Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vlk dravý - poľovníci verzus ochranári - diskusia

autor: správca admin
pridané: 14.4.2015 21:24
Problematika ohľadom lovu vlka dravého, názory poľovníkov verzus snahy rôznych ochranárskych organizácií. Aký je váš názor, skúsenosti, realita?
počet zobrazení: 66 015
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 16.12.2015 o 19:54

Prosím ťa uveď mi odkiaľ máš údaj, že "..veľmi veľa ochranárov, možno i viac ako polovica, má prírodovedné vzdelanie.." Z akého zdroja čerpáš a čo je to podľa teba prírodovedné vzdelanie? Lebo medzi také patrí aj matematika, fyzika, mediamatika, chémia, antropológia, jadrová a subjadrová fyzika a množstvo iných s enviromentálnymi a biologickými vedami nesúvisiacich vedných disciplín. Apropo, vzdelanie nie je všetko, kompetentnosť rozhodovania nezávisí len od neho, ale pramení najmä zo skúseností a praxe v danej oblasti. Lesník alebo poľovník či pracovník TANAPu čerpajúci z priamych pozorovaní a praxe získanej v priebehu rokov týkajúcej sa vývoja populácie napr. medveďa má k téme určite povedať viac ako absolvent enviromentálneho manažmentu, ktorý videl medveďa zatiaľ len v učebnici. Keby toto kompetentní na SR pochopili tak v životnej úrovni atakujeme Švajčiarov. A zodpovednosť "ochranárov"? Nebuď smiešny, prakticky žiadna. Nemusia preukazovať odbornú spôsobilosť, skladať skúšky, niesť za svoje konanie pretavené v praxi a reálnom živote dôsledky. Tí akurát vedia vyplakávaním, mediálnym tlakom a demagógiou bez podloženia relevantným výskumom "vyboxovať" nejakú zlepenú novelu či rozhodnutie príslušného orgánu ochraňujúce predmet záujmu daného ochranárskeho spolku bez ohľadu na celkové dopady. Nevedia chrániť plošne, pripustiť zásah aj v podobe kvalifikovaného odstrelu, ktorý neznamená automaticky vždy len úbytok v populácii, ale sústredia sa na svoj predmet záujmu priam tunelovým videním znásobeným prídavnými klapkami na oči. Takto sa bezhlavo presadzovala a presadila ochrana kormorána, za ktorého odstrel sa neskôr z dôvodu jeho premnoženia muselo poľovníkom platiť, inač by rybári lovili ryby akurát tak vo vani a následky tejto "ochrany" poznať v zarybnenosti riek a rybníkov doteraz. A nepočul som, že by sa vyvodila konkrétna zodpovednosť za tento "erudovaný" nápad, ktorý napáchal určite viac škody ako chybný odstrel medveďa poľovníkom, ktorý mal väčšiu labu o 5cm a o 30kg väčšiu hmotnosť, začo je strelec sankcionovaný okamžite. A to uvádzam ten lepší príklad. "Ochranár" si presadí zákaz odstrelu alfa samcov u vlka dravého, pričom na druhej strane jedným dychom dodáva, že rozoznať alfa samca je v prírode prakticky nemožné. Ale z poľovníka by pytliaka spravil obratom, lebo každý väčší vlk bude z jeho pohľadu alfa samec a predsa poľovník má vedieť načo strieľa. V praxi je teda zodpovednosť vyvodzovaná len u poľovníkov, pretože tí tu prax aj reálne tvoria a pohybujú sa v nej. Na druhej strane nepoznám zákon trestajúci sankciami ľudskú hlúposť pri tvorbe neefektívnych a absolútne kontraproduktívnych opatrení, ktoré dokážu v rámci živenia svojho biznisu vyprodukovať niektorí "ochranári". Toľko k neseniu zodpovednosti a kompetentnosti pri tvorbe opatrení ovplyvňujúcich prax. Bohužiaľ, častokrát je však prax nastavená ľuďmi, ktorí v nej nikdy neboli. Ad absurdum.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 52

komentáre

zoradiť
zobrazené 681-720 z 799 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off branom, 5.1.2013 o 9:25

takže toto je pán v Európskej komisii, ktorý má na starosti environmenlalistiku, na ktorého emailovú adresu a webový odkazovač sa dá poslať v záhlaví skopírovaný list odkaz stačí vložiť skopírovaný text zo zadania témy, vyplniť meno, emailový kontakt a dovi-dopo,je to jednoduché a každému to zaberie asi 30 sekúnd času. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off branom, 5.1.2013 o 9:06

ale veď o tom celý čas vravím, ja tvoje aktivity tiež nespochybňujem, ja len chcem, aby ten kto cíti potrebu sa vyjadriť na EK, prípadne ministerstvo ŽP tak nech sa vyjadri a kto nechce, tak nech popojede a klikne si niekde inde. Rozoberať tu teraz problematiku SPK a SPZ petičné akcie a pod. to sú iné témy, ktoré tu nechcem rozoberať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 5.1.2013 o 9:02

a medzitým si pozmenil text, ešte ti aj zavadziam??? šuhaj, spamätaj sa, tu nie si na straníckej schôdzi! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 5.1.2013 o 8:49

braňo, nič v zlom, ale kto sa dozvie, že si kdesi čosi poslal mailom, koho tým oslovíš????? premýšľaj, ak chceš vyjadriť nespokojnosť, tak hľadaj cestu, ako sa prezentovať tam, kde sa to dostane k ľuďom. a hlavne si naštuduj argumenty. o tomto to je. a tiež o tom, že sami si sereme do vlastného... sami si uverejňujeme argumenty proti sebe, či sa mýlim???? poľovníctvo tu znevážilo niekoľko jedincov, a tých nasratých je dosť. pred časom bežala petícia proti povinnej komore, dva mesiace späť hromadná pripomienka k zákonu... pod petíciou cca 4000 ľudí, pod pripomienkou cca 1200. petícia dodnes leží prevzatá na ministerstve bez odozvy. ba vlastne s odozvou- šialený list lebockého, alebo si prečítaj posledné číslo poľovníctva a rybárstva. aby sme si rozumeli, postavím sa do prvého radu k iniciatíve zvrhnúť týchto boľševikov, tak ako som to spravil už viackrát. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off branom, 5.1.2013 o 8:48

apple poviem trochu pritiahnuto za vlasy takže sa vopred ospravedlňujem, ak chceš pomôcť a vyjadriť sa na EK tak sa vyjadri, ak nechceš tak aspoň nezavadzaj o.k.? Je to tvoj názor a ja ti ho neberiem. Túto tému som založil na podporu zachovania lovu vlka a nie na spochybňovanie významu tejto akcie a to bez ohľadu či to má zmysel, alebo nemá. Ja som na rozdiel od teba presvedčený, že to zmysel má a ak sa vyjadrí len desatina z nás čo je 5000 poľovníkov tak to určite bude mať aj svoju váhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 5.1.2013 o 8:25

braňo, ešte stále si myslíš, že tie nenáležité, neetické popisovania lovu s mäsiarskou výstavkou čomusi prospievajú? a čo má s týmto obsahom článku spoločné EU??? nepozastavil si sa nad tým, že vraj zásluhou vlka tu nie je besnota, že zásluhou vlka nemáme väčší problém s KMO??? a spracoval si niekedy článok, alebo pripravil niečo publicistické do médií? zamysli sa prv, než sa rozohníš. a že pozdravujem člena spz, spk ministra životného prostredia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off branom, 5.1.2013 o 8:16

Ešte stále si poniektorí myslíte, že o nič nejde, hlavne, že Európska komísia sama kritizuje SLovensko a aj vďaka takým listom, aké tam posielali pseudoochranári a proti sa začína vyjadrovať už aj samotné ministerstvo ŽP? Útoky sa valia zo všetkých strán a my si buvinkajme aj naďalej a strkajme hlavu do piesku. Áno presne takto nejako vyzerá cielená manipulačná kampaň Ďura v praxi. Má podchytené média a svojich dvorných novinárov, zámerne stavia poľovníkov ako najväčších nepriateľov spoločnosti. Doslova a dopísmena štve verejnú mienku, výsledkom je nenávisť hraničiaca so šialenstvom, typická ukážka pseudoochranára v praxi sú príspevky pána abcd citujem: " tomu chorému sadistickému bastardovi želám, aby si ho pri najbližšej spoločnej poľovačke nejaký jeho kolega strelil tak, aby na následky zranenia zdochol. Ale nie príliš rýchlo. Ale aby skapínal aspoň týždeň v nemocnici a aby bol ten týždeň v nemocnici kým by skapal pri plnom vedomí. Chorý bastard." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robos, 5.1.2013 o 7:48

odkaz no ľudia, ak sa povolí odstrel 100 vĺčkov, ako som navrhoval, ešte budeme radi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 5.1.2013 o 7:47

trochu na pobavenie: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 5.1.2013 o 3:39

Nájsť spoločnú reč v našej súčasnosti je skutočne veľké umenie a tento stav odsiera vlk i les, vo všeobecnosti naša fauna a flóra. V Novom roku prajem našim lesom, aby bol tento rok mokrejší ako ten predošlý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.1.2013 o 1:17

growler pobavil si ma ako vždy . Chápem prečo sa hanbíš za svoje meno . Ano samovývoj zdevastuje najskôr okolitý les čo sa i stalo a deje naďalej za pomoci lykožrúta . Neskôr ak nepríde k zosuvom pôdy za 400 či viac rokov možno bude na mieste polomu znova les a možno ani nebude to by bola hypotetická otázka . Môžno tam budú šípkové sady alebo niečo uplne iné prípadne iba skala . Na samovývoj možeme nechať rieky ,vlka ,rysa,medveda vlastne všetko ved sa niečo stane to je fakt . Ono sa už i stalo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 4.1.2013 o 21:18

Edo ak niekto nevie ocom pise v suvislosti s lesmi v Tatrach,tak si to jedine ty! uz len myslienka ,ze ponechanie biotopu na samovyvoj znamena zdevastovanie pralesa svedci o tvojej "zasvetenosti" v problematike a je hodna vsevedka Edka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robos, 4.1.2013 o 19:47

hops, možno som niekde pridal pár metrov. Ja som už pochopil, že besedovať niekedy s niekým o tej istej veci sa dá i tak, že si každý melie svoje. stačí prelúskať stránku nižšie. je z lesníckej fakulty. tam tomu asi rozumejú. i ked rozprávať sa s niektorými absolventami, resp. sympatizantmi lesníctva, o pestovaní lesa, je ako spochybňovať antisemitovi pôvod protokolov siónskych mudrcov. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2013 o 18:00

robos vôbec nevieš o čom píšeš :-D serax Ti určite vysvetlí niečo o tom prečo sa dorastá drevina v iných klimatických podmienkach iných rozmerov ako u nás . LOZ VLK sa neodborným poradenstvom zaslúžili za zdevastovanie našich pralesov . Lykožrút žerie limbu či kosodrevinu odkaz stav sa zhoršuje zo dňa na deň . Výsledok ich poradenstva je tu : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robos, 4.1.2013 o 17:39

človeka až zamrazí, že rovnaké stromy, myslím mohutnosť, aké sú v dažďových pralesoch, prípadne S. amerike, pokojne vyrastú aj u nás. len to chce čas. jaseň, javor, buk, lipa, dub, brest, všetko to pri dobrých podmienkach vytiahne na 50 m. ihličnany mimo borovicu podobne. odkaz žiaľ, máme síce miesta, kde by mohli rásť stáročia, ale nemálo prírodných rezervácií patrí do kategórie TanaPrd. ani si tu mnohí neuvedomujú, aké máme šťastie, že máme aspoň to. ochranári majú moju plnú podporu ohľadom pralesov. s vlkom je to zložitejšie. teraz môžem tvrdiť, že s ohľadom na priveľkú horlivosť ostatných poľovníkov do jeho lovu mu ja dám pokoj, ale možno o rok uvidím svorku o 12 kúskoch, a to by asi moja puška zadymila. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 4.1.2013 o 14:08

robos - no to aj mna, ale taku ako pises okolo tych 36m - 38m som videl, co som ich meral, som aj z nich zbieral semeno, ale taku echt 40m akoze fakt riadna 40tka, tak taku nie, vies ako to myslim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robos, 4.1.2013 o 13:33

serax, mrzí ma, že si ešte 40 m jedľu monument nevidel. ono je to na slovensku dosť problém. hoci sa niekde hospodári šetrne, strom nerastie ako dlhy. u nás v chotári máme, no nemeral som, tak 36 m. už ju chceli aj rúbať, ale urbárnici mali rozum a lesníkovi dohovorili. je pravda, že nedovolili vyrúbať aj asi 6 trochu menších, tie potom zlámal vietor a on mal múdre pindy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 4.1.2013 o 4:39

robos- 40 metrova jedla??? tak to uz hej... :))) presiel som nie jedne porasty obhospodarovane prirode blizkym sposobom, vyberkove porasty a pralesi ale taku supu som teda este nevidel... to len tak, ma zaujal tvoj vstup s tou jedlou do temi vlk... sam som fanusik prirode blizkeho pestovania lesa :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2013 o 0:19

jozefpetr fotky vlka v časákoch atd pochádzaju z 99% z bavorskeho lesa fotí tam rosťa stach , Ondro Prosický či nebohý Miro Zumrík ako i mnoho iných . Fotka a lov je diametrál rozdiel !!! Ono príbeh je príbeh a fotka je fotka . Tá sa obyčajne v profi triede zadáva !!! Potom sa podla zadania sfotí :-D Čakať vlkov pod Ďurkovie záhradou kde sú vraj každučký večer môže naozaj len pacient nie fotograf . Osobne sa nešpecializujem na fotenie zveri skôr na makro fotografiu . Fotím však i zver či krajinu a viem ,že nie moc dobre . Je to také podanie ako to vidím ja . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 3.1.2013 o 19:59

prečo, nerozchádzajú, dá sa bojovať na viacerých frontoch, každá iniciatíva pomôže. Povedz čo ti bráni poslať ten list? Keď to nepomôže určite to nepoškodí, 20 sekúnd času? Nie je o čom debatovať, chcem sa vyjadriť hneď a teraz a nečakať na nejaké schôdzovanie, ktoré s určitosťou nič nevyrieši a zabijem spústu času. Vyjadrím sa hneď a teraz, v rámci svojich možností aj keď malých, na branom-om liste nevidím nič zlé, prečo by sme mali byť ako lukáčovci, každý máme iné ciele a každý to robí za iným účelom. To o čom vravíš ty je beh na veľmi, veľmi dlhé trate. Sám veľmi dobre vieš, že s týmito ľuďmi nikto a nič tak skoro nepohne, majú veľmi dobré vybudované svoje vlastné zázemie a dokonale podchytenú hlasovaciu mašinériu. To by museli všetci poľovníci na Slovensku hromadne povstať a nielen v jednej OPK ale minimálne v nadpolovičnej väčšine a to je úplne nereálne očakávať. Určite nie v dohľadnej dobe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.1.2013 o 19:24

je mi ľúto, že sa naše názory rozchádzajú. dokážem pochopiť tvoj postoj, alebo nejakú všeobecnú motiváciu. no môj názor je, že sa tu demokraticky zvoleným predstaviteľom jednej poľovníckej organizácie dlho darí rozvracať poľovníctvo nielen morálne, ale i právne, dokonca ho zosmiešňujú. ja vidím cestu obrany legitímnych záujmov slušných poľovníkov hlavne v náprave legislatívy. tá je základom, predpokladom k ďalšiemu procesu obrodenia a navráteniu úcty k poľovníctvu a poľovníkom. mrzí ma, ale nevidím nič prínosné v okukávaní techník zmrdov, znižujem sa tým len na ich úroveň, budem taký istý... očakáva snáď niekto odo mňa, aby som bol porovnateľný s nejakými hlupákmi? oni sú úspešní pre niečo iné: lebo je tu rozvrátené to, čo som spomínal vyššie. chápeme sa? hekler tu čosi navrhol. technicky to nie je reálne, ale svedčí to o tom, že je veľká nespokojnosť. ja to vidím tak: vyjadrime hromadnú nespokojnosť so súčasnou legislatívou. medializujme ju, vyjadrime svoj názor. dajme na vedomie i "ochranárom" že sme niekto a nie banda manipulovaných ľudkov v zelenom. ver mi, že proti tak zjednoteným poľovníkom bude problém konať tak, ako doteraz. boľševici majú starosť, ako si vybudovať príjmy, postavenie, ako byť zas zvolený. no povedz, ako toto napravíš, zmeníš mailami nejakému bruselskému úradníkovi? ale ak tu budeme mať poriadok, tak si aj brusel nedovolí v tejto oblasti voči nám viac, ako voči iným krajinám. čo myslíš, prečo teraz môže? a zmení mail podstatu? nie, aj keby ich bolo milión. iba nás zaradia do tej kategórie, kde sú lukáčovci, alebo ešte nižšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 3.1.2013 o 18:30

apple, znova len musím zopakovať jedno a to isté: nejedná sa o žiaden ani právny, ani odborný, ani vedecký názor. Ide len čisto o vyjadrenie občianského postoja, tak ako to predvádzajú tzv. pseudoochranári, ja si myslím, že Ďuri má veľmi dobré právne povedomie, vedie niekoľko desiatok, možno aj stoviek súdnych a kdejakých iných sporov, má svoju vlastnú advokátku a napriek tomu organizuje hromadné a individuálne petície proti lovu vlkov a zasiela to na Európsku komisiu. Robí to roky a zrejme vie veľmi dobré prečo to robí. Minimálne burcuje verejnú mienku proti poľovníkom, tak prečo mu to neoplatiť rovnakou mincou? Nehľadaj za tým žiadnu vedu ani právo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robos, 3.1.2013 o 15:52

apple, s tou komorou máš asi pravdu. je to parádnická tlupa na predvádzanie sa a samo-pochlebovanie. o ich iniciatívach skoro nevedno... a chcel som napísať viac, ale fakt o nich nevedno. a možno som ja trúbka, čo sa nič nedozvie. no a ešte kým si uchmatnem pracovný čas na súkromné účely (tento list nemá moju veľkú podporu) čo tak list na zrušenie obmedzenia lovu medveďov do 100 kg. jednak je iné loviť medvieďatko a iné medveďa, no a ten 300 kg maco čo zo svojho 10 000 ha revíru plaší 100 kg medvieďatká (ktoré potom chodia plašiť babky okolo Krtíša a turistov okolo Žiliny) by po svojom skone uvoľnil pľac aspoň pre 3 také šikanované medvieďatká. ak s tým nemajú problém rumuni, prečo my áno? taký list ministerstvu a erudovaná odpoveď by stála za prečítanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.1.2013 o 15:39

jozefpetr, najprv obviníš, potom neodpovieš. no s nezákonnosťami tým sa vysporiadaj sám. ako vidíš, nie je to len môj názor, že takéto niečo nemá právnu váhu a ak je pocit, že sa treba obrátiť na brusel, aby ním v niečom pomohol, tak to sa robí trochu ináč. nie som proti iniciatíve poľovníkov, to mi prosím nepodsúvaj! no mrhať silami smerom do prázdna sa mi vidí divné. zvlášť po skúsenosti s lovom sluky. nebol to brusel, kto to posral!!!! ale práve to ministerstvo, na ktoré upozorňujem, tak mám za to, že je to treba smerovať tam!!! čo ťa na tom dvíha zo stoličky???? čo je na tom mimo témy???? poviem ti, prečo aj ten môj príspevok, ktorý je akože mimo témy je k téme: lebo tvoja milovaná komora má teba, i nás ostatných tak akurát v riti!!! poviem ti , čo pre nás spravila: zabezpečila odpad, ktorý môžeš voziť do revíru a učiť naň diviaky a medvede, komora žiadala naprosto mimo kompetencií predĺženie lovu vysokej atd.. minulý rok cez arktické zimy. to nespraví ani posledný úbožiak! komora ti v rámci osobných aktivít podsunula shit toyotu hilux... atd. dobre ti tu aj iní píšu o komore, akosi nad tým nerozmýšľaš. nuž pouč ma, kde mám a čím prispievať, ako mám hlasovať a o čom nesmiem ani uvažovať, nieto ešte hovoriť!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robos, 3.1.2013 o 15:17

odkaz náhodou, páni, a čo je na tejto stránke zlé? názov? nechuť prečítať si iný názor? akosi som predpokladal, že ak je niekto poľovník, mal by mať aj rád prírodu, nielen pečienku a zuby. a tam je ,,návod" ako dať dokopy i zisk i zdravý a pekný les. vy si v lese neradi pozriete 40 m jedľu? stačí vám žŕďkovina? lebo pri našej ekonomickej hluchote sa nakoniec dožijeme aj bambusových monokultúr a zajačiny zo skúmavky. a že to nesúvisí s vlkom? omyl. všetko s všetkým súvisí. 40 m jedľa je skvost, vlk je skvost. ale i 40 m jedľu treba niekedy vyťať (ale nedajbože v rezervácii), aj vlka občas streliť (ale nedajbože v rezervácii). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 3.1.2013 o 15:09

apple, ak nechceš prispievať k téme, resp. sa nestotožňuješ s návrhom listu, ktorého obdobu zasielaju ochranári, tak píš do inej témy. EDu, vitaj, už som myslel že sa nepripojiš, to by mi nešlo do hlavy, že takéto ,,vážne" debatky a teba niet. Ako divoké šelmy v bavorsku? fotky pekné? Ochvíľu, už budeš mocť fotiť aj v divokej prírode Dunajskej stredy a Šamorína, bude to ok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.1.2013 o 15:08

Edu, nevieš náhodou, čo sa deje s vlkmi, ktorí opustia hranice Bavorského lesa?? Vieš, ak chcú vlkmi zazverovať Maďarsko a Česko a cez nás to nejde, možno by to šlo presadiť cez Nemecko a Rakúsko. Však tam sa Zeleným darí oveľa lepšia ako u nás. Ale je možné, že sa im darí práve preto, že na rozdiel od tých našich majú rozum. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2013 o 14:58

milujem krásne kozy to by mohlo mať v Bruseli úspech ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.1.2013 o 14:56

veď hej, len som zabudol na to najdôležitejšie .. na kozy :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2013 o 14:51

Tak ako píšeš Goret i to by malo svoju veľkú váhu .Podobne ako i škody na zveri . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2013 o 14:50

ok apple to som mal mylnú informáciu ospravedlňujem sa . Každopádne je to všetko na zamyslenie sa odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.1.2013 o 14:50

Edu a zároveň mohla byť rozposlaná všetkým poľnohospodárom zaoberajúcim chovom oviec a jalovíc na poľovných pozemkoch. A žiadosti týchto ľudí by možno mali vyššiu váhu ako žiadosti poľovníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.1.2013 o 14:44

edu, k predošlému príspevku... len upresním, pribina nemá výhodnejšiu poistku, len ju má v súlade so zákonom o poľovníctve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.1.2013 o 14:42

jozefpetr, prosím ťa, kde sa dá vidieť zmluva? mne sa to ešte ako členovi spz nepodarilo. ba ani v súčasnosti členom spz... ale je dobre, že si ju videl. tak nám povedz, kto ju podpísal. myslím podpisujúcu osobu a za koho? stačí na rok 2012. verím, že bola podpísaná v duchu stanov spz. ináč nie si v zmysle zákona oprávnený mať PL ani zbrojný preukaz. to je tá súvislosť. jozef, prosím ťa, nechcem rozmazávať, ale povedz mi, na základe čoho má pribina profitovať z povinných strelieb, keď mi ich zákon neukladá? to môžu profitovať len podvodníci. z kynológie? nie sme kynologická organizácia, teda nemôžeme byť ani v skj, a tiež nemôžeme vyberať členské od iných právnických osôb-kynologických klubov. tiež nemôžeme nútiť byť členom poovníckej organizácie aj nedržiteľov poľovných lístkov len preto, že sú v klube. my nie sme podvodníci. disciplinárne previnenia? nuž ja som zo zákona členom komory a nie akéhosi opk. a navyše, komora podvodne uplatňuje tresty, ktoré sú v rozpore so zákonom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2013 o 14:40

prokloním sa k názoru apple . Tiež si myslím že by mala byť žiadosť posielaná cez ministerstvo pôdohospodárstva . Mohla byť už dávno rozposlaná žiadosť v každom pz podpísaná na podporu a zachovanie primeraného lovu vlka. Tiež jasne vyargumentovaná . Všetko malo byť už dávno na stole ministerstva . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.1.2013 o 14:31

jarodt, v zmysle prístupovej zmluvy a európskej legislatívy je poľovníctvo plne v gescii národnej, samozrejme za rešpektovania príslušných dohovorov a i. teda ak vlk nie je plošne chráneným živočíchom bez možnosti jeho regulácie, tak potom je treba sa obracať na vlastný štát - ministerstvo pôdohospodárstva. bubu so žalobou predsa neodvráti nejaká podpora posielaná do bruselu, ak sa toto tým sleduje. píšem veľmi stručne, rozhodne nie všetko, čo sa dá k tomuto povedať, ale principiálne by to malo stačiť. ja nie som principiálne proti, no naozaj máme doma dosť nezákonného, čo je treba dať na poriadok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2013 o 14:26

jozefpetr to mám štígro ,že aspoň niekto tú zmluvu videl . Mňa by zaujímalo akým výberovým konaním sa vybrala poisťovňa ? A hlavne percento aké vynakladá z tých približne 6 milionov euro na likviditu škody ? Tiež by ma zaujímalo prečo lovecký spolok Pribina má poistku o tretinu lacnejšiu aj bez množstevnej zlavy akou disponuje obrovské SPZ ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2013 o 14:22

apple načo by nám bola k nahliadnutiu poistná zluva veď poľovníci dajú na poistku iba 6 milionov euro . Poisťovňa nám z toho na likviditu vyplatí určite veľa :-D Ale nechcem odbočovať od debaty . jarodt čo som urobil ja pre poľovníctvo . Zaplatil som tie nekresťanské vymyslené poplatky ničím nepodložené . Za to očakávam , že poľovníci majú v SPK svojich právnikov ,ktorí majú konať !!! Mám však pocit ,že nekonajú . Potom je tu otázka načo vykonávajú svoje funkcie ? Od toho sa združujeme aby sa dostávalo 60 000 poľovníkom dôstojnej obhajoby či na Slovensku alebo v Bruseli . Zatiaľ jeden obyčajný poľovník /branom / urobil viac ako celé chobotnice SPZ či SPK . Okrem humorného listu prezidentovi plného hrubíc od pána šubu ohladne lovu mačiek a psov túlavých som nevidel žiadnu konštruktívnu reakciu skoro na nič !Doteraz nechápem načo ten list posielal niekomu ,kto o odstrele mačiek a psov vôbec nemá žiadnu právomoc rozhodnúť !!! To mohol aj Martinke do Turca poslať . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 3.1.2013 o 14:08

Tak po poriadku: 1. MP RV SR 2.Ano som poistený cez SPZ, ano videl som tu zmluvu. 3.nemám, také uznesenie. resp. naše pz a ani PO take uznesenie nemá. ale viem čitať zákon a viem, že SPK vznikla zo zákona. Inak neviem prečo miešaš poistenie SPZ a problematiku SPK? možeš ozrejmiť? ale skús v inej temé a nie v tejto resp. nie v každej ktorá troška viac prispevkov. Neuráža ma diskusia o SPK uráža ma tvoje splietanie o rovnakej problematike v každej téme, ktorá má 20-30 príspevkov.Potencionálne príjmy pribiny poznáš, to su tie, ktoré ma teraz komora, ktorej zrušením by prešli na niektorú resp. niektoré PO. Napr. PL.Poistenie, disciplinárne previneniea, strelectvo, jynológia atď. veď to poznáš, nemusím to tu rozpisovať podrobne predsa. Moj názor je taký, Ideš ho zmeniť? skús, ale predlož fakty a argumenty. Ak je to všetko take zle, prečo sa neobratiš -te na US SR? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 3.1.2013 o 14:02

apple, prečo to zbytočne komplikovať? Po x-tý krát sa tu vravelo, že sa jedná len o vyjadrenie občianskeho postoja, nie o vedecké zdôvodňovanie, v rámci svojich možností Kto chce môže zapojiť aj rodinných príslušníkov a priateľov. Je jedno, či to má váhu, alebo nie, ale ak to napíše 1000 z nás tak to určite nejakú váhu bude mať. Z našej strany viac spraviť nemôžme, ďalej nech pracujú naše zväzové a štátne orgány. Ale začať treba od seba, potom môžeš kritizovať aj Lebockého, čo on spravil pre nás? Odprezentovanie tvojho občianskeho postoja ti zaberie 15-20 sekúnd času a dovi-dopo, viac sa k tomu nevraciam. Ak si myslíš, že Brusel do toho nemá čo hovoriť tak sa mýliš, Brusel môže dať žalobu na SR tak ako ju dali na Fínsko a iné krajiny a prejednávať to bude Európsky súdny dvor a že budú tlaky na zastavenie lovu vlka u nás o tom niet najmenších pochýb. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 681-720 z 799 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM