne mozes skusit aj ine mesta v blizkosti. Dalsia vec je ze budes potreovat PZ kde si odkrutis prax. Ja osobne som chodil na kurz cez vykendy. Tak ako si napisal, cca 10 mesiacov. A v neposlednom rade to co daz za "papiere" tak raz tolko si nachystaj aj na zaciatok (vystroj, vyzbroj, psik....). A nezaudni ze to este s teba nesravi polovnika. Starky hovorieval, ze co zoberies(v podobe peknych zazitkou), tak minimalne dva krat tolko musis do reviru aj zaniest. (krmivo, sol, starostlivost o zariadenia a chodniky.....). Prajem vela peknych zazitkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off PoloVlad, 14.10.2013 o 19:28

Nežiadaj od nikoho, aby ti povedal presnú sumu, nikto ju nevie. Dá sa len odhadnúť. Ver však, že toto je len malý zlomok peňazí(kolky, žiadosti, kurz, skúšky..), ktoré pre poľovníctvo budeš musieť obetovať. Až potom prídu ozajstné výdavky za výstroj, výzbroj a nehovoriac o tom, koľko peňazí precestuješ, prevozíš, minieš nákupom krmiva, materiálu, miliónu iných drobností a..., keď sa budeš chcieť dostať do nejakého združenia. Hold, poľovníctvo nie je pre chudobných, lebo nie je chudobné na zážitky ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off jozef, 14.10.2013 o 17:06

Počúvni Ondríka! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off warning, 14.10.2013 o 16:15

tak radšej by som bol keby že mi to popíše niekto kto to absolvoval v TN, má skúsenosti čo ako prvé... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 14.10.2013 o 16:12

chod sa spýtať na príslušnú OKO SPZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 204 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov