Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

IR NEVIDITEĽNÝ LASER 850NM - diskusia

autor: off steattila
pridané: 2.2.2016 21:52
Zdravim. Aké máte skusenosti s tym? Oplati sa to objednat? Reaguje na to zver? A prisvit-NEVIDITEĽNÝ PRÍSVIT LASERLUCHS-5000 (IR LED)??? Cakam vase odpovede. Dakujem
počet zobrazení: 25 265
počet hlasov: 1
IR NEVIDITEĽNÝ LASER 850NM - diskusia

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off borgeo, 19.4.2016 o 17:08

Bezmesačné noci treba tráviť pri žene, či milenke a tam zažívať orgazmus a nie pozeranim kancovi na strapec cez nejakú rúrku. A za mesačnej noci stačí dobrý dalekohlad.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 26

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 104 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mako747, 3.5.2016 o 20:22

dušo2....netáraj hlúposti...mal som x prístrojov s IIT Gen3. v rukách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mako747, 3.5.2016 o 20:19

No a čo sa týka osvetľoavčov alebo po vašom prísvitov a ich viditelnosti a neviditelnosti a ktorý je dobrý pre osvetľovanie s akým prístrojom akej Generácie tak to je zase trošku inak ako sa to medzi ľudmi bežne hovorí. A nezáleží len na vlnovej dlžke prísvitu ale aj na spínanej frekvencii ak je to laser. Lebo každý a to podotýkam každý laser pracuje v impulznom režime čiže inak povedané bliká, to že ho mi nevidíme to je naša ľudská nedokonalosť ale zver túto nedokonalosť nemá. Ona spínaciu frekvenciu rádu cca100hz to je frekvencia spínania laseru lacných ruských alebo čínskych laserov registruje. Ak už chceme dobrý prísvit tak isto len a len vlnovú dlžku cca. 850nm. a frekveciu spínania laseru na urovni MHz. Táto rýchlosť spínania laseru aj zver vidí ako trvalé svetlo. a prečo tých 850nm?? no práve preto že kozmické žiarenie má to max. spektra vlnovej dlžky na cca. 850nm. zver tu s tým žiarením miliony rokov žije a každú noc ho registruje a zrejme na yáklade tejto vlnovej dlžky aj vidí. čiže inak povedaná je to pre ňu známa vlnová dlžka ktorú úpozná a ptreto na ňu nereaguje. ale nie je pravda že ju nevidí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 3.5.2016 o 20:16

Ano CMOS potrebuje nizsiu,cize tych 850 co uz vido volne oko. Preboha ty si mal uz tretiu generaciu v ruke? Ja ju mam a viem,ze nepotrebujem prisvit,akurat tak v hustom ciernom lese.Nepis sem,ak nemas prakticke skusenosti!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mako747, 3.5.2016 o 20:08

No dušo2 musím ťa sklamať ale v dnešnej dobe bohužial neexistuje taký prístroj nočného videnia , aby si povedal to čo tvrdíš ty..nepotrebujem prísvit...sorry v tomto klameš aj ty. A čo sa týka digitálny prístrojov NV tak to je zase trošku inak. záleží na tom či majú chip CCD to sú tie staršie prístroje tie majú maximum citlivosti položené na vlnovej dĺžke 940-980nm ako na pr. Digisight od PULSAR alebo novšie digitálne prístroje majú úúúplne iný chip a to je C-MOS, tento chip ma maximum spektrálnej citlivosti na vlnovej dlžke 850nm tak ako NV s IIT. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 3.5.2016 o 19:56

Presne ako hovorim,jednotka vidi aj 940 a dvojka,trojka pada pred 900. Aj tak poviem tisici krat,treba trojku a bez prisvitu a potom clovek nemusi riesit taketo chobotiny.Stanko a ty netrepes bajocko???Ze vidis 300m s digitalom?Preboha neklam tu a nezavazdaj. Digital nevidi ani 100m!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mako747, 3.5.2016 o 19:44

ZAse úplne celé zle chalani tu máte nejaký obrázok citlivosti jednotlivých materiálov použitých na fotokatódach na vlné dlžky žiarenia IR NEVIDITEĽNÝ LASER 850NM - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 3.5.2016 o 19:39

Ano digital vidi aj 940nm,ale zrni a ma o nicom rozlisovaciu schopnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stanko11, 3.5.2016 o 19:36

mám doma pozorovací nočák zn. Yukon Excelon mám doma aj prísvit 940nm tento prítroj ten prísvit vidí ale úplne slabučko je to k tomu nepoužiteľné. Dalej mám doma pozorovací ďalekohľad ATN Binox 4-16, pričom tento ďalekohľad má aj nočný režim ( môžte sledovať na mojich videách) tento ďalekohľad je digitálny je v nom zabudovaný prísvit 850nm a externý prísvit 940nm je stým použiteľný moje reálne skúsenosti na 850nm niektorá zver reaguje no záleží od toho v akej je vzdialenosti a na ten 940nm zver v mojich prípadoch nereaguje nijako či už z blízka alebo väčšej diaľky. Na záver pripomeniem že s mojim digitálnym ďalekohľadom dokážem zver v noci pozorovať aj na 300m. Prísvit 940nm som objednal c číny za smiešnu cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 3.5.2016 o 19:32

Mako ano mas ciastocne pravdu.Najnovsie a najlepsie menice maju Galium-arzenid fotokatody.Tie vidia iba do 900nanometrov,skor 880. Iba elektronkove Gen 0 z cias necistickeho nemecka videli aj 1000nm takze chcem Majka vyviest z omylu. Ano ak nocak tak z galium-arzenidovou technologiou,cize trojku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mako747, 3.5.2016 o 19:24

A tak preto aj IIT Gen.2+ majú maximum spektrálnej citlivosti položené na 850nm, lebo to armáda potrebovala aby to tak bolo. A prečo to potrebovala? Lebo na zem okrem žiarenia zo slnka, ktoré dopadá na zem cez deň priamo alebo v noci odrazené od mesiaca, podľa toho v akej je mesiac pozícii vzhľadom k našej matičke Zemi. Ta na zem dopadá aj iné žiarenie a to je kozmické žiarenia prichádzajúce z kozmu. Toto žiarenie dopadá na Zem rovnaké cez deň a aj v noci. My ľudia sme necitlivý na túto vlnovú dlžku a vôbec ju neregistrujeme. Cey deň je slnečné žiarenie asi 1 milion krát silnejšie ako kozmické ale v noci sa situácia úplne otočí. slnečné žiarenie je závislé na polohe mesiaca a mrakoch na nami. Kozmické žiarenie pri stave beymesačnej noci alebo inak povedané pri nove je asi 100x silnejšie než zbytkové žiarenie zo slnka. A toto bol práve dôvod použiť na fotokatódu fotosenzitívny prvok ktorý má maximum zosilnenia položený na vlnovej hladine 850nm. Aby sme videli na základe tohoto kozmického žiarenia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mako747, 3.5.2016 o 19:14

Sorry chalani , že sa zápájam do debaty o nočných videniach a prísvitoch (ako to vy voláte), ktorý aká generácia vidí a ktorá čo nevidí. Trošku sa do toho vŕtam už nejaký ten rok a je to úplne inak o tom videní a nevidení. Záleží na tom, aký fotosenzitívny prvok je difundovaný na fotokatódu, alebo jednoduchšie povedané z akého prvku je zostrojená fotokatóda alebo inak povedané presnejšie IIT. Postupne tak ako išiel vývoj týchto systémov a najmä to čo potrebovala armáda U.S.A alebo ruska , však najmäň tá niekedy financovala celý vývoj a výskum. Postupne tak sa vyberali prvky pre svoju rôznu citlivosť na jednotlivé vlnové dlžky žiarenia. Každá generácia IIT vidí všetky vlnové dlžky dnes používaných osvetľovačov. Záleží len na tom ktorá je ako citlivá na akú vlnovú dlžku. jedna má pre tú vlnovú dlžku lepšiu citlivosť iná má lepšie citlivosť pre zase inú vlnovú dlžku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 3.5.2016 o 18:46

Ale naco mi je prva generacia,ktora nema rozlisenie,ked vidim machulu ciernu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 30.4.2016 o 11:13

Borgeo: Přesně moje řeč 1* ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canadier, 30.4.2016 o 0:15

duso2 tak aby som reagoval na tvoju otázku. Dipol D206 F100 zvačšenie 5,5x menič ruský EPM 221R - 00-11A a prísvity pulsar 940 led a 915 laser obe krásne vidí. Treba skusiť nie lamentovať! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 19.4.2016 o 17:08

Bezmesačné noci treba tráviť pri žene, či milenke a tam zažívať orgazmus a nie pozeranim kancovi na strapec cez nejakú rúrku. A za mesačnej noci stačí dobrý dalekohlad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 26

off duso2, 19.4.2016 o 15:09

Majko,ale on chce mat orgazmus,ze vidi realne kusy,ze im vidi strapce,ci je to samec,samica. Majko az uvidis tretiu generaciu,o nicom inom nebudes snivat,ver mi:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 18.4.2016 o 20:31

tak to som sa aj ja dobre pobavil , ak nevie hospodár čo má v obore a potrebuje na to nočák tak by asi nemal toho hospodára robiť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipik, 18.4.2016 o 13:14

Len pre upresnenie, ja ten LIDLacky GEN1 nepoužívam, má to zväčšenie len 1.2x, na poľovnícke účely je to prakticky nepoužiteľné. Len zo zvedavosti som ho vybral zo skrine a skúšal s 940nm, či ho vidí. Takže vidí, aj keď slabšie. Gen3 je iste iné kafe, ale keď chce niekto vidieť, či a čo má 200m okolo posedu, to digitálne NV mu na ten účel bohato postačí. Ale kto chce, nech si kúpi hocičo, ja nikoho neodhováram, poznám ľudí, čo majú nočáky a termovízie aj za tisíce. Ale to koniec koncov nie je téma diskusie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 18.4.2016 o 8:37

Duso tým hospodárom a oborou si ma naozaj veľmi pobavil:-) Ďakujem za úsmevný začiatok dňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 18.4.2016 o 0:34

No Gen1 je terno.Nema to riadky,cize rozlisenie a potazmo treba iliminatorom vysvecovat. Majko neboj sa pride sezona a kupec sa najde. Nejeden hospodar,co ma oboru tuzi si kvalitnym nocakom precitat co ma v reviri.Problemom je len a len cena. Ale solventny kupec sa raz najde,to mi ver:) To Sipik: Ze ti z ust taketo nieco vybehne. 3 generaciu,nemozes ani zdaleka porovnavat s digitalom,ktory z principu zrni.Neboj sa su ludia,ktori si za 3 generaciu zaplatia. To Kelly: My sa bavime len a len pozorovakoch.Kto lovi s nocakom,sem nepatri,je to pytlak:) Mas pravdu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 17.4.2016 o 15:21

sipik ale veď jasné , to len duško by chcel predávať ale nikto to nechce kupovať :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 17.4.2016 o 0:24

Mám doma ten LIDLový nočák Bresser, ten prvý, nie ten digital. Má zelený obraz, je to podľa mňa gen1 a Pulsar 940 vidí. Aj keď slabšie ako vstavaný prísvit, ale vidí. Čo sa týka digitalov, myslím si, že za pár Eur v porovnaní s GEN 3 mám to, čo potrebujem, a nie to, čo by som mohol mať, aj keď na to mám nejakých X tisíc €, ale nepotrebujem si to kúpiť, použijem tie peniaze na niečo potrebnejšie. A k viditeľnosti - 940Nm nevidí zver, nech kto chce, čo chce, tvrdí. Možno skôr vidí alebo počuje poľovníka, ktorý to zapína... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 16.4.2016 o 14:02

Majko nebudem skusat,940nm laser na nocaku je chujovina. Ako som uz povedal,ludia nie su schopni zainvestovat do tretej generacie,ktora nepotrebuje laser,tak sa tu seru s lasermi,iluminatormi a potom na lukach a posedoch to vyzera ako svatojanska noc. Raz ti ukazem tretiu generiaciu a uvidis ako ma nocak vyzerat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 15.4.2016 o 20:46

ak sa ti to nezdá tak si to vyskúšaj , potom sa ti to bude zdať . a netreba tvrdiť niečo čo nemáš odskúšané len si to myslíš :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 15.4.2016 o 14:18

Lebo nikto na to nema peniaze. No nezda sa mi to ze by mala vidiet. Gen 0 co bola na nemeckych tankoch ta videla aj 980 ale to bola opacha nocne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 15.4.2016 o 12:57

duško aj Dedal 180 vidí prísvit 940 , ty by si si to mal vyskúšať :) a to je 1+generácia samozrejme že ten prísvit nemá taký výkon ako by mal mať napr s digitálom . a Duško , tú tvoju 3 generáciu zatial asi nikto nechce ? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 15.4.2016 o 10:09

Canadier mutis vodu,nemas pravdu,to je blbost. Ani druha generacia ani tretia nevidi 940nm? S cim si to skusal,ak si stojis za slovom? Uved nazov pristroja,potazmo menic aky mal? Neverim ti tak to tu dokaz.Nezavadzaj laikov. Od 900nm je nocne slepe. Viac ako 900nm vidi akurat Generacia 0 s elektronkami,ktoru najdes v nemeckych tankoch z druhej svetovej...Ja mam prakticke skusenosti,tak ma nepresviedcaj! Ak tu pouzivaju ludia lasery,tak take medzi 800 a 850nm,ktore vidno cervenat. Zver to vidi a basta,uz som sa o tom miliokrat presvedcil. Neni tak tretiu generaciu,ktora nepotrebuje pristvit a basta!!! Kely bavi sa tu o pozorovakoch tak tu nemut vodu a neotravuj.Ak to niekto pouziva s krizom,tak je pytliak a nemal byt tu co hladat,ziadne vymazavanie nebude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kely, 13.4.2016 o 21:31

Prepáčte páni, ale tu píšete také veci, že bez komentára ,aspoň vieme ktorý z nás tu na fóre sú tí, ktorí za poľovníka nech sa ani nepovažujú, len za moderného pytliaka, česť výnimkám, kto si myslí že sa ho to netýka, nech to nebere na seba. Ale jedna otázka, páni poľovníci : Loviť líšky s nočákom? Ešte to aj napíšete? No nemám slov. A tie vaše "POZOROVÁKY" ktoré ste tu pekne popísali, ako pulsar a dedal,,pýtam sa Vás ,ktoré pozorováky majú červenú bodku s krížikom? Dovidenia a Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

off canadier, 13.4.2016 o 14:22

steattila - aby som odpovadal aj na tvoju otázku. Na 850nm prísvit zver reaguje. Od 900 hore je skutočne neviditeľné. S 940 kou som blikal na srnčiu, ktorá bola asi 15 m od posedu a vôbec žiadne reakcie. Doporučujem. ( Pulsar IR 940 ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off canadier, 13.4.2016 o 14:09

duso2 - "Jedine vlnove dlzky 940nm,980nm ktore ako opakujem niekolkokrat uz nevidia noktovizory ziadnej generacie!!!" Nuš ani toto neni pravda. Dipol gen2+ vidí 915nm a aj 940nm v pohode. 940 som skušal dokonca aj s gen1 a tiež to bolo vidno. U gen 1 síce slabo ale bolo vidno. U gen2+ môžem doporučiť.!!! Ono na nete je toho popísané veľa ale treba skusiť a uvidíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canadier, 13.4.2016 o 13:59

Čítam toto vlákno, a nedá mi nezareagovať. duso2 veľmi odsudzuje digitálne NV, a podľa mňa neprávom. Mám yukon photon 6,5x50S a prídavné prísvity 940nm a aj 915nm od Pulsaru. S 940 kou je obraz krásne hladučký a v pohode sa dá loviť (líšky) do 150m. S 915 kou je obraz ako by zrnitejší, ale to robí to, že je to laser, a vidno to trblietanie. Zase má oveľa väčší dosvit. Mal som možnosť vyskúšať niekoľko krát aj binokulár Dipol 206D 2+ a musím Vám povedať, že obraz má navonok krajší, ale líšku na cca 300m, čo som spozoroval s yukonom + 915 kou, tak s Dipolom som nevedel násjť. Odlesky očí zveri oveľa lepšie vidí digitál ako 2+. To sú moje skúsenosti a nie úvahy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 10.3.2016 o 15:50

No neviem ci je dobry napad sa pozerat do laseru.Ked sa to zaostri tak moze aj na vacsiu vzdialenost sa poskodit zrak.Ja som raz cumel chvilu do IR laseru,nevedel som,ze je zapnuty a boleli ma potom poriadne oci. Nedoporucujem kukat do laseru. Este dopnim strednehojoza. Ma absolutne pravdu, s takymi parametrami netreba ziadny IR prisvit a je mozne pozorovat aj pri zatiahnutej hvieznej oblohe bez mesiaca,co je extrem. Avsak tieto parametre splna len tretia generacia,ktora nie je bezne dostupna. No a cenove sme na 4000 a viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strednyjozo, 9.3.2016 o 13:14

No agbar a borgeo čo stoho vyplýva? Ty si napísal ako si rozoznával svetlo s IR . Kedže zver nevidí tak ostro ako človek, ale jej sietnica má 5 x viac tyčiniek a tým vidí omnoho lepšie v noci ako človek. Tam nastáva ten efekt že akonáhle prisvietiš s IR, zveri sa rozsvietia oči, to je preto že jej oko ma omnoho viac otvorenú zrenicu ktorá prepustí viac svetla ako ľudské oko. Oko zvery potom mnohonásobne silnejšie zobrazí tento svetelný tok v sietnici ktorá je zasa 5x citlivejšia ako ľudské oko. Čiže prísvit s IR čo tvoje oko zaznamenalo ako slabučké svetielko zver zaregistruje ako mnohonásobne silnejšie efekt žiarenia, mozog to spracuje a odskok je podľa toho aké má s daným svetlom skúsenosti. Čiže duso2 mám pravdu keď tvrdí že zver na to reaguje odskokom, to preto že už po takomto prisvietení nastala negatívna skúsenosť. Žiadne nočné videnie nevie pracovať v absolútnej tme , každé potrebuje zbytkové svetlo ktoré musí znásobyť a tu je hlavný rozdiel v kvalite nočného videnia . Niektoremu NV stačí aj zamračená obloha a inému nepomôže ani spln mesiaca. Nejdem robiť reklamu žiadnej značke NV ani ich meničom, ale ak chceš aby si nemusel používať IR prísvt musíš mať NV s minimálne citlivosťoú fotokatody 1900 m/Alm , násobenie zbytkové ho svetla aspoň 50 000 pri rozlíšení min. 67 ip/mm pri signálu šumu 25 ratio. Ak vaše nočné videnie dosiahne tieto parametre môžete si byť istý že aj pri zamračenej oblohe alebo v hustom lese nemusíte použiť IR a budete tu zver vedieť dokonale posúdiť. Ak vaše NV nedisponuje týmito parametrami tak je potrebné IR aby ste za takýchto podmienok videli a zver to už postrehne a VIDÍ a ..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 9.3.2016 o 12:11

Konečne niekoho napadlo sa do toho pozrieť na vlastné oči aj z pozície zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 9.3.2016 o 6:38

Ja som skusal porovnavat prisvit pulsar 808 /asi 780 nm/cca 100 eur a dipol nejaky laserovy prisvit 850 nm cca 350 eur /ten co je v zadani temy na fotke/ a to tak, ze som sa zo vzdialenosti 85 m pozeral do prisvitu. Tu 808 som vnimal ako mensiu baterku s cervenym filtrom. No ten dipol som mal problem zaregistrovat. Videl som len ako keby prerusovanu jemnu kruznicu a pre mna fakt a absolutne viditelny rozdiel. Zver na pozorovaku s dipolom neporovnatelne kludnejdia. S digitalom som skusal pozorovat s pulsar 940 a tam na 99 percent bez reakcii. Tolko moja skusenost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off duso2, 8.3.2016 o 19:40

Tak mi to tu potvrdzujes,ze zver na to skace. Najlepsie mat kvalitne nocne vyssej generacie,ktore nepotrebuje prisvit a bodka,vymalovano... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off strednyjozo, 4.3.2016 o 16:41

Ir prísvit zver vníma na niektorý reaguje viac na iný menej všetko záleží aké má s tým skúsenosti a kde sa zver nachádza. V lese a na lúkach na prísvit zareaguje a spozornie ale neuteká na krmovisku kde sa na ňu už strieľalo tak odskočí. Každopádne každé prisvietenie keď sa jej zalesknú oči, znamená, že sa jej svetlo odrazilo od svietnice a aj ho mozog zaregistroval ako vnem. Či nastane odskok je len na tom aké má s tým skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off peter68, 4.3.2016 o 15:20

Mal som možnosť vyskúšať ho na niekoľkých návštevách revíru a zver mi po zapnutí prísvitu nijak nereagovala. Už mi bolo treba len silnú kávičku, aby som vydržal čo najdlhšie :-) Mať na také mašinky zvyšné peniaze tak neváham, lebo tie zážitky stoja za to, ale nemám toľko nazvyš, takže doma mi nezostal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.3.2016 o 10:35

810,850 je k nicomu. Ako mi potvrdzujete zver to vidi. Neviditelnych 940nm je vyuzitelnych len s digitalom a digital zrni. Na klasicny nocak nema. Peter68,ten laserluchs 905nm je dobry. Reaguje na to nocak a nevidno ho az tak. Peter68 kupil si ho? Je dost masny,okolo 600 euro.Peter no odpises ake mas skusenosti s tym laserom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off majko82, 9.2.2016 o 14:58

aj na 850 skočí ako žaba , ale nie na všetky , väčšina prísvitov čo má napísané 850 nemá ani 800 v skutočnosti , záleží od značky .mne sa osvedčili , diodový buschnel a laserový nayris ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 104 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov