Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vlk dravý - poľovníci verzus ochranári - diskusia

autor: správca admin
pridané: 14.4.2015 21:24
Problematika ohľadom lovu vlka dravého, názory poľovníkov verzus snahy rôznych ochranárskych organizácií. Aký je váš názor, skúsenosti, realita?
počet zobrazení: 65 935
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 16.12.2015 o 19:54

Prosím ťa uveď mi odkiaľ máš údaj, že "..veľmi veľa ochranárov, možno i viac ako polovica, má prírodovedné vzdelanie.." Z akého zdroja čerpáš a čo je to podľa teba prírodovedné vzdelanie? Lebo medzi také patrí aj matematika, fyzika, mediamatika, chémia, antropológia, jadrová a subjadrová fyzika a množstvo iných s enviromentálnymi a biologickými vedami nesúvisiacich vedných disciplín. Apropo, vzdelanie nie je všetko, kompetentnosť rozhodovania nezávisí len od neho, ale pramení najmä zo skúseností a praxe v danej oblasti. Lesník alebo poľovník či pracovník TANAPu čerpajúci z priamych pozorovaní a praxe získanej v priebehu rokov týkajúcej sa vývoja populácie napr. medveďa má k téme určite povedať viac ako absolvent enviromentálneho manažmentu, ktorý videl medveďa zatiaľ len v učebnici. Keby toto kompetentní na SR pochopili tak v životnej úrovni atakujeme Švajčiarov. A zodpovednosť "ochranárov"? Nebuď smiešny, prakticky žiadna. Nemusia preukazovať odbornú spôsobilosť, skladať skúšky, niesť za svoje konanie pretavené v praxi a reálnom živote dôsledky. Tí akurát vedia vyplakávaním, mediálnym tlakom a demagógiou bez podloženia relevantným výskumom "vyboxovať" nejakú zlepenú novelu či rozhodnutie príslušného orgánu ochraňujúce predmet záujmu daného ochranárskeho spolku bez ohľadu na celkové dopady. Nevedia chrániť plošne, pripustiť zásah aj v podobe kvalifikovaného odstrelu, ktorý neznamená automaticky vždy len úbytok v populácii, ale sústredia sa na svoj predmet záujmu priam tunelovým videním znásobeným prídavnými klapkami na oči. Takto sa bezhlavo presadzovala a presadila ochrana kormorána, za ktorého odstrel sa neskôr z dôvodu jeho premnoženia muselo poľovníkom platiť, inač by rybári lovili ryby akurát tak vo vani a následky tejto "ochrany" poznať v zarybnenosti riek a rybníkov doteraz. A nepočul som, že by sa vyvodila konkrétna zodpovednosť za tento "erudovaný" nápad, ktorý napáchal určite viac škody ako chybný odstrel medveďa poľovníkom, ktorý mal väčšiu labu o 5cm a o 30kg väčšiu hmotnosť, začo je strelec sankcionovaný okamžite. A to uvádzam ten lepší príklad. "Ochranár" si presadí zákaz odstrelu alfa samcov u vlka dravého, pričom na druhej strane jedným dychom dodáva, že rozoznať alfa samca je v prírode prakticky nemožné. Ale z poľovníka by pytliaka spravil obratom, lebo každý väčší vlk bude z jeho pohľadu alfa samec a predsa poľovník má vedieť načo strieľa. V praxi je teda zodpovednosť vyvodzovaná len u poľovníkov, pretože tí tu prax aj reálne tvoria a pohybujú sa v nej. Na druhej strane nepoznám zákon trestajúci sankciami ľudskú hlúposť pri tvorbe neefektívnych a absolútne kontraproduktívnych opatrení, ktoré dokážu v rámci živenia svojho biznisu vyprodukovať niektorí "ochranári". Toľko k neseniu zodpovednosti a kompetentnosti pri tvorbe opatrení ovplyvňujúcich prax. Bohužiaľ, častokrát je však prax nastavená ľuďmi, ktorí v nej nikdy neboli. Ad absurdum.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 52

komentáre

zoradiť
zobrazené 641-680 z 799 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off abba1, 16.2.2013 o 20:53

nech si pred tú komisiu pribalia aj besnotu, ktorú sme tu pár rokov nemali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 16.2.2013 o 20:40

No co už Andej somnou narobíš.Sledovat slovenské polovnictvo je stejně zábavné jako televizní serial susedia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 16.2.2013 o 20:34

Rudo Ty už potrebuješ zmenu prostredia dám Ti klúče od chaty prídi.Mám o Teba starosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 16.2.2013 o 20:29

Prosím Vás polovníci nestřílejte vlky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 16.2.2013 o 20:27

každy rok sa ich streli 120 a stale dookola 120,kua kde sa tie vlky tu beru,žeby ich tu vozilo Lesoochranarske združenie VLK na čele s udržbarom Lukačom a promovanym neviem čim Balažom???????,aby dostali peniaze z Grins piiiič ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.2.2013 o 19:51

úprimne, že sa na to nevyprdeš..... pokukaj tri dni späť, ako kántria vlci v tatrách... tak žeň aj ty maďarov,čechov a katolíkov, luteránov, a neviem koho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 16.2.2013 o 19:48

Vystrielané vlky na Slovensku -

Dnes v správach na JOJke- vraj sme vlani vystrielali 136 namiesto 130 povolených vlkov. Za to nás ženú pre Eur.komisiu "priatelia" z Poľska, Česka, Maďarska samozrejme domáci "VLK" na čele s nejakým Bal.....jajaáj

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.1.2013 o 18:59

Stopinko ja pochybujem že ťa to prestalo bavit citat.:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 9.1.2013 o 14:40

Edu pochybujes o tom ze viem citat? ;D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 9.1.2013 o 14:31

text v linku od apple-ho: Ročně se na Slovensku legálně uloví 100–150 vlků, což při velikosti populace 200–400 vlků představuje více než 50 % z průměrného počtu. V poľovnej sezóne 2011/2012 bola kvóta 120ks v sezone 2010/2011 bola kvota 150ks a v sezone 2009/2010 bola 140ks atď. Ak k tomu pripočítame čierny odstrel a úhyny a odpočítame prírastok, tak vlk dravý už vyhinul podľa ochranárov 10 rokov dozadu...)))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.1.2013 o 13:26

Stopinko neklam :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 9.1.2013 o 12:26

Duchaplne diskusie len co je pravda. Po 3 prispevku ma to prestalo bavit citat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 9.1.2013 o 9:43

napadá ma ešte jedno: nevyznám sa príliš do autorského zákona, neviem, či nie sú nelegálne použité foto či vlkom, či čechmi: odkaz nie je toto parketa dať im po nose? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 7.1.2013 o 21:23

preklad o love vlkov v jakutsku vybehol čitateľne aj tu odkaz ........... serax, dík za reálny text. po zbežnom prehliadnutí napadne človeka len jedno: ak je súdna komisia, tak sa akurát dobre zasmejú. ak to trochu zanalyzujete, tak začnete mať obavu, že to nebude smiech, ale hrozia až kŕče. ešte raz ti treba poďakovať. no ak by sa toho nejaký dement predsa len chytil a začal robiť závery, rád pomôžem pri formulovaní sťažnosti na postup komisie. pretože argumenty nám už vymenovali v sťažnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 7.1.2013 o 16:45

odkaz Treba si pozriet aj co robia hnutia z inych statov proti lovu vlkov na slovensku a co robime my a nase spravne organy aby sa to nezmenilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 7.1.2013 o 10:52

Rusom do toho nikto nekafre odkaz. Je to v norstine tak pomoze google prekladac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 6.1.2013 o 12:00

bakchus, vitaj v klube zavadzajúcich. v tejto téme to sú takí, čo nepoužívajú lukáčov rozum miesto svojho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 6.1.2013 o 11:32

Nie som clenom ziadneho PZ. Nevysmievam sa, lutujem pracu spravnich chlapov nepodporenu z postov vedenia SPK a SPZ. Nedavam vzor. Ja nie. len konstatujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 6.1.2013 o 10:35

bakchus, nech sa páči začni od seba a daj návod ako bombardovať našich pánkov v SPZ, SPK a MP SR. Daj otázky, vymyslí a zorganizuj petície, medzitým ako budeš premýšľať o otázkach a formulovať texty listov si spomeň ako doteraz dopadli podobné akcie s 4000 podpismi. To nie len tliachať od klávesnice nič nehovoriacimi frázami. Daj aj návod ako odvolať platených funkcionárov SPZ,SPK. Začni s konkrétnymi krokmi a samozrejme od seba: presaď vo svojom združení najlepšie na Výročnej členskej schôdzi nespokojnosť členskej základne a návrh na odvolanie vedenia SPZ, SPK a aby s týmto návrhom a mandátom na odvolanie prišiel splnomocnený zástupca tvojho združenia na konferenciu OPK a tam dal návrh na odvolanie vedenia SPK, samozrejme ty musíš medzitým presvedčiť nadpolovičnú väčšinu poľovníckych združení vo svojom regióne, čo je ca hrubý odhad 20,30 združení ? Ak to dokážeš stále máš iba jeden jediný hlas=mandát za celé slovensko z neviem koľkých mandátov dajme tomu 100. Takže nech sa páči ak máš čas, chuť a prostriedky môžeš začať hľadať spriaznené duše a postupne presviedčať celé Slovensko od Uble po Záhorskú Ves. Môj skromný odhad: nepresvedčíš ani svoju vlastnú členskú základňu aby prijala takéto uznesenie, nieto ešte vlastný región. Ak nám tu dávaš za vzor Ing.Juraja asi uniklo tvojej pozornosti, že tento pán roky vypisuje a organizuje petície a listy na EK za zákaz lovu vlkov z ktorých sa ty vysmievaš, že sú na smiech. Trochu paradoxy nie? Pravdepodobne si ani neuvedomuješ dosah a váhu svojich slov, napíšeš 1 príspevok na LZ predstavíš nám svoju nereálnu science fiction a ideš si ďalej svojou cestou bez toho aby si niečomu pomohol. Ako napísal branom včera: ak nechceš pomôcť tak aspoň nezavadzaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 6.1.2013 o 9:25

Priatelia, podla mna treba bombardovat "našich" pankov z SPZ,SPK,MPSR. Ked dakeho funkcionara platime tak by sme ho mali mat pravo aj odvolat. Edu niekde tu pise ze LOZ VLK dosiahne svoje... asi dosiahne a klobuk dole pred nimi. Tak kto je schopnejsi: Ing Tibor alebo Ing Juraj???? Taketo listy su trapne... Pančence sa Vam len zasmeju do oči a povedia ze sa to neda. Prepacte ale to je moj nazor. Podla mna sa vedenie pol. organizacii venuje viac rozdelovanie lukrativnych revirov pre zbohatlikov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robos, 5.1.2013 o 17:45

tak k téme a napríklad článku v sme. čo keby sme im v tom fandili? nerobme paniku. paniku stačí udržiavať. zakážu lov vlka? nech zakážu. a celoplošne, nie nejaké prihraničné kilometre. a zákon striktne rešpektovať. ďurko zabúda, že vlk je síce nádherné a fascinujúce zviera, ale nebezpečné zviera. s obrovským rešpektom voči človeku, ale každý rešpekt má hranice. predstavme si situáciu, keď sa tri roky neodstrelí ani vĺčik. nech ich je hned o 500 viac. pochybujem, že za hranice zamieri viac ako stovka. ostatní budú čoskoro naháňať diviaky a jelene po záhradách. uznajte, že je jednoduchšie odohnať zo záhrady diviaka v zemiakoch, ako svorku od ulovenej jelenice. ani pohľad na safari v priamom prenose nie je pre slabé žalúdky. nech i psíčkarom zmizne pár sto psov, + ovce a nielen my budeme v diskusiách za debilov, ale i lukáč+. a vlk sa štvrtého roku úplnej ochrany nedožije. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jeger, 5.1.2013 o 15:23

Pardon páni, trošku mimo tému... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 5.1.2013 o 14:52

"je super ze sa tu dozvedam co je to prales". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 5.1.2013 o 14:49

Ja by som to bordel nazval. Téma je jasná. Ak si chcete podebatovať o niečom inom, tak nech sa páči do príslušnej témy, alebo si to píšte do pošty. Aby som držal tému, tak ten začiatok článku v novinách nie je potešujúci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 5.1.2013 o 14:46

Jeger urcite by som to nenazyval bordel.ak si to pozorne cital,tak nazori na to co je prales sa rozchadzaju najma v tom ci aj sukcesne stadia(neoplivneny pripravny les pionierskych drevin)povazovat za stupen vyvoja pralesa.preto tam mas definiciu ,ktora zohladnuje viacero nazorov na to co povazovat za prales - Relatívne nedotknutý prírodný les (znaky po bývalej ľudskej činnosti nie sú evidované, alebo sú ťažko identifikovateľné a málo evidentné) s klimaxovým drevinovým zložením, s výskytom typických druhov ekosystému, zachovalou prirodzenou vekovou, vertikálnou, horizontálnou a priestorovou štruktúrou, s primeranou prítomnosťou mŕtveho dreva (stojaceho a ležiaceho) v rôznych štádiách rozkladu a s prítomnosťou jedincov drevín, ktorých vek sa blíži fyzickému veku. Za súčasť pralesa sa považuje aj sukcesné štádium lesného ekosystému (tzv.prípravný les), ktoré vzniklo prirodzeným spôsobom (bez vplyvu človeka) po prírodných disturbanciách na ploche pralesa (do ktorého nebolo zasahované a je predpoklad, že bude ponechané na prirodzený vývoj) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 5.1.2013 o 14:19

Ano najvyssi cas nieco spiskat. Hekler tu nacrtol myslienku mimoriadneho snemu SPK. Moj nazor je , ze by sa mali dat hlavy dokopy , vypracovat nejaky material , ktory by sa predlozil a hlavne mal by mat hlavu aj patu. Je tu urcite dost inteligentnych ludi na to aby sa nieco take dalo dokopy. Zdielam Heklerov nazor , ze mame internet a treba konat. ps. Aplle ... bolo by skoda keby sme boli MY a VY alebo opacne. Sme POLOVNICI. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 5.1.2013 o 14:00

jaro, správne poukazuješ na tzv. nejednotnosť. jednota časti poľovníckej populácie je daná banditským prístupom: nech je stav akýkoľvek, len aby som neprišiel o kus mäsa, druhá časť si ani nevie predstaviť, že by mali o sebe rozhodovať sami, že žiadneho boľševika nepotrebujú a sú tiež proti. nevedia síce za čo sú, ale proti rozhodne. a potom je skupina, ktorá sa o dianie zaujíma a v rámci možností sa o čosi snaží. nedelím, ani som nikdy nedelil podľa členstva, len aby bolo jasno. mám názor,že tie dve sú skupiny dedičstvom výchovy jedinej PO. hovorím o spôsobe myslenia, aby mi zas niekto čosi nepodsúval, tak ja si považujem každého, kto sa o zver stará. a ak sa tu aspoň pár ľudí vyjadrí pozitívne, môžeme niečo spískať, je najvyšší čas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jeger, 5.1.2013 o 13:56

Growler a o to mi ide, ani samotní odborníci sa nevedia zhodnúť na definícii pralesa, to sa mi zdá smiešne nieto ešte vymedziť lokality pralesov...myslím že v tom majú bordel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jeger, 5.1.2013 o 13:34

Vstúpim trošku do debaty growler, môžeš mi definovať čo je prales a koľko ich na slovensku máme? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 5.1.2013 o 13:21

Edko ty bavis mna pri kazde tvojej snahe posobit fundovane v problemtike pridavanim odkazov,ktorych obsahom poriadne ani nerozumies.prales je spolocenstvo,ktoreho zivotne procesy su podmienene faktormi prostredia bez vplyvu cloveka,tak ako mozes vypustit taku volovinu,ze zachovanie tychto procesov je jeho devastacia?!ak je nieco zdevastovane,tak su to vacsinou vytazene plochy(pripominajuce obcas mesacnu krajinu)z ktorych sa miesto regereneracnych spolocenstiev stali pionierske pripravne spolocenstva na ktorych sa spravne obavas,ze moze dochadzat z zosuvom pody,jej degradacii a je otazne ci tam volakedy bude stat stabilny les. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 5.1.2013 o 11:46

Apple , suhlas co pises . Len tu je to na co som poukazal ... nie sme jednotni . Pises napr. a pozri, ako sa vám stanovy pomenili, najvyššie ogány spz už nie sú orgánmi organizačnej zložky, ale celej organizácie. Preco my spz a vy pribina , vsak sme polovnici. To comu sa venujes ty resp vy v pribine aby ste poukazali co nieje koser v spz je pekne a asi to ma vyznam ... bohuzial sa v tychto pravnickych hatlaninach nevyznam ale mne ide o nieco ine ... polovnici nie su jednotni a preto par pseudoochranarov ma vacsiu silu ako 10 000ce polovnikov. Uz roky sme my ti co ustupujeme a lukiho druzina je na vyslni. Vies ci Potocnik nieco urobi alebo nie to neviem predpovedat ale viem to , ze nasi zastupcovia nic nerobia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 5.1.2013 o 11:32

a ak vravím, že je treba obťažovať ministerstvo, tak to vravím preto, že tam to má zmysel. nejaký potocnik N E M Á kompetenciu zasahovať do tejto legislatívy. ale posielaj, posielaj, šepnem ti:šikovnejší to pošlú aj z 20-30 adries. ak hovorím o spk, spz, tak preto, že títo predstavitelia sú priamo zodpovední aj za tento stav!! a po boku s ministerskými úradníkmi - členmi spz a funkcionármi spk. naznač mi aspoň, čo očakávaš od potocnika? som rád každej aktivite, to mi môžeš veriť, no treba aby mala zmysel, výsledok. alebo si naozaj myslíš, že aj milion mailov je to, čo ovplyvňuje politiku potocnika, či únie??? ... jaro, pýtaš sa, či vedú niekam naše aktivity? myslím, že áno, SPZ má konečne od r. 1993 aj štatutára, netešíš sa tomu? a pozri, ako sa vám stanovy pomenili, najvyššie orgány spz už nie sú orgánmi organizačnej zložky, ale celej organizácie. a dokonca na tento rok to vyzerá, že už budete mať aj legálne poistenie. lenže to ťa asi nezaujíma, načo, však? a či je tu niekde na portáli niečo moje spôsobom: poďme niečo robiť? kukni do článkov. aj kdesi v témach som dával odkaz. aj na ďalších dvoch forach to bolo. asi si si len nevšimol. a myslím, že v krátkej dobe niečo zas vymyslíme. ale ako ťa čítam, v mnohom sa zhodneme. a k článku, oni nielen používajú na svoje ciele naše fotky, ale i nás citujú, a to je horšie. a tiež klamú, viď už spomínané kmo, besnotu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 5.1.2013 o 11:03

Nofi , nemyslim si ze to tam ma vyznam nakolko sa to tam po case zvrhne do nadavania nam ze sme vrahovia a pod . Zrovna tieto diskusie nikam nevedu. Clovek tam cita nazory nastrocnych alebo ludi z VLKa. S takymito chces diskutovat resp sa vyjadrovat k im nazorom? To chce seriozne medium ktore nehlada senzacie ...Co myslis , preco si tu nevymienaju nazory ochranari s polovnikmi ? Max tu kradnu fotografie ktore sa im hodia do ich propagandy a mam dojem ze aj pan Goebbels by sa co to naucil od Lukiho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 5.1.2013 o 10:51

Namiesto diskusie na tomto fore by ste mali diskutovat na miestach, kde to cita aj verejnost. V prvom rade treba presvedcit ju, presne tak, ako to robia ochranari. Spravia kampan na verejnost, nasledne sa vyvinie tlak na statne organy a maju schvalene vsetko co chcu! Ako napriklad tu (oplati sa citat diskusiu pod temou, verim, ze tam prispejete aj vy): odkaz Spomina sa tam aj Lovu Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 5.1.2013 o 10:48

Apple , tolko energie vynakladas na to aby si poukazal na to co SPK resp SPZ robia ci nerobia . Pomenuvas konkretne veci , venujes tomu cas ...a pytam sa vedie to niekam ? Nemyslim to teraz v zlom len ma zaujimaju nejake vysledky . Pokial to nemaju nejaky sikovni pravnici v rukach nezmoze sa asi nic . Takze tvoje pripomienky by tiez mali byt smerovane napr na navstevnikov portalu sposobom ... chlapi toto a toto sa tu deje podme s tym nieco urobit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 5.1.2013 o 10:37

Myslim si ze Jarodt ,Branom a spol to myslia dobre a snazia sa aspon nieco urobit. Vieme dobre , ze mocipani v SPK a SPZ nepodniknu ziadne kroky k nicomu. Nerobia nic , asi sa drzia hesla: Kto nic nerobi, nic nepokazi. Az na to , ze narobili uz tolko skody ze az. Aby som sa dostal k jadru veci. Je sice pekne ze sa tu diskutuje o tom ci onom ale dalej sa to nedostane . Takze uz len iniciativa aku ponukol Branom ma vacsiu hodnotu ako len tliachanie na prazdno a spoliehanie sa na to ze nasi voleni zastupcovia nieco podniknu. Tak ako vie elektrikar Lukac vyuzit v prospech media mali by sme to zacat robit aj my. Nakolko internet ma velku moc a portal LovuZdar navstevuje mnoho ludi je tu moznost ako dat o sebe vediet. Musi nas byt vidiet a pocut , ci uz doma tak aj v zahranici . Tu je priklad hoc z ineho sudka odkaz ako sa to da. Nerobilo mi problem okopirovat znenie listu a poslat ho. No nebolo nas moc. Chce to aby sa toho zucastnilo co najviac ludi . A verim , ze ak sa panovi Potocnikovi zacne plnit imelova schranka dennodenne tak si jedneho dna povie , ze sa kua na tom Slovensku asi nieco deje. Presne toto robi elektrikar Luki.Robi okolo seba krik je ho vidno. A ludia mu to zeru aj s navijakom . Kdezto my polovnici sa vieme akurat tak vadit medzi sebou . Vdacime tomu nasim volenim mocipanom v SPK a SPZ. Je nas mnoho a prd z toho. Este sa to aj rymuje. Neviem ci by Admin bol za to aby sa v mene portalu robili nejake aktiviti tykajuce sa legislativy ale je tu moznost ako dat o sebe vediet. Portal Lovuzdar je navstevovany a myslim si ze staci dat na prvu stranu navhr toho ci onoho a budu sa diat veci spranym smerom. Asi som sa rozpisal no mam za to ze staci dat hlavy dokopy a obist tych hore co na nas kaslu a ignoruju nas. Lebo to co predvadzaju je IGNORACIA! Ak sa mylim kludne ma opravte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 641-680 z 799 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov