Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

zákon o zbraniach a prax - diskusia

autor: off vilo72
pridané: 5.9.2015 12:13
Dobrý deň. Vytváram novú diskusiu za účelom výmeny názorov ako je na Slovensku aplikovaný zákon o zbraniach oddeleniami dokladov. Je priam zarážajúce keď v jednotlivých témach sa stretnem s názormi držiteľov zbraní ako to "u nich" je v praxi. Personálne sú oddelenia dokladov často vybavené pseudoodborníkmi na všetko len nie na zákon o zbraniach a strelive, ktorý je deravý ako ementálsky syr. Mnohé riešenia sa aplikujú s odôvodnením "stále sa to takto robilo" a zmeny v zákonoch nikoho netrápia. Policajti takto zneužívajú nevedomosť držiteľov zbrojných preukazov a vytvárajú si tak podmienky na zaužívaný spôsob riešenia žiadostí štýlom (dáš -dostaneš). Prosím Vás, píšte jednotlivé postrehy a vzájomne si vymieňajme názory ako by to malo byť. Možno aj takouto témou prispejeme k odbúraniu korupčného správania a zvýšime tým právne vedomie poľovníkov ako aj širokej verejnosti navštevujúcej túto diskusiu.
počet zobrazení: 7 805
počet hlasov: 5
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-42 z 42 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jaro1, 6.9.2015 o 17:12

otaznik -logiku to ma, ale... Vrta mi hlavou, ze za spolahlivu osobu sa( mimo ineho) nepovazuje ten, kto nadmerne poziva alkoholicke napoje, alebo kto podla zisteni policajneho utvaru nedava zaruku, ze zbran nezneuzije. Nemoze prave toto pouzit policajt pri odmietnuti osoby podrobit sa dychovej skuske a zadrzat, resp. odobrat danej osobe zbrojny preukaz ? P.s- vilo 72, skus prosim Ta konkretizovat, uved zopar prikladov, vdaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off otaznik, 6.9.2015 o 16:04

Keď som si pozeral novelu zákona o zbraniach tak ma zarazila ako páni poslanci vymysleli fígeľ na držiteľov zbraní. Nie každý si všimne, že ak bude vyzvaný k vykonaniu dychovej skúšky a túto odmietne tak sa síce dopúšťa priestupku, ale zbrojný preukaz pre stratu spoľahlivosti mu nikto nevezme. Iba ak by sa dopustil v priebehu dvoch rokov ešte jedného menej závažného priestupku. Iné by to bolo ak by nafúkal nejaké to promile. Nad jedno promile to už do konca sa považuje za trestný čin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Čo z toho vyplýva? Ak nie ste si istí, že nafúkate nulu tak nefúkajte. Zachránite si tým stratu spoľahlivosti a tým aj zbrojný preukaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 41-42 z 42 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov