Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Úprava a čistenie trofejí - diskusia

autor: off brpe
pridané: 7.10.2008 13:49

Do tejto diskusie píšete všetko čo sa týka úpravy trofejí, vytváranie, čistenie, odmastnenie, bielenie. Úprava lebiek pod zhody, pripevnenie zhodov , a všetko čo sa toho týka. Ďakujem

počet zobrazení: 78 843
počet hlasov: 6
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 7.10.2017 o 20:27

Máte pravdu priatelia najlepšie je ak mozog sa vyberie čím skôr a lebka sa ponorí do tečúcej studenej vody na par hodín obmývať. Potom sa povarí, časovo podľa toho s čoho a aké to je staré (čím starší kus, tým sa varí dlhsie) aj keď som zástanca radšej pracnejšie oškrabať ako rozvariť. Čo sa týka tých vybielených ružic od spodu je to hrôza, aj keď niekedy zo spodku kôli srsti je ružice bez farby v tomto prípade som zástanca dat to pekne dofarbiť samozrejme niekomu kto sa v tom vyzná potom to vyzerá tak to. Úprava a čistenie  trofejí - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 313 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off igoret, 6.8.2015 o 22:51

Vyvasol alebo Vyvasol extra 3V1 sú účinné prostriedky na vyváranie trofejí. máte skúsenosti ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off inginier, 7.7.2015 o 16:38

peroxid /H2O2/ z lekárne je čistejší a pre potreby poľovníka zbytočné drahší. H2O2 na svetle sa rozkladá na vodu, pri bielení prikryť krabicou, handrou ... Použitý H2O2 už bude nižšej konc./%/.Na slnku aj po opláchnuti vodou pokračuje bielenie -Aby sa dostal H2O2 všade do dier ,vyplním vatou, dobrý nápad s múkou. Konc.30% H2o2 je silný ,stačí 1 deň ,šetrnejšie je natierať zriedeným. Formaldehyd ako dezinfekčný prostredok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pavian, 9.6.2015 o 22:12

Aj ja to vždy dorážam slnkom, ale až po vybielení peroxidom v tmavšej miestnosti. Chemická rovnica nepustí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off ferco, 9.6.2015 o 21:11

Findula toje prax 40rocna nie hlupost.peroxid sa riedi dest. vodov nie slnkom. ja som dal len pomocku mladsim kolegom polovnikom ktorou upravujem trofeje ja. neni to vnucovanie sposobu upravy trofeje Pred troma dnami som bol dohladavat kolegovi srnca vecer strielal rano o 03.30.som bol na nastrele nakolko farbiar bol po operacii,isiel na dohladavku patik co bola uspesna.Kolega ma poziadal o upravu trofeje ktoru som uskutocnil peroxidom30% na slnku 4-hodiny uprava spokojnost na 1.od kolegu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off findula, 9.6.2015 o 15:50

ferco komu není rady tomu není pomoci.Vezmi do ruky knihu nebo se zeptej nějakého chemika ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 9.6.2015 o 14:22

Ferco,kdesi som cital (asi uprava trofeji od Salaj,Roszkopf) ze peroxid vodika sa ucinkom slnka ci svetla meni na vodu. Preto ze vraj sa doporucuje bielit v tmavej nadobe, resp. v tme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferco, 8.6.2015 o 21:28

lanus-findula netrepte hluposti to je fakt.pridte pozriet do popradu na stare trofeje ku mne a nesu ani zazltnute.ferco. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 8.6.2015 o 18:23

findula - Presne tak , slniečko je výborný neutralizátor účinnosti peroxidu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 8.6.2015 o 18:02

ferco už jenom to,že necháváš působit peroxid na sluníčku je nesmysl ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ferco, 8.6.2015 o 17:45

Uprava trofeje z rokov 1985. POSTUP. 30% peroxid,hladka muka amonik.Z peroxidu a hladkej muky namiesame kasu,pridame trocha amoniaku.kasicka zacne bublat.Treba ju cim skor nalit lyzicou do dutin :mozok mosne dutiny.:Potom vrch lebky,lebo kasicka navira ako sumienka.Na slnku to nechavam 4-5hodin.osprchujem horucou vodou a je hotove.Ked je pomracene aj celu noc.mozes to poliat sem tam peroxidom.MUka vsak sa nalepy na lepku.ta potom nasava ten peroxid. Moste skusit Ferco. LEsu a lovu zdar. prepacte za chyby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.4.2015 o 17:48

Vyvarit nanovo, oskrabat, co sa da, peroxid nanovo a potom nabielit kriedou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 22.4.2015 o 16:02

uprava lebky z uhynu - Zdravim chcem sa spytat ci nemate nejaky dobry a hlavne ucinny sposob na vybielenie lebky z uhynu jelena ? Hlavu som nehal aj mocit vo vode oci uz nemal iba trochu koze ktora sa nedala odstranit spomedzi pucnic a mozgy tych uz mal minimum a este som to vybieral .. lebuku som vyvaril a nastriekal peroxidom asi 4x... aj tak to ostalo zazlknute a mietami tmave neviete ako by sa to dalo upravit tak aby to bolo vhodne zavesit na stenu ? nejake rady ako dostat bielu farbu dakujem za odpovede :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hanydevil, 8.4.2015 o 13:15

belofix - zdravim vas,chcel by som sa opytat ci nema niekto skusenosti s pripravkom Belofix.Ako sa to pouziva a ci mi to vycisti aj uhyny bez vyvarovania a vyskrabovania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kito500, 27.2.2015 o 20:30

Starostlivosť o parožie - Zdravim, chcel by som sa opýtať ako sa zbaviť smradu z parožia (konkretne srnčieho) a vôbec jeho starostlivosť. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 6.12.2014 o 13:57

Dnes kúpený 30% . 35% sa vraj predávať nebude . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zákaz predaja peroxidu vodíka. (autor: adam70).

off lukas01315, 5.12.2014 o 17:48

dnes som kupoval 35% za 1.80e.. a ziadny problem nebol kupoval som to v predajni s farbamy ...Farby laky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zákaz predaja peroxidu vodíka. (autor: adam70).

off adam70, 5.12.2014 o 17:34

U nás s tým tiež nebol problém ale bolo mi povedané že čo mali dopredali a že už sa nesmie predávať, diki za info skúsim sa popýtať inde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Zákaz predaja peroxidu vodíka. (autor: adam70).

off colyn, 5.12.2014 o 17:25

ja som dnes u nas Považskej Bystrici kúpil pol litroví 30% peroxid za 1,80 eura. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zákaz predaja peroxidu vodíka. (autor: adam70).

off Rado48, 5.12.2014 o 17:05

Normalne je dostať 1L 30,2% stojí 8,40.-€ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie cistenie trofeji (autor: vlado84).

on lanus, 23.11.2014 o 21:35

peters - 30% peroxid radšej zrieď 1:1 s vodou a miesto nástreku aplikuj opatrné 3-násobné natieranie s dvojhodinovými pôsobením keď je lebka zabalená v igelitovom sáčku;na konci poriadne opláchni a daj vysušiť na slnko . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie cistenie trofeji (autor: vlado84).

off peters, 23.11.2014 o 21:08

Mam vyvarenú lebku jeleňa, zajtra uz bude sucha a budem ju striekat 30% Peroxidom. Čo dávate na zuby aby sa nevybielili ? Minule som na srnčej skúšal plastelinu ale to nieje dobre. Vždy sa nejaký peroxid dostal medzi zuby kde dobre nedoliehala... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Bielenie lebky z uhynutej zveri (autor: dlbvvp9).

off jaroslav103, 17.10.2014 o 18:48

najskor dobre poumyvaj kefkou, potom pracim praskom v teplej vode dostatocne dlho, vyluhuju sa latky ktore sa nedaju vybielit a az ked je cista peroxid. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Bielenie lebky z uhynutej zveri (autor: dlbvvp9).

off mikole, 16.10.2014 o 8:28

Mne sa osvedčilo bielenie peroxidom 30 %, ktorý striekam z fľaše (rozstrekovač) Striekam to viackrát podľa potreby a nechám na slnku. Lebky sú potom pekné biele. Ale k čisteniu lebky. Hrubo očistenú varím radšej menej, potom očistím nožom koľko sa dá. Veľmi sa tým netrápim. Potom to položím do deravej plastovej bedničky, pripevním drôtom aby mi neskákala a Karcherom to riadne vystriekam zo všetkých strán. Tlak vody očistí zvyšky tkaniva, v nose odstráni chrupavky bez ich poškodenia, vyplaví mozog z lebky, niekedy tam zostane kúsok blany, ktorú je treba uvoľniť háčikom. Vybielenie je potom hračka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie Bielenie lebky z uhynutej zveri (autor: dlbvvp9).

off BiRra, 15.10.2014 o 15:13

bielil som lebku uhynu srnca spôsobom že som ju obviazal vatou a bolieval a po 3 dnoch ked som to rozbalil takniekde bola biela ale okolo očí nosa a zozadu je uplne do žlta neviem čo stým teraz mate niekto skusenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomi626, 12.3.2014 o 21:11

ja som sa zo začiatku presne toho obaval ale nakoniec som ostal prekvapený nerozbilo nič ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 12.3.2014 o 19:53

Nerozbije ta wapka tie jemne kosticky v lebke ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomi626, 12.3.2014 o 19:40

Najlepšie riešenie je pol hodinku povarit a potom hlavu vyvapkovať a ked treba tak este daš na chvilku povarit a znovu vyvapkuješ a tak to opakuješ pokial hlava nieje uplne biela a maš to stopercentne čista a nemusiš sa strachovat že hlavu rozvariš alebo poškodiš , je to odskušana metoda, a najlepšie že som nemusiš potom šprtať a odoberať po kuskoch ale maš to rychlo a efektivne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Bullets, 11.3.2014 o 15:11

Mne sa osobne osvedčilo pomaly variť na slabom plameni a do vody pridávam Bielotrofix. Kupujem ho v IBO polovník v TN. Pridám ho za polievkovú lyžicu prevarím pomaly a trofej ostane čistunko biela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 21.1.2014 o 21:11

ferco idealny recept pre dochodcou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferco, 21.1.2014 o 18:31

necaj vriet 1hod. potom daj do studenej vody na 24 hod.ocisti a ostriekaj iniekcnou striekackou peroxydom mozgovu cast a vsetky dierky po tepnach na slnku 6.00hod v tmme 24hod. a kazdu hodinu to polievaj lizicou. s peroxidom co mas v lavory z um. hmoty.ja to robym 30 rokov a kosticky sa nerozpadavaju.ferco dochodca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 8.1.2014 o 19:55

Pandur: Zakial som sebestačný tak túto otázku neriešim len neviem čo by som robil kebyže bývam niekde na sídlisku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro56, 8.1.2014 o 19:27

1,5 hod. Raz vymením vodu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 23.12.2013 o 16:13

Ten čas nebývá stejný. Záleží i na tom, jak brzy po ulovení se hlava dá vařit. Většinou by po odstranění kůže, mozku, světel a částečně svaloviny se měla dát hlava do vody z důvodu odkrevnění. To by mělo být min. 24 hodin, ale může to být i déle. A zde je ten rozdíl, hlava může být v ledové vodě horského potoka tři dni, ale taky v kotelně v nějaké nádobě a voda bude průběžně měněna. Garantuji, že trofej, která byla v té nádobě a v relativně teplé vodě, bude uvařena dříve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pavian, 23.12.2013 o 10:12

No pre psov ideálny vývar... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 23.12.2013 o 9:38

srnca v pohode vyvarim aj v kuchyni a žena to ani nespozna a ešte je aj dobra polievka :):):):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 22.12.2013 o 21:32

Sorry, radu nedám žiadnu, možno príspevok, na ktorom sa len pousmejete... Ale keď ja som si vyváral trofeje doma, tak som používal taký prenosný varič a malú plynovú bombu. Varil som mimo domova, lebo v paneláku na sporáku tá aróma bola trochu proti občianskemu spolunažívaniu. Problém je v tom, že ten varič mal taký plameň, že bod varu dosiahla voda asi po 3 hodinách, a keď fúkal vietor, tak aj neskôr. Potom som to sledoval, oškrabával, bielil, atď... Výsledky boli viac ako uspokojivé, ale v súčasnosti si nechávam trofeje vypracovať za mierny poplatok, lebo na to fakt nemám čas, ani potrebný kumšt. Takže u mňa to bola celodenná akcia, žiadnych 30 - 35 minút :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on lanus, 22.12.2013 o 20:42

ferco - Po hodinovom varení budeš "srnca" vyberať z hrnca cedidlom a pred peroxidom budeš najprv potrebovať kvalitné lepidlo !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off ferco, 22.12.2013 o 20:36

daj ho varyt aked zacne vriet tak 60 min.potom daj do chladnej vodi a nechaj celu noc alebo aj 24 hochnut .potom ober co sa da mozes do mozgu napchat vatu aostriekaj celu lebku peroxydom 32percent aj do mozgovej casti na tmavom mieste 24 hod ........... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 19.6.2013 o 16:11

Jaj more pisalo mi viacero ludi tak este raz Kyselinu pouzivam len ked je to UHYN a lebka je čIERNA chapeme sa !!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stiffler, 19.6.2013 o 16:01

takze,uz to mam hotovee.. varil som to 32 minut,maso islo pekne dole,kosticky sa mi nerozpadli, lebka bola trosku tmavsia ako inokedy. pohoda,ziadne kyselina nist. len klasicky namocit do peroxidu a trosku so stetkoou pod parozkami a sup ho na slniecko v sacku.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 313 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM