Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Využitie fotopasci v reviroch a obmedzovanie osobnej slobody - diskusia

autor: off nocpet
pridané: 24.2.2015 19:11
Dobry den.
Chcem sa opytat ci je pouzivanie fotopasci legislativne opatrene. Ako priklad dam situaciu ked sa PZ prenajmu pozemky na polovne ucely a clenovia PZ po nom rozmiestnia fotopasce bez suhlasu majitela pozemkov. Dochadza tak k monitorovaniu aj majitelov pozemkov kt. dane pozemky stale aktivne vyuzivaju, je to obmedzovanie osobnej slobody?
počet zobrazení: 13 726
počet hlasov: 2
okruh tém: fotopasce
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-55 z 55 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jaro1, 26.2.2015 o 14:18

V teme fotopasca-vyber fotopasce to slusne vystihol H prispevek 25.3.2013 o 12:13 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaso79, 26.2.2015 o 10:25

ok sorry za odklon od temy.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nocpet, 26.2.2015 o 9:52

LESLOV dakujem za koment. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nocpet, 26.2.2015 o 9:43

Kaso79, ja neriesim facebook google monitoring. Mam konkretnu otazku na ktoru som cakal konkretnu odpoved. A to, ci maju uzivatelia fotopasci nejaku "oznamovaciu" povinnost voci majitelom pozemkov na kt. fotopasce instaluju a je podpisana zmluva o vyuzivani pozemku. Ked budem mat chalupu a za chalupou v mojej neoplotenej zahrade / povedzme sucasti reviru lebo ma 3 hektare a je podpisana zmluva o polovnom vyuzivani/ mi niekto smikne fotopasce na monitoring zvery. Ake mam ja ako majitel moznosti ked nechcem, aby kazdy moj prichod, odchod, aktivita v priestore "zahrady" bola monitorovana??? A mozno prave pre to, ze vsade vsetko sa monitoruje a kazdy pohyb s mobilom vo vrecku niekto sleduje, prave pre to chcem vediet kam az to vsetko moze zajst. Ja naozaj neutocim na uzivatelov fotopasci a ani to nie je opis ala krivda sa mi stala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 26.2.2015 o 8:19

Opýtam sa takto...je každý priestor na zemi priestorom, kde sa môžu ľudia pohybovať oprávnene a samovolne, aby sa mohli sťažovať, ak tam majiteľ alebo správca pozemku má nejaké monitorovanie, že by ich to obmedzovalo na slobode alebo ako to nazývame? Sú všetky pozemky a miesta vhodnbé na vykonávanie akýchkoľvek ľudských činností? Pozemok má majiteľov, tí by mali/mohli byť informovaný o monitorovacích zariadeniach na pozemku (aj keď fotopasca pri ako čítam zarastenom a zalesnenom pozemku pokryje tak 20m perimeter svojim monitorovaním, a predpokladám, že len v priestore vybudovaných zariadení, či už posedov alebo krmnych zariadení. Preto pohyb je obmedzený len v okolí týchto zariadení. to, že vás denne monitoruje cez mobil google, operátor, a kto všetko ešte to nikomu nevadí, že saledujú či pozeráte TV a aký kanál máte zapnutý, či ste na Facebooku pomocou pevného internetu alebo mobilného...to NIKOMU nevadí? Ale bude sa tu preberať minitoring priestoru, kde má niekto dajaké zariadenie, postavené oprávnene pretože mu na to dali súhlas podpisom zmluvy o využívaní pozemku...? Svet sa v prdel obracia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off astronom, 26.2.2015 o 8:06

nocpet - pýtaš sa, či potrebuje PZ súhlas vlastníka pozemku na postavenie posedu. V zákone o poľovníctve č. 274/2009 - § 26 (povinnosti užívateľa poľovného revíru), odst. 1, písmenom c je uvedené, že užívateľ poľovného revíru je oprávnený zriaďovať so súhlasom vlastníka poľovného pozemku poľovnícke zariadenia. Podľa mňa môže byť ten súhlas daný aj paušálne priamo v zmluve o užívaní poľovných pozemkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 26.2.2015 o 0:32

Vydrata vydata sa stretava v lese s milencom a ... maju obmedzenu slobodu pobytu bo su monitorovani - cihaju lstive fotopasce / § 184 ods.1 pism.b Tr.zak./ :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 25.2.2015 o 21:44

Staci sa informovat na urade pre ochranu osobnych udajov, tam ti odpovedia na tvoje otazky a zaroven ta odporucia na pravnika. Sam som sa na to uz informoval a poviem ti ze s umiestnenim a legalnym pouzivanim fotopasce, resp. monitorovacieho zariadenia je dost zlozita vec hlavne co sa tyka papierovaciek ako zodpovedna poucena osoba, registracia na urade, ziskavanie a uchovavavnie fotiek a materialu...proste tolko kadejakych veci ze cloveku az rozum zastava. Sam som bol na skoleni ohladom ochrany osobnych udajov bolo to neskutocne mnozstvo povoleni a informacii ze kdo, kde, ako preco...Vobec to neni take jednoduche tu fotopascu legalne pouzivat tak aby ta druha strana nemohla pripadne dostat pred sud. V skratke je to vsetko o tom ze najdolezitejsie je kde je fotopasca umiestnena a aku oblast monitoruje, ci je to priestor bezne verejnosti pristupny alebo nie...ale je to fakt dost co musi clovek ovladat aby sa sam nedostal do problemov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off nocpet, 25.2.2015 o 21:11

Povodne to boli obhospodarovane polia. Teraz to uz zarasta lieskami a naveternou drevinou. Je to sukromny pozemok prenajaty miestnemu PZ. PZ na tomto mieste postavili posed a prikrmovacie zariadenia. /Z toho mi vznika dalsia otazka, potrebuje PZ suhlas majitela pozemku k postaveniu posedu?/ Pri krmeni fotopasce. Majitelom sa nepozdava, ze ich pohyb po ich vlastnom pozemku je monitorovany cez tieto fotopasce. Nie som pravnik a tak mi obmedzenie osobnej slobody prislo najadekvatnejsie. kludne to volajme porusenie zakona o ochrane osobnych udajov. Ale nejde o slovicka. Mna len zaujima, ake povinnosti maju uzivatelia fotopasci, ci maju nejaku oznamovaciu povinnost alebo si kazdy polovnik moze kdekolvek fotopascu instalovat. Dakujem za kazdu rozumnu odpoved. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormp, 25.2.2015 o 8:11

Skôr si myslím, že nechceli dotyční aby ich nafotili pri niečom nekalom ........ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER75, 25.2.2015 o 6:31

Nemusí to byť práve obmedzovanie osobnej slobody, ale ide o porušenie zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov. Ak by sme išli do konečného dôsledku, tak v súvislosti s použitím fotopasce, t.j.monitorovacieho zariadenia, malo by byť toto oznámené formou nápisu, že priestor je monitorovaný. Nie som právnik, hoci sa stretávam s touto problematikou, ale najvhodnejšie by bolo obrátiť sa na Úrad na ochranu osobných údajov SR, aby sa k tomu vyjadrili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borza222, 24.2.2015 o 21:23

Pokiaľ nechceš ísť na súd tak bez súhlasu najlepšie neprezentovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 24.2.2015 o 20:34

Treba si naštudovať ... ak získate fotografie na verejnom priestranstve ako s nimi môžete nakladať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimrod77, 24.2.2015 o 20:15

obmedzovanie osobnej slobody je niečo úplne iné,, či už v zmysle trestného poriadku, silových zložiek štátu,, u by sa tak maximálne mohlo jednať o neoprávnene zasahovanie do práv a slobôd ( veľmi pritiahnuté za vlasy). nakoľko sa jedná verejné priestranstvo lesy do ktorých je vstup povolený( poväčšine)by s tým nemal byť problém, majiteľovi pozemku to môže prísť aj vhod že sú tam fotopasce,,tvoju otáázku byy bolo lepšie špecifikovať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 24.2.2015 o 19:52

Neviem či celkom dobre chápeš pojem obmedzovanie osobnej slobody. Ako boli obmedzený na slobode keď boli monitorovaní fotopascou ??? Len sa pýtam ...skús vysvetliť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-55 z 55 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov