Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

mačka divá (hybridy či čistá forma ?) - diskusia

autor: off Lysec
pridané: 21.1.2016 14:14
Nielen mne samému ,ale viacerým kolegom z môjho okruhu sa zdá, že v ostatných 3-5 rokoch divých ,resp. "divých" mačiek nejako podozrivo pribudlo.V živote som videl spoľahlivo divú mačku celkom 5 x,naposledy cca 15 minútové pozorovanie okolo roku 1990 cez deň na vzdialenosť asi 12 m a s triédrom 7x50 . Potom ich dlho nebolo,až teraz zrazu som videl divú ,alebo "divú" mačku behom 3-5 rokov celkom 6x ,ale na lokalitách ,kde predtým nikdy nebola(v poli,síce v blízkosti remízky ,ale aj ďaleko od najbližšieho kríka,cca 4-5 km od súvislého lesa).Niečo sa mi však na nich nezdá.Tieto mačky však majú síce hrubší ale končistý chvost (niektoré ho nemali ani hrubší) ,hoci v tele sú veľmi masívne. Mne ten chvost pripadá (oproti tým čo som videl pred 20 rokmi) oveľa dlhší,pomer dĺžky tela a chvosta je skoro ako u mačky domácej.Vyzerajú skoro ako zväčščenina mačky domácej.Výrazne krátky ,hrubý kyjakovitý a tupo useknutý chvost je totiž podľa mňa to prvé , čo si u divej mačky všimnete a to aj keď je v plnom skoku.Zaujímali by ma preto aj poznatky iných kolegov či kolegýň...Doporučujem pozrieť fotky mesiaca. Ďakujem.
počet zobrazení: 11 836
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on WolfHunter, 19.11.2019 o 17:59

Nedávno som registroval v mediach že sa pojde po krku chovatelom ilegalnym vlka ci jeho hybridov kedy sa z toho stal na čiernom trhu celkom vynosny biznis...ked človek sleduje čoho sme dnes schopný ked čosi chceme mame možnosti a demokraciu si vysvetlíme ako povolenie na všetko čo je v našich očiach naplnením naších vizii prečo nie?...čo tam po zakonoch ...hlavne že som in stredobod pozornosti a vytvaram si svet podla predstav...pachaju sa kadejake zverstva rovno pod naším nosom ...ak aktivisti vypuštali bobry vydry križili mačky ...su dnes možnosti kedy sa naozaj daju robiť šialene veci a blazni si ich vždy zdovodnia a ospravedlnia...chaos ktorý dnes je kedy si každy myslí že sa ho všetko týka hlavne žiadna zodpovednost no angažovanie sa prečo nie....nebudem písať konšpiračne teorie ale dnes su možnosti ak si zaobstarat parik hybridov či domestikované jedince kdesi to na tajnaša pustit šak pomaham prirode vysledok sa dostaví ale aky posudte sami ... o tyzden je snem spk kde boli ked sa trebalo ozvat nato naši dedovia vyrokovali vynimku z lovu vlka aby ju cez eu naši oponenti zlikvidovali prečo ked sa niekde dá u nas nie kadejaky šulín z tulčíka či samozvany vlkolog groubauer tu bude opijat rožkom...denne material z fotopascí on vlkom rozume oni ho poznaju komunikuju spolu.... bla bla bla stale tvrdím že bude pravdy na tom ze mu to tam privezu poprehanaju pred pascou odvezú vlci sa mu tam pretrcat nebudu aj u nas su a vzdy je ten stret nahoda aj učelova snaha stroskota vlk bude vzdy vlk opatrny plachy hoc mu budu pripisovat neviem ake poludštujuce vlastnosti... mne vobec nepride divne ak na fotke bude československy vlčiak z ktoreho sa pojdu pototo je to sive ma to zuby 4 nohy chvost tak je to vlk...dnes poniektore deti su hotove ked vidia kravičku tak prečo toto nie vydobtky modešrnej doby nam otupuju mozgy a to je voda na mlyn ekoteroristov lebo najviac ide presadit cez hlupakov... vieme úpouživat net ale zabudame triedit a uvažovat nad tou hrbou informacii tak zabudame odfiltrovat tie učelove podsuvane...problem je postoj jednotlivych zdruzeni dsamotnych clenov vyboru okresu kraja atd...ziadna jednota zomknutie sa tak si do nas kde kto kopne sak sloboda prejavu... denodenne nam medved ukazuje kam sme to dotiahli lebo sme davali a davame na institucie ktore len parazituju na systeme hoc sa budu schovavat za štatny aparat zaradme tam vlka a postarame sa o to ze v lese bude vsetko okrem toho najpodstatnejsieho a to je klud pre dostojny zivot vsetkej zvery čo už nie je odkedy je les všetkých a smie sa v nom všetko /:

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-83 z 83 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lysec, 21.1.2016 o 16:33

Triéder vykompenzuje aj môj zhoršený zrak, zvlášť keď už cca 40 rokov používam zásadne parametre priblíženia 10 x 50 (teraz 56).A kríženie s domácou mačkou je vedecky akceptované.Lanusovi za korektný príspevok ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 21.1.2016 o 15:23

Lysec - od Tvojho pozorovania v r. 1990 si zostarol a zhoršil sa Ti zrak, nebude to dôsledok ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 21.1.2016 o 14:37

Lysec - nárast počtu "divých mačiek",ktoré majú rovnaký výzor ako si popísal som zaregistroval aj u nás . Ja ich však pokladám za krížence s domácou mačkou , je na nich zjavné,že majú menšie hlavy a sú aj menej plaché ako čistokrvné divé, často sa na poli v krytine len prikrčia a nechajú človeka prejsť okolo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-83 z 83 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov