Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

gulobrok 7X57r /16 - diskusia

autor: off polovnikrv
pridané: 23.10.2008 12:57
co poviete je tato zbran vhodna pre zaciatocnika?
počet zobrazení: 35 890
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 324 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off iboo, 28.1.2009 o 20:00

Edoooooo vracia sa nám socializmus..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 28.1.2009 o 19:52

podla mna su skusenosti ziskane rokmi praxe ci uz to je polovnictvo alebo nieco uplne ine napriklad povolanie , manzelstvo:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 19:44

Orol niekedy je poľovník poľujúci rok vedomostne zdatnejší ako poľovník s praxou 40 ročnou . Všetko je vec prístupu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.1.2009 o 17:15

orol- to nieje moja chuť, ja by som ho predal. OK, necitoval som, ale bolo tu spomenuté že kde poluje a na čo to chce použiť.. nevedel čo si kúpiť, či sólo gulu, alebo GB, uvažoval nad GB kvôli prechádzkam a univerzálnosti. asi tak ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.1.2009 o 17:11

Radi vlastnili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.1.2009 o 17:09

Iboo, kde to spomínal nick Polovnikrv, ako chce pušku použiť? Lebo ja som to v 238 príspevkoch nenašiel. Ale podstatné to nie je, podstatné je že takého napr. Merkela v kalibri 7x57R/16 ( nemusí to byť ani merkel ) by sme uvítali - teda vlastnili ho viacerí. A myslím aj na tomto fóre, Teba nevynímajúc. Si len myslím. A to zrovne nie sme začiatočníci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 28.1.2009 o 15:24

Tiež sa prikláňam k názoru že nie na broku kal. 16. Mám ho doma v brokovnici a začínam pociťovať obmedzenia v strelive ! jednoznačne 12 alebo 20/76 a máš po starostiach . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.1.2009 o 14:06

Polovnikrv spomínal, ako che pušku použiť. Ja mu radím do jeho revíru na začiatok v žiadnom prípade nie spomínaný gulobrok,ale treba začať s niečím poriadnym, buď riadna brokovnica, alebo riadna gulovnica. Ja som si tiež myslel že si kúpim ako prvé GB ZH na oklepávanie v pohone a na zohratie sa, no skôr než som ju kúpil som sa odhovoril od toho, niet nič horšie keď začiatočník zažije sklamanie a teraz nevie kde má hladať chybu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 13:53

Vratim sa aj ja k téme . Nie GB 7x57/16 nie je vhodné si v dnešnej dobe kupovať . Samozrejme že niet zbraní pre začiatočníkov a pokročilých :) Sú zbrane a kalibre určené pre určitý druh zveri . 7x57 je dosť padavá guľa radšej by som šiel do sólo guľovnice.Tiež kaliber 16 by som neradil keď tak univerzal 12 ma väčší výkon na diaľku ako i krytie a je dostať ovela širší sortiment streliva do cal. 12.Polovnikrv ak si mal na mysli ZH tak to je najhorší GB na tejto planéte :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.1.2009 o 13:34

milanko12, len kľudne pokračuj, ja si tvoje príspevky vždy veľmi rád prečítam. K téme: áno, 7x57R/16 je vhodná pre začiatočníka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 13:15

Milanko 12 už po asi sto krát so mnou končíš :)Samozrejme že sú to iba reči :) To že sa mi vyhrážali komunisti asi naozaj znamená že som zlý človek kedže nie som pohlavár zločineckej organizácie KSS :))
Milanko koho si mal na mysli ,že by sa mi na zbrane došiel pozrieť ??? Veľmi ma to zaujíma . Ja mám doma všetky okná zamrežované a všetko vonku pod kamerami a zbrane v trezore . To vieš do konca života sa nenechám vykrádať :)) Takže vôbec nemusíš mať obavu o moju bezpečnosť .Ďakujem však za priateľské upozornenie potešilo . To ,že si o mne mylíš veci zlé alebo dobré mi je fuk . Aj kristus nerobil nič zlé a mal nepriateľov by dokonca ho aj ukrižovali . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 28.1.2009 o 13:04

EDU - medzi vyhrazkou a upozornenim je jeden velky rozdiel:)mne je jedno ze si zverejnil tu postu to je tvoja vec ja som ti povedal co si o tebe myslim a to sa nezmenilo:)to ze sa tu vyhrazali neaky komunisti samo o sebe sveci co si za cloveka mne sa este v zivote nikto nevyhrazal...ale preto ze som svojimi prispevkami tuto temu pokazil stebou koncim je mi luto zesa musim opakovat:)nech sa ti dari a nechs a ti uz nikto nevyhraza aby si mohol kludne polovat:)vela zdaru pan EDU:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 12:33

Orol ja som nikomu neotvaral ani poštu ani mu neliezol do súkromia ako to tu uvádzaš .Zverejnil som moju poštu ktorá nie je tajná ako sa Ty domnievaš ani súkromná .Ak je súkromná tak je len na mne ako si s ňou naložím . Či ju zverejním alebo nie .
Milanko 12 už sa teším na tých iných ľudí čo sa mi prídu na zbrane pozrieť :)) Raz sa mi tak v práci vyhražal jeden súdruh že ma predvolajú na stranícky výbor a tam ma vraj budú riešiť komunisti :) Aj ma predvolali len som neprišiel a s tým zasa nepočítali oni . To sa im nikdy totiž nestalo :) Nuž niekedy sa stanú veci ktoré sa doposial nestali . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 12:22

Orol komu som čo žaloval ? Kredit si vôbec nepotrebujem dvíhať ja nie som politik ani farár . A tobôž nie pokrytec . Nepíšem tajné veci ktoré by niekto nemohol zverejniť . Keď sa mi však niekto vyhráža ako sa mi na zbrane príde pozrieť niekto iný ...... musí počítať s tým že biť má môže ale ja držať nebudem . Ja dlhy nerobím . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.1.2009 o 12:11

Edo, to si nemal zverejňovať - súkromné veci. Toto nezvýši tvoj kredit v očiach čitateľov. Ba naopak, budú si myslieť, že si žalobaba, čo si začínam myslieť po tomto už aj ja. Bohužiaľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 28.1.2009 o 10:40

Páni troška kultúry, číta mnoho ľudí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 8:47

Aj takéto pikantnosti mi chodia poštou :))))))

milanko12
dátum: 27.01. 2009, 18:14
predmet: !
text: ja ti pisem ze drisces kokotiny?troska sa schlad takto sa mozes bavit doma a nie somnou!si starsi ja sa k starsim ludom a hlavne k polovnikom spravam slusne ale k tebe sa slusne spravat neda! ty si myslis ze ti dam cislo na podnikatela co presiel s RWS na sab?to ze si myslis ze to nieje pravda je tvoja vec ja ti to dokazovat nepotrebujem!pozri si moje fotky aby si vedel zas co mam ja za zbrane! a troska rozmyslaj ked chces urazat tak sa ti na tie zbrane moze prist pozriet niekto iny a bol by si mozno nemilo prekvapeny ako by to dopadalo..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2009 o 8:44

Iboo veľmi správne si domýšlaš.Tieto zbrane som užíval asi 10 rokov tak môžem povedať praktickú skúsenosť ,stale ich mám na zbrojáku.

stevie názor je to dobrý,v praxi to však bude inak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 28.1.2009 o 8:25

bolo by to podla mna fajn ,len kolko ludi by sa tam zapojilo ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 27.1.2009 o 22:06

stevie_y - super, ja som za. Do 308win idem vyskúšať túto sezónu Sierra SBT 200gr. a Nosler Accubond 180gr. Kto ďalší ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevie_y, 27.1.2009 o 20:56

caute, navrhujem zhromazdovat detailne informacie o tom ako bola kazda zver ulovena, tj zbran, strelivo, kaliber, typ strely, vzdialenost, miesto vstrelu a vystrelu podlozene fotom, info o rozsahu poskodenia vnutornych organov, ako a ci zver znacila, ako daleko z nastrelu odbehla, pribliznu hmotnost ulovenej zvery, foto zdeformovanej strely ak ju najdete, pripadne dalsie informacie, na ktorych bz sme sa dohovorili ze su dolezite. Zrejme kazdy striela inym strelivom, pripadne som za vyskusat aj nieco nove tj by sme sa dohovorili akym strelivom by kto strielal. Cim viacej ludi by sa zapojilo, tym viacej praktickych informacii by sme mohli ziskat. Myslim ze by to malo velky prinos pre vsetkych, ktory by sa rozhodovali o kupe urciteho streliva a tiez by stranka obsahovala zauimave info, ktore inde tak lahko nenajdeme... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 27.1.2009 o 19:52

Edu - teraz si budem trocha domýšlať - si spomínal že ťa vykradli, a na zbrojáku máš ešte stále tie ukradnuté flinty? (predpokladám ako ťa poznám, že ti štípli M98 a IZ 12/12) to ako ty si ich oficialny majiteľ? nedalo sa to nejako doriešiť?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 27.1.2009 o 18:02

EDU-si pametam ked si mi tu pisal ze ked stacam argumenty tak sa schylujem k agresivite....ty mas jedine stastie a to ze si odomna starsi...:)ja sa stebou hadat nebudem to ze si ferdo mravec co vsetko vie a kazdemu chce radit nieco comu sam neveri -tak natom nezmenis neznenis svojimi "mudrimi" recami nic...baran je nebezpecny s predu kon zozadu ale ty si s kazdej strany... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.1.2009 o 15:05

Rado hovorí sa mudrejší ustúpi ,ale treba sa potom pripraviť že nám budú vládnuť hlupáci !

Milanko 12 skús stvoriť aj svoju vetu a neopakuj len tie moje .
1,"trosku vaz slova dobre najskor si premysli co pises a komu pises dobre?:))"
2,"iba jedna baba povedala"
Si z Trenčianskeho okresu môžeš sa zastaviť ukážem ti moje zbrane .Nemám s tým najmenší problém :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 27.1.2009 o 14:57

takto neziskam ziadne dobre rady... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 27.1.2009 o 14:56

uz sa tolko nehadajte ste dospeli chlapi.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.1.2009 o 14:49

Milanko na mojom zbrojaku najdeš sabatti forest ,7x65 R/12 ,brokovú kozlicu churchil by casnar jednospúšť Trap robená zakazkovo na mieru a na laváka,Malokalibrovnku Zkk ,guľovnica samonabíjacia CZ 858 Tactical ,guľovnica 7x64 Brno 98,brokovnica IŽ 12/12 ,samozrejme že som mal možnosť stirielať aj z iných zbraní cez blaser ,guľové dvojaky,trojaky roznych značiek . Ty tu drístaš ako poznáš poľovníkov čo strielajú RWS a boli veľmi nespokojný vraj prešli na S&B a už sú veľmi spokojný . Keď ti položím otazku ktorý že su to poľovníci čo strielaju strelivo za trojnasobnu cenu a ešte sú s ním nespokojný proste nemaš slová . Drístaš take koniny že sa až rozum zastavuje .Milanko ja nezastava nejake virtualne sny popísal som tu toho dosť . IŽ je presná tvrdochromova zbraň .Je však škaredá skaredo opracovana na hrubo ako pažba aj kovove časti - proste ruská :))) Česke guľovnice su v pohode adekvatne k cene . Samozrejme že nebudem písať bludy že ZKK je kvalitnejšia ,krajšia ,presnejšia atd . ako Blaser ,merkel,sauer alebo ine špičkove značky . Proste nie je !!! Jednoducho za kvalitu si treba u zbraní ako i streliva priplatit . Vlastne ako u všetkého :)) Tak to na svete chodí kto to nepochopil toho ľutujem .
Iboo ja by som taku ostudu nedal ani do tých rajčiakov . Neviem či to nedezingoval rovnaký odborník čo dezigoval trabanta alebo warburga je tam vyjadrený rovnaký cit pre krásu a spolahlivosť ako pri spomenutých vozidiel :)) Samozrejme ,že aj takuto GB ZH predáš :)) Len ako hovorí kamarat z Moravy musíš najít pořádneho blba :))))) Nejlíp vyznavače komunistických nezmyslú :)))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 27.1.2009 o 12:46

milanko12 - celkom s tebou nesúhlasím, pretože výberom,alebo laboráciou vhodného streliva dokážeš horšiu hlaveň dostať niekam inam, kdežto s nekvalitným a zlým strelivom ti nepomôže ani puška z ferlachu. samozrejme sa bavíme nie o extrémoch, ak ti 7mm gula prepadne cez hlaveň 7x57R v ZH kozlici tak môžem prebíjať aj pozláteným prachom, z toho ho*na už bič nebude, iba ak dobrý kolík do paradajok na záhrade... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 27.1.2009 o 12:37

edu:)trosku vaz slova dobre najskor si premysli co pises a komu pises dobre?:)) to ze napisem to iste inymi slovami neznamena ze je to nieco ine strelivo a naboje vidis v tom neaky rozdiel?ja stale neviem co ty zastavas raz nove zbrane raz stare zbrane raz ruske raz zahranicne ja si uz fakt neviem vybrat co ty vlastne uz si vsetko vyskusal a mal...iba jedna baba povedala asi tak!ja co som napisal to som videl drzal mal a zazil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.1.2009 o 9:19

Milanko 12 uvažuj inak ak máš čím.
Neviem o akých vetroch a plášťoch to tu zas točíš ?
Neprekrúcaj moje slová ja som nepovedal ,že na presnosť treba kvalitné náboje . Povedal som doslovne toto :
26.01. 2009, 21:46 . Najviacej sa dá presnosť nevystrielanej guľovnice ovplivniť kvalitným strelivom !!!
Ty si už zasa išiel prekrúcať moje slovká ako to rád robíš :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 27.1.2009 o 9:06

EDU-na presnost treba kvalitne naboje to je pravda ale do zlej hlavne mozes dat aj zlate naboje a nepoze ti to ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 27.1.2009 o 9:03

edu-ty kam vietor tam plast:)kazdy vie ze nove je nove naco mi je stara haraburda ked mozem mat novu gulovnicku:)ale ked mozem mat starsiu kvalitnu gulovnicu s kvalitnpou montazou a puskohladom za cenu tej novej gulovnicky tak budem uvazovat inak..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.1.2009 o 9:00

Rys 2 inzeraty na zbrane guľové takmer žiadne nenajdeš . Keď sa nejaký raz za rok na Slovensku nájde v komunistických P&R časákoch tak je bez ceny alebo napísane ponuknite .Zbierku týchto časákov má doma odložených veľa ľudí . KSS sa ľudia nebáli skôr si robili vtipy s tejto tragikomickej organizácie :))) Kúpnu cenu myslýš v bonoch alebo komunistických ničím nekrytých korunách ??? Takže keď stalo zh 10 000 čo bola posledná cena v roku 1989 bolo to dnešných 120 000 sk používa sa koeficient 12 na prepočítanie inflacie ,priemernej mzdy atd. keby chcel niekto predávať dnes ZHčko za 5 násobok nákupnej ceny pýtať by musel 600 000 sk respektíve 30 000 euro . Teda pokial berieme reálnu mzdu -plat - infláciu . Veď roku 1985 stál tiež vrch montovaneho rodinné domu 370 000 s podkrovím napríklad . A dnes stojí relatívne viac :))) Ale prakticky oveľa menej. Zrovnávať však absurdné ceny komunizmu je scestné . Všetko bolo bolo neadekvátne drahšie a to už aj to toľko spomínane vodove mlieko v igelitovom sáčku a j ten chlieb . :))) v prepočte mzda & cena Ostatné veci niekoľko násobne :)) Čo sa týka zbraní nielen že v obchode neboli čo bolo uplne bežné ale boli voči mzde oveľa drahšie vlastne ako všetko . Ja ako vodič som zarábal 1200 korun samozrejme že pracovník na UV KSS v kanclíku zarábal okolo 5000 :)) Ale zasa mal aj náročnejšiu prácu :)) Aj tak sme si boli rovný . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 26.1.2009 o 23:11

rys2 ďakujem, bol som trochu mimo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 26.1.2009 o 22:53

iboo vitaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 26.1.2009 o 22:44

Edu- s tými toleranciami hlavní máš v podstate pravdu, ale nemysli si, že tvoja Sabatti má stopercentnú presnosť výroby gulového vývrtu, a že na nej neexistuje odchýlka. Všetky hlavne všetky, dokonca aj hlavne od špičkového nemeckého výrobcu Walther majú svoje plusové tolerancie.

Rado ty sa pýtaš ako zistíš či je stará zbraň dobrá. Otázku ale otočím ja , že čo je to dobrá zbraň ? každý mám e iné chute, iné názory a nároky. Ja keby som skúšal starú zbraň tak ma zaujíma v prvom rade presnosť(=rozptyl) poprípade sústrel. Zisťovať toto jedine s nastrelovacieho stojanu, ruka človeka opretá o strom,palicu, kapotu má svoju toleranciu, to nieje úplne smerodajné. A potom technický stav, už tu bolo spomínané, že dovolená odchýlka je tuším dva listy dennej tlače zavreté do zámku, ktoré sa dajú ťažšie vybrať, ikeď aj to je už podla mňa vela, takú by som už nebral. A pri starých zbraniach ber do úvahy aj dostupnosť náhradných dielov. Alebo si ich potom budeš musieť dať vyrobiť (za čo pekne zacvakáš). Nové alebo novšie GB niesú práve najlacnejšia záležitosť, cena vyplýva z konštrukčných nákladov . Včera som u puškára videl upravený GG zväzok z ruskej gulovej kozlice SPRG/SPRG vyzeralo to bez čiernenia špičkovo. jedna vec je že puškár na to nadávaj ako kočiš na pomalé kone, druhá vec je že keď s tým skončí tak to bude hodnotovo strašne vysoko, ale tú hodnotu bude musieť aj niekto zacvakať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 26.1.2009 o 22:32

Mladí a neskúsení ľudia na to naletia - teda väčšinou. Edu, nemyslím si, že to má korene z komunizmu. Práve vtedy sa ľudia báli niečo predražovať, resp. výhodne niečo predať. Dôkazom sú inzeráty - veľa inzerátov, kde staršie zbrane sa nepredávali dajako výhodne. Asi sa ľudia báli KSS, resp. systému obohacovania sa. Môže to mať logiku. Ľudia sa báli. Vtedy si na predávanej staršej zbrani akože zarobil možno MAXIMÁLNE jedennásobok a teraz v tejto dobe predávajú zbraň aj za päťnásobok kúpnej ceny. Hovorím o štandartných zbraniach!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 26.1.2009 o 22:19

edu.no zh by som nekupil urcite. uz na prvy pohlad sa mi nepacila ...a ten tvoj gb ? co to je? je to krasna zbran. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.1.2009 o 22:13

Rys 2 presne aj ja žasnem čo ľudia pýtaju za stare haraburdy zhčka stovkovej rady napríklad a podobné veci . Často nájdu blba čo ich kúpi .:)) Tento folklor má korene v komunizme ked sa takto predávalo takmer všetko na škodovke sa človek 2 roky povozil a ešte ju predal drahšie ako kúpil a to poriadne :) Podobne aj pri guľovnici stará stala 2 x toľko ako nová :)) Prečo ? lebo v obchode proste nové nemali :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 324 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov