Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

termovízne zariadenia, termo prístroje - diskusia

autor: správca admin
pridané: 23.8.2016 21:01
Termovízia, vaše postrehy a skúsenosti z praxe.
počet zobrazení: 76 651
počet hlasov: 2

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 24.8.2016 o 23:25

Duso, ale ved si ten nocak 3gen. uz prosim niekam strc, neda sa to citat. Nechcel som povodne reagovat, ale uvedom si, ze ludi tu zaujimaju prakticke skusenosti a pouzitelnost pristrojov na polovne ucely, ktore su aj relativne cenovo dostupne, resp. do ktorych su este bezni ludia ochotni investovat. Ked budem mat zvysnych 10 000eur, je x veci, do ktorych investujem radsej ako do nocneho videnia, ktorym budem vidiet diviakovi strapec na 100m. Tato tema nie je o porovnavani kto cez co vidi lepsie a dvihani si ega, ale o vyhodnoteni, co sa na polovnictvo este hodi a co uz nie. Vyuzitelnost a naroky uz nechaj na kazdeho jednotlivca, niekomu staci vidiet aj tie cierne flaky bez rozlisenia, aby vedel kedy a ze vobec mu nejake diviaky okolo posedu chodia. A staci to vidiet na 100m, aky vyznam ma vidiet zver na 300 a viac metrov v noci? Rovnako to plati aj pri dohladavke, clovek potrebuje vidiet aspon nejaky tepelny flak, aby v pripade, ze sa zotmie ulovenu zver bez psa nasiel, nemusim mat take rozlisenie, ze budem vidiet srst okolo zadku diviaka. Rovnako nepodcenuj co si kto moze kupit a kto nie, niekomu je 10000 eur ako inemu tisic. Ohliadnuc od vsetkeho, hoc mam pristup k nocnemu videniu 2+ generacie, najradsej mam bezny kvalitny dalekohlad a mesacnu noc. Pre mna cumenie v tme cez nocne velky vyznam nema, ak nieco vidim len cez nocne, lovit to legalne cez puskohlad urcite nemozem. Ocenujem kvality tychto pristrojov ako pomocnikov na pozorovanie, ale bavme sa tu v realnych limitoch. Mnoho polovnikov nema ani kvalitny puskohlad ci dalekohlad, tak necakaj, ze sa vsetci pohrnu kupovat 3generaciu nocneho, lebo k nemu netreba ani prisvit, vacsina zhana nieco lacne a pouzitelne ako doplnok sluziaci na identifikaciu zveri za zhorsenych svetelnych podmienok pripadne v pripade termovizie na jej dohladanie. A nastuduj si prosim ta termin embargo, pouzivas ho nespravne. To, ze americania svoje najnovsie technicke vymozenosti dobrovolne nevyvazaju a nepredavaju mimo USA ci ich armady lebo si takuto technologiu chrania este neznamena, ze je to embargo(ktore je obchodnou blokadou, najma vo forme sankcie).

dať hlas príspevku | počet hlasov: 47

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-269 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off tanak, 25.8.2016 o 9:18

Duso čitaj pod snimkom kto to pridal na youtube to su realne videa točene na Slovensku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 25.8.2016 o 9:13

Miklo este k tomu seek.Ma to zufale rozlisenie 320x280 a uvidis prd makovy,len machulu,ale ak ti to staci tak prosti gustu ziadny disputat... To Stagstalker: Ja mam vela skusenosti,preto som tu a pisem a varujem pred lacnymi pristrojmi. Ako som povedal, tie lacne terma pod 3000 maju zufale rozlisenie 320x280 pixel a vidno s nimi akurat machulu.VGA microbolometre stoja cez 10000,ale opakujem ak stacti tak staci.Mne to nestaci!!! Viem ze mi zavidis, ze ja vidim strapec diviakovi na 100m. Nejeden polovnik nad tym vyska. Ale ak treba termo na dohladavku,tak prosim.Ja chcem vediet,co mam v reviri,vek pohlavie atd.A opakujem prestanme zit v mytoch ze termo vidi aj cez kriky, prekazky, trt makovy.Napr. nevidi cez sklo a dym.Tam je len vojensky SWIR technologia a ta je embargovana a draha.Tak si nalejme cisteho vina.Ok podme k teme.Nenajde sa tu niekto s kvalitnymi snimkami z termo? Ale nie stiahnute z youtube... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miklo, 25.8.2016 o 8:50

Presne ako píše stalker. Zaujímali ma skúsenosti s použitím noviniek vo forme termokamier na smartfony, hlavne od firmy Seek. Určite vám všetkým na tejto stránke vyskakuje ich reklama. Nakoľko neverím komentárom od predajcov aké to je úžasné a skvelé,bol som zvedavý na praktické skúsenosti od ľudí, ktorí sa s týmito produktmi už stretli. A znova sa opakujem, nechcem termo na lov, zaujíma ma z dôvodu vyhľadávania zveri pri kosbe krmovín. A vtedy môžem mať nočné aj 358 generácie a bude mi na ....veď viete na čo. Takže poprosím vráťme sa k téme, alebo sa na to vykašlime. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tanak, 24.8.2016 o 23:30

Stagstalker, uplne a presne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stagstalker, 24.8.2016 o 23:25

Duso, ale ved si ten nocak 3gen. uz prosim niekam strc, neda sa to citat. Nechcel som povodne reagovat, ale uvedom si, ze ludi tu zaujimaju prakticke skusenosti a pouzitelnost pristrojov na polovne ucely, ktore su aj relativne cenovo dostupne, resp. do ktorych su este bezni ludia ochotni investovat. Ked budem mat zvysnych 10 000eur, je x veci, do ktorych investujem radsej ako do nocneho videnia, ktorym budem vidiet diviakovi strapec na 100m. Tato tema nie je o porovnavani kto cez co vidi lepsie a dvihani si ega, ale o vyhodnoteni, co sa na polovnictvo este hodi a co uz nie. Vyuzitelnost a naroky uz nechaj na kazdeho jednotlivca, niekomu staci vidiet aj tie cierne flaky bez rozlisenia, aby vedel kedy a ze vobec mu nejake diviaky okolo posedu chodia. A staci to vidiet na 100m, aky vyznam ma vidiet zver na 300 a viac metrov v noci? Rovnako to plati aj pri dohladavke, clovek potrebuje vidiet aspon nejaky tepelny flak, aby v pripade, ze sa zotmie ulovenu zver bez psa nasiel, nemusim mat take rozlisenie, ze budem vidiet srst okolo zadku diviaka. Rovnako nepodcenuj co si kto moze kupit a kto nie, niekomu je 10000 eur ako inemu tisic. Ohliadnuc od vsetkeho, hoc mam pristup k nocnemu videniu 2+ generacie, najradsej mam bezny kvalitny dalekohlad a mesacnu noc. Pre mna cumenie v tme cez nocne velky vyznam nema, ak nieco vidim len cez nocne, lovit to legalne cez puskohlad urcite nemozem. Ocenujem kvality tychto pristrojov ako pomocnikov na pozorovanie, ale bavme sa tu v realnych limitoch. Mnoho polovnikov nema ani kvalitny puskohlad ci dalekohlad, tak necakaj, ze sa vsetci pohrnu kupovat 3generaciu nocneho, lebo k nemu netreba ani prisvit, vacsina zhana nieco lacne a pouzitelne ako doplnok sluziaci na identifikaciu zveri za zhorsenych svetelnych podmienok pripadne v pripade termovizie na jej dohladanie. A nastuduj si prosim ta termin embargo, pouzivas ho nespravne. To, ze americania svoje najnovsie technicke vymozenosti dobrovolne nevyvazaju a nepredavaju mimo USA ci ich armady lebo si takuto technologiu chrania este neznamena, ze je to embargo(ktore je obchodnou blokadou, najma vo forme sankcie). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 47

off tanak, 24.8.2016 o 23:17

duso2 za 500 eur mne uplne stači na to čo potrebujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 24.8.2016 o 22:57

Presne co som predpokladal.Vidno iba cierne flaky,nema to rozlisenie.S nocakom 3 generaciou vidim aj strapec kancovi na 100m. Nepresvedcis ma.Nemas VGA rozlisenie,lebo to nezaplatis,stoji cez 10000!!!!!!!!! To co mas je sracka s max QVGA 320x280 pixel to su hracky.Pozri si HD termo od fliru na youtube a potom uvidis o com to ma byt.Ale je to domenou vojakov,tak mozeme o tom snivat a to embargo haha... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 24.8.2016 o 22:28

tu je video na tk flir čo sme točili odkaz odkaz odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 24.8.2016 o 21:14

Ukaz foto,potom uverim,vsak to ma pamat,USB tak by nemal byt problem co?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off W308W, 24.8.2016 o 20:48

Akéže machrovanie - jednoducho hmla mu nerobí problém - tak ako už niekto písal - aj na paťsto metrov " Ťa mám ", cez dym som neskúšal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 24.8.2016 o 20:35

Pocuj nemachruj a ukaz real foto,pristroj mi je naprd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off W308W, 24.8.2016 o 20:09

Duso, na moje FLIRKO asi embargo neplatilo - vidí aj cez hmlu !!! termovízne zariadenia, termo prístroje - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 24.8.2016 o 19:18

Pani cez dym a hmlu vidi SWIR a ten je embargovany. Moze to nieco vidiet nablizko,ale napr. cez sklo termo nevidi. Otazka do plena,mate vobec termo,aby ste mohli sudit??? Ja mam odskusane vsetko co hadam existuje takviem vo vravim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semo, 24.8.2016 o 19:12

Duso2 ak termo nevidi cez hmlu a dym ako tu tvrdis tak si nemal asi ziadne kvalitne termo v rukach pridem za tebou a v hmle ta najdem aj na 500 m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 24.8.2016 o 15:53

Duso2 ešte napíš, že termo nevidí aj cez tmu, nech to má gule. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 24.8.2016 o 15:32

Duso2 termo nevidi cez hmlu? To si teraz zabil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miklo, 24.8.2016 o 15:04

s mojou termo? ja žiadnu nemám ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 24.8.2016 o 13:49

Ale pomoze?Myslis ze s tvojou termo s 160x120 pixelmi aj nieco uvidis??? Termo nevidi cez sklo a prekazky a najma hmlu a dym!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miklo, 24.8.2016 o 12:10

osobne mi vôbec nejde o lov zveri s termokamerou. skôr o vyhľadávanie zveri počas kosby krmovín atď,a vtedy mi nočné videnie nepomôže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 24.8.2016 o 10:15

No vsak to.Avsak existuje aj SWIR technologi na 2 mikronoch,ktora vidi aj cez hmlu a dym,ale je embargovana,takze smola pani. Ma tu niekto VGA od fliru povedzme s tym lepsim rozlisenim 640x480??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 24.8.2016 o 10:07

duso2, ale len dovtedy pokial nie je hmla.... tedy uvidis akurat tu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 24.8.2016 o 9:42

Slabe rozlisenie 160 x 120 VOX Microbolometer.Bude vidno iba machule.Hladaj 640x480,ale tam idu ceny do 10000. Lepsie je tretia generacia noktovizorov,ktora s 68 riadkami na palec doda viac zabavy!!!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 24.8.2016 o 6:58

Páni ked už sa načala diskusia o termoviziach máte niekto skúsenosť s Flirt Scout TK odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 23.8.2016 o 22:42

Pan Maska.Akoze mate dostupnost takych pristrojov?Ak uz do toho pojdete tak sa dopracujte k mikrobolometru s VGA rozlisenim 640x480 pixel tam uz zacina zabava.To co je bezne 320x280 je suvix zrno a hracka pre amaterov. Rad sa s Vami podelim o skusenosti. Ak termo tak FLIR. Aj tak termo nema na tretiu generaciu nocneho videnia,ktora nepotrebuje takmer IR prisvit. Termokamera seek na smartphone je blbost ako voda v kosi.Nic to nevidi ani nemoze za tu cenu.S pozdravom. D. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 23.8.2016 o 21:16

Nakoľko ide vývoj dopredu i v tejto oblasti, objavujú sa v ponukách rôzne termo zariadenia, chceli by sme takéto prístroje podrobiť testu a podeliť sa s vami o naše skúsenosti a zistenia pre využitie v poľovníckej praxi. Postupne vám budeme prinášať všetky nami nazbierané informácie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off W308W, 23.8.2016 o 10:58

Dobrá vecička na dohľadávku !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off miklo, 22.8.2016 o 11:25

to som potreboval vedieť.ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 19.8.2016 o 20:39

v rámci poľovníctva nepouzitelne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off miklo, 19.8.2016 o 10:24

termokamera - má niekto skúsenosti s novými produktmi na trhu - termokamerami pre smartfóny? Napríklad Seek Thermal CompactPRO a podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-269 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM