Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Náhrada za psa uhynutého na poľovačke - diskusia

autor: off yegi
pridané: 9.1.2016 21:36
Na dnešnej spoločnej poľovačke na diviaky mi diviak vážne zranil psa a sučku jgdt.Napriek vynaloženému úsiliu zo strany mojej a jednej mladej kolegyni psíčkarky, po rýchlom dopravení psov na veterinárnu pohotovosť a rýchlemu zásahu lekára a sestričky, napriek zdanlivo úspešnému zákroku, sučka nezvládla veľkú stratu krvi a šok z úrazu, skolabovala a umrela.Zajtra by mala 7 rokov.Psík, ktorý utrpel menej závažné zranenia, zákrok na záchranu života s ťažkosťami ešte predýchava.Po návrate do spoločnosti "poľovníkov" po vyše piatich hodinách, mala záujem o situáciu o psoch akurát spoločnosť psíčkarov, ktorí na akcii ešte zostali.Dúfal som, že sa budú aj ostatní zaujímať o zdravotný stav psov, ktorí majú na poľovačke najťažšiu a nenahraditeľnú úlohu. Členovia domáceho združenia sa o ich stav nezaujímali, na ich obranu musím uviesť, že mali priebežné info.Sklamalo ma aj to, že sa nezaujímali a nezaujali žiadny postoj ani k úhrade ošetrovného na psov, nehovoriac o náhrade za uhynutú sučku.Čo ma doslova prekvapilo, bol postoj niektorých, troch hostí, ktorí po zistení, koľko stálo ošetrenie psov, sami, bez popudu niekoho uhradili náklady na ošetrenie, za čo im patrí vďaka! Páni, viem menovite, klobúk dolu ! Som však veľmi sklamaný, sučka, ktorá prišla na tejto poľovačke o život, pracovito, ale tiež rozumne PRACOVALA a netmolila sa okolo nôh svojho pána.Verím, že udalosť sa dorieši,no prvé dojmy, sú však prevažujúce.Táto udalosť vo mne vyvolala dávno neriešenú otázku, ako ďalej v našej kynológii?, keď my psíčkari, súkromní chovatelia budeme len nedocenenými sluhami, bez nároku na ohodnotenie, hoc aj morálne, lebo držba a výchova poľovného psa v dnešnej dobe nie je zanedbateľná z finančnej aj časovej stránky.Veď vychovať, naučiť, predviesť na skúškach a potom udržať psa v kondícii je neľahká úloha.Nebolo by dobré brať si príklad od susedov z Čiech, či Maďarska?, kde si za takéto služby účtujú nemalé peniaze za služby, bez ktorých by bol výkon práva poľovníctva nemysliteľný.Niektoré otázky zostali nevypovedané, ale aj k nim sa v priebehu diskusie dúfam dostaneme.
počet zobrazení: 7 991
počet hlasov: 13
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Pa33ck, 10.1.2016 o 11:07

Na to si treba zvyknút,že v dnešnej dobe páni serú na chudobu čo im chodí durit a nejaké psy ich nezaujímajú,len nech prídu a vyduria!Ja som sa stretol už s viacerými skutočnostami,kde niekedy ani auto nechceli poskytnút na odvoz psa k veterinárovi,každý chcel zostat polovat!No také združenie som prestal navštevovat a aj chlapcov odhováram aby tam chodili.Ja sa tomu venujem už pá rokov a ešte sa tomu chcem venovat,ale od nikoho nič nikdy som nečakal a všetko spojené so psami na polovačkách bolo v mojej réžii a nikdy som nefnukal za to že si niečo musím hradit sám!Je to moja vášeň,radost do ktorej som ochotný obetovat najviac času,lásky a samozrejme aj penazí!Toľko môj postreh!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-72 z 72 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jagoska, 12.1.2016 o 21:00

Majko ved hej, vieme ako to zial je... nie raz sme boli psikov zasivat po polovke. Isla som domov stastna, ze to hlavne prezili. Nic ine ma nezaujimalo. Ale toto sa stalo prvykrat, ze nam na polovke psik uhynul...doma zostal po nej prazdny dvor a cloveka potom vselico napadne a zamrzi...aj nezaujem polovnikov pre ktorych pracovala naposledy :-/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 12.1.2016 o 13:48

Taky bych to u nás řešil výběrem do klobouku. Samozřejmě se může stát, že se nevybere plná výše na ošetření psa a už vůůůbec hodnota usmrceného psíka, ale je to lepší jak nic. Osobně bych na takovém lovu do klobouku přispěl a to nejen z důvodu, že psy máme. A pravdu má František, že se často na výřadu nezmíní poděkování honcům a psům za jejich výkon. My jsme jednou dokonce dostali jako honci na výřadu vynadáno, že jsme se ztratili v pohonu. To že to tam neznali ani místní myslivci hospodáře nijak nezajímalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 12.1.2016 o 12:47

motaq , toto čo si napísal je najlepšie riešenie ale bohužial ako sa tu už spomenulo je to o ľuďoch a dosť závisí od poľovného hospodára ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off motaq, 12.1.2016 o 10:44

Stopinko, na takej polovacke som bol aj ja, pri poslednom pohone veduci polovacky celu spolocnost informoval o tom co sa stalo psikovi, ako dopadol u veterinara a aj kolko veterinar stal (nie kazdy z pritomnych tuto informaciu o poranani psa mal) a vyzval pritomnych aby na osetrenie dobrovolne prispeli majitelke psika a samozrejme ako prvy do klobuka prispel. Myslim, ze toto bolo maximalne korektne spravanie sa organizatora polovacky, a osobne to povazujem za nieco co by malo byt standardne. Samozrejme pri vyrade nezabudol podakovat ucastnikom vratane honcov a hlavne ich 4nohym pomocnikom. zial realita je casto taka ze to takto nefunguje.... Je to o ludoch a to sa tazko meni, ked to niekto v sebe nema je to tazko od neho ocakavat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

off Stopinko, 12.1.2016 o 5:46

Vždy to bude o ľuďoch a o tom aká partia sa kde stretne. Zažil som poľovačku kde sa stalo niečo obdobne. Vtedy to pes prežil. Po poľovačke sa dal klobúk a vyzbierali sme sa na ošetrenie pre psa. Prispel každý. Prišlo nám to ako samozrejmosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

on pavian, 12.1.2016 o 0:10

U nás to funguje asi takto: Pes vo vlastníctve PZ: 10E za poľovačku (farbiar za dohľadávku), príspevok 80-100E na rok podľa veľkosti plemena, po získaní poľovnej upotrebiteľnosti sa prepláca nákupná cena šteňaťa, každoročné očkovanie, úspešne absolvované skúšky, viem ale, že sa už prelácal aj veterinár - liečba, zranenia neviem, psov som dával šiť asi iba ja. Mňa sa to netýka - ja mám psov vo svojom vlastníctve a dobrovoľne si všetko hradím sám, nemám potom žiadne opletačky a nemusím počúvať reči závistlivcov, je to môj koníček a môj dobrovoľný príspevok k chodu PZ ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 11.1.2016 o 22:35

nemal som v úmysle písať, toto je téma, ktorá je veľmi citlivá.no nedá mi. pri všettkej úcte, vyjadrovať sa spôsobom, že psov chovám sebe pre radosť a bez nároku na náhradu... atd je tak morbídne, až mám z toho fyzicky zlý pocit. prosím, neberte si to niekto osobne. účasť psov je daná zákonom, chov psov je zas "doménou" milovníkov psov. no a ešte tu je kategória strelcov. bez účasti psa strelca nie je, všakže? takže nemontujme tu akúsi komoru do toho a vysporiadajme sa s tým sami jednoducho. strelec, na poľovačku bez psa ani nemysli... ak aj tak chceš poľovať, tak budeš platiť! koľko? nuž dá sa to vcelku dobre spočítať. peniaze sa po skončení, alebo pred rozdelia medzi psovodov paušálne. alebo sa čať ponechá vo zvončeku na ďalšiu akciu. vybavené. návod je tu, podľa svojho uváženia si ho upravte. to je o peniazoch. ale o slušnosti radu dať neviem. laci, držím ti palec, venuj sa psíkom ďalej, oni za chrapúňov nemôžu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lycan, 11.1.2016 o 21:56

Je mi ľúto vašej sučky,podobné sa stalo aj mojmu psovi,s takým koncom. Princíp je jedna vec ,ale skutočnosť je žial opísaná v príspevku. Vačšina polovníkov nekynológov má na háku psov na polovačke,hlavne nech si strelim diviaka.Ťažko hladať nejakú spravodlivosť v tomto prípade.Ak to vodič,majitel psa nerobí pre svoje potešenie a presvedčenie tak to je na figu.Ani po úspešných dohladávkach,v združení kde som člen,som nedostal žiadne pozvanie aspoň na pohárik.Išiel som kvôli sebe a kvôli svojmu psovi,lebo som mal z toho radosť a perfektný pocit keď sme úspešne nie raz dohladali zver.Nikdy som nečakal ani ďakujem,lebo som si bol vedomí že to slovo počuť nebudem.Žial takáto je skutočnosť a koho to nebaví nech to nerobí.!!!bez urážky!!! Dvoch psov žial som musel obetovať na spoločných polovačkách a ani som nepomyslel na to aby som žiadal náhradu,nakolko som tam išiel z vlastného presvedčenia a potešenia. Kynológii Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jardo6666, 11.1.2016 o 19:43

Nastal čas aby taketo pripady začali riešit aj SPK .Mal som tu smolu že my tiež uhynula sučka na polovačke.Zo strany združenia to bolo neferove bol som učastnikom tej danej polovačky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 11.1.2016 o 14:42

V našom domácom poriadku máme zakotvené že chovateľ poľovne upotrebiteľného psa dostane ročne 70e plus dostane 1 kus diviak lanštiak a všetky veterinárne poplatky ktoré znáša tiež naše PZ samozrejme aj zranenia psa na polovačkách.Chodievaju k nám často poľovať aj chovatelia mimo nášho PZ a považujeme za samozrejmosť uhradiť veterinára ked sa stane zranenie takéhoto psa.yegi veľmi dobre rozumiem o čom píšete ale všetko je o ľudoch a o konkrétnej situácii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off majko82, 11.1.2016 o 13:25

Dominika ja som pochopil čo ste s tatinom chceli povedať , ja som zasa povedal svoj názor ako to na slovensku je . bohužial podobné som zažil aj sám našťastie mi psík neuhynul tiež mi bolo smutno že okrem pár kamarátov sa na stav psíka nik nespýtal , bohužial tak to je .a to čo píše Janči 1955 ano je mnoho združení ktoré majú v stanovách odškodnenie psov len bohužial sa to týka len ich domácich a nie psov ktorý su u nich na hosťovskej polovačke , o tie sa nezaujímajú ,,šak sú neni ich ,,a ďalšia vec , pýtať si za služby polovného psa peniaze ? nikto ťa nezavolá a ani nezaplatí radšej pozbieraju desať bundášov po okrese a povedia si šak na durenie nám to stačí , nech poplatkoví vidia že nejakých psov máme a hotovo . celí problém je ten že nikto nekontroluje to aký pes je na polovačke , či má danú skúšku a hlavne či ich je dostatočný počet , v tom vidím celí problém . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nivo, 11.1.2016 o 12:38

Jagoska pěkně si to napsala souhlasím s tebou.Někdy jde opravdu jenom o princip a je pořád ještě moc lidí,kteří berou psa jako hadru na zem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagoska, 11.1.2016 o 9:49

Vilo72 mate uplnu pravdu... tu neslo o plakanie, ze kto mi teraz zaplati za uhynuteho psika! Majko a ostatni aj vy by ste reagovali podobne, ak by ste isli niekomu pomahat na polovacku a nikoho z nich ani nenapadne sa spytat co je so sukou, kolko to stalo a podobne. Ta sucka bola clenom rodiny,neide o peniaze, mam na novych xy steniat, ale pozname svoju hodnotu a hodnotu svojich psov a som maximalne vytocena, ze sa ani neopytaju ako sa za nu vyrovnaju.Ak vam Pavian vyhovuje system, akym slovenski kynologovia musia fungovat,tak si tak zite. Je to typicka slovenska povaha,ze sme radi, ze sme a netreba nic menit! Ale su aj ludia, ktori si svojho psa vazia ako clena rodiny a nezaujem zo strany organizatorov polovacky ich s prepacenim nasere! Ide o to, ze by si polovnici mali uvedomit, ze najdolezitejsim clankom na polovacke su psi a ich psovodi, pretoze my si vieme zapolovat v pohone aj bez strelcov na standoch. Psi su tu alfou a omegou!Majko, aj my chodime polovat na miesta, kde si nas vazia a svojim spravanim si nas uz "rozmaznali", ale obcas chce clovek ist aj zmenit revir, vidiet nieco ine. A zial, obcas sa ocitne aj v takomto zdruzeni... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off vilo72, 10.1.2016 o 21:10

Ešte na okraj: poľovnícke združenia nezakladá zákon, ale ľudia a keď si ľudia nedokážu vážiť svoj majetok tak je to na ich škodu. Keď zákon nezakladá povinnosť nahrádzať škodu tak nikto tomu nebráni, aby sa podmienky náhrady škody zaviedli v interných predpisoch v zduženiach. Hodnota psa je veľmi relatívna a príspevok za výživu určite nemôže nikto považovať za dostačujúce. Nie každý poľovník má podmienky na chov psa a preto tí, ktorí nemajú na to čas by mali podporovať solidárnym spôsobom tých ktorí to robia pre potreby poľ. zduženia vo forme príspevkov na výživu ako aj nákladov na liečenie po zranení resp. na zakúpenie nového šteňaťa. Možnosti je veľa, len je na ľuďoch, aby si dohodli čo budú podporovať nie len falošným úškrnom, ale aj finančným príspevkom. Pre kritikov SPK: keď mocipáni vymysleli komoru tak vymysleli ako ju aj financovať. Prečo chovatelia psov si sami v každom združení neurčia "čo za služby" poskytované durením, vystavovaním, dohľadávaním a pod. Je to predsa služba pre ostatných a prečo by mala byť "zadara"? Nato sa dá použiť porekadlo "prečo je Jano chudobný? -lebo je sprostý. Prečo je Jano sprostý? Lebo je chudobný". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on pavian, 10.1.2016 o 20:20

Takých PZ nie je asi veľa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janci1955, 10.1.2016 o 19:20

Chcem reagovať na túto tému,u nás v P.Z. je to ošetrené domácim poriadkom schválením výročnou členskou schôdzou.Každí kto drží psa poľovne upotrebiteľného má podpísanú zmluvu z P.Z. Povinnosťou majiteľa psa je vodiť psa na poľovačku alebo z farbiarom robiť dohľadávku. Združenie vyplatí chovné /náhradu/ za psa na rok je to suma 99 euro plus 33 euro sa vydelí počtom poľovačiek ktoré organizuje združenie a na koľkých sa pes zúčastní. Podľa domáceho poriadku má ešte 5O bodov lebo u nás je bodový limit do roka musí dosiahnuť 15O bodov každý člen združenia. No a to hlavné, ak pes je pri výkone poľovníctva zranení a je treba ošetrenie tak hradí náklady P.Z. No a každé P.Z. má stanovené podľa lovu počet poľovných psov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on pavian, 10.1.2016 o 18:11

To je už údel psíčkara... Ja to mám presne tak ako majko82, všetko je v mojej réžii, neplačem a to som už o niekoľko psov prišiel ;) Jediné, čo od PZ beriem je príspevok na psa + platba za účasťna poľovačkách. PS: práve idem vyberať suke stehy za 200E, dal som si to pod stromček ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 10.1.2016 o 18:11

Lacko ale pochopil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 10.1.2016 o 18:04

majko, ai si to aj s patrikom nepochopil,o čom som písal,ale aj to je názor..hm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 10.1.2016 o 17:42

ano kým chovateľ pripraví psa stojí ho to nemalé náklady , tiež som za aby naša milá komora alebo spz uzákonila náhradu škody za psa , len to sa na slovensku asi nikdy nestane . kým to zákon nenariadi združenia sa budú z toho len vykrúcať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jagoska, 10.1.2016 o 17:30

Ziadny zakon to nenariaduje, ale mal by... ked si vedia zdruzenia vypytat od strelcov na standoch peniaze, tak by mali mat peniaze aj na pokrytie takychto nakladov.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off majko82, 10.1.2016 o 15:48

žiadny zákon nenariaďuje poľovným združeniam vyplatiť škodu alebo náklady na ošetrenie psa z dôvodu zranenia alebo zabitia zverou , takže všetko je na náklady majiteľa . jedinú možnosť máš poistiť si psa na vlastnú päsť (pár poisťovní v SR toto poskytuje ). inak je to len ťahanie na dlhé lakte !a ak ti je smutno z poľovníkov kde si poloval že sa nezaujímali o stav tvojich psíkov , jediná rada , viac tam nechoď .osobný názor môj : chodím len tam kde mám dobrých priateľov !a osobne ma ako chovateľa náklady na ošetrenie nezaujímajú , moje havkáče su člen rodiny takže na ich zdravie dám aj posledné a nebude ma trápiť že mi to nikto nepreplatí zo združenia kde sa im nejaké zranenie prihodilo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off parohacik, 10.1.2016 o 15:22

Aj ja som toho názoru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 10.1.2016 o 12:51

Peter10,máš môj plný suhlas.Toto by mala mať na starosti kynol.komisia pri SPZ či SPK ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off tibor112, 10.1.2016 o 12:34

...keď sa už dal do zákona akí je počet psov potrební na počet strelcov,vo vyhláške alebo aj v zákone mal byť formulár pre vodiča psa,ktorý by sa podpísal pred každou spol.poľovačkou,kde by sa združenie zaviazalo niesť zodpovednosť za škody spôsobené počas poľovačky na psovi a vec by bola aj právne ošetrená.Toto podľa mňa chýba.Pes to nie je vec to je živý tvor,ktorý si vyžaduje kopu času pri výchove,umu toho vodiča,a aj nemálo finančných prostriedkov... a stačí okamih a všetko úsilie je razom preč. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Peter10, 10.1.2016 o 12:26

Možností, ako predísť takýmto situáciám, je viacero. Buď psovodov za účasť na poľovačke, alebo aj dohľadávke platiť za sumu jasne stanovenú napr. v stanovách SPZ , alebo zaviesť interné pravidlá v domácom poriadku , akú finančnú čiastku uhradí konkrétne PZ psovodovi za účasť na poľovníckej akcii. Pri účasti na spoločnej poľovačke by mal každý účastník podpísať prehlásenie, v ktorom sa zaväzuje uhradiť majiteľovi tržnú hodnotu psa v prípade, že ho smrteľne zraní strelnou zbraňou, alebo náklady spojené s liečením psa spojeného so zranením spôsobenými strelnou zbraňou. No a samozrejmosťou by mala byť uzavretá poistná zmluva medzi SPK a komerčnou poisťovňou , ktorá by hradila náhradu škody za zranenia, prípadne úhyn poľovného psa spôsobeného pri výkone práva poľovníctva a to nielen priame zranenia , ale napríklad aj následný úhyn spôsobený nákazou Aujeszkyho choroby či inou definovanou nákazou prenášanou lesnou zverou. Máme vo vedení šikovných ľudí , ktorí by určite dokázali správne sformulovať zmluvu a dohodnúť prijateľné podmienky pre obidve strany. No a platenie poistky z tých poplatkov , ktoré do komory platíme by určite nebol žiaden problém. Ale to by muselo na našich členoch a ich pomocníkoch niekomu záležať! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off parohacik, 10.1.2016 o 12:24

Áno ale je to popísané len ako úvaha do budúcnosti a ako by to malo byť. Ale ako sa odškodňuje takáto situácia v súčastnosti? Vieme všetci ako sa to na poľovačkách robí. Často na spoločnej poľovačke sú psy ktoré niesu ani zazmluvnené s príslušným PZ, niesu poľovne upotrebiteľné, niesu vo výcviku a dokonca niesu ani s PP. Nemal som ešte skúsenosť ako by sa mal zachovať strelec ktorí zastrelí poľovne upotrebiteľného psa a aká by mala byť výška odškodného. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vilo72, 10.1.2016 o 12:17

Pre parohacika: ako jednoduchšie sa dá vyhnúť nedorozumeniam ako keď budú podmienky zahrnuté do podmienok ako som popísamĺ v predchádzajúcom príspevku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off parohacik, 10.1.2016 o 12:03

Mňa by zaujímalo aj ocenenie psa pri nešťastnom zastrelení. Aká by mala byť úhrada psa a od čoho by mala výška odškodenia záležať? Stáva sa aj to pretože unáhlených strelcov je viac ako dosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vilo72, 10.1.2016 o 11:35

Zákon o poľovníctve spolu s vyhláškou k zákonu určujú povinnosti užívateľovi poľovného revíru na používanie poľovne upotrebiteľných psov. Doba keď sme hovorili o bezbrehej pomoci, kolegialite je len fikcia. Neverím ľudom, ktorí to považujú za "samozrejmosť". Stále a všade sa nájdu "poľovníci", ktorým sa páči le pes vo vlastníctve nekoho iného. Pes je pre mnohých len vecou. Málo kto psa dáva na roveň svojej osobe z hľadiska starostlivosti a pod. Preto zastávam názor, že všetky okolnosti, ktorých možno vznik predpokladať (zranenie psa, úhyn psa na následky zranenia a pod.) by mali byť presne popísané buď v domácom resp. organizačnom poriadku, alebo v stanovách PZ. Je tu ešte možnosť tieto podmienky popísať v zmluve o využívaní psa pre potreby poľovnickeho združenia. Toto je cesta ako sa vyhnúť nedorozumeniam. Majiteľ psa by mal rozmýšľať predom a nie až keď sa mu pes zraní, alebo uhynie. Kynologia v poľovníctve je nevyhnutnosťou. Lepšie je liečiť psa ako zraneneného poľovníka. Tam kde si služby psov nevážia tam by som poslal za "honcov" celý výbor PZ bez psov - nech sa dajú "na šyiri"a nech štekajú namiesto psov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off duky2231, 10.1.2016 o 11:08

Tak len skratke chcem povedať že neochota zo strany poľovného združenia či spoločnosti je nezáujem pomôcť chovateľovi ktorý má zraneného psa ktorý bol pozvaný na spoločnú poľovačku duriť diviačiu zver ja navrhujem zo strany kynologov nechodiť do takých revírov kde sú neochotný spolupracovat zo psíčkarom a nezadovážit auto ktore by sním išlo k veterínárovi na ošetrnie podla mna je to chrapúnstvo zo strany pol.združení či spoločnosti ako aj zo súkromnych revírov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Pa33ck, 10.1.2016 o 11:07

Na to si treba zvyknút,že v dnešnej dobe páni serú na chudobu čo im chodí durit a nejaké psy ich nezaujímajú,len nech prídu a vyduria!Ja som sa stretol už s viacerými skutočnostami,kde niekedy ani auto nechceli poskytnút na odvoz psa k veterinárovi,každý chcel zostat polovat!No také združenie som prestal navštevovat a aj chlapcov odhováram aby tam chodili.Ja sa tomu venujem už pá rokov a ešte sa tomu chcem venovat,ale od nikoho nič nikdy som nečakal a všetko spojené so psami na polovačkách bolo v mojej réžii a nikdy som nefnukal za to že si niečo musím hradit sám!Je to moja vášeň,radost do ktorej som ochotný obetovat najviac času,lásky a samozrejme aj penazí!Toľko môj postreh! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

zobrazené 41-72 z 72 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM