Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Opätovný pokus o zakázanie samonabíjacích zbraní a skrátenie doby platnosti zbrojných preukazov - diskusia

autor: off xwolf
pridané: 18.11.2015 19:08
EU - navrh plosneho zakazu samonabijacich zbrani

Vazeni priatelia,

obaval som sa ze to opat pride. Zial vraciame sa do casov "Lipsiciady"!

Vrchnost, tentokrat eurounijna, sa rozhodla vziat Slovakom samonabijacie zbrane a tym aj moznost ucinne chranit zivot a zdravie seba a svojich bliznych.

Opat sa nam niekto snazi nahovorit, ze nas ochrani tak ze nas spravi bezbranných. Musíme urobit vsetko preto, aby sa takyto sialeny scenar nenaplnil. Verim ze na Slovensku zvitazi zdravy rozum ako v pripade odmietnutia povinných kvot na prerozdelenie migrantov.

Sledujte prosim vyvoj situacie a podporte prosim vsetky snahy Legis Telum prispiet svojou cinnostou k odvrateniu tejto nepravosti. Opat nadisiel cas peticii, cas boja za nase prirodzene prava vsetkymi legalnymi prostriedkami.

JE TO VAZNE.

Dakujem,

BD
Legis Telum
predseda predstavenstva

viac k teme:
odkaz /> odkaz
počet zobrazení: 46 736
počet hlasov: 10

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 19.11.2015 o 7:47

To som zvedavý ako budú vyplácať náhrady za zabavené a zničené zbrane, pojem súkromné vlastníctvo k niektorým byrokratom ešte evidentne nedorazil. Celkovo som už z niektorých smerníc z dielne Bruselu unavený, rád by som naživo videl ľudí, čo za takýmito pamfletmi stoja, niekedy sa mi až nechce veriť aké absurdity ich môžu napadnúť (ala zakrivenie banánov). Človek má až chuť s takýmito ľuďmi zatriasť a tak ich upozorniť na realitu živého sveta, ktorý existuje mimo ich papiera. Periodicky sa to opakuje, po každej streľbe bez ohľadu na jej dôvod, aktérov a legálnosť či nelegálnosť zbraní pri nej použitých idú "trestať" bezúhonnú a preverenú majoritu legálnych držiteľov namiesto tvorby prevencie pred vznikom nedovoleného ozbrojovania. Takto prišli nezmyselné psychotesty, obmedzenia kapacity zásobníka a podobné hlúposti, ktoré neriešia problém, ale naoko "chránia nevinné obete" a nahrávajú politické body. Táto ochrana je však účinná asi len ako piktogram s preškrtnutou zbraňou na dverách banky, neviem o prípade, kedy lupiča so zbraňou v banke zastavil, človeka, ktorý ide zákon vedome porušiť nezaujíma jeho znenie. Toľko k logike týchto smerníc. Každopádne netreba tu riešiť či sa nová smernica dotýka poľovných zbraní alebo nie, v tomto musí byť zbraňová komunita jednotná, mnoho poľovníkov vlastní aj iné zbrane, nielen poľovné a prípadne aj športovo strieľa. Keď budú zakázané samonabíjacie zbrane, prestanú sa byrokratom páčiť pištole a nakoniec aj malokalibrovky a lovecké nože. A prečo by vôbec mali byť zakázané? Spravili sme niečo zlé, môžu za súčasnú bezpečnostnú situáciu vo svete držitelia legálne držaných zbraní? Sú legálne držané zbrane plošným problémom, ktorý potrebuje celoeurópske riešenie formou takéhoto "diktátu"? Nie. To už viac trestných činov je spáchaných v súvislosti s motorovými vozidlami či alkoholom a ani jedno, ani druhé legislatíva Bruselu obmedzovať čo do vzťahu k vlastníctvu nejde. Stále nerozumiem tomu ako niekto môže uvažovať spôsobom, že zníženie počtu legálne držaných a evidovaných zbraní vrátane ich majiteľov zníži kriminalitu, vo väčšine prípadov páchanú zbraňami nelegálnymi. Keby vo Francúzsku v miestach teroristických útokov bolo aspoň pár ľudí, ktorý by mali na mieste legálne držanú zbraň situácia by mohla vyzerať a dopadnúť inak. Niet lepšej obete ako je tá bezbranná.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 49

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 347 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pandur1, 19.3.2017 o 5:34

matvej vo všetkej ucte, aky krok si urobil ty? Ešte si nenapísal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Matvej, 19.3.2017 o 0:29

jaro1, som a hrdý, ale som aj držiteľom zbrojného preukazu všetkých skupín v ČR. A vidím, že tu je aspoň u časti držiteľov ZP snaha a postoj úplne niekde inde.... A keby som to ešte porovnal s kamošmi, ktorých mám za veľkou mlákou zo štátov ako sú Alabama, Texas či Kentucky, tak by som asi musel len zaplakať.. Všetci večne lamentovať nad zlým stavom a nikto nie je ochotný urobiť krok.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 19.3.2017 o 0:08

tú smernicu si treba prečítať, prečítanie nám síce prd pomôže, ale aspoň sa rozčúlime :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 18.3.2017 o 23:07

Matúš, vsak jasne ze sa nerozculujes, ked si tiez Slovak :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matvej, 18.3.2017 o 19:32

xwolf.. ja sa už nerozčuľujem.. Slováci si nechajú zobrať aj posledné trenírky a najviac na čo sa zmôžu je šomranie, že eurokomisári a europoslanci neurobili dosť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 18.3.2017 o 15:33

Že nikto nečítal smernicu, ach jaj.... A potom sa človek nemá rozčuľovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off KrokodilGenya, 17.3.2017 o 18:37

1.) Matvej má pravdu 15 mesiacov je na harmonizáciu. 2.) Ukladanie zbraní na PZ - systém bol zavedený v minulosti v NDR alebo GDR (to isté) 3.) Kto to zaplatí - Vy čo máte poľovné zbrane. (všetko ale nejde naraz) 4.) Koho budete voliť - to na veci moc nezmení. 5.) V GB nemá krátku zbraň bežná polícia (len vybrané zložky) - v JAP rovnako(samozrejme, že vraždy v GB moc neklesli), 6.) Spoločnosť vás nepodporí preto - lebo (Váš prístup) 7.) Nezabudnite to "nahlásiť" a zmazať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Matvej, 17.3.2017 o 18:14

Win243, nevieš o čom rozprávaš. Smernicu som čítal v celom znení a realitou je, že aj keby v nej nebolo Slovensko ani spomenuté - čo nie je, smernice sú plošne záväzné, pokiaľ nie je uvedené inak. Čo tiež nie je. Podľa znenia smernice je jasne dané, že členské štáty EU majú 15 mesiacov na jej implementáciu. Realitou je, že u nás sa poľovníkov nedotkne v zásade vôbec, ale to neznamená, že nás nemá zaujímať, pretože sa ukázal veľmi jasne uchopiteľný trend - t.j. orezávať práva majiteľov zbraní po vzore západných krajín a vidíme, že anilen pripomienkovanie neumožňuje zo smernicou hýbať.. Sám Junkers povedal, že sa mu smernica zdá málo prísna. Otázne je čo by bolo dostatočne prísne... Zákaz všetkých krátkych? Zákaz všetkých samonabíjacích? Obmedzenie veľkostí zásobníka/schránky na 3 rany? Alebo len jednoranné? Zákaz optík? Pozrite sa ako sa k danej situácií postavili bratia v ČR.. Fotku som urobil ja na proteste v Prahe. Zišlo sa nás málo, ale stále to nebola zanedbateľná skupinka ľudí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off win243, 17.3.2017 o 15:19

čítal niekto z Vás predmetnú smernicu? Nikto. Tak počkajte a nikde nie je napísané, že sa "neznáma " smernica musí prijať na území SR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 17.3.2017 o 8:34

Nikde som sa nedočítal o skrátený doby platnosti ZP na poľovnícke zbrane na 5 rokov . Je tam zmienka iba o Európskom zbrojáku na 5 rokov . Tak ako je to ? Opätovný pokus o zakázanie samonabíjacích zbraní a skrátenie doby platnosti zbrojných preukazov - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 16.3.2017 o 19:50

Neviem prečo tu plačete ...co ste si zvolili to máte...ked pride nariadenie EÚ o odobratí zbraní tak ich všetci odovzdate a neurobíte NIČ ...!!! NA NETE A V KRČMÁCH budete búchať po stole ale to je všetko... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 16.3.2017 o 11:30

Dúfam, že bude fungovať link, facebook Legis Telum - SCHVÁLENÉ ZNENIE SMERNICE A NAŠA ANALÝZA - odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hubert2012, 15.3.2017 o 20:19

No zaujímavá diskusia, ale o čom, zase na nás niečo ušili. Asi s tým nič nespravíme, tak ako na Slovensku so SPk. Tento mesiac do nej pošlú poľovníci cca 1 800 000.-EUR. A čo spravia, poslušne zaplatia, na čo, komu, čo sa s peniazmi SPK deje, väčšinu nezaujíma. Napr. že nejaký uradník sa z našich peňazí vozí už niekoľko rokov na drahom terénnom aute a my mu platíme poistné, naftu, pneumatiky, umývanie auta a aj cestu do práce. A rieši čo potrebuje, pre SPK, aj pre SPZ a svoje firmy a pod..Hlavne, že sa nemáme na nič pýtať, len poslušne platiť..Ale už sme pri inej téme.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off lantis, 15.3.2017 o 18:38

V novej smernici je tiež pekná špecialitka. Smernica rozširuje zoznam tzv. hlavných častí zbraní. Hlavnými časťami budú: hlaveň, rám, záver, vrchný a spodný rám (odkaz na zbrane s deleným rámom tzv. upper/lover receiver napr. konštrukčný typ AR15), pištoľový záver, valec, závorník a uzamykací blok. Tieto hlavné časti budú ako samostatné objekty považované za zbrane a budú zaradené do rovnakej kategórie ako zbraň, pre ktorú sú určené. V praxi to znamená, že rámy pištolí a pušiek kat. A, B a C, ktoré boli doteraz voľne predajné bude možné nadobudnúť iba na zbrojný preukaz a tie, ktoré sú v držbe bude nutné spätne evidovať ako samostatné zbrane. Enormne sa tým zvýši byrokratické zaťaženie držiteľov zbrojných preukazov, držiteľov zbrojnej licencie a policajného zboru. Hrozí kriminalizácia držiteľov doteraz voľne predajných častí zbraní, ktorí z neznalosti tieto časti po ich zaradení do zoznamu hlavných častí nezaevidujú. Dopustia sa tým trestného činu nedovoleného ozbrojovania nakoľko hlavná časť zbrane sa ako samostatný objekt považuje za zbraň na ktorú je určená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belgie, 15.3.2017 o 16:47

Ked EP dokaze prijat takuto smernicu = extrem, tak nech sa necuduju, ze vo volbach v jednotlivych krajinach v EU narastaju percenta extremistickym stranam. Polovnici sa musia spojit a najblizsie volby volit tak, aby sa tento nezmysel s nazvom EU co najskor rozsypal..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 15.3.2017 o 16:35

Kettner11 - Flašíková na túto tému napísala človeku, ktorý s ňou diskutoval, že zbrane neslúžia v rukách civilného držiteľa na ochranu života a zdravia, vraj to má chlapec pomýlené. Je potom takáto "poslankyňa" vôbec mentálne a psychicky spôsobilá, aby zastupovala našu krajinu v EP??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off xwolf, 15.3.2017 o 16:33

Oprava - Kukan kontaktoval LT. Vraj hlasoval proti a už aj požiadal o protokolárnu zmenu. Malo dôjsť (vraj) k zmätkom pri hlasovaní. Nepomôže nám to, ale aspoň aby sme to vedeli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kettner11, 15.3.2017 o 16:09

Dovolím si tvrdiť, že pani Flašíková a Smolková určito "vedia" aky je rozdiel medzi jednotlivymi kategoriami zbraní. A to je smutné že o nas rozhodujú takýto ludia...Pre nás poľovníkov a sportovcov je skor smutne to, ze nam skratia platnost ZP. Ved nech naplnime statnu kasu za poplatky lekarom a psychologom.. Hanba ,že nás zastupujútakí poslanci ako som uviedol nazačiatku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off xwolf, 15.3.2017 o 15:59

Ani konštatovanie, ani záver, ale citát z obsahu dopadovej správy...môžem to aj zopakovať, ak je treba. K veci - aj tak pochybujem, že si okrem pár ľudí niekto prečíta tú správu, pritom len stačí kliknúť na link nižšie. Do 15 mesiacov, ktoré ma SR na implementáciu tu už možno nikto ani nebude tušiť, že bolo nejaké hlasovanie o smernici v EP, iba bude mnoho ľudí prekvapených, že čo sa to ZASE deje. Starším ročníkom to nezačína pripomínať časy, keď mohol mať napr. malorážku len hospodár, alebo nie každý sa dostal ku guľovnici atď.?! Alebo každých 5 rokov vyhadzovať peniaze za zbytočné psychotesty, ktoré sú relevantné tak maximálne v deň ich vykonania? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 15.3.2017 o 15:33

sa ukazali nasi zastupcovia. ale asi hlasovali podla vlastneho vedomia a svatomia, aleb??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.3.2017 o 15:32

xwolf, citanie s porozumenim, suhlas tato moznost tam je ale v prispevku o 11:48 i napisal citujem: ÁNO, čítate správne, je to tam. Aj VZDUCHOVKY. Ak nebude registrovaná, tak je to automaticky prúser a dôvod na zabavenie zbrojáku. Toto nie je uz o moznosti ale je to konstatovanie resp. zaver urobeny na zaklade dohadu. Takze citat a vysvetlovat s porozumenim, nie robit unahlene zavery....Ale suhlasim s tym, ze kedze to jasne nie je tak teoreticky moznost registracie prichadza do uvahy. uvidime co prinesie prax. A hlavne kedy bude k dispozicii kompletne nariadenie v Slovenskom jazyku, a co a ako sa bude implementovat resp. co sa bude dat urobit pri implementacii do narodnej legislativy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 15.3.2017 o 14:43

Ešte aby sa na nich nezabudlo - kto ako hlasoval - ZA: Csáky, Kukan, , Nagy, Flašíková-Beňová, Maňka, Smolková, Zala ****** PROTI: Sulík, Žitňanská, Škripek,Mikolášik, Štefanec ****** ZDRŽAL SA: Záborská ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xwolf, 15.3.2017 o 14:23

Čítanie s porozumením.... "táto možnosť existuje...". A ešte aj predovky, nech je to kompletné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.3.2017 o 13:26

xwolf, nevytrhaval by som to s kontextu a v zasade ked sa pozrieme na dovodovu spravu a bod C6 - Zbrane z kategórií A, B a C, ktoré boli znehodnotené v súlade s Nariadením (EU) 2015/2403 o znehodnocovaní zbraní. ako aj na celkovy text tohto bodu kde sa hovori o znehodnotenych zbraniach nie celkom rozumiem preco a co viedlo tvorcu spravy k zaradeniu vzduchoviek a flobertiek do tohto bodu. dalej sa treba v dovodovej sprave pozriet aj na bod 7. Ruší sa kategória D. Vzduchovky spadaju do kategorie D. Dalej v texte sa uvadza Zaradenie niektorých zbraní pôvodne vedených v kat. D sa tým stáva nejasné. Vo väčšine prípadov budú preradené do kat. A, B alebo C a na niektoré sa smernica nebude vzťahovať vôbec.... dalej sa tu pise Smernica sa tiež nebude vzťahovať na tzv. „airsoft devices“ (recitál č. 13b), nie je však zrejmé, či sa táto výnimka bude vzťahovať aj na plynové zbrane (vzduchovky), ktoré by inak mohli byť spolu s jednovýstrelovými predovkami aj zaradené do kat. C, a to v ohlasovacom režime bez nutnosti nadobudnúť zbrojný preukaz. Takze netvrdil by som, ze vzduchovky budu podliehat evidencii, nakolko ani ludia, ktory sa touto problematiou zaoberali dost dlho a maju v nej prehlad a tvorili spravu si nie su isty ako to v praxi bude. Osobne by som nepredbiehal a suhlasim s nazorom, ze zavery bude mozne robit ked bude zverejnena smernica a hlavne ked bude jasne ako to bude s jej implementaciou do narodnych zakonov..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 15.3.2017 o 13:17

PŘÍMÝ PŘENOS: Myslivci na Václaváku protestují proti omezení zbraní - odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 15.3.2017 o 12:55

Táto možnosť existuje, bez ohľadu na to, čo píše bulvár. Dúfame, že sa pri aplikácii do národnej legislatívy podarí vyhnúť, alebo obísť tieto najdivokejšie veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xwolf, 15.3.2017 o 12:54

Tu je link na tú správu, doporučujem odsek 6, písmeno C6, citujem: "...Evidenčnej povinnosti by teda mali podliehať vzduchovky, flobertky, znehodnotené zbrane a všetky expanzné zbrane." odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 15.3.2017 o 12:28

už je hotovo ... na zosúladenie máme 15 mesiacov ... prečo nejaký debil navrhol že ZP už bude platiť len 5 rokov a ďalší to odsúhlasili fakt nechápem ... teraz už len dotiahnuť tento úžasný boj proti terorizmu a zakázať kamióny ... potom to pochopím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 15.3.2017 o 12:01

zvesti že se to týka i vzduchovek jsou nepravdive,tak to je komentované,zvlaštný spravodaj IDNES.cz zo Štrazburku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 15.3.2017 o 11:48

Hoši, nie je podstatné, či na to máme alebo nemáme kapacity, systémy, priestory, ľudí atď. Ak sa to raz schváli na úrovni EU a my to nezavedieme do domácej legislatívy, tak Slovenská republika bude platiť penále, až kým daný predpis NEZAVEDIE. A to platí aj pre smernicu v dnešnej podobe. Ak ste obetovali pár minút, tak ste v tej dopadovej analýze mohli čítať aj to, že registrácii budú podliehať aj vzduchovky. ÁNO, čítate správne, je to tam. Aj VZDUCHOVKY. Ak nebude registrovaná, tak je to automaticky prúser a dôvod na zabavenie zbrojáku. Uvidíme, čo sa bude dať podniknúť na národnej úrovni pri implementácii do nášho práva, ale ako som už spomenul, NIČ DOBRÉ NEČAKAJTE.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipik, 15.3.2017 o 10:58

Goret, OK ;) Švédi to už majú podľa mňa vo všetkých smeroch "nahnuté", nezávidím im... A v našom prípade bodaj by si mal pravdu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 15.3.2017 o 10:32

moja reakcia bola na Hubert2012,tak nechapem tie vaše reakcie,odsudzujete komunistou,teraz nadavate na kapitalisticku demokraciu,som z toho trochu zmetený ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.3.2017 o 10:06

Sipik, ja netvrdím, že sa táto volovina zrodila v tvojej hlave. Ak si to tak pochopil,tak prepáč :) Možno Švédsko na to má, no Slovensko má kopec iných priorít na míňanie daní. Zriadenie, správa i ochrana centrálnych trezorov by nebola zadarmo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 15.3.2017 o 9:36

Trošku som Googlil a na odkaz som našiel toto: Avšak v roce 2013, s vědomím blížících se eurovoleb, zahájila populistické „křižácké tažení“ proti zbraním švédská eurokomisařka pro vnitřní záležitosti Cecilie Malmströmová, která ortodoxně prosazovala zpřísnění směrnice 91/447/EHS a unifikaci týkající se držení zbraní v jednotlivých členských státech, což by vedlo ke značnému zhoršení podmínek pro legální držitele.V repertoáru nápadů paní Malmströmové nechybělo ani zavedení povinnosti odevzdávat zbraně do centrálně zřízených trezorů. To nie je sranda, niektoré choré hlavy to myslia vážne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 15.3.2017 o 9:21

Ja to vážne nemyslím, žiaľ EK myslí vážne veci, ktoré by normálnemu človeku ani na um neprišli. Chcel som len poukázať na absurdnosti, ktorých je EK schopná. Ani tomu, že bude prijatá predmetná smernica, mnohí neverili. Preto by som sa dnes už nečudoval ničomu. O tak závažných veciach jednoducho nemôžu rozhodovať ľudia, ktorí o danej problematike absolútne nemajú potuchy. Už to tu bolo spomenuté, jedná sa o totalitné praktiky. Hlasovanie presunuli o deň skôr. Prikladám citát z českého webu, kde sa organizovala proti tomuto manifestácia: "Jednalo se o účelovou změnu, aby se to rychle, bez přemýšlení a bez řečí "spláchlo" v jednom, aby se Evropská komise mohla pochlubit, tak "bojuje proti terorismu". Normálně u legislativních návrhů neprobíhá debata i hlasování ve stejný den, aby měli europoslanci čas na orientaci a na rozmyšlenou. I v původním programu, byla debata naplánována na 14. 3. a hlasování druhý den 15. 3. Zvláště u takového složitého a kontroverzního návrhu, jakým je směrnice o zbraních, je to mimo obvyklý postup". Takže sa jednoducho valcovalo, o pozmeňovacích návrhoch sa nedebatovalo. A to je diktatúra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.3.2017 o 8:36

Sipik, to myslíš vážne s tým uložením všetkých poľovných zbraní na polícii? Vieš si predstaviť, čo by to stálo, aké priestory by to vyžadovalo a ako by to lákalo? Prepadnúť policajnú stanicu je síce náročnejšie, ale v tomto prípade by sa to isto vyplatilo, nemyslíš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 15.3.2017 o 7:28

Lubenko, žiaľ, už teraz sa to poľovníkov týka minimálne v tom, že zbroják si budeme predlžovať každých 5 rokov. A verím tomu, že snaha bude smerovať k tomu, že keď si budeme chcieť zapolovat, nevyberieme si pušku z trezoru či skrine, ale pôjdeme na príslušné policajné oddelenie, kde budú naše zbrane uložené, vypíšeme tlačivo, vydajú nám našu zbraň a po poľovačke ju tam zas vrátime. Napríklad. Zdá sa to niekomu ako nezmysel? Aj mne. Presne ako celá EU smernica a pritom sa stala skutočnosťou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 15.3.2017 o 1:15

Akí boli mnohí chytrí, keď som to tu zavesil koncom roku 2015... Nech sa páči, už je to tu. A bude sa to revidovať, zrejme každé dva roky. V preklade to znamená, že každé dva roky sa dá ďalej sprísňovať, zakazovať a obmedzovať. Keď niektorí žijete v tej bublinke, že poľovníkov sa to netýka, tak váš slepý idealizmus by som chcel zdieľať.... Mimochodom, kto si chce kúpiť nejakú samonabíjačku, či už na šport, lov, alebo sa vám proste páči, tak smelo do toho. Máte posledných 19 dní, kedy sa na to ZREJME nebude dať spätne siahnuť. A nečakajte, že vám to bude niekto vytrubovať, aby ste sa uráčili. Nabudúce čakajte obmedzenie počtu zbraní na osobu, však na čo by komu boli viaceré pušky. Potom môžete znovu blekotať o tom, že nikto nič nerobil a nikto VÁM nič nepovedal. Keď vám to poľovníctvo za to nestojí, tak v pohode si ďalej tliachajte pri pive. Ak áno, tak zdvihnite zadky a začnite sa zaujímať, čo sa deje okolo vás a nečakajte, že vám to nejaký okresný tajomník naservíruje na podnose. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off xwolf, 15.3.2017 o 1:08

Nástup eurototality? - odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off xwolf, 15.3.2017 o 1:07

Pokúsiť sa o riešenie? Poľovníkov sa to netýka? Kde žijete, detičky?! Na Mesiaci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 347 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov