Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

IR NEVIDITEĽNÝ LASER 850NM - diskusia

autor: off steattila
pridané: 2.2.2016 21:52
Zdravim. Aké máte skusenosti s tym? Oplati sa to objednat? Reaguje na to zver? A prisvit-NEVIDITEĽNÝ PRÍSVIT LASERLUCHS-5000 (IR LED)??? Cakam vase odpovede. Dakujem
počet zobrazení: 25 307
počet hlasov: 1
IR NEVIDITEĽNÝ LASER 850NM - diskusia

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on borgeo, 19.4.2016 o 17:08

Bezmesačné noci treba tráviť pri žene, či milenke a tam zažívať orgazmus a nie pozeranim kancovi na strapec cez nejakú rúrku. A za mesačnej noci stačí dobrý dalekohlad.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 26

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 104 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lubos123, 12.1.2021 o 16:08

Reakcia na príspevok od skyhunter, 10.1.2021 o 20:31 :
za imformacie dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skyhunter, 10.1.2021 o 20:31

Ja som ho kúpil z montážou ale dá sa objednať aj zo zdrojom a nabíjačkou, zalepí na konfigurácii ktorú si vyberieš, da sa to namodifikovať aj s rychlospuštou, prípadne aj inými vecami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubos123, 10.1.2021 o 14:27

Reakcia na príspevok od skyhunter, 10.1.2021 o 11:34 :
ja strielam tak isto max 200m takze v pohode,prosim ta ked to objednam co obsahuje balenie ,na stranke predajcu je len odfoteny prisvit s montazou dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rudy72, 10.1.2021 o 12:13

Reakcia na príspevok od skyhunter, 10.1.2021 o 11:34 :
Chcel by som sa spytať skyhutera o ake nočne sa jedná pretože nvs 4k pro mi internet nevie nájsť. Jedine 4k pro čo mi ukazuje je atn 4k pro. Tak by som bol rád ak by to ozrejmil. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skyhunter, 10.1.2021 o 11:34

Jeleniu tak do 400- 500 m a Danciu samčiu tak 500-600 ale na streľbu treba počítať zo spozdením pozorovacieho pristroja podľa typu u NVS 4 K PRO je to asi 2 sec. Ja na také vzdialenosti nestrieľam mne stačí na m. 100-150 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lubos123, 9.1.2021 o 8:29

Reakcia na príspevok od skyhunter, 8.1.2021 o 21:56 :
a na aku dialku sa da zver spolahlivo precitat ked je to pustene na minimum dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skyhunter, 8.1.2021 o 21:56

Sorry ale mal som problém sa nelogovať, svieti to asi tak do 800 m ale potom je to už ma taký rozmazaný obraz, ale aj to stačí ale to musí byť zapnuté na maximum. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubos123, 4.1.2021 o 10:19

Reakcia na príspevok od skyhunter, 3.1.2021 o 21:05 :
A AKO DALEKO TO SVIETI MNE STACI TAK 200M VYROBCA UDAVA 1000M AKA JE TVOJA SKUSENOST DAKUJEM ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skyhunter, 3.1.2021 o 21:05

Ja ho používam k NVS 4K PRO je dobrý , niekedy na plný výkon je tak trochu rušivý, a to hlavne na vysoku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubos123, 3.1.2021 o 15:39

ir prisvit - ma niekto skusenost s ir prisvitom noctis 940 za odpovede dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurinko18, 8.2.2018 o 13:10

Za mesačnej noci môžeš jedine na tom posede snívať o kancovi, lebo ten určite nepríde.. Príde až keď sa mesiac schová za oblaky, inak na neho môžeš zabudnúť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 4.12.2017 o 10:33

borgeo 19.4.,17:08 - plný súhlas! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 5.11.2017 o 7:19

Agbar: ďakujem ... Máš to porovnané aj v praxi či to naozaj funguje ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 4.11.2017 o 19:57

Pre mysho22 IR NEVIDITEĽNÝ LASER 850NM - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fire, 4.11.2017 o 16:18

pre zver je každý viditeľný... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 4.11.2017 o 9:07

Páni máte skúsenosť aký je rozdiel medzi priśvitom 915 a 915AL od Pulsaru? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 9.5.2016 o 16:54

admin pisem tu posledny raz,ze infra rusi zver a potrebuju ju slabsie a lacnejsie noktovizory.Uz toho tu bolo popisane az az,to je pravda.Je tu vela protichodnych nazorov. A Majkovi,ano solventni hospodari zainvestuju do nocaku vyssej generacie.Maju obory a chcu vidiet co maju v reviri.Bodka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 8.5.2016 o 11:37

Páni, vážime si vaše odborné komentáre, ale prosíme vás aby ste sa neopakovali v príspevkoch. To čo tu už bolo napísané nie je potrebné písať dookola 100krát. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 8.5.2016 o 9:51

duško tá tvoja fráza o tých ,,hospodároch čo chcú mať prehlad,, je už legendárna . ale stále sa na nej náramne pobavím :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 8.5.2016 o 7:59

Agbar ale nie vsetci potrebuju strielat.Ja ti vravim,ja chodim len pozorovat a rovnako su aj hospodari,ktori chcu mat prehlad co je v reviri. Tretia generacia a najma stvrta,ktoru som mal tak nepotrebuje prisvit.Musi byt tmavy husty les aby nic nevidela.Aj to ma vstavany infra laser,ktorym sa da presvietit tak 10m. Nepresvedcis ma,jednoducho noktak vyssej generacie je na nezaplatenie a nejeden z Vas by ho chcel vlastnit!!!!!!!!!!!! Aj tanak mi potvrdzuje,ze zver je nervozna na IR.Jednoducho to neni ono a basta! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 7.5.2016 o 23:51

Duso2, uz prestan...k comu mi je 2,3 ak je uplna tma, prisvit potrebujes a som s tym dipol laserom prisvietil k dedalu 480 za 6000 a kamos bol z toho v ....jasne ze 2 a 3 je spica ale na strelbu u nas zakazanu s tymito hrackami na 100+ by som bral PL. Bol by som za poizite iba na lov ciernej do 80 m ,kde staci aj gs 1x20, ele to by bolo na inu temu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 7.5.2016 o 20:38

Včera som TESTOVAL IR 915 ,IR 780, a termo FLIR 24, pri strazeni poln.plod. Vlnová dĺžka IR: 915 nm . zver reaguje ale nieje nejak nervózna , ir 780 zver reaguje a kontroluje smer je DOST nervózna a kontroluje smer častejšie ir 940 som neskúšal zatiaľ len objednal. a k termu nieje čo dodat NEMA CHYBU . pozorovacia vzdialenost S IR od 10 m do 300 cca TERMO OD YX m cca 500 m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 7.5.2016 o 17:40

Zaver je jasny.Ziadny laser,osvecovanie. Infra zver rusi. Zainvestovat a kupit nocak aspon 2 plus generacie,alebo najlepsie 3 a ziadny infra nepouzivat!!! Ze majko neoplati sa zgrlit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 5.5.2016 o 17:51

Prísvit je pre zver (hlavne jeleniu) viditeľný každý aj 940 NM, záleží to už len od konkrétnej lokality ako zver reaguje. Vidieť to môžme aj na fotopascia ktoré majú od 870 do 940 nm. Majko k Yukon photon môžem povedať len toľko že teň slušný predajca musí byť veľmi odvážny človek. Inak súhlasím že túto tému bude najlepšie uzavrieť...napísané už bolo asi všetko čo bežný smrteľník potrebuje vedieť o nočnom videní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off duso2, 5.5.2016 o 12:33

Nie su pisu skaredy skresleny obraz na nocaku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stanko11, 4.5.2016 o 20:45

Pekne ste to vysvetlili... Ja len tolko ze prisvity z ciny su taktiez kvalitne a mate vela muziky za malo penazi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 4.5.2016 o 19:43

sipík stotožňujem sa s tým čo si napísal . ale dusko ti to za momentík vyvráti :) ešte jeden postreh pridám od pár predajcov , jedna novinka Yukon photon sa začala predávať ako teplé rožky a zrazu sa každý sťažoval že in zver uteká , lebo zabudovaný prísvit je tuším len 870 , nato jeden slušný predajca zareagoval tým že začal k nočákom grátis pridávať externý prísvit pulsar 940 a tým vyriešil celí problém , a chýr o dostačujúcom nočáku s ktorým celkom slušne vidieť a zver neodskakuje na prísvit mu zabezpečil to že každý mesiac predá cca 20 tých prístrojov . a spokojný je on a samozrejme aj zákazník lebo za nejakých 500-600 eur si krásne zver na sto metrov prečíta a to je pre normálneho polovníka dostačujúce . a nemusí vysoliť cez 3 tisícky za slávnu tretiu generáciu na ktorú síce prísvit nepotrebuje ale za totálnej tmi vidí prd makový a ešte nejaké drobné :)sipik a tak ako ty opúšťam túto diskusiu , necháme priestor duskovi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off sipik, 4.5.2016 o 18:59

Duso2 ako najštudovanejší iste vieš, že infra prísvity sa vyrábajú s rôznymi vlnovými dĺžkami. Verím, že ak tým najlepším prístrojom chceš vidieť strapec v tmavom lese a prisvietiš si prísvitom o vlnovej dĺžke 780 - 850nm, tak ho ten diviak zbadá. Nemôžeš poprieť, že ani Gen 3 v lese pri bezmesačnej zamračenej noci bez prísvitu nevidí. Určite nie strapec. Niekto iný s digitálnou hračkou za pár 100 eur si prisvieti 940nm prísvitom a zver ho neuvidí. Uvidí tak možno jeho nočákom osvetlený ksicht, ak ho zapne skôr než si ho priloží k oku. Takže aj najlepší pasívny nočák má limity. Česi s nočákmi môžu aj loviť, takže majú bohaté skúsenosti aj so strieľaním s prísvitom. A práve o prísvite je táto téma. Ja som v štádiu rozhodovania špekuloval a pritom som skúšal rôzne prísvity (780, 805, 940). Mal som 2 jelene pred posedom, svietil som s 940nm a kľudne sa pásli. Zapol som prísvit 780nm a akoby do nich šľahol blesk, dvihli hlavy a uprene ma začali pozorovať. Vypol som ho, čumeli chvíľu ďalej a potom pokračovali v pasení. Svietil som ďalej tou 940kou a absolútne si to nevšímali. Vypínal, zapínal som ju, ani nepozreli mojím smerom. Po opätovnom zapnutí 780ky opäť okamžitá reakcia. Potom som tú 940ku skúšal opakovane na zajace, líšky, jazvece, srnčiu, vysokú a diviačiu. Nie že im nevadí, ale ani po jej zapnutí nepozrú mojím smerom, teda nereagujú žiadnou zmenou správania, pohľadom... Viac ľudí to tu už písalo, že túto vlnovú dĺžku zver nevníma. Ja nehovorím, že Gen 3 je zlé alebo digitál je lepší.Problém je v tom, že neexistuje dokonalý nočák, ktorý by videl vždy a všade, ostro, detailne, jasne a ak by bolo treba, spolupracoval by aj s neviditeľným prísvitom. Každý má iné nároky a potreby, len už to preboha nežeň do absurdnosti, že tým nočákom by pomaly malo byť vidno lepšie ako kvalitným Zeissom za jasného dňa. Ale ako to vidím, budeš si mlieť stále to svoje. Ja z tohoto kolotoča vystupujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off duso2, 4.5.2016 o 12:56

Sipik zacnem od konca.Uz mnohi tu potvrdili,ze Infra zver vidi.Najlepsie ju nemat a bodka! Mne nedosli argumenty,bezne termovizie ktore zozenies na trhu su mensie rozlisenie ako VGA a s nimi vidis prd.VGA rozlisenie patri vojenskym pristrojom,ktore nezozenies. Tak si to dostuduj a potom tu mudruj! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 4.5.2016 o 11:41

Duso2 argumenty dosli tebe uz asi pred dvomi rokmi, lebo tocis furt dookola o tom istom. Myslim, ze Mako747 to tu napisal zrozumitelne a jasne, viac sa k danej teme uz neda dodat. Vidno, ze sa tym zaobera a rozumie tomu. A ze termovizia nevidi tak ostro... ? Plny youtube je videi, nie je termo ako termo (nie je noktovizor ako noktovizor), ale su tam sakra ostre zabery. Ja uz neviem, co este viac by si chcel vidiet. Na 200m, ci ma diviak kliesta pod pazuchou? No na to je slaba veskera nocna technika, lebo to nikto nikdy potrebovat nebude. To treba ist cez den a zobrat si hvezdarsky dalekohlad na taketo detaily. Citame tu stale o tom, ze co nie je gen3, je na nic, asi to treba poliat benzinom a zapalit... Pritom tema je o "neviditelnosti" IR prisvitu. A uz bola zodpovedana, mimochodom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 4.5.2016 o 7:25

Termovizia neni riesenie,nevidi tak ostro ako noktovizor tretej generacie. Sipik nerozculuj sa,dochadzaju argumenty? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 4.5.2016 o 6:48

To je furt dookola to isté, už z toho oči bolia. Zoberme si všetci úvery, kupme si miesto gen 3 termoviziu. Tá vidí aj tam, kde gen 3 nevidí a nepotrebuje absolútne žiadny prísvit. Koniec "diskusie". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 3.5.2016 o 22:14

Vies dobre ze ani jedno z tychto zariadeni neni perfektne,ale iba podpriemer.Nemozes porovnavat uplne ine hladiny cenove!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stanko11, 3.5.2016 o 21:55

No ja nepotrebujem ziqdne redukcie nepotrebujem zvlast dalekohlad cez den a ani v noci nepotrebujem dialkomer za niekolko stovak eur. Cez den si zapnwm denny rezim a vsetko vidim farebne. Tak podla mna zoom je dostatocne dobra funkciaa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 3.5.2016 o 21:47

Zoom mi netreba,cez den mam dalekohlad, ze pouzitelny aj cez den?Ty chces univerzal,ktory neni v nicom dobry.Foto spravim a padnes ty aj majko na zadok.Len si musim dat vyrobit redukciu na objektv digital fotaku. Dialkomer? To mas co za shunt?Ja si kupim Swaro EL range,ale neni mi treba ked nie som strelec a nepotrebujem merat vzdialenost a uhol,kapisto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stanko11, 3.5.2016 o 21:40

Ano mam a co vidia na videach ? Zrnitos podla mna nie... Vidis ty potrebujes este fotak ku svojmu pristroju aby si mohol spravit foto a ja nepotrebujem nic lwn stlqcim tlacitko.. Vies so svojim pristrojom zomovat ? Podla mna nie. Ma tvoj pristroj dialkomer ? Podla mna nie no moj ano. Vies svoj priatroj pouzivat plnohodnotne cez den ? Podla mna nie ale ten moj ano, vies na svojom pristroji mwnit nocny rezim zo zepen farby na ciernobieli podla mna nie ale ja ano a co myslis nekupi si clovek rqdsej pristeoj ktory ma tolko funkcii a je poyzitelny vo dne a v noi za zlomok ceny toho tvojho ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 3.5.2016 o 21:27

Stanko ale mas to prisvietene laserom predsa. Foto budu,len musi prist sezona a z nocaku sa tazko foti,ked sa musi prilozit objektiv fotaku a zaostrit.Nemam special redukciu na tento spas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 3.5.2016 o 21:00

Digital zrni uz som to povedal tisickrat a je to hracka na kratku vzdialenost.Nesnaz sa z 200 euroveho pristroja spravit super miasinu. Keby bol digital taky super tak to uz maju davno vojaci!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stanko11, 3.5.2016 o 20:54

Duso neosocuj ma hned do diskusie som sa zapojil v dobrom. Tvoje tvrdenie, ze digital nevidi na 100m vyvratim dokazmi a to tak, ze si staci rozklilknut moj profil, v ktorom mam niekolko videi nahratych z mojim pristrojom a tam uvidis, ze stym vidis dost daleko. Kazdy si kupi to na co ma a ked mam povedat pravdu ja som so svojim pristrojom maximalne apokojny na kolko ho vyuzivam aj cez den a ma mnoho dobrych funkcii. V pripade ze by mal niekto zaujem o nejaku prezentaciu stym nemam problem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mako747, 3.5.2016 o 20:25

Ok dajme stretko niekde pri BB a hja ti dokážem že neviem nič ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 104 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM