Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

pes pre začiatočníka - diskusia

autor: off riso11
pridané: 9.10.2008 15:39
Zdravím Vás všetkých ! Ešte nie som poľovníkom a ešte sa v tejto oblasti ani tak dobre nevyznám. Chcel by som sa teda spýtať aké plemeno psa bez papierov by ste mi odporučili vy skúsenejší. Hádam spomeniem len to že bývam hornatej oblasti a žije tu všetok druh zveri okrem danielej a muflónej zvery. Preto vas prosím ako začiatočník o radu. Za rady vopred ďakujem.
počet zobrazení: 9 332
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 79 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 14.2.2022 o 20:03

Reakcia na príspevok od Mirorr, 14.2.2022 o 18:55 :
takého, ktorého chovateľ ti s ním pomôže a radšej sučku ako psa, tie sú úslužnejšie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mirorr, 14.2.2022 o 18:55

Mal by som záujem zaobstarať si svojho prvého psa. Som zo severu Slovenska, pomáhal som už na skúškach PF a ako malý žiak som pomáhal pri psovi ujkovi s AJD. Teraz mám rodinu a malé decká. Páči sa mi plemeno jazvečík hrubosrstý, AJD a Border terier. Ktorého z týchto troch by ste odporúčali pre začiatočníka do daných podmienok? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cerberos, 12.8.2010 o 15:49

zdravim, mam len otazku pomimo: mate neikto skusenosti s rodezskym rdigebackom ako farbiarom? vdaka:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 12.8.2010 o 14:29

myslel som na kamaradske kseftovanie z rozhodcami a tetovanim bez papierovych psov nakolko vela papierovych im nesiahaju ani po clenky ci exterierom alebo povahou ale toho tu bolo uz popisaneho dost samozrejme sa nechcem dotknut aj poctivych a dobrych chovatelov ktorych je tu urcite tiez DOST !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 12.8.2010 o 13:36

nakolko som dostal niake odkazy do posty tak pre upresnenie JA NEMAM NIC PROTI KOPOVOM !!! su to krasne psi ale ja som mojim prispevkom myslel na nieco ine !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 8.8.2010 o 22:19

cakam na odkazy :)) je to bohuzial VELKA PRAVDA !!! je to nase narodne plemeno ale bohuzial najviac postihnute kseftami dufam ze kazdy vie o com hovorim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 7.8.2010 o 16:50

Mišol, tým, čo si napísal ako keby si papekom do osieho hniezda pichol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 7.8.2010 o 14:01

ja osobne by som kopova NECHCEL lebo su tak preslachteny ze hroza a strach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on kopoviar17, 7.8.2010 o 11:46

cim je kopou narocny?mam prveho pol.psa/sucku kopova.je ovladatelna,pocuva ne jje vek fajn....myslim ze kopou nieje onic viac narocny pes ako jazvecik ci farbiar,terier...ber psa na coho vyuzijes..kopova vrelo odporucam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 6.8.2010 o 21:23

kazdy ti poradi svoje kazdy pes ma svoje vyhody ale aj nevyhody zvol si take plemeno ktore sa ti paci exterierovo a take plemeno ktore vyuzijes ked chces durit tak durica ked chces dohladavat tak farbiara a ked chces brloharit tak brlohara vsestrane plemeno nieje ziadne.a co sa tyka papierov tak jedine s pp ale ked sa nechystas snim ist dalej ako je prechadzka po lese ta ti staci bez pp. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dersu, 27.7.2010 o 14:57

Bez papierov nezháňaj žiadneho. Ja som to ako začínajúci poľovník skúsil s alpským jazvečíkovitým duričom /daxlkopov/ a s odstupom času konštatujem, že som urobil dobre. Podľa mňa vynikajúce plemeno na poľovanie, aj ako príjemný spoločník na prechádzky aj ako spoľahlivý strážca domu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.6.2010 o 8:37

Ako vychádzaš s kamošovym tatkom a aký má on vzťah k svojim odchovom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off melisko9, 3.6.2010 o 16:02

konecne sa mi podarilo zohnat kopova aj s pp od kamosa jeho otec je polovnik a dava mi ho len za 100e ale neviem ci nerobim chybu kedze mam malo rokov co myslite ma to zobrat ci mam pockat az budem starsi a polovnik? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 15.4.2010 o 13:35

hmm spletů si ho s lišků...račej špringra...-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 15.4.2010 o 13:20

kopov je dost narocny a jazveck na zase kratke nohy zvol kompromis daxla a hotovo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sedit007, 15.4.2010 o 11:55

Môj názor Slovenského kopova a jedine s PP je to "všestranné" plemeno ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.4.2010 o 10:53

Riso11, si začiatyočník a potrebuje poradiť akého psa? Nehľadaj samotného psa, ale jeho chovateľa, Takého, ktorý ti so psom pomôže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 15.4.2010 o 10:29

Riso11, tiež som riešil otázku aké plemeno psíka si zaobstarať, viedli sa o tom rozsiahle diskusie a poviem ti, že je to max. jedno pre akého sa rozhodneš, lebo od prvého momentu k tebe prilne a bude pre teba ten naj.

Psíkovi sa treba venovať maximálnu pozornosť, lebo len to ti prinesie požadované výsledky. Podľa mňa nič nepokazíš SK alebo AJD nič nepokazíš a je tu mno ďalších plemien. Len sa rozhodni čomu sa chceš so psíkom venovať.

A ak chceš psíka aj na poľovnícke účely, tak jednoznačne s PP, po rokoch usilovnej práce a tréningu so psíkom zistíš prečo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off magyaricsd, 15.4.2010 o 9:31

Bez papiera ani jedného. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milosbaca11, 14.4.2010 o 20:18

A ešte niečo neviem čo tu vôbec o tom pp diskutujete. Pes bez pp pre poľovníctvo vôbec neexistuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milosbaca11, 14.4.2010 o 20:15

Kolegovia poľovníci, v každom plemene sa nájde niečo veľmi dobré, ale i naopak psi s veľmi slabými vlohmi pre poľovníctvo. Preto je vždy veľmi dôležité vyberať psíka predovšetkým podľa rodičov i podľa chov. stanice. Treba si nájisť aj výsledky skúšok, pozrieť sa na konkrétnych psov (rodičov) pri práci a pod. Potom sa môžete skôr vyhnúť trápeniu sa zo psíkom pri výcviku a skúškach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 14.4.2010 o 14:09

S tejto diskusie vyplýva že každý pes je dobrý. No asi je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 12.4.2010 o 18:54

barbar111 presne ako vravíš. Foxík je tiež perfektný. Tiež môžem doporučiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off barbar111, 12.4.2010 o 17:58

Pridávam sa k väčšine, na poľovne účely jedine psa s PP ( môže byť aj sučka ). Ak má riso11 čas denne sa venovať nemej tvári ja odporúčam foxterriera hrubostrstého po vzore pána Baču, že každa líška svoj chvost chváli. Rozhodnutie je na riso11 a ja verím že bude správne a nikdy ho nebude ľutovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milosbaca11, 12.4.2010 o 15:19

Welšíka vrele odporúčam i začiatočníkom. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 23.3.2010 o 13:00

welšík je super. Tiež nad ním už dlhšiu dobu uvažujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 23.3.2010 o 12:59

a co poviete na welšika? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 23.3.2010 o 11:10

kup si flatika,,,,, ,ha ha ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 22.3.2010 o 19:50

mal som presne tento isty problem...jazvecik,bavorak alebo kopou...jazvecik vypadol lebo polujem v reviry s dostatkom snehu cez zimu cize pes nepouzitelny od cca od novembra do februvara,a ku kopovy som sa rozhodol len preto ze je to nase plemeno a treba ho vyuzivat a vazit si ho..je to perfekny pes...s orientacou,odvahou, a ovladatelnostou,perfeknym cuchom tak neviem preco ho neuprednostit pred farbiarom....odporucam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 22.3.2010 o 19:17

ja by som ti odporucil na baterky nebude stvat zver a nebude ti nik zan nadavat : )) EDO a LESNICA NEMAM PRAVDU : )) ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off levo, 22.3.2010 o 15:55

Lesnica, ďakujem asi takto som si predstavoval v skratke fundovanú odpoveď, hlavne že je tu veľké riziko že by mohol o toho psíka prísť, keby mu odbehol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 22.3.2010 o 14:34

Edko....pôvodne som reagovala na príspevok meliska9. Samozrejme aj riso11 uvažuje veľmi zvláštne, ked sa pýta, akého psa bez PP by sme mu na poľovné účely odporučili. Ako napísal Edko-žiadneho.

levo....no neviem akú inú odpoved mohol očakávať, ked napísal čo napísal.

melisko9....to, že máš bastarda ti neberiem. Aj to sú dobré a verné psiská. Len mi nejde do hlavy to, čo si napísal, že-ho chceš niečo priučiť. To akože na čo???????A ty ho berieš na poľovačky? No to by som chcela vidieť čo za poľovníka by ti toto dovolilo. Keby som tam bola ja, tak by si s tým prášil domov. Len si uvedom, že tým môžeš tomu psovi uškodiť. Ak sa náhodou raz sám vyberie niekde, kde natrafí na poľovníka v domnení, že môže ísť za zverou, tak aby na to nedoplatil. Potom bude neskoro niečo si vyčítať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off melisko9, 22.3.2010 o 11:44

lesnica1 ja viem ze je bastard ale je to moj pes a ja ho z azverom nevlacim len ho snazim cosi priucit ten polovnik ma psa aj vestko ja len chodim s nim tam neviem:!!:! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off levo, 22.3.2010 o 9:26

Ja som reagoval na príspevok melisko9, ktorý sa pripojil do diskusie z 21.3. o 18.37hod. a dostal takú odpoveď, čo mi moc nerezala, je veľká poľovníčka tak som od nej očakával niečo iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.3.2010 o 9:03

levo kritizuješ lesnicu za to že kritizovala risa11 :-) Vlastne si urobil to isté :-) Ja si myslím ,že Evička to povedala jasne . Na otázku Riša 11 "Chcel by som sa teda spýtať aké plemeno psa bez papierov by ste mi odporučili vy skúsenejší. "
Odpoveď je stručná a jasná : Žiadneho !
To je i môj názor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off levo, 21.3.2010 o 23:16

Lesnica1, ja si myslím,že ten chlapec potreboval skôr radu a usmernenie ako výčitky takého rázu. On si svoje pochybenie uvedomí keď podrastie. Každý sa hneď nenarodí poľovníkom -dobrým- a odborníkom na poľovného psa. Možno toto očakával od tohoto kruhu návštevníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 21.3.2010 o 21:08

riso11 psa na poľovačku potrebuješ jedine s PP. Nerozdelujú sa pre začiatočníkov a pokročilých ,ale hlavne si polož otázku či chceš dohladávať po farbe ,alebo chceš duriča či chceš norovať atď . Prípadne čiastočného univerzála . Ako napísala Evička bez PP to by mal akože čo robiť ten pes ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 21.3.2010 o 18:47

ty sem toto napíšeš? nie len, že nemáš psa s PP, ale ešte k tomu aj bastarda a toto vlečieš do hory za zverou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off melisko9, 21.3.2010 o 18:38

SORRY ZA TO PISMO CHYBY PONAHLAL SOM SA!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off melisko9, 21.3.2010 o 18:37

AJ JA SI CHCEM ZAOBSTARAT PSA CHCEM SLOVENSKEHO KOPOVA LEN NEVIEM CI MAM POCKAT KED BUDEM STARSI ALEBO HO MAM KUPIT TERAZ MAM PSA NEMECKEHO STAVACA KRIZENEHO Z LABRADOROM A TEN SA CASOM KED SOM CHODIEVAL S POLOVNIKOM NA POLOVACKY PRIUCIL A TERAZ V POHODE DOHLADAVA ZVER A OSTATNE VECI ALE CASOM SI URCITE KUPIM KOPOVA S PP ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 79 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM