Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

termovízne zariadenia, termo prístroje - diskusia

autor: správca admin
pridané: 23.8.2016 21:01
Termovízia, vaše postrehy a skúsenosti z praxe.
počet zobrazení: 76 842
počet hlasov: 2

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 24.8.2016 o 23:25

Duso, ale ved si ten nocak 3gen. uz prosim niekam strc, neda sa to citat. Nechcel som povodne reagovat, ale uvedom si, ze ludi tu zaujimaju prakticke skusenosti a pouzitelnost pristrojov na polovne ucely, ktore su aj relativne cenovo dostupne, resp. do ktorych su este bezni ludia ochotni investovat. Ked budem mat zvysnych 10 000eur, je x veci, do ktorych investujem radsej ako do nocneho videnia, ktorym budem vidiet diviakovi strapec na 100m. Tato tema nie je o porovnavani kto cez co vidi lepsie a dvihani si ega, ale o vyhodnoteni, co sa na polovnictvo este hodi a co uz nie. Vyuzitelnost a naroky uz nechaj na kazdeho jednotlivca, niekomu staci vidiet aj tie cierne flaky bez rozlisenia, aby vedel kedy a ze vobec mu nejake diviaky okolo posedu chodia. A staci to vidiet na 100m, aky vyznam ma vidiet zver na 300 a viac metrov v noci? Rovnako to plati aj pri dohladavke, clovek potrebuje vidiet aspon nejaky tepelny flak, aby v pripade, ze sa zotmie ulovenu zver bez psa nasiel, nemusim mat take rozlisenie, ze budem vidiet srst okolo zadku diviaka. Rovnako nepodcenuj co si kto moze kupit a kto nie, niekomu je 10000 eur ako inemu tisic. Ohliadnuc od vsetkeho, hoc mam pristup k nocnemu videniu 2+ generacie, najradsej mam bezny kvalitny dalekohlad a mesacnu noc. Pre mna cumenie v tme cez nocne velky vyznam nema, ak nieco vidim len cez nocne, lovit to legalne cez puskohlad urcite nemozem. Ocenujem kvality tychto pristrojov ako pomocnikov na pozorovanie, ale bavme sa tu v realnych limitoch. Mnoho polovnikov nema ani kvalitny puskohlad ci dalekohlad, tak necakaj, ze sa vsetci pohrnu kupovat 3generaciu nocneho, lebo k nemu netreba ani prisvit, vacsina zhana nieco lacne a pouzitelne ako doplnok sluziaci na identifikaciu zveri za zhorsenych svetelnych podmienok pripadne v pripade termovizie na jej dohladanie. A nastuduj si prosim ta termin embargo, pouzivas ho nespravne. To, ze americania svoje najnovsie technicke vymozenosti dobrovolne nevyvazaju a nepredavaju mimo USA ci ich armady lebo si takuto technologiu chrania este neznamena, ze je to embargo(ktore je obchodnou blokadou, najma vo forme sankcie).

dať hlas príspevku | počet hlasov: 47

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off brblos, 27.8.2017 o 22:59

Mal som možnosť porovnávať DALI S240 ,ale na Keiler 19 Pro sa proste nechytá , preto som si radšej priplatil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavel-ka, 10.8.2017 o 13:21

Ahojte vsichni, rad bych jen upozornil na to co se stalo kamaradovi: Koupil si za 2 298 EUR termokameru Keiler-25. To jsem jeste nevedel co se chysta udelat. Prisel mi to ukazat a ja hned vedel ze byl napalen. Jedna se o DALI S240- to iste. DALI S240 se u prodava za 1 990 EUR a ne za 2 298. Obchodnik se mu snazil namluvit ze to je nemecky vyrobek ale pak polevil zeto je vlastne jen Nemecka znacka ale vyrobek je DALI. DALI S240 je skvela kamera, ale slo o cenu! No nastesti mu vratil penize (koupeno pres net a vraceno do 14 dnu). Koupil si pak DALI S240 a usetril tim 250 EUR. Tak davejte bacha! Snad jsem timto nekomu usetril penizky ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 7.8.2017 o 11:12

kaiser32, 24.7.2017 o 23:03 - Závisí od výrobcu a kvality prístroja. Pri manuálnej kalibrácií toto cvaknutie nepočuť, nakoľko cvaknutie spôsobuje spustenie clony počas kalibrácie. Pri manuálnej kalibrácii a zakrytím objektívu napr. rukou nemá čo cvakať. Čiže môžeš si prepnúť kalibráciu na manuálnu, a kalibrovať len keď potrebuješ, len musíš pri tom zakryť objektív, ale cvakať to nebude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off clovek, 3.8.2017 o 22:25

Guide IR IR518-EC Thermal Camera - ma niekto nejake skusenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaiser32, 24.7.2017 o 23:03

A co sa s tým da robiť... lebo teraz som pozeral video na youtube a tam je ten zvuk (cvakanie) tiež , video má 40 minút každé približne 3 sekundy takže s toho si myslím že jato asi normálne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 24.7.2017 o 21:22

kaiser32 podľa mňa ten zvuk robí kalibrácia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaiser32, 24.7.2017 o 20:48

Zdravím , chcel by som sa spýtať na seek thermal do mobilu.Mám ho 10 dní bol som s ním trikrát na posede a neviem z akého dôvodu ale stále cvaká , každé 3 sekundy ako keby som fotil.Nemáte niekto skúsenosť... potreboval by som vedieť či je to normále. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 12.6.2017 o 13:55

Pavel-ka nebudes ty dusov bratranec z otcovej strany? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pavel-ka, 12.6.2017 o 11:54

Príspevok bol administrátorom (MMasska) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off LuciaM, 31.5.2017 o 9:50

Fotografia z termovízie SEEK THERMAL PRO termovízne zariadenia, termo prístroje - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tanak, 3.3.2017 o 20:40

gm95 daj odkaz na stranku ake to ma parametre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gm95, 3.3.2017 o 20:34

Zdravím Vás. Stretol sa už niekto s Leupold Lto tracker ?? Na maďarskej stránke som našiel za celkom dobrú cenu. Poprípade kde by som si ho vedel omrknúť unás na SK ? Ďakujem za odpovede. termovízne zariadenia, termo prístroje - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gancarcik, 12.2.2017 o 17:26

Pozdravujem páni poĺovníci má niekto z vás skúsenosti s termokameru na telefón seek termal xr, postačuje to na dohladavku? Ďakujem za odpovede s pozdravom Gancarčík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off demo38ra, 18.12.2016 o 20:31

MarekXXLL ako som už písal nižšie ja som s tým max spokojný za tie peniaze, samozrejme na pozorovanie detailov to nieje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Marekxxll, 16.12.2016 o 11:32

Zdravim priatelia, chcem sa opytat, mate niekto skusenosti z termoviviou Flir Scout TK? viem je to najlacnejsia kamera aka je na trhu, aspon sa mi zda, no zatial informacne chcem vediet ci je pouzitelna...konkretne ma najviac zaujima jej pouzitie pri dohladavani zveri.dakujem vam vopred. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 3.12.2016 o 7:21

Pani,mať tak Vaše starosti a peniaze . Dajte radšej svojim zamestnancom vianočný prispevok k platu keď už neviete čo z rozkošu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off duso2, 3.12.2016 o 6:08

Mako naco ti je taky dialkomer na 6km a este dokoca neviditelnych 1050nm? Co si snajper, alebo lovis na 1km? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mako747, 2.12.2016 o 21:24

ad tribecan:aj takto to ide s jelením parožím na cca. 140m termovízne zariadenia, termo prístroje - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 2.12.2016 o 15:16

Mako, dakujem za info. Kvalita obrazu na uvedenu dialku zodpoveda cene. Necakal som nic lacnejsie. Spozdravom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on mako747, 1.12.2016 o 21:05

ad fleshled: moja fotka nie je z modulu SEEK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mako747, 1.12.2016 o 21:03

ad Tribečan: hej má to neviditeľný laserový merač vzdialenosti s vlnovou dlzkou 1050nm s dosahom 6km. Cena závisí od rozlíšenia jadra a jeho kvality (NETD), od priemeru vstupnej šošovky a materialu z akého je vyhotovená, a taktiež ad výbavy v prístroji je mám GPS, kompas, inclinomer, Wifi. náhrávací modul na SD kartu, farebné palety, a samo od typu a dosahu dialkomera. Môj prístroj je vybevený Core: FLIR Tau3 640 v kvalite PERFORMANCE šošovka : 75mm/Ge výbevenie : GPS, Inclinomer, E-kompas, náhrávací modul, 20 farebných paliet, neviditelný laserový dialkomer 1050nm fínskej firmy VAISALA s dosahom 6km. Cena:cca. 16500,00€ bez DPH. Ale dá sa poskladať aj oveľa lacnejšia kombinácia prístroja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fleshled, 28.11.2016 o 7:56

Ma tu niekto este dalsie zabery z toho modulu Seek? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 28.11.2016 o 0:10

Ano tu foto som myslel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mako747, 27.11.2016 o 22:27

AD:Tribečan: myslíš toto foto? termovízne zariadenia, termo prístroje - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off shoogo, 17.11.2016 o 17:57

Ale to ze to je na pozorocanue detailov predsa nik netvrdi. Len sa napisalo ze za tie prachy je to celkom slusne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off fleshled, 17.11.2016 o 12:05

Ja si myslim,ze termo je super vec na dohladavku, ale na pozoranie detialov jednoznacne nocak tretej, dokonca stvrtej generacie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off demo38ra, 16.11.2016 o 15:02

To fleshled: myslím, že si nereagoval na môj koment... Či je tu ešte iný demo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 16.11.2016 o 9:04

fleshled, myslim ze nikto nechcel porovnavat TK s nocnym 3.gen. to su neporovnatelne veci, tak ako aj cena. Ja len mozem suhlasit ze za tu cenu je to pre polovnika uzitocna pomocka, je pravda ze parozie neprecitas mozno ak tak az na blizko ale na 50 metrov urcite nie. mam ju len kratko ale napriklad uz sa mi celkom slusne podla pohybu dari rozoznat jednotlive druhy. Ten kto to ma nato aby vedel ci sa mu popred nos nieco mota a cti zakony by mohol byt za tu cenu spokojny. Napriklad teraz pred tym supersplnom som este predtym ako vysiel mesiac vedel ze mam diviaky. Akonahle sa rozjasnilo nemali sancu ujst lebo som bol pripraveny. Hned bolo o jedneho menej. Motali sa pomedzi vysoku. Nikdy by som to nepredpokladal ale ked boli na 50 metrov uz som jasne rozoznal diviaky a vysoku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fleshled, 15.11.2016 o 22:15

Demo budem ti protiargumenovat. Thermo sa neda porovnat s tretou generacio nocakov ktore maju rozlisnie viac ako 70 riadkov na LP. Jedine co mozes mat dobry zazitok, je VGA rozlisenie therma,ktore ale nezaplatis! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off demo38ra, 15.11.2016 o 9:08

No chlapci jeden môj postreh, mam flir scout TK asi 4 mesiace a poviem len toľko, za tie prachy to je super. V porovnaní s nočným videním 2. generácie je to podľa mňa pre poľovníka užitočnejší pomocník... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 25.10.2016 o 17:43

Pani minule som videl ten Seek modul.Bol som sokovany rozlisenim a co to videlo,mylslim VGA alebo stvrtina VGA rozlisenie...kto vie kde sa to da na SK kupit a jaka je cena??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mamilittt, 21.10.2016 o 22:05

nooooo 8 patikov isto nieje ludova cena ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 21.10.2016 o 16:46

Tribecman : Termopredsadka GT Nano ma 180 gramov a rozmery cca 12x6x6 cm , len cena okolo 8000 € nie je prave ludova termovízne zariadenia, termo prístroje - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Tribecman, 21.10.2016 o 16:16

Motaq , ak rozmyslas nad termo so zamernou osnovou na predsadky zabudni. Tam treba ist do kukeru. Aj ked ta predsadka moze mat nadych univerzalnosti - skutocnosti stratis na kvalite obrazu. + ktory kuker je stavany na strelbu ked mu zavesis na nos 0.5kg ? Na dlhu trat si mozes znicit optiku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 21.10.2016 o 16:05

Pulsary ci uz XQ19 , XQ 38 alebo 50 ponukaju daleko viac ako drahsie a horsie Fliry, Pulsar ich prekonava rozlisenim displeja , dosahom, obnovovacou frekvenciou obrazu a aj cenou ... Kto sa pozrel cez Pulsar tak trpko lutoval kupu Fliru.. a kto tvrdi ze Flir je lepsi ako Pulsar tak musi byt slepi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Tribecman, 21.10.2016 o 15:29

Mako747, na tu dialku velmi dobry obraz. Aky to ma merac vzdialenosti? laserovy? A aka je cena Hawk Eyes pristroja co robi taky obraz? No daj :) , Dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 21.10.2016 o 15:21

Tanak, ano je to moznost. Ja nemam tic proti Flir ved pisu ze je to jedna z TOP znaciek na trhu. Skor som sa chcel podelit o moju polovnu skusenost. Nie som super odbornik ani nic nepredavam. Drz sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 21.10.2016 o 14:51

Tribecman, mas pravdu že flir ma zabudovanu baterku je to nevyhoda ,ale da sa to poriešit zhoda náhod bolo v LIDL ,záložný zdroj Silvercrest za necelých deväť eur tak som kupil a mam ju stale v batohu pre pripad nudze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 21.10.2016 o 12:58

Zdravim, Ja mam skusenost s Pulsar quantum XQ38. Na pozorovanie dobry pristroj. Na 150m sa da rozlisit liska od zajaca napr. Ma to slusny zoom ale v praxi polovnika nepotrebny. Zaklad je 3.1x a to postacuje. Akonahle je zoom vatsi obraz sa rozplyva. Nehovoriac o stabilite ruky. (niekomu sa chveju viac) Pomer cena kvalita sa Pulsar rade XQ malo co vyrovna. Nehovorim len o fabe a design produktu ale to co je vnom atd. Na Flir sa mi nepaci zabudovana beteria. Ked to zabudnete nabit alebo sa vybije ste dopozerali. Vsetko je relativne - komu co chuti a naco ma. Na youtub je kopec video - internet je dostupny. Suhlasim so Stagstalker co napisal. Tento portal ma tolko odbornikov ze nam mozu zavidiet z akeho kolvek vyvojoveho centra. Lovu Lesu ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on mako747, 3.9.2016 o 0:51

ad fishundpanter: Flir Scout TS24 nekupogvať, drahý prístroj na to akú kvalitu obrazu ponúka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov