Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Opätovný pokus o zakázanie samonabíjacích zbraní a skrátenie doby platnosti zbrojných preukazov - diskusia

autor: off xwolf
pridané: 18.11.2015 19:08
EU - navrh plosneho zakazu samonabijacich zbrani

Vazeni priatelia,

obaval som sa ze to opat pride. Zial vraciame sa do casov "Lipsiciady"!

Vrchnost, tentokrat eurounijna, sa rozhodla vziat Slovakom samonabijacie zbrane a tym aj moznost ucinne chranit zivot a zdravie seba a svojich bliznych.

Opat sa nam niekto snazi nahovorit, ze nas ochrani tak ze nas spravi bezbranných. Musíme urobit vsetko preto, aby sa takyto sialeny scenar nenaplnil. Verim ze na Slovensku zvitazi zdravy rozum ako v pripade odmietnutia povinných kvot na prerozdelenie migrantov.

Sledujte prosim vyvoj situacie a podporte prosim vsetky snahy Legis Telum prispiet svojou cinnostou k odvrateniu tejto nepravosti. Opat nadisiel cas peticii, cas boja za nase prirodzene prava vsetkymi legalnymi prostriedkami.

JE TO VAZNE.

Dakujem,

BD
Legis Telum
predseda predstavenstva

viac k teme:
odkaz /> odkaz
počet zobrazení: 46 616
počet hlasov: 10

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 19.11.2015 o 7:47

To som zvedavý ako budú vyplácať náhrady za zabavené a zničené zbrane, pojem súkromné vlastníctvo k niektorým byrokratom ešte evidentne nedorazil. Celkovo som už z niektorých smerníc z dielne Bruselu unavený, rád by som naživo videl ľudí, čo za takýmito pamfletmi stoja, niekedy sa mi až nechce veriť aké absurdity ich môžu napadnúť (ala zakrivenie banánov). Človek má až chuť s takýmito ľuďmi zatriasť a tak ich upozorniť na realitu živého sveta, ktorý existuje mimo ich papiera. Periodicky sa to opakuje, po každej streľbe bez ohľadu na jej dôvod, aktérov a legálnosť či nelegálnosť zbraní pri nej použitých idú "trestať" bezúhonnú a preverenú majoritu legálnych držiteľov namiesto tvorby prevencie pred vznikom nedovoleného ozbrojovania. Takto prišli nezmyselné psychotesty, obmedzenia kapacity zásobníka a podobné hlúposti, ktoré neriešia problém, ale naoko "chránia nevinné obete" a nahrávajú politické body. Táto ochrana je však účinná asi len ako piktogram s preškrtnutou zbraňou na dverách banky, neviem o prípade, kedy lupiča so zbraňou v banke zastavil, človeka, ktorý ide zákon vedome porušiť nezaujíma jeho znenie. Toľko k logike týchto smerníc. Každopádne netreba tu riešiť či sa nová smernica dotýka poľovných zbraní alebo nie, v tomto musí byť zbraňová komunita jednotná, mnoho poľovníkov vlastní aj iné zbrane, nielen poľovné a prípadne aj športovo strieľa. Keď budú zakázané samonabíjacie zbrane, prestanú sa byrokratom páčiť pištole a nakoniec aj malokalibrovky a lovecké nože. A prečo by vôbec mali byť zakázané? Spravili sme niečo zlé, môžu za súčasnú bezpečnostnú situáciu vo svete držitelia legálne držaných zbraní? Sú legálne držané zbrane plošným problémom, ktorý potrebuje celoeurópske riešenie formou takéhoto "diktátu"? Nie. To už viac trestných činov je spáchaných v súvislosti s motorovými vozidlami či alkoholom a ani jedno, ani druhé legislatíva Bruselu obmedzovať čo do vzťahu k vlastníctvu nejde. Stále nerozumiem tomu ako niekto môže uvažovať spôsobom, že zníženie počtu legálne držaných a evidovaných zbraní vrátane ich majiteľov zníži kriminalitu, vo väčšine prípadov páchanú zbraňami nelegálnymi. Keby vo Francúzsku v miestach teroristických útokov bolo aspoň pár ľudí, ktorý by mali na mieste legálne držanú zbraň situácia by mohla vyzerať a dopadnúť inak. Niet lepšej obete ako je tá bezbranná.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 49

komentáre

zoradiť
zobrazené 281-320 z 347 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off nocpet, 4.12.2015 o 10:58

Apple, mne neunikaju suvislosti. Rovnako mam strach z udalosti co mozu nasledovat, emigrantov, teroristov. Celeho toho bordelu, co sme si ako Zapadna civilizacia vyrobili a teraz len zneme produkty nasej snahy o demokraciu tam, kde o nu nestali. Ale to je ina debata. V principe len nerozumiem preco silou mocou na LVZ na UVODNEJ stranke propagovat antimoslimsku myslienku. To ma priznam sa neprijemne prekvapilo. A na to som reagoval. Lebo zakaz samonabijacich zbrani je vymysel uradnikov kt. nas zastupuju a my sme ich volili. Je to maslo na nasich hlavach a nie na hlavach moslimov. P.S. U mna moslim nie je len dalsi vyraz pre teroristu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.12.2015 o 10:19

nocpet, uniká ti súvislosť medzi týmto návrhom a bojom proti terorizmu, medzi poslednými udalosťami - terorom islamských radikálov? to skôr tvoj príspevok je harakiri... :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off nocpet, 4.12.2015 o 9:23

Ahoj admin, rozumiem rozhorceniu z navrhu plosneho zakazu samonabijacich zbrani. Nerozumiem, preco by som mal citat KORAN??? Preco nemozem pri sviecke citat napriklad Lovu Zdar? A preco na tento server o polovnictve, lesnictbe a prirode podsuvate svoju frustraciu z emigrantstva a Daesh? Ak zle citam meddzi riadkami tak sa ospravedlnujem. Ale na tento web si chodim oddychnut a potesit sa z fotiek priatelov polovnikov. Nerobme tu protiislamske harakiri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vito, 4.12.2015 o 8:26

Je velmi zaujimave ze ty ktory terorizmus vytvorili sa nas snazia ochranovat takymto sposobom a neriesia ine dolezitejsie veci tykajuce sa teroristov je najlachsie oslabit krajinu a upozornit na jej slabyny ostatnych som zasadne proti tomuto zakonu a verim ako vsetci rozumny ludia ze zvytazi lem a len zravy rozum nad panskymi maniermi LOVU A LESU ZDAR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 3.12.2015 o 17:33

admin dávam 1* ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xwolf, 3.12.2015 o 14:55

Výborne, každý jeden hlas a prejav v náš prospech potrebujeme ako soľ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

správca admin, 3.12.2015 o 11:48

Prinášame vám záznam z tlačovej konferencie ktorú sme aktívne ako poľovnícky portál LovuZdar.sk pomohli zorganizovať nielen za všetkých poľovníkov - Európska komisia tvrdí, že chce chrániť pred teroristami, v skutočnosti však poškodí občanov EÚ. Pozrite si video z tlačovej konferencie odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

on lanus, 2.12.2015 o 16:05

Všetko tu už bolo ! situácia sa opäť opakuje ! mocipáni sa boja o svoje zadky tak inštinktívne chcú zakázať resp. zničiť všetko čo by ich mohlo ohrozovať!!! Dôkaz : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Stopinko, 2.12.2015 o 15:49

Xwolf. Je mi jasne ze sú tu ročníky, ktoré by odovzdali čokoľvek len aby mali pokoj. Ja som myslel tých, ktorí nie sú ovce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 2.12.2015 o 15:30

Taketo riesenie sa mi zda absolutne nerealne. To moze vyjst len zo sprostej uradnickej europskej hlavy. Nesledoval som to cele, ale on tam miesa kadeco co mu pride na rozum...chemikalie, zbrane, internetove nakupy, drogerie, kadernictvo, farby kaly, vsetko kde sa predava nejaka chemia... Kto je ten pan na dokumente od xwolf-a? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 2.12.2015 o 15:18

Tomu ani sám neveríš :-))) . U ročníkov, ktoré majú socializmus hlbšie pod kožou zažratý (česť výnimkám!!!) sa stretávame s relatívne rovnakou negatívnou reakciou: "Ja samopal nemám mne je to jedno!" "Ja nechcem mať nejaké opletačky/vytriasačky!" "Ktovie čo za tým je!" a podobné. Ja takisto ako mnoho mojich známych nemám žiadnu samonabíjaciu guľovnicu, ale že by ma nechalo chladným to, že mi niekto chce odobrať legálne nadobudnutý, legálne držaný a z mnou zarobených peňazí kúpený majetok, tak to teda nie. Zjavne je však dosť takých, čo by poslušne odovzdali a ešte aj poďakovali. Však vrchnosť tak rozhodla.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stopinko, 2.12.2015 o 14:09

Dám do pléna hypoteticku otázku. Ak by EÚ presadila konfiskaciu legálne držanych zbraní co by ste urobili? Môj názor je držať všetci spolu a neodovzdat! Nech sa jedna o akúkoľvek legálne drzanu zbraň! Lebo toto už nie je o demokracii ale o diktature! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 2.12.2015 o 11:28

Firma Zeleny Sport má na svojej úvodnej stránke zopár veľmi výstižných riadkov pre poľovníkov: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jaro1, 2.12.2015 o 11:26

Ja mam velmi specificku otazku pre komisiu.(od 53:30) Vsetci ste zjedli na ranajky ostnaty drôt, alebo co ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 2.12.2015 o 10:26

Takže súdruhovia z EU myslia predsa len aj na nás poľovníkov a na naše dobro. Však máte radosť, citulik, Martin-R a ďalší, im podobní... Som zvedavý, či je už toto dostatočný signál aj pre tých posledných neprebudených. Ak budete sedieť doma, lamentovať max. v krčme, alebo dúfať, že ono to nejak dopadne - ÁNO, dopadne. Už v predstihu sa môžete hlásiť do šachových klubov, alebo nakúpiť zásobu mariášových kariet. V čase videa od 29. minúty sa už spomínajú aj poľovné zbrane, potom neskôr od 53:30. Link na video - dá sa to prepnúť aj do slovenčiny: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pavelb, 1.12.2015 o 23:26

Urobím po svojom- idem kúpiť ...... pokiaľ je čas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 30.11.2015 o 12:32

Stanovisko MV SR k problematike: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 29.11.2015 o 21:06

Joooj tí z chyže by sa bili v prvej línii za svoje sociálne dávky. Petíciu som už podpísal a dal zdieľať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 29.11.2015 o 20:20

Petícia proti obmedzovaniu legálneho vlastníctva a držby zbraní: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 29.11.2015 o 20:16

V Švajčiarsku to funguje málinko inak. Našu situáciu to však nerieši. Musíme si pomôcť sami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 29.11.2015 o 19:45

Alebo by sa pri kolonialnej hadke vyriesili navzajom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 29.11.2015 o 19:24

Durell on by to pred dávkami odovzdal do zberu ved je to železo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Durell, 29.11.2015 o 18:38

No do každej asi nie, ale s dôkladným výberom by to šlo. Predstav si takého XY z chyže po soc dávkach - to by asi nebol dobrý nápad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 29.11.2015 o 11:52

Mam rodinu vo Švajčiarsku. Každý chlap tam absolvuje niekoľko mesačne vojenskú službu. Každý z nich má doma po absolvovaní tejto služby poväčšine útočnú pušku. Koľko pruserov sa stalo vo Švajčiarsku s týmito zbraňami? Neviem o žiadnom. Koľkí teroristi tam behajú po uliciach s kalasnikovmi? Žiadny. Takže tu máme riešenie. Do každej rodiny jedna útočná puška a žiadny umastenec dzihadista sem nevkroci lebo by nestihol dopadnúť na zem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off agbar, 29.11.2015 o 10:06

Citulik si ku..a zabil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off citulik, 29.11.2015 o 9:17

Páni poľovníci, načo vám je na lov zvery samopal vz. 58,Kalašnikov,uk. 54, Simonov,Špagin atď.Vlastníctvo zbraní by sa malo oddeliť nie len kategóriou uvedenou v Zp.ale aj samotným Zp.na poľovné účeli a na iné účeli.Mali by platiť odlišné podmienky na ich vydávanie,preto že dnes sme všetci hádzaný do jedného vreca,a tak by sa mala vyhodnocovať aj trestná činnosť spáchaná so zbraňou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xwolf, 26.11.2015 o 21:38

Tlačová správa LEGIS TELUM: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

on lanus, 26.11.2015 o 15:29

Chlapi nečakajte na nejaké podpisové hárky : Ale napíšte priamo pôvodcovi návrhu,(na link čo zadal xwolf) napíšte svoje námietky voči pripravovanej legislatíve priamo Európskej komisii! V prípade hromadného podania totožných správ budú všetky námietky odmietnuté ako pochybné. Už k tomu raz došlo, komisia s týmto odôvodnením zmietla desiatky tisíc negatívnych ohlasov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xwolf, 24.11.2015 o 15:19

V nižšie uvedenom linku môžete reagovať na návrh smernice, aj v rodnom jazyku. Slušne, pár vetami k problému, vecne. Ide o všetkých držiteľov zbraní, celú komunitu poľovníkov, športových strelcov... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mibe74, 23.11.2015 o 17:30

Tak potom zacne prekvitat obchod na cierno. Nelegalnych zbrani bude vela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duri84, 23.11.2015 o 17:24

Aj v nemecku krátko pred začiatkom vojny odzbrojil štát obyvateľstvo. Obava pred vzbúreným a ozbrojeným obyvateľstvom straší zrejme nejedného politika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Poacher, 23.11.2015 o 12:56

Nie som síce prívržencom Sulíka, ale v tomto má pravdu - odkaz ak ste proti tomu tak tu je petícia - odkaz To tu z nás idú robiť už úplných hlupákov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

on lanus, 23.11.2015 o 9:59

archer - Čo mu sa čuduješ ??? situácia je veľmi priehľadná ; keďže EK nedokáže postihnúť skutočných iniciátorov tak sa na dôkaz svojej akčnosti a opodstatnenosti ?!?! odbaví na legálnych držiteľoch zbraní o ktorých sa môže dozvedieť v podstate všetko . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off agbar, 22.11.2015 o 19:19

Kurna, ja som zle precital,taz za toho ako keby Silvestra pardooooon, asi na kratko vidim zle ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 22.11.2015 o 19:10

Prečítaj si to poriadne: ako keby bolo Silvestra! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 22.11.2015 o 18:50

Tento návrh je skutočne chorý a na hlavu postavený.. Doplácať budú na to len držitelia legálne držaných zbraní. Neviem čo si mám o tomto celom myslieť. Myslia to skutočne vážne alebo to je len akože nejaký chorý výstrel do prázdna? Ak je to skutočne pravda a naozaj sa túto chorú smernicu chystajú zaviesť tak potom ich už nezastaví nič. Teraz sú to samonabíjacie zbrane za chvíľu to budú akékoľvek iné zbrane!Ďalej veľmi sa čudujem zbrojovkám pretože nákup zbraní civilným obyvateľstvom síce nie je gro ich zárobku ale myslím si že tvorí dosť podstatnú časť ich príjmov. Či ide o civilov ktorým zbraň slúži ako prostriedok prevencie ochrany zdravia života a majetku alebo o športových strelcov. Nakoniec medzi samonabíjacie zbrane patria aj niektoré poľovné zbrane. Je to tak obrovská blbosť až sa mi tomu nechce veriť pretože sa to vymyká akejkoľvek logike. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off MartinHudak, 22.11.2015 o 18:19

Turbiak, UK uz kto vlastni vzduchovu zbran musi mat povolenie nieco take ako zbrojny preukaz platnost od 1 novembra 2015 a nehovorim otom ze na zbrojny na brokovnicu cakam uz 10 mesiac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off agbar, 22.11.2015 o 16:24

Alex, Alex...tebe zbytocne nieco tu pisat, ak si taky "kratozraky". /prosim bez urazky/. Uvadzas vek 55 a pises o streble majitelom pistole na silvestra, to polovnici nestrielali.... Nezabudni, ze nie len polovnik je drzitelom zbrani. Aj nepolovnici maju, samozrejme legalne zbrane, ktore vedia isto na 500 krat lepsie ovladat , ako 2/3 polovnikov svoju pusocku (je medzi nimi aj dost polovnikov). Tu ide o samonabijacie zbrane... no ak prejde to, tak co mozme este v buducnosti ocakavat od hlav pomazanych??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sailormoon81, 22.11.2015 o 15:27

nemám nič proti psychotestom, ale nech ich prepláca zdravotná poisťovňa, veď ide predsa o prevenciu, hneď by psychológovia a štát stratili záujem o to aby sa robili psychotesty ale keď ich zaplatíme my tak sa veľmi radi obohotia, aj keď v podstate do ZP aj tak platime tiež ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 281-320 z 347 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM