Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Opätovný pokus o zakázanie samonabíjacích zbraní a skrátenie doby platnosti zbrojných preukazov - diskusia

autor: off xwolf
pridané: 18.11.2015 19:08
EU - navrh plosneho zakazu samonabijacich zbrani

Vazeni priatelia,

obaval som sa ze to opat pride. Zial vraciame sa do casov "Lipsiciady"!

Vrchnost, tentokrat eurounijna, sa rozhodla vziat Slovakom samonabijacie zbrane a tym aj moznost ucinne chranit zivot a zdravie seba a svojich bliznych.

Opat sa nam niekto snazi nahovorit, ze nas ochrani tak ze nas spravi bezbranných. Musíme urobit vsetko preto, aby sa takyto sialeny scenar nenaplnil. Verim ze na Slovensku zvitazi zdravy rozum ako v pripade odmietnutia povinných kvot na prerozdelenie migrantov.

Sledujte prosim vyvoj situacie a podporte prosim vsetky snahy Legis Telum prispiet svojou cinnostou k odvrateniu tejto nepravosti. Opat nadisiel cas peticii, cas boja za nase prirodzene prava vsetkymi legalnymi prostriedkami.

JE TO VAZNE.

Dakujem,

BD
Legis Telum
predseda predstavenstva

viac k teme:
odkaz /> odkaz
počet zobrazení: 46 703
počet hlasov: 10

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 19.11.2015 o 7:47

To som zvedavý ako budú vyplácať náhrady za zabavené a zničené zbrane, pojem súkromné vlastníctvo k niektorým byrokratom ešte evidentne nedorazil. Celkovo som už z niektorých smerníc z dielne Bruselu unavený, rád by som naživo videl ľudí, čo za takýmito pamfletmi stoja, niekedy sa mi až nechce veriť aké absurdity ich môžu napadnúť (ala zakrivenie banánov). Človek má až chuť s takýmito ľuďmi zatriasť a tak ich upozorniť na realitu živého sveta, ktorý existuje mimo ich papiera. Periodicky sa to opakuje, po každej streľbe bez ohľadu na jej dôvod, aktérov a legálnosť či nelegálnosť zbraní pri nej použitých idú "trestať" bezúhonnú a preverenú majoritu legálnych držiteľov namiesto tvorby prevencie pred vznikom nedovoleného ozbrojovania. Takto prišli nezmyselné psychotesty, obmedzenia kapacity zásobníka a podobné hlúposti, ktoré neriešia problém, ale naoko "chránia nevinné obete" a nahrávajú politické body. Táto ochrana je však účinná asi len ako piktogram s preškrtnutou zbraňou na dverách banky, neviem o prípade, kedy lupiča so zbraňou v banke zastavil, človeka, ktorý ide zákon vedome porušiť nezaujíma jeho znenie. Toľko k logike týchto smerníc. Každopádne netreba tu riešiť či sa nová smernica dotýka poľovných zbraní alebo nie, v tomto musí byť zbraňová komunita jednotná, mnoho poľovníkov vlastní aj iné zbrane, nielen poľovné a prípadne aj športovo strieľa. Keď budú zakázané samonabíjacie zbrane, prestanú sa byrokratom páčiť pištole a nakoniec aj malokalibrovky a lovecké nože. A prečo by vôbec mali byť zakázané? Spravili sme niečo zlé, môžu za súčasnú bezpečnostnú situáciu vo svete držitelia legálne držaných zbraní? Sú legálne držané zbrane plošným problémom, ktorý potrebuje celoeurópske riešenie formou takéhoto "diktátu"? Nie. To už viac trestných činov je spáchaných v súvislosti s motorovými vozidlami či alkoholom a ani jedno, ani druhé legislatíva Bruselu obmedzovať čo do vzťahu k vlastníctvu nejde. Stále nerozumiem tomu ako niekto môže uvažovať spôsobom, že zníženie počtu legálne držaných a evidovaných zbraní vrátane ich majiteľov zníži kriminalitu, vo väčšine prípadov páchanú zbraňami nelegálnymi. Keby vo Francúzsku v miestach teroristických útokov bolo aspoň pár ľudí, ktorý by mali na mieste legálne držanú zbraň situácia by mohla vyzerať a dopadnúť inak. Niet lepšej obete ako je tá bezbranná.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 49

komentáre

zoradiť
zobrazené 321-347 z 347 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on lanus, 22.11.2015 o 14:52

alex - Turbiak nenapísal,že "len poľovníci " tak riadne čítaj príspevky a neprekrúcaj !!! Ak chlap v zrelom veku majúci ZP nedokáže správne vyhodnotiť súčasnú bezpečnostnú situáciu tak len potvrdzuje oprávnené pochybnosti o "užitočnosti" súčasných psychotestov !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off alex, 22.11.2015 o 14:47

Maš pravdu je to začarovaný kruh. Zbytočne sme sa do seba pustily a zmenily adresáta a tvorcu vyhlášky t.j. EU. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 22.11.2015 o 14:40

pocit moci . Pocit bezpečia. Záluba? Ktorý z dôvodov je asi nesprávny = večšina priestupcov na úseku zbraní a streliva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 22.11.2015 o 14:26

Poznám prípady keď ožratý držiteľ pištole si robily Silvestra vonku na ulici aj keď ten nebol. Tak tu netrep , že len poľovníci . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 22.11.2015 o 13:39

alex : Sa uvedom co pises, ak niekto urobi pruser z civilnou zbranou tak vo vacsine pripadov je to prave ,,ozraty,, polovnik , tak si laskavo odpusti taketo primitivne reci o ,,kovbojoch,,a o tom kto tu robi priestupky na useku zbrani a streliva.. tu ide o dlhodobe hladisko s cielom celkom odzbrojit civilov este aj od vzduchoviek , a ked si Ty taky kratozraky a myslis si ze sa jedna len o pistole a semiauto pusky tak tu prosimta ani nepis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 22.11.2015 o 13:21

Za každým obmedzením legalnej držby zbraní slobodných a ctihodných občanov je len strach politika z občanov, lebo vie, že niečo robí zle a ešte nevie kde sú hranice tolerancie občanov. Psychotesty- preverovanie - sú nástroje na zabránenie držby pre nespôsobilých jedincov. Zákaz je len prejav nedôvery tvorcu vo vlastné dielo. Hystoria sa opakuje Rímske imperium tiež podľahlo hrubej sile barbarov, lebo sa stalo príliš civilizovaným v príliš brutalnom svete. Europania stratili svoju bojovnosť a silu " bojovať " za svoju slobodu , politická byrokracia občana zavaľuje potvrdeniami, žiadosťami a bez papiera sa ani nepohneme. Konec koncov armáda už je tu akurát zbrane si ešte musia zaobstarať. Tak je najľahšie zakázať ich všetkým . Vo filme " Údolie tieňov " Vojak :" Seržant a Vy kde máte svoju M16 ? " Seržant:" Chlapče keď ju budem potrebovať, budú sa ich tu už povalovať kopy " ( v jednom údolí vo Vietname ) Ak nejaká skupina bude chcieť automatické zbrane nebude okrádať 1000 občanov- vykradne jeden vojensky sklad. Takže reštrikcia absolutne bezpredmetná . Mňa by len zaujímalo koľko nevinných Francúzov by zahynulo, ak by každý 3. občan bol ozbrojený a začali by klásť aktívny odpor. Osobne si myslím že ani 10 %. Čaká nás ťažká doba budem rád ak sa mýlim, ale toto bola len demo verzia toho čo sa v EU udeje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off alex, 22.11.2015 o 13:15

To je všetko pekne čo sa ťap piše . No zdá sa mi že tu ide viac o ochranu obchodníkov (odbyt zbrani nie na poľovné účely) a ich ziskov . Nie som proti tomu aby takým magorom s pištoľami ako ten z Humenného zobrali ZP . Obyčajný poľovník nepotrebuje k výkonu práva poľovníctva samopal ani pištoľ. Štve ma akurat to zníženie platnosti ZP. Niektorých ,,kovbojov" treba odstaviť aj pre ich vlastnú bezpečnosť . SPK tiež sa na nas poľovníkov ako vždy nezastane .To je všetko čo som mal na jazyku už dlho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xwolf, 21.11.2015 o 10:18

Legis Telum na tom pracuje, miesta to budú typicky oobchody s poľovníckymi potrebami, strelnice a pod. Akonáhle to bude jasné, budeme informáciu šíriť všetkými dostupnými médiami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 20.11.2015 o 20:32

kde je nejaká petícia nech to podpíšem? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 20.11.2015 o 20:03

Kali sa v správach vyjadril že je komplete za návrh EK, že je za čo najprisnejsiu kontrolu a obmedzenie zbraní... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 19.11.2015 o 14:58

A keďže zlo neprichádza nikdy osamotené tak sa na predmetnej situácii budú chcieť priživiť aj domáci príživníci ,niektorí ekonomicky iní zas politicky !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off agbar, 19.11.2015 o 14:45

Do troch mesiacov!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 19.11.2015 o 14:35

Takže také "univerzálne dobroty" pre nás všetkých, napr. platnosť zbrojáku len 5 rokov - áno, už sa znovu tešíme, ako za to budeme cálovať. Alebo si cez internet nekúpite ani pažbu na pušku... Viac v odkaze: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jaro1, 19.11.2015 o 12:57

Snahy o "zobratie" legalne drzanych zbrani civilnym osobam su zname uz davnejsie. Najmocnejsi tohto sveta, ktori ho riadia spoza opony prostrednictvom nastrcenych figur chcu, aby strelne zbrane boli len v rukach ozbrojenych zloziek (policie, armady). PS- aj zbranova amnestia podla mna nebola len tak pre nic za nic a podla mna bola predohrou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 19.11.2015 o 11:37

Autorom nie je nikto iný ako nešťastná Európska komisia. Na aké zbrane sa smernica rozšíri, alebo ako to vlastne celé dopadne nie je možné v tejto chvíli úplne presne odpovedať. Malá nápoveda - spomeňte si na psychotesty. Však ste radi, že ste ich museli absolvovať a pekne si za to zaplatiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 19.11.2015 o 8:13

Kto su vlastne autori toho navrhu? Niesu pod navrhom podpisani? Nemyslim, ze sa tato smernica rozsiri aj na polovne zbrane. Je samozrejme ze trestna cinnost takeho charakteru sa nepacha legalne drzanymi zbranami. Namiesto toho aby prislusne organy (policia a pod.) zvysili aktivitu v monitorovani a odhalovani kanalov cez ktore prudia nelegalne zbrane, sa ide znova buzerovat a obmedzovat normalny obcan. POtom treba zakazat aj auta a lietadla kedze to terorizmus vyuziva... Toto vsetko je dosledok zahranicnej politiky USA... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 19.11.2015 o 7:47

To som zvedavý ako budú vyplácať náhrady za zabavené a zničené zbrane, pojem súkromné vlastníctvo k niektorým byrokratom ešte evidentne nedorazil. Celkovo som už z niektorých smerníc z dielne Bruselu unavený, rád by som naživo videl ľudí, čo za takýmito pamfletmi stoja, niekedy sa mi až nechce veriť aké absurdity ich môžu napadnúť (ala zakrivenie banánov). Človek má až chuť s takýmito ľuďmi zatriasť a tak ich upozorniť na realitu živého sveta, ktorý existuje mimo ich papiera. Periodicky sa to opakuje, po každej streľbe bez ohľadu na jej dôvod, aktérov a legálnosť či nelegálnosť zbraní pri nej použitých idú "trestať" bezúhonnú a preverenú majoritu legálnych držiteľov namiesto tvorby prevencie pred vznikom nedovoleného ozbrojovania. Takto prišli nezmyselné psychotesty, obmedzenia kapacity zásobníka a podobné hlúposti, ktoré neriešia problém, ale naoko "chránia nevinné obete" a nahrávajú politické body. Táto ochrana je však účinná asi len ako piktogram s preškrtnutou zbraňou na dverách banky, neviem o prípade, kedy lupiča so zbraňou v banke zastavil, človeka, ktorý ide zákon vedome porušiť nezaujíma jeho znenie. Toľko k logike týchto smerníc. Každopádne netreba tu riešiť či sa nová smernica dotýka poľovných zbraní alebo nie, v tomto musí byť zbraňová komunita jednotná, mnoho poľovníkov vlastní aj iné zbrane, nielen poľovné a prípadne aj športovo strieľa. Keď budú zakázané samonabíjacie zbrane, prestanú sa byrokratom páčiť pištole a nakoniec aj malokalibrovky a lovecké nože. A prečo by vôbec mali byť zakázané? Spravili sme niečo zlé, môžu za súčasnú bezpečnostnú situáciu vo svete držitelia legálne držaných zbraní? Sú legálne držané zbrane plošným problémom, ktorý potrebuje celoeurópske riešenie formou takéhoto "diktátu"? Nie. To už viac trestných činov je spáchaných v súvislosti s motorovými vozidlami či alkoholom a ani jedno, ani druhé legislatíva Bruselu obmedzovať čo do vzťahu k vlastníctvu nejde. Stále nerozumiem tomu ako niekto môže uvažovať spôsobom, že zníženie počtu legálne držaných a evidovaných zbraní vrátane ich majiteľov zníži kriminalitu, vo väčšine prípadov páchanú zbraňami nelegálnymi. Keby vo Francúzsku v miestach teroristických útokov bolo aspoň pár ľudí, ktorý by mali na mieste legálne držanú zbraň situácia by mohla vyzerať a dopadnúť inak. Niet lepšej obete ako je tá bezbranná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 49

off xwolf, 18.11.2015 o 21:53

Kopírujem príspevok predsedu Legis Telum z inej stránky: Postupne analyzujeme navrh smernice a v zmysle noveho znenia cl. 6 to vyzera tak, ze sudruhovia sa nestitia ani retroaktivity. Ma byt zakazana aj drzba samonabijacich zbrani nadobudnutych pred ucinnostou smernice. Tieto maju byt zabavene a znicene, s vynimkou ak pojde o drzbu instituciami chraniacimi kulturne a historicke dedicstvo. Zakaz sa ma tykat vsetkych samonabijacich zbrani upravenych zo samocinnych a vsetkych samonabijacich ktore sa na samocinne podobaju. A v texte je kopa dalsich veci. Napr. skratenie zbrojaku na 5 rokov. Rozsirenie hlavnych casti o dalsie polozky atd. Je to velmi tazke citanie, cloveku je totiz striedavo do placu a striedavo v nom vrie zlc. Navrh ma zasadne obmedzit nase slobody. PS. Na vysvetlenie - samotny text navrhu bol zverejneny len pred par hodinami. V case pisania prveho prispevku ho verejnost este nemala k dispozicii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namor676, 18.11.2015 o 20:56

Zlého človeka so zbraňou zastaví iba dobrý človek so zbraňou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off Martin-R, 18.11.2015 o 20:53

Ďakujem za údaje. Mne len išlo o to, že si tu niekto chráni business. A v podstate rozumiem aj tej žabe. Zákony, v podstate všetky zákony, ktoré sa kedykoľvek v histórii vydali boli namierené proti pár "nespratníkom" a väčšina bola a je nimi obmedzená. Ja môžem kľudne vziať nabitú zbraň do mesta a viem, že ju nepoužijem. Ale zákon to zakazuje. Avšak, ak to niekto urobiť chce, tak zákon-nezákon, zbraň použije. Takže aký účinok má ten zákon? Na aktéra žiadny. Ale ľudia sa cítia bezpečnejšie, ak zbrane nevidia. Tomu rozumiem tiež. V podstate ja by som ani zbraň do mesta nevzal, aj keby to zákon nezakazoval. Tak načo mi je taký zákon? Pre mňa nafigu. A zakázať zbraň, lebo sa s ňou môže spáchať trestná činnosť je podobné, ako zakázať autá, lebo pri nehodách zahynie viacej ľudí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Turbiak, 18.11.2015 o 20:08

Martin-R : hovori ti nieco syndrom pomaly variacej sa zaby ?? to je ako s tou semi auto brokovnicou , najprv neobmedzena,potom 3 naboje a teraz uplny zakaz..cize ked si to zratas zachvilu mozes na polovacku zabudnut lebo nakoniec zakazu aj jednoranovu flobertku.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

on Daniel8, 18.11.2015 o 20:08

Jeden udaj je napr. Ze su aj dlhe gulove samonabijacie zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 18.11.2015 o 20:07

Polovnici pouzivaju okrem samonabijacich brokovnic aj samonabijacie dlhe gulove zbrane a na tie ste v predoslom prispevku zrejme pozabudli. V tom novom planovanom obmedzeni sa jedna o samonabijacie zbrane majuce povod alebo vzhlad vojenskyh zbrani. Taky sauer 303....s tym nema nic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin-R, 18.11.2015 o 19:54

Tak aké sú tie správne údaje? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 18.11.2015 o 19:46

Martin-R, nic v zlom, no mate v tejto veci zle vedomosti. A pouzitie zbrane proti inemu v obrane...to zbytocne komentovat a zvlast tu na tomto fore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin-R, 18.11.2015 o 19:33

Tu je to o poľovnáctve a nie o ochrane zdravia či života ľudí. Lebo ak sa zbrane používajú proti ľuďom, je to zlé v každom prípade. A je jedno, či na ochranu alebo nie. Takže ak vám ide o to, aby sme mohli loviť so samonabíjacími zbraňami, tak podľa mojich vedomostí sa jedná len o brokové zbrane a aj tu už je obmedzenie na 3 náboje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 321-347 z 347 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM