Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

pes pre začiatočníka - diskusia

autor: off riso11
pridané: 9.10.2008 15:39
Zdravím Vás všetkých ! Ešte nie som poľovníkom a ešte sa v tejto oblasti ani tak dobre nevyznám. Chcel by som sa teda spýtať aké plemeno psa bez papierov by ste mi odporučili vy skúsenejší. Hádam spomeniem len to že bývam hornatej oblasti a žije tu všetok druh zveri okrem danielej a muflónej zvery. Preto vas prosím ako začiatočník o radu. Za rady vopred ďakujem.
počet zobrazení: 9 333
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-79 z 79 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off janh, 28.12.2009 o 15:28

ja mám jazvečika hrubosrstého z PP a estze som ho kupíl vtedy ked som nebol polovnikom,ja som ho naucil na vsetko je dobrý na farbu ,na diviaka na lisky na vsetko,ked clovek uz investuje do psa nech má aj papiere ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipoo, 28.12.2009 o 15:21

Súhlasim z poacher psa jedine z PP ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nils22, 27.12.2009 o 7:59

Riso a co tak kupit Slovenského kopova ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 11.12.2009 o 9:25

Nákupná cena poĺovného psa je u drvivej väčšiny poľovných plemien u nás úplne zanedbateľná k ostatným nákladom na jeho chov a výcvik , takže vec že ušetrím na psovi bez PP by som ani neriešil. Jednoznačne s PP. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 10.12.2009 o 17:16

3tajerak ma pravdu tieš som si zaobstaral farbiara bez papierov a teras lutujem,ten pes je proste tak fanastický bol by dosahoval velice dobre výsletky či na skuškach alebo na výstave,jednoducho smola. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 23.11.2009 o 21:53

Souhlasím s andy8. Já si na prvního psa našetřil ve 13 letech a samozřejmě papíry měl. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3tajerak, 23.11.2009 o 16:57

a vačšinou to tak je . zaopatris si psika bez papierov a bude robit taku robotu ze to budes este velmi dlho lutovat! .a do Jari. myslim ze si nasporis o nieake to 100 euro naviac.. ci nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 23.11.2009 o 9:43

a preco bez papierov?s takym ani na skusky ani vystavu,naco ho potom potrebujes?len tak aby si mal farbiara?ver ,ze ked sa ti vydari,bude ta potom mrziet ze ich nemas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horar1992, 22.11.2009 o 22:02

chcem kupit farbiara na jar bez papierov kolko asi tak stoji? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off farbiarik, 1.7.2009 o 21:15

Ja som tiež začínal s bavoráčikom, podľa mňa v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 16.6.2009 o 20:19

priatelia a čo hovoríte na Bavorského farbiara??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 10jager10, 22.2.2009 o 15:25

srnec7 ak myslíš s PP tak od tých 7 do 12 tisíc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off srnec7, 21.2.2009 o 21:21

neviete niekto kolko moze stat stena slovenskeho kopova? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 11.2.2009 o 19:37

chlapi ja tiež pišem ako robot bez dlžnov a mäkčenov zlozvyk z chatu na nete ale skusme fakt aspon y/i pisat spravne z toho bolia oči :D.A k teme ja som mal prveho psa v roku 96 ako 13 rocny bol to welshspringer papierovy ako 14 rocny som na uvod frkol z odlozenia na FSMP :D kde som ho viedol potom sme urobili na druhy den hned LSMP o rok na to JS v 1.cene na zaciatok by som ja osobne odporucil sliedica alebo nieco kludne a chapave vylucil by som farbiara to je kumst vycvicit a stavac zas do inych podmienok ako pise riso.zober nejakeho papieracika nemusi byt spickovy chov tak bude lacnejsi ked niekomu ostane alebo tak treba zhanat :) nech sa dari ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 11.2.2009 o 19:26

Kolega neuraz sa, ale ja by som ti odporucil poriadne dlhy rychlokurz slovenskej gramatiky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Skorcik30-06, 29.1.2009 o 20:12

ale pani nepodcenujte ho,ak ma vazne zaujem o psika,tak nech to vyskusa...ja som tiez zacinal v 15 rokoch a so psika je psik ako lusk..sice ja tiez nemam vela rokou a zacal som skoro,no kinologia ma velmy bavy a niake tie skusenosti su tam.ved niekedy zacat musi,musisa naucit na prvych chybach.Ked zvoli niake spravne plemeno,nieje ocom..Ja odporucam jazvecika alebo alpskeho jazvecikovyteho durica ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3tajerak, 5.12.2008 o 10:36

laik,, maš pravdu ,100 bodov!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 20.10.2008 o 18:59

Ďakujem za Vaše slova, išlo to spontanne, pomôcť začiatočnikovi. Ja som zažil chov psíkov v rodine poľovného hospodára od utlého veku, takže som sa vžil do jeho situácie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 20.10.2008 o 15:54

laik - vďaka vážim si tvoju radu veľmi
Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 20.10.2008 o 10:05

laik ....100% suhlasim:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 19.10.2008 o 22:33

Tak tu máš Rišo radu ako sa patrí.Klobúk dole Laik.Bodaj by boli všetci takí...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 19.10.2008 o 21:04

Si ešte mladý, máš dosť času. Aj poľovníctvu predchádza kurz, prax a potom skúšky. Preto Ti doporučujem nasledovný postup :
1. Patrične si naštuduj literatúru a zúčastni sa výstavy poľovných psov a vytipuj si aspoň tri plemená, ktoré Ťa upútajú.
2. Zúčastní sa ako pozorovateľ poľovných skúšok, prípadne ešte výcviku psov pred tymito skúškami, aby si si vedel predstaviť požiadavky kladené na výkon psov a náročnosť výcviku, aby to zvládli.
3. Keďže hovoriš, že si z hornatého kraja, uvažuj dĺžku zimy u vás a výšku snehu. Neviem, či jazvečík sa na to hodí, i keď inteligentnosťou patrí k špičke a dokáže vykompenzovať nadostatky začiatočníkov, ale ich aj niekedy zneužiť!
4. Námaha na chov, výcvik je rovnaká pre psa s rodokmeňom, ako i bez. Preto by som doporučoval s rodokmeňom, aby energia vynaložená bola efektívne využitá aj pre potreby v PZ, kde často volia jednu z podmienok pre vstup do PZ.
Pri voľbe je rozhodujúce pohlavie. Pre začiatok je vhodnejšia sučka, ktorá je jemnejšia, úprimnejšia, ľahšie ovladateľná a pri všetkých úspechov po dosiahnutí chovnosti zažiješ aj radosť z výchovy šteniatok.
5. Uvedom si, že psík je viac, ako člen domácnosti a potrebuje dennodenú opateru. Mušiš sa mu oddať celý. Ak to urobiš, výsledky sa dostavia a budú to najkrajšie spomienky v živote.

Prajem Ti šťastnú voľbu a veľa trpezlivosti. Výsledky prídu potom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 17.10.2008 o 12:49

No podľa mňa je jazvečík vhodný skôr pre skúsenejšieho vodiča. Ak nemáš dostatok skúseností, tak jazvečík Ťa svojou inteligenciou vyškolí raz-dva, ale po svojom. Pohlavie určite sučka. A čo tak Bedlington, alebo Border terrier? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 17.10.2008 o 11:41

mne je jasne preco chces radu:)) a je pekne , ze nechces zbrklo kupovat psa, ked nevies presne co a ako. chcela som len vediet o aku kategoriu mas hlavne zaujem.
mas pravdu, irsky seter je dost narocny aj ked nadherny pes. ale ta prva volba, slovensky hrubosrsty stavac sa mi celkom pozdava. su to inteligentne psiky a vseobecne so stavacmi sa dobre pracuje. su citlive a nepotrebujes tam az taku silnu ruku...podla mna by si s nim nemal mat problem.a este je to aj nase narodne plemeno, takze SHS ti schvalujem.drzim palce:)) pekny den ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 16.10.2008 o 20:28

vies ja som najprv chcel slovenskeho hrubosrstého stavača ale ten by bo horký oriešok pre mňa ako začiatočníka a potom sa mi páčil írsky seter ale on sa ťažko cvičí tak som zvedavý na vaše rady ako ste vy začínali vy skúsenejší už teraz
Chápeš už prečo prosím o radu saintdevils ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 15.10.2008 o 11:56

plemien polovnych psov je cca 150. rozhodni sa pre nejaku skupinu (sliedice, durice, farbiare.....) a potom sa nam bude lahsie radit. takto ti poradi asi kazdy to co ma rad.psik,ktoreho si vyberies bude s tebou aspon takych 10 rokov, tak aby si potom nelutoval,ze si si vybral jazvecika a pritom budes viac potrebovat nejakeho sliedica alebo durica.....pozri si nejaku literaturu ohladom polovnych psov(dobra pomocka moze byt napr. Plemena polovnych psov, Ing. Jan Zajac, 2007) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 14.10.2008 o 20:06

milank - toto nehrozi nie som taky tip ktorý si nieco zaumieni a po chvili sa na to vykasle ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 14.10.2008 o 19:05

Iboo a ktorý nie je...? :-))).Rišo11 najlepšia rada,ktorú Ti tu ľudia dali je,že Kopova radšej nie a jednoznačne na začiatok sučku.Dobré plemená Ti radi aj Saintdevils,ale aj napr. Retierver je poľovné plemeno ;-).Akokoľvek sa rozhodneš neže sa po troch mesiacoch na neho vykašľeš :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 14.10.2008 o 18:38

Máš (16) a inkliminuješ- chceš byť jáger, takže poľovné plemeno - ( aj kvôli skúsenostiam ). Vzhľadom k veku a Tvojim predpokladaným skúsenostiam - ako Ti radia dolunižšie - dobrá voľba JAZVEČÍK. Kopovmi a špeciálnymi psami - duričmi sa nezaoberaj. Tieto sú pre znalých a skúsených vodičov- poľovníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 10jager10, 14.10.2008 o 13:30

aj ja som kupil 8 mes. psa jazvecika ale je to s nim niekedy na nevydrzanie...strasne besny psik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 14.10.2008 o 12:59

aj ja sa pripajam, jazvecik je aj podla mna dobra volba...a pre menej skuseneho by som urcite odporucila sucku. su celkovo jemnejsie a nejavia take crty dominancie voci panovi ako sa to u psov casto stava.
okrem jazvecika by som mohla odporucit aj nejakeho terierika (asi len s vynimou jagdteriera, kedze este velke skusenosti nemas)....napr. irsky, welsky,foxterier.....vsestranne psiky,povaha je sice trochu tvrdsia ale spravnym pristupom to v pohode zvladnes.:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 14.10.2008 o 12:49

iboo - z vlastnej skusenosti mozem potvrdit... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 14.10.2008 o 10:09

milank - súhlasím,a le veľkosť ešte neznamená zvládnutelný! ;-) odporúčam, ale suščku nie psa. pes jazvečíka je tvrdohlavý ako poleno :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Klopoty, 14.10.2008 o 9:45

Omlouvám se že odbočuji od tématu, které tu řešíte. Ale prosím o radu. Nevíte někdo z Vás o brlohárských skúškách, které by se ještě do konce tohoto roku někde u Vás na Slovensku pořádaly? Chtěl bych na ně se svým jezevčíkem jet, ale nemůžu žádné sehnat. Výhodou by bylo, kdyby to nebylo daleko od hranic s ČR. Předem díky za rady! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 10.10.2008 o 20:17

Slovenský kopov je určite skvelé poľovné plemeno,ale pre 16r. chlapca,ktorý nemá žiadnu skúsenosť to môže dosť veľký oriešok.Ja by som radšej na začiatok volil napr. Hrubosrstého jazvečíka,ktorý môže byť na začiatok skvelá škola.Je to príjemný psík a dá sa zvládnuť aj začiatočníkom.A samozrejme radšej s papierami...nikdy nevieš.Môžeš ho využiť aj inák, ako na vlastné zaškolenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 10.10.2008 o 18:39

neviem, či kopov je najvhodnejší pes pre začiatočníka, ale určite viem, že je to vynikajúci poľovný pes. Ale odporúčala by som ti nekupovať psíka bez papierov.Pretože:
1) ak budeš poľovník, a budeš chcieť psíka využívať, musí zložiť skúšky poľovnej upotrebiteľnosti a na skúšky môže ísť iba pes s PP.
2) vždy je lepšie ak poznáš pôvod psa. vieš približne jeho vlastnosti podľa vlastností rodičov - čiže vieš , čo ti zo šteniatka vyrastie, a máš omnoho nižšie riziko, že bude mať psík nejakú vrodenú poruchu (alebo chorobu).
podľa mňa sa ti neoplatí šetriť na "bezpapierákovi". držím palce, pekný deň:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 10.10.2008 o 14:58

kopov je dobra rada.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 10.10.2008 o 13:28

vďaka lacer ale maličký detail ešte nie som poľovníkom ale chystám sa spraviť si poľovnícky lístok v 19 a teraz mám 16 rokov. A psíko mám rád áme jedného strážneho, s ktorým absolvujem aj prechádzky po hore ale nie je to ono, preto si chcem zaobstarať poľovníckeho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacer, 10.10.2008 o 12:35

naviem aký máš vek a skúsenosti zo psami aj keď si len začínajúci poľovník kedže poľuješ v hornatej oblasti tak by som ti odporučil Slovenského kopova. Je to nenáročné plemeno s vynikajúcou orientáciou a vytrvalosťou v durení. Keď sa ti vydarý tak s ním môžeš absolvovať všetky možné skúšky okrem brlohárenia z dôvodu lebo je to naše národné plemeno. Mám s nimi aj ja mnohé súsenosti ako chovateľ. Dosť ťažko sa učia vodeniu na remeni a odkladačke.Ale po poľovnej stránke sú vynikajúce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-79 z 79 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov