Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Opätovný pokus o zakázanie samonabíjacích zbraní a skrátenie doby platnosti zbrojných preukazov - diskusia

autor: off xwolf
pridané: 18.11.2015 19:08
EU - navrh plosneho zakazu samonabijacich zbrani

Vazeni priatelia,

obaval som sa ze to opat pride. Zial vraciame sa do casov "Lipsiciady"!

Vrchnost, tentokrat eurounijna, sa rozhodla vziat Slovakom samonabijacie zbrane a tym aj moznost ucinne chranit zivot a zdravie seba a svojich bliznych.

Opat sa nam niekto snazi nahovorit, ze nas ochrani tak ze nas spravi bezbranných. Musíme urobit vsetko preto, aby sa takyto sialeny scenar nenaplnil. Verim ze na Slovensku zvitazi zdravy rozum ako v pripade odmietnutia povinných kvot na prerozdelenie migrantov.

Sledujte prosim vyvoj situacie a podporte prosim vsetky snahy Legis Telum prispiet svojou cinnostou k odvrateniu tejto nepravosti. Opat nadisiel cas peticii, cas boja za nase prirodzene prava vsetkymi legalnymi prostriedkami.

JE TO VAZNE.

Dakujem,

BD
Legis Telum
predseda predstavenstva

viac k teme:
odkaz /> odkaz
počet zobrazení: 47 033
počet hlasov: 10

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 19.11.2015 o 7:47

To som zvedavý ako budú vyplácať náhrady za zabavené a zničené zbrane, pojem súkromné vlastníctvo k niektorým byrokratom ešte evidentne nedorazil. Celkovo som už z niektorých smerníc z dielne Bruselu unavený, rád by som naživo videl ľudí, čo za takýmito pamfletmi stoja, niekedy sa mi až nechce veriť aké absurdity ich môžu napadnúť (ala zakrivenie banánov). Človek má až chuť s takýmito ľuďmi zatriasť a tak ich upozorniť na realitu živého sveta, ktorý existuje mimo ich papiera. Periodicky sa to opakuje, po každej streľbe bez ohľadu na jej dôvod, aktérov a legálnosť či nelegálnosť zbraní pri nej použitých idú "trestať" bezúhonnú a preverenú majoritu legálnych držiteľov namiesto tvorby prevencie pred vznikom nedovoleného ozbrojovania. Takto prišli nezmyselné psychotesty, obmedzenia kapacity zásobníka a podobné hlúposti, ktoré neriešia problém, ale naoko "chránia nevinné obete" a nahrávajú politické body. Táto ochrana je však účinná asi len ako piktogram s preškrtnutou zbraňou na dverách banky, neviem o prípade, kedy lupiča so zbraňou v banke zastavil, človeka, ktorý ide zákon vedome porušiť nezaujíma jeho znenie. Toľko k logike týchto smerníc. Každopádne netreba tu riešiť či sa nová smernica dotýka poľovných zbraní alebo nie, v tomto musí byť zbraňová komunita jednotná, mnoho poľovníkov vlastní aj iné zbrane, nielen poľovné a prípadne aj športovo strieľa. Keď budú zakázané samonabíjacie zbrane, prestanú sa byrokratom páčiť pištole a nakoniec aj malokalibrovky a lovecké nože. A prečo by vôbec mali byť zakázané? Spravili sme niečo zlé, môžu za súčasnú bezpečnostnú situáciu vo svete držitelia legálne držaných zbraní? Sú legálne držané zbrane plošným problémom, ktorý potrebuje celoeurópske riešenie formou takéhoto "diktátu"? Nie. To už viac trestných činov je spáchaných v súvislosti s motorovými vozidlami či alkoholom a ani jedno, ani druhé legislatíva Bruselu obmedzovať čo do vzťahu k vlastníctvu nejde. Stále nerozumiem tomu ako niekto môže uvažovať spôsobom, že zníženie počtu legálne držaných a evidovaných zbraní vrátane ich majiteľov zníži kriminalitu, vo väčšine prípadov páchanú zbraňami nelegálnymi. Keby vo Francúzsku v miestach teroristických útokov bolo aspoň pár ľudí, ktorý by mali na mieste legálne držanú zbraň situácia by mohla vyzerať a dopadnúť inak. Niet lepšej obete ako je tá bezbranná.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 49

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 347 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on lanus, 4.7.2016 o 8:36

Niekto je tak "lenivý" ,že nedokáže prečítať ani len celý text témy diskusie a potom trepe nezmysli !!! Žiaľ takých ignorantov je celá kopa !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 4.7.2016 o 7:48

edo, kukol som na stránky pre ináč orientovaných, ako sa tam k veci vyjadruješ. nie náhodou! očakával som, že ak sa ťa to netýka, tak sa aj tam vyjadruješ. a že si niečo nepočul alebo nevidel... to je dobrý argument! zacitujem: "Na slobodu a demokraciu treba istú mentálnu výbavu ." veru treba, nad tým sa zamysli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Durell, 4.7.2016 o 1:44

Súčasný stav procesu získania ZP je myslím dostatočne prísny . Teraz je to o poloautomatických zbraniach . Čo keď to o 10 rokov bude o opakovačkách. Ide o toleranciu " prečo zakazovať druhým čo sa mne nepáči " Čo sa bude zakazovať ďalej ? Zakažme fotenie prírody, ja som proti je to nemorálne takto šmírovať zvieratká . To by sa ťa už dotklo? Ak by to niekto chcel spraviť - podporil by som aktivity proti takému zákazu. Nezmysel ako veľa navrhovaných opatrení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Edu, 4.7.2016 o 1:07

peterber veľmi správne si to podotkol mňa sa to netýka a poľovníkov detto . Preto nemám prečo vyplakávať a hejtovať nad predajom zavareniek a iných blbostí s , ktorými sa už toho narobilo až až . Sme na poľovníckej stránke a preto by sme sa mali venovať poľovníctvu . Podpisovať tisíce petícii za práva homosexualov či aby nebol vyrezaný ani jediný strom na Slovensku to frčí na socialných sietach . Samozrejme dá sa to využiť i na lovu zdar . Štve ma však že pod rúškom zavádzania verejnosti ba až Bruselského bubáka kde sú vraj nejaký ONI a oni chcú odzbrojiť hrdinskú verejnosť . So slzou v oku púšťat žarty že slovaci už nebudú môcť chrániť zivot a zdravie seba a svojich bliznych. Skoro ako z biblie . Ako čitateľ nadobúdam pociť že bez automatických zbraní na trhu budeme v peknej šlamastike .Nepoznám však ani jeden prípad na Slovensku kedy by sa niekto bránil a niečomu zabránil automatickou zbraňou . Tých opačných však mnoho . Durell v jednote čoho je sila ? Rád by som ako dostiháč vedel v čom tá sila spočíva a prečo mám podpisovať nejakú petíciu ktorá sa ma vôbec netýka a vôbec si neželám predaj automatických zbraní na Slovensku ? Na slobodu a demokraciu treba istú mentálnu výbavu . Čítajúc vylepená nástenky mnoho Slovakov na socialných sietach konšpiračným bludom zisťujem že Slovensko nie je mentálne pripravené na predaj automatických zbraní . Preto nemám prečo túto petíciu podporiť . Je to však môj názor a kto chce nech bojuje hnevať sa na nikoho nebudem preto . Robil som psychtest preverovala ma polícia v krátkom teste zaplatil som obvodnej lekárke , zaplatil som kolky , urobil potrebné skúšky atď mam zbrojný preukaz platný 10 rokov zrušil som športovú strelbu i skupinu a mám na háku . Žiadne pištolky v šuflíku nepotrebujem ani samopal . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 4.7.2016 o 0:42

EDU - prepáč bez urážky, ale v minulom živote si bol si Dostihový kôň a klapky ti ostali - poznáš to " v jednote je sila " a aj to o svetoplukových prútoch . Tu ide o slobodu ktorá sa v EU vytráca a je požieraná strachom vyvolaným inde a inými. Chcú chytať vodičov bez vodičáku ? - tak aby to mali jednoduchšie zoberú ho všetkým. :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peterber, 3.7.2016 o 22:24

Edu: nielen mna ale aj urcite ostatnych neprekvapila tvoja reakcia na danu problematiku ohladne samonab.zbrani. Keby si si to precital, tu nezmyselnu smernicu, tak tu nejde len o nejake zavarene 58-my, Kalachy...ale bude to mat obrovsky dopad na statisice strelcov, prebijacov, predajcov...tym samozrejme aj obrovske mnozstvo ludi, ktori su zamestnani v tejto branzi. Ale samozrejme, postavme sa k tomu typicky v style ktory si uviedol: "mna sa to netyka, kaslat na ostatnych a aj na peticiu". Priklad: mal by si syna, striela spickovov sutazne nejaku disciplinu so samonabijacou zbranou. Pride o zbrane, a vies co sa bude odohravat v hlave chlapca.... Chvalabohu, postoj aky ty zaujimas k danemu problemu je ojedinely a vacsina ludi, zatial nas je okolo 340000 v Europe a cislo rastie zaujalu k tomu rozumny postoj. Fandime a drzime palce ludom ktori tlacia na europoslancov, cez peticie, vybory, zasadnutia...bojuju za ludi, ktoryc sa to tyka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 3.7.2016 o 20:06

Tu sa riešia dokonca migranti ba i ucinne chranit zivot a zdravie seba a svojich bliznych automatickou zbraňou ? Ten bubák mi príde že prípadov na Slovensku tisíce kde práve samonabíjacia zbraň pomohla chrániť rodiny či dokonca život . Opak je však pravdou i keď chápem , že predajcov to vôbec nepoteší . Sme však na poľovníckej stránke preto by sme sa mali baviť o poľovníctve kde sa vôbec nič nemení ani meniť nebude .Každopádne bubákov nie je nikdy dosť sú tu dobrí predajcovia zavarených samopalov a na druhej strane zlý Brusel . EU tvoria členské krajiny Brusel nie je ONI bubáčisko . V článku ma zaujala veta "podporte prosim vsetky snahy Legis Telum prispiet svojou cinnostou k odvrateniu tejto nepravosti. " NEPRAVOSŤ bude asi nepravá . Zásobník na mojej guľovnici nemá žiadne značenie a rovnako nemá značenie ani čísla záver a nikdy mať ani nebude nikto sa z toho neposral ani neposerie . Nechcem tým však dôvodniť , že by sa mal sprísňovať zakon o zbraniach . Každopádne výpredaj tých státisícov zaverených samopalov sa mal riešiť vtedy keď sa predávali nie keď je s tým zamorený celý svet a najposlednejší Somálec má doma Kalacha . Tak prajem príjemné bojovanie v tomto prípade petíciu osobne neriešim nemám prečo podpisovať petíciu ktorá má nulovú hodnotu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 30.6.2016 o 1:35

Doporučujem prečítať, Evropský parlament a Směrnice o zbraních: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 29.6.2016 o 21:17

R. Sulík - Novela smernice o legálnych zbraniach obmedzí slobodu slušných ľudí. Link (nefunguje mi to s www): europskaunia.sulik.sk/novela-smernice-o-legalnych-zbraniach-obmedzi-slobodu-slusnych-ludi/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Belson, 27.6.2016 o 19:48

Prosím držiteľa príslušnej zbrojnej licencie, ktorý už úradne znehodnocoval nejakú zbraň po 1.6. t.r. a neunikla mu zmena v príslušnej vyhláške (implementácia čudesného Nariadenia komisie EÚ č. 2015/2403), nech sa ozve (radšej súkromnou správou, nechcem tu odbiehať od pôvodnej témy). Mám podozrenie, že v "Nariadení" zapracoval eurobyrokratický obrí škriatok........ Mimochodom, poznáte toto? "I guess EU has now 1GB of free space..." :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 24.6.2016 o 12:57

Názorný príklad pretvárky volených zástupcov - osobné názory a postoje sú vyššie ako ich mandát. Potom neveriť na konšpiračné teorie. Bezbranný sa ovládajú lahšie. Znova a opäť " Nevzdelaný neodborný birokrati nám vládnu prostredníctvom papiera . Stačí vedieť jazyk a v EU orgánoch môžeš robiť čo chceš. " a takto to potom aj dopadá. Britom držím palce - žiaden strach ide o peniaze - dohoda istá a bohatý budú ešte bohatší - zarobia aj na tomto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 24.6.2016 o 10:35

Vivat Velka B. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off xwolf, 24.6.2016 o 9:49

Z Rady EU: "...Za zmínku stojí i švédský ministr vnitra, který je v současnosti vyšetřován ústavněprávním výborem švédského parlamentu – dostal totiž od parlamentu výslovné pověření nepřipustit omezení práv švédských držitelů legálních zbraní, a přesto taková omezení nejen odsouhlasil, ale některá dokonce navrhl..." Link: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off xwolf, 24.6.2016 o 9:48

Po tragickej streľbe v americkom Orlande vláda ako obvykle začala rečniť o reštrikciách v oblasti zbraní. V reakcii na to strelecká komunita odštartovala novú vlnu masových nákupov zbraní. Len jediný e-shop predal v priebehu týždňa 30 000 ks AR-15. Áno, tridsať tisíc kusov v jedinom obchode: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 24.6.2016 o 9:02

Izrael má v tomto jasno. Dotovali vyybrojenie civilného obyvatelstva, aby bolo schopé sa prvoreakčne brániť, kým sa prisunú sily pravidelnej armády. Minúty a sekundy rozhodujú o tom či zomrie 1-2 alebo 10 20 nevinných ludí. Akákoľvek účinná reakcia na teroristickú strelbu eliminuje počet nevinných obetí a sťažuje útočníkovi jeho zámer. Tuná je dôležité zvážiť komu dať a komu nie zbraň. Neúčinné sú aj psychotesty na posúdenie okamžitého stavu jedinca. Dôležité sú charakterovo povahové vlastnosti a morálny profil - výbušnosť agresivita....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off sipik, 23.6.2016 o 0:24

Stagstalker, ty by si sa mal stať nejakým hovorcom (PR managerom) slovenských poľovníkov. Dokážeš vždy perfektne vystihnúť podstatu veci a absolútne trefne reagovať. A aj argumentovať. Takéto reakcie by mala používať SPK proti všetkým tým neprajníkom poľovníctva a nevyzerali by sme ako banda negramotných... V práve diskutovanej problematike zas vynikajúcu prácu odvádzajú zástupcovia Legis Telum, za čo im patrí veľká vďaka. Je to iste ťažký boj, hlavne ak nami (mnou nie) zvolená poslankyňa tam presadzuje také názory, ako tu vidíme. A minister hlasuje tak, ako hlasuje... Musíme byť aktívni a nezaspať, lebo budeme len oči otvárať, ale to u bude neskoro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Martin-R, 22.6.2016 o 23:45

V princípe tu neide "len" o zbrane. Tu ide o vyšší princíp a to o zmenu ústav v slobodných krajinách. Všimnite si, ak ste si to doteraz nevšimli, že vždy, vždy po nejakých teroristických hrozných akciách sa okamžite podáva návrh na zmenu ústavy. A je jedno, v ktorej krajine... Zmena ústavy tak, aby boli oklieštené slobody občanov. Všimnite si to! Ústava sa tak stáva menej a menej "slobodnou". A o to IM ide. Zbrane nie sú cieľom... Sú len následkom zmeny v ústavných právach. Ja to vidím takto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Stagstalker, 22.6.2016 o 23:14

Polozil by som jej len jednu protiotazku. A naco su zbrane jej ochranke ci policii? Nech ju chrania nabuduce usmevom ci zazeranim, mozno svoj nazor prehodnoti...To je take tvrdenie ako to, ze na kostol hromozvod netreba. Navyse zbran ako taka nie je len prostriedok na ochranu zivota a zdravia, fanusikovia aut- veteranov ich tiez nezbieraju preto, aby na nich chodili do prace. Ale to clovek, ktory v zbrani vidi len nastroj skazy nepochopi, najma ten, co so ziadnou v zivote do styku asi neprisiel. Rovnako ako ten, ktory si neuvedomuje, ze nikdy nezabija zbran, ale clovek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Durell, 22.6.2016 o 20:50

Vidno, že pani Beňová žije v úplne inom prostredí ako bežný človek, inak by dačo také nemohla vypustiť u úst. Mala si postaviť vilu pri osade a to by asi zmenila názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off xwolf, 22.6.2016 o 10:50

Niekto potrebuje odbornú pomoc psychiatra. Zn. súrne! .... a toto nás zastupuje v EP... Opätovný pokus o zakázanie samonabíjacích zbraní a skrátenie doby platnosti zbrojných preukazov - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off sipik, 20.6.2016 o 0:34

OK, jaro1. Môžeme sa tu buď baviť o presnom dátume, odkedy majú francúzski policajti možnosť použiť služobnú zbraň mimo služby, alebo sa môžeme baviť o tom, že EU sa tzv. salámovou metódou snaží postupne odzbrojiť obyvateľstvo členských štátov. Myslím si, že je to každému jasné. P.S.: Le Figaro nečítam, lebo mu nerozumiem, a Google Translator zrejme tiež moc nie, ale porozumel som z toho,že nenosenie zbrane mimo službu bolo odôvodnené strachom zo samovraždy odkaz Nuž, zakážme vlaky a cestnú dopravu, lebo tam sa samovrážd stáva niekoľkonásobne viac... Tu je preklad časti čánku: "Žiadame, že polícia môže byť povolené nosiť zbraň po celú dobu, a to nielen v priebehu stave núdze," dodáva Patrice Ribeiro, generálny tajomník Synergie Officiers. "Musíme ukončiť toto francúzsko-francúzsku kultúru ... v Taliansku, Španielsku, nehovoriac o Spojené štáty, polícia vyzbrojená." Vo Francúzsku, polícia už majú svoje zbrane na nich pri ceste domov / práce. Ale musí nosiť nepriestrelné vesty. Nosenie zbrane odmietnutie bol motivovaný mimo prevádzky z niekoľkých dôvodov: strach zo samovraždy sa služobnej zbraňou zosuvom" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 19.6.2016 o 14:59

Aj tu je clanok z ineho zdroja odkaz odkaz odkaz a z neho usudzujem (ak to spravne chapem), ze policajti mozu nosit sluzobnu zbran mimo sluzbu uz od 11 ci 12/2015,cize po udalostiach z 13. 11.2015... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 18.6.2016 o 21:18

Tu je o tom ďalší článok z iného zdroja odkaz U nás je úplne bežné, že policajt má okrem služobnej aj vlastnú zbraň. Podajú si žiadosť a majú to vybavené veľmi jednoducho, takže to aj hojne využívajú. A to tu nemáme ani zďaleka takú situáciu, čo majú Frantíci. Ten policajt mal mať u seba proste zbraň. Ak bol mimo službu, tak vlastnú, hlavne ak tam majú výnimočný stav. To je úplne jednoduché. A bol by žil. Aj jeho družka. Samozrejme, ak by sa mu streľba na útočníka nezdala nehumánna, nedemokratická alebo politicky nekorektná, či protieurópska... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off jaro1, 18.6.2016 o 14:33

Nuz, aj u nas su ludia, co odmietaju podat ruku hlave statu odkaz PS- Sipik – si si 100% isty, ze policajti vo Francuzsku mimo sluzby maju zakazane nosit zbran, alebo usudzujes na zaklade precitania jedneho clanku? Aku zbran maju zakazanu mimo sluzby nosit, sluzobnu ci svoju osobnu? Konkretne akych zloziek policie vo Francii sa to tyka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 18.6.2016 o 9:37

odkaz Takže ten policajt nemal zbraň, lebo mimo službu ju tam majú zakázanú nosiť. Ozbrojené zložky sú tam neozbrojené a to majú myslím stále vyhlásený výnimočný stav. Až teraz im to minister veľkoryso povolil. Zbohom zdravý rozum, to sú zdegenerovaní úbožiaci a toto nám chcú nanútiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 17.6.2016 o 17:03

... ktorej skutocne ciele vlastne nikto z nas nepozna (vid. druhy a treti riadok posledneho odstavca odkazu o 11:26). PS- mozno nepozname, ale nazor mame. Ta cháska skryta za oponou (cosi vyse 120ludi z celeho sveta – medzinarodna oligarXija) s nazvom zacinajucim sa na pismeno B superbohatích a supervplyvnich (sucasny monopol), zjednoteni viacmenej za ucelom zabezpecenia si svojho postavenia naveky. Maju statisice dobre platenych ludi, ktorych usmernuju a ktori im sluzia a robia v ich prospech, nastrcenych a dosadenych politikov, bankarov, priemyselnikov, televizie, rozhlasu, tlace az na male nezavisle vynimky, atd. Maju diabolske plany ! Okrem ineho chcu zotrocit ludi na celom svete a zredukovat ich mnozstvo na 500 milionov. Viac „otrokov“ nepotrebuju, dnesnych 7 miliard im zavadzia. PS- aj pan Vaclav Klaus uz davnejsie mnohe naznacuje !! odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off xwolf, 17.6.2016 o 11:26

Aktuálne Legis Telum: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Durell, 17.6.2016 o 9:14

Sme pomaly varený ako žaba. Začalo to pozemkami a obmedzením možnosti ich nadobudnutia. Teraz Zbrane. Čo príde obmedzenie slobody prejavu, spolčovania, Pohybu .... všetko pomaly skrytou formou. A potom príde čo? Česť práci ? Na straž? Vivat EU ???? Začínam mať dojem, že čakanie na hraniciach a kurzové rozdiely neboli až taká tragedia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 17.6.2016 o 0:30

-Keď vláda začne ľuďom zabavovať zbrane, vedzte, že ich budete zanedlho potrebovať.(neznamy autor) –Slobodní ľudia, by nielen mali byť ozbrojení a disciplinovaní, ale mali by mať dostatok zbraní a munície, aby uhájili svoju nezávislosť pred kýmkoľvek, kto by ich chcel utlačovať – vrátane ich vlastnej vlády. George Washington PS- V krajním případě se připravit na občanskou neposlušnost, tento rozkaz Evropské unie prostě ODMÍTNOUT a dotyčné zbraně nevydat. Jsem přesvědčen, že zdaleka nebudeme jediným státem, který se v té situaci takto zachová (neznamy autor). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on lanus, 16.6.2016 o 20:10

Durell - Hlavným motívom navrhovaných opatrení nieje zabezpečenie väčšej bezpečnosti obyčajných ľudí ale zmenšenie ich nebezpečnosti! voči "mocipánom" .( Najkurioznejšou je však tá skutočnosť , že túto moc im zabezpečili obyčajný ľudia svojou hlúposťou alebo pasivitou pri voľbách !!!) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Durell, 16.6.2016 o 18:16

Dnes som bol so synom( 10 r. ) u lekára, ako sme čakali listoval som si streleckú revue. Zbadal pištol a vraví " Tatino tá je parádna , takú si raz kúpim " Ja mu na to :" Synu asi ťažko lebo EU nám chce zobrať zbrané a asi aj tú čo už mám " Oco a to prečo ? " Teroristické útoky Synak ". Syn mi na to z vážnou tvárou :" To sú blázni, a ako sa máme brániť? " 10 ročné dieťa chápe logiku veci - Dospelý nie. !!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off jaro1, 16.6.2016 o 15:58

Ze pan K hlasoval za obmedzenie? Tu akysi vojak ma nanho spadnute a nielen nanho odkaz a pozorne precitaj odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 16.6.2016 o 11:06

Tomu sa ani nečudujem. Mafiani nemajú radi ozbrojené obete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 15.6.2016 o 20:51

Priatelia poľovníci, teraz som čítal, že v piatok asi na zasadnutí ministrov vnútra pán Kaliňák, hlasoval za obmedzenie zbraní..poslanci europského parlamentu zo Slovenska, Česka hlasovali proti, poslanec Sulík predložil 25 návrhov a z toho vraj 17 bolo schválených...za nás...ak viete nejaké podrobnosti doplnte.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipik, 15.6.2016 o 16:27

Inak ten zavraždený policajt, ak by mal pri sebe pištoľ, nemusela po ňom a jeho družke ostať trojročná sirota. Sa čudujem, akí neprebudení sú tí Francúzi. Napriek tomu, čo tam majú za zberbu, že aj policajt (aj keď mimo služby) chodí neozbrojený. Tak nech si ďalej spinkajú a nechajú sa kántriť, ale nám nech dajú pokoj a nech nás neodzbrojujú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Durell, 15.6.2016 o 9:16

Posledný prípad vo francuzku. Nôž - zakážme nože - nech sú len na ZP- podobná absurdita . V správnych rukách sa zbraňou stanú aj zrolované noviny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Durell, 13.6.2016 o 21:21

No ak toto, prejde v tejto podobe - bude to len další kliniec do rakve EU. Plne sympatizujem z postojom ČR a chápem ich postoj a vnímanie celej problematiky. Tak ako majú plné ústa multikulturalizmu tuná naň zabúdajú, lebo aj toto je súčasť kultúry. Tak na toto tá naša parta bezchrbtých nemá .Za pár € predajú aj vlastnú mať. Som zvedavý ako by sa všetci tvárili, ak by sme sa na to vysedávanie na posedoch a na tú drinu v jednom momente všetci na rok vyprdli. Ešte by prosili, lebo sedliacka finančná loby by ich uštvala k smrti . No skôr by asi rozkazovali a vyhrážali sa, lebo sme len občania = zdroj príjmov štátu s oklieštenými právami a rozsiahlimi povinnosťami. Pán Boh nás zavaruj aby dakto prišiel z myšlienkou, že SEX je zábava a za zábavu treba platiť dane, to namontujú ženám štuchomery, alebo dačo také a pravidlne pri prehliadke u lekára stiahnu data pre DÚ. Pri takto rozsiahlej ignorácii argumentov zdravého rozumu už nič nieje nemožné. Cielenou medialnu kampaňou ohladne útokov sa podarilo vyvolať vo verejnosti atmosferu strachu. To isté Spravil Hitler v nemecku - našiel nepriatela - vyvolal strach - eliminoval nepriatela. Som zvedavý čo by robili ak by teroristi použili pri útoku kanistre s benzinom - zakážu benzínové autá - všetci ich budú musieť odovzdať. ????? Kam ten svet speje ?? Čo príde na rad ďalšie ? Nože , bejzbolky , rúčky od krompáčov, kosáky ,kosy sekery ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off apple, 13.6.2016 o 15:39

no niečo z čiech... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Durell, 13.6.2016 o 10:38

Inak asi by nebolo na škodu zorganizovať taký kludný manifest, v Bratislave pred parlamentom spojený s gulášom a prezentáciou ludí v polovnícte a streleckom športe. Ak sa uzatvárame a s verejnosťou nekomunikujeme nechávame priestor pre neprajníkou a ohováračov. Evidentne by aj komora mala presmerovať značné finančné toky na osvetu a akcie pre verejnosť a nie na zbytočnosti veci " akože " a hlavne nové vybavenie a nezmyselné cestovné výdavky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off jaro1, 12.6.2016 o 15:37

Dodatok k 11:40 – preco chce novodoba slachta odzbrojit obcanov prednostne v USA. -Čo je pre politické elity bojace sa nepokojov horšie, občania USA majú právo vlastniť a nosiť zbraň garantované druhým dodatkom ústavy. Druhý dodatok ústavy je najkratším a tiež najzrozumiteľnejším dodatkom ústavy Spojených štátov. Tento dodatok hovorí, že ľudia majú právo vlastniť zbrane a vytvárať milície. Toto právo nesmie byť obmedzované na štátnej ani federálnej úrovni. Tento dodatok bol spísaný, aby v prípade, že by nastúpila tyranská vláda, ktorá by sa pokúsila obmedzovať základné práva ľudu a ktorú by sa nepodarilo odvolať prostredníctvom politického procesu, mohli zvrhnúť občania za použitia zbraní. Zbrane v rukách usporiadaných občanov zároveň slúžia ako akási protiváha štátnej federálnej ozbrojenej moci. Zdroj: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

zobrazené 121-160 z 347 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov