Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Všetko o 7,62x39 vaše skúsenosti a postrehy z praxe. - diskusia

autor: off iboo
pridané: 8.12.2008 20:12

prosím o skúsenosti pri love, účinnosť streliva, znakovanie zveri, aký typ streliva . Všetky postrehy s praxe. ďakujem

počet zobrazení: 109 425
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Kalach2, 23.4.2015 o 18:32

Ja si myslím,že treba dôrazne oddeliť dve roviny debaty o tejto ráži. Jedna rovina je presnosť a druhá účinok. Tu sa obidve prelínajú a nič sa z nich človek nedozvie. Podľa mojich skúseností so zbraňou tohoto kalibru presnosť sa dá dosiahnuť porovnateľnú s hociktorou inou zbraňou. To sú veci technicky riešiteľné.Stačí dobrá zbraň a dobré strelivo. Oboje v tejto ráži nie je problém obstarať.Môžem povedať,že som vyskúšal obidva extrémy kvality zbraní v tomto kalibri. Prvou bola IŽ 18 a druhou pakovačka. O rozdiele oboch by som mohol popísať celé stránky. Čo sa týka účinku, tak tu vidím zase jeden problém v hodnoteniach diskutujúcich tohoto linku. Miešajú sa tu účinky počínajúc škodnou až po vysokú. Neviem načo. Podľa výkonu jej zaradenie musíme riadne ohraničiť. Podľa mojich skúseností z úžitkovej zveri srnčia a lanštiak. Skúšať mohutnejšiu zver je podobný špás ako loviť magnumovými kalibrami srnčatá alebo prasiatka. Hodne sa táto puška posúva do použitia pri spoločných polovačkách na diviaču zver. Neviem si predstaviť ako by dopadla rana na poriadneho kanca povedzme len na 80 metrov s trocha horším umiestnením zásahu. Takže buďme realisti. Keď si niekto rozšíril svoj zbraňový potenciál o takúto zbraň,je to jeho vec ,ak ju bude vedieť správne použiť treba mu len závidieť.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 27

komentáre

zoradiť
zobrazené 561-600 z 665 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off bodo1948, 29.1.2009 o 18:33

Tak to idem spraviť,ale inak hlaven dám vymeniť na cal 45 70 govt,trošku sa upravý nejakým estetickým portom,spúšť a celkové dopasovanie mi vieš kto vycibrí,nová pažba z koreňovice na mieru,baskulu poniklovať,kvalitná oceľová montáž a puškohľad Seedler 1-4x22,a ľahký nový jednoranový hybrid na svete. cena cca 32 tis.komplet.A vobec to nebude vyzerat ako ižka.:D .........................to je sprostosť čo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 29.1.2009 o 18:07

Sprosty by si bol,keby si si kupil IŽku a dal na nu namontovat francuzsky napinacik za 3200českých ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 29.1.2009 o 17:44

Ale ved ja som sprostý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 29.1.2009 o 17:40

Som niečo od teba už pochytil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 29.1.2009 o 16:57

Finist sa mi zdá,že si nejako veľmi múdri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 29.1.2009 o 15:03

Alebo ostatné úpravy IŽ odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Finist, 29.1.2009 o 15:01

Za 3200 českých sa to naozaj oplatí :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johny, 29.1.2009 o 11:11

Mne všetky úpravy robil Krutý z Malženíc. Napináčik neviem, nepočul som žeby to niekto vyrábal, ale ja som spokojný s tým čo mi urobil. A to ešte uvažoval na treciu plochu dať valček, ale neviem či to už tak robí. To by už bolo možno moc jemné. Inak ja som si dal aj poistku odstrániť, podľa mňa je zbytočná. Zbraň sa dá krásne natiahnuť aj spustiť potichu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 29.1.2009 o 7:40

No to veru nie :) Za tie prachy je tu už guľobrok od Blasera :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.1.2009 o 23:35

lovecccc a si na hranici skoro 2000 €.....naozaj sa to oplatí ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 28.1.2009 o 23:02

hmm? no ?? a ešte plus nejakú schopnú pažbu na to :)a celkom sa to nazbiera . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.1.2009 o 22:58

Lovecccc - v nedelu idem za ním zas. Pýtal som sa ho toto isté na ruský gulobrok. Hovoril že okolo 8-10 000 robota plus náboje, čo tiež nieje málo peňazí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 28.1.2009 o 22:35

hmm? no ved toto :) a tak ak s ním ešte budeš - tak sa ho prosím ťa spýtaj čo to koštuje taká robota :) pravdaže ak to nieje služobné tajomstvo :)) a tiež ten sústrel :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.1.2009 o 21:31

lovecccc - nieže kopne do zadku, ale pošle ťa do pi** ale keď zaplatíš tak verím tomu že ťa neodmietne. Pozerám ako puk, pýtam sa ho, zisťujem....visel mu tam (v nedelu) čerstvo zletovaný zväzok hlavní sprg/sprg s gulovek kozlice IZH 94 nastavený na sústrel (neviem aký) vyzeralo to špičkovo, plus klapková montáž...keby som nepoznal uzamykanie ruských kozlíc tak nespoznám o aké hlavne ide. ale nadával na tú robotu fuuuuu, ako kočiš :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 28.1.2009 o 21:30

ci guľovú kozu som myslel - sakra ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 28.1.2009 o 21:28

iboo- presne jemu som písal -ked som mal este IZ 308W- bola presná len tá spúšť - no hrôza . Ináč by ma zujímala úorava toho ruského guľového dvojáka čo si tu spomínal - dať ho MK a nech upraví sústrel a zletuje hlavne :) takto som špekuloval :) len neviem či ma nekopne do zadku aj z vodovodnými rúrkami :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.1.2009 o 21:25

lovecccc - komu si písal ? M.K. z Malženíc ? Ak jemu tak hej, on zamieňa mechanizmus originál z IZ 18 vyhodí a vyrobí systém IZ 12 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 28.1.2009 o 21:04

horarstevo - neviem či sa tam dáva napináčik ale jedného času (vlani ) som písal puškárovi do Trnavy - a vravel že sa dá spušt na komplet vymeniť za inú úplne jemnú , ale cena je oko 3000 aj niečo :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 28.1.2009 o 20:44

ja som kúpil svoju s prerobenou spúšťou a je chvala bohu jemná akurát, treba tam prebrúsiť nejakú súčiastku, ale vraj by to dokázal urobiť aj laik, ja mám o starosť menej a som spokojný, fakt je dobrá :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 28.1.2009 o 20:32

Johny. Tiez uz par rokov pouzivam IZ-ku(ID 25828) a mam to stastie, ze aj bez uprav striela pomerne slusne. Len este prudko uvazujem nad dokupenim napinacika - co myslite?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.1.2009 o 12:10

johny - kto ti robil tú hlaveň ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johny, 28.1.2009 o 11:01

Horarstevo - IZ 18 v kalibri 7,62x39 mám už asi 5 rokov ... Bol som z nej zúfalý, rozptyl sa pohyboval v závislosti od druhu streliva od 5 do 15 cm a k tomu tvrdá spúšť. Ccel som to pichnúť do fazule. Potom ma osvietilo a dal som si puškárovi skrátiť hlaveň a opracovať ústie. Rozptyl je teraz prvotriedny. Keď už bola použiteľná, dal som si tiež prerobiť spúšťový mechanizmus, teda mám dlhší a bezodporový chod spúšte na úrovni malorážky. Potom som opracoval a zoštíhlil pažbu. Výsledkom je zbraň ľahučká a účinná. Na prechádzky mimo sezónu ako stvorená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off iboo, 23.1.2009 o 0:55

horarstevo - ja len upresním, že to nieje komančský vrak, ale ruský väzenský. Mal som ejdnu, teraz mám zas. Tá prvá no čo ti poviem, nadmieru nadmieru spokojný, teraz s ňou poluje nejaká baba. Moje hodnotenie : NO COMMENT NEEDED, pozri foto ID 8382 . druhá flinta čo mám ja je uš spomínaný samopal, akoby druhá strana mince, ale doladil som to ako sa len dalo a som s tým povedzme že spokojný, no je mi tá flinta prebytočná, nechcem ju, netreba mi ju. Ono od lacných pušiek nemôžeš očakávať zaručený úspech, to ej fakt. Ak ti moc rozhadzuje, nemáš ju an základe čoho reklamovať (čo je najhoršia vec) lebo výrobca nedeklaruje jej zaručenú presnosť nástrelným terčom. Ale tak na šantenie stačí, možno z toho šantenia bude kvázi sniperka, možno iba bezcenná puška na stenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 22.1.2009 o 18:12

presne tak, mám tento konkrétny kaliber a za tie korunky som úplne spokojný, pracovná puška no sú aj lepšie kalibre mne sa páči 223 R. ináč je O. K. :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 22.1.2009 o 17:35

Ahojte. Nechcem zakladat novu temu, tak sa opytam tu: Ake su Vase PRAKTICKE skusenosti s IZ-kami? Len prosim, nepiste odpovede typu ,,kamarat povedal" a pod. Naozaj, len ked tu flintu mate, ci mali ste. Odhliadnite prosim, aj od toho, ze je to ,,komancsky brak za par korun". Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 21.1.2009 o 16:52

hmm....nejdú dpbre v mojej. Moja žerie z intervalu (SB, igman, barnaul, PMC) len PMC ale tie žerie až príliš dobre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Frederik, 15.12.2008 o 23:29

Iboo skús náboje Barnaul dosť dobre idú na ižke .. sústrel tak do 5 cm .. cena 150 sk za 20 kusov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.12.2008 o 22:26

páni v piatok som prikúpil ďalšiu krabičku Igmanov z Nitry, cena bola 18 sk plus 10 % zlava , tá zlava platí na všetko strelivo, odporúčam !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovecccc, 14.12.2008 o 21:52

frederik- poľovnícke potreby Slovros - kukni si to na nete ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Frederik, 14.12.2008 o 15:39

lovec ... kde v BB predávajú tie Barnaul 7,62x39 ?? Posielajú ich aj na dobierku ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 13.12.2008 o 15:27

Bodo1948- Tak veru tak dovážajú to len v 223 a bude to až po novom roku :) A veru od BB som :) bol som sa 11 -teho kuknúť po nejakej brokovničke v Slovrose -ale sa mi zdá že tam nejak zdvihol ceny pred vianocami :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 11.12.2008 o 18:57

Chlapi,to norinco dovážajú len v 223 rem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 11.12.2008 o 14:33

Nazdar lovecccc,aj ty si z BB?Aj ja kedy ideme na pivo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 10.12.2008 o 18:48

iboo, neviem naíš im mail a dju ti vedieť ale zdá sa mi že ju dovážajú iba v 223 - ale budu ju mať údajne až po novom roku vozí ju Fraňo sa mi zdá - za tú cenu dobrá druhá zbraň myslím . kukni tento odkaz je tamniečo o nej odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.12.2008 o 18:39

lovecccc - ty teraz si ma naštartoval...v hornete ju nerobia ? vyzerá tak úmerne svojej cene.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 10.12.2008 o 18:26

Ešt je zaujímavá Čínska guľovnička Norinco JW 105 v kal .223 kukni ju na nete ej celkom podarená a mám aj tes a dopadol dobre - začala ju voziť Nitra cena je 12 000 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.12.2008 o 18:21

lovecccc - odporúčam,alebo jazdenú ZKK 601,a lebo CZ 527 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 10.12.2008 o 18:11

ibooo? hmm? no ta presnosť je slabšia .)) mojá prvá puška bola IZH -18 308W tá s SaB 9,7g a 3-9x50 Edembergom išla na 100m do 3,5cm :) Sakra presnosť je to čoho sa bojím :) Asi predsa len kúpim jazdenú ZBK :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.12.2008 o 18:06

lovecccc - presnosť ? :) velmi sa chceš smiať ??? Barnauly mám, aj som z toho vyválal jednu krabičku celoplášťov, a 4,5 krabičky softov. SB ako včely z úla. Porovnával som rozptyl SB a Vojenské z roku 1967 . SB kruh okolo 12cm, vojenské 3-4cm (ale na 50m !!!) Barnauly zatial ok, ikeď do tá citelne väčšiu pecku (vzhladom k tomu minimálnemu rázu tohoto kalibru, PMC úplná pohodička) . ono ja tými úpravami hlavne rozptyl sa snažím dosťa niekde na použitelnosť aspoň do 80-100m. To čo to robilo doteraz to bolo niečo nepísatelné. Vrele doporučujem kúp pušku spodruky, lebo pri nových nevieš čo kupuješ, ani nástrelný terč, ani vyskúšať. 222 a 223 remingotn aby si využil ich kvality v tomto kolíku to nekupuj. tvrdá spúšť, presnosť no dobre kus ako kus, možno sa ti podarí. Len nezabudni do všetkých hovien postýpať , ráno vstávaj správnou nohou a flintu vyberaj lavou rukou. K tomu ti budem držať palce aby si vybral tú lepšiu ! Vážne títo rusi...ja už neviem, už nechcem.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovecccc, 10.12.2008 o 17:57

iboo - aj ja rozmýšľam na IZH - len sa neveim rozhodnúť medzi 222 ,223, a 7,62x39 . Ináč ako si spokojný s presnosťou ?? A neskúšal si do toho Barnaul ?? počul som naň dosť chváli - a u nás v BB ide škatuľka za 150 sk . SaB bude asi nič moc kámoš to tiež v IZH s SaB pustil na 120m na jeleňa na zadnú komoru - našli ho až podla smradu :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 561-600 z 665 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov