Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 4.7.2010 21:48

Zdravim všetkych nadčencov prirody potreboval by som znova poradiť ohladom fotopasce ma služiť jednak na monitorovanie polovnickych zariadeni ale určiťe aj na zaznamenavanie zvery či už na vnadiskach alebo pri krmelcoch cena do ktorej by som sa rad zmestil je 300eur. Dakujem za každu užitočnu radu

počet zobrazení: 132 337
počet hlasov: 5
okruh tém: fotopasce
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jaro1, 10.5.2013 o 18:55

Obchodnikom sa jedna o zisk do vlastnej kapsy a tak vymaslaju a vymyslaju a vymyslaju...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 689 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Hekler, 7.4.2017 o 13:09

Stakstalker a lackor, vysvetlili ste to stručne, jasne a zrozumiteľne, len doplním, že ak berieme revír ako verejne dostupné miesto tak tam treba niekde (samozrejme že nie pri fotopasci ale napr. na hranici revíru alebo v okolí pasce) umiestniť oznam že je priestor monitorovaný (tak to žiaľ vyžaduje zákon) a následne získané snímky v zákonnej lehote zlikvidovať (nie všetky ale iba tie ktoré by mohli byť pri "nesprávnom použití" vyhodnotené ako zásahom do osobných práv a slobôd občana) lebo to zas vyžaduje zákon ... viacej by som to už nekomplikoval aby nevznikol chybný dojem že fotopasce je zakázané používať, lebo to nie je pravda, treba len dodržať zákon a podľa mňa aj zdravý rozum ... žiaľ dnes veľmi často samozvaní ochranári a niekedy aj niektorí poľovníci v PZ stavajú fotopasce s cieľom dosiahnuť identifikáciu osôb, poľovníkov a takto získané údaje POUŽIŤ a často aj účelovo ZNEUŽIŤ voči nasnímaným a nafoteným osobám !!! dúfam že prvého rozhodnutia súdu o takomto porušení zákona pri ochrane poľovníkov (OBČANOV) sa dočkám ešte počas môjho života,dúfam že nie som veľkým optimistom ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 7.4.2017 o 12:07

a posladna moja otazka k teme OZ a osobnej slobody. "V praxi ťažko odsledovateľné, ale už som zažil situácie, že osoba, ktorá si všimla, že je v zábere vyslovene upozornila fotografa, nech fotku zmaže, lebo nesúhlasí s fotením jeho osoby" Porusenim slobody je samotny ak fotenia alebo to ze by dany fotograf v tejto situacii odmietol vymazat fotku? Zaujima ma skor prax ako paragraf, lebo ak by sme sa drzali strikne paragrafov tak myslim ze samotne fotenie bez suhlasu je porusenim, otazne by bolo dokazovanie suhlasu.... skor mi ide o to, ze fotka bola vytvorena a dotycny ktory bol foteny by sa rozhodol rovno riesit to pravnou cestou ako by to riesili prislusne organy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 7.4.2017 o 12:03

dalsi priklad je jednoznacne fotka s ktorej sa da osoba identifikovat podla tvare. Z foto je evidentne jasne ze dana osoba o fotopasci vedela, vedela ze je snimana a do objektvu na pozdrav s usmevom zakyvala. je mozne toto povazovat za suhlas s fotenim osoby? Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 7.4.2017 o 11:59

tu je druhy priklad. Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 7.4.2017 o 11:58

Stagstalker, vdaka za podrobny vyklad. este by som sa rad opytal resp. ked mozes presnejsie vysvatlit nasledovne. "Taktiež ak je osoba na fotografii neindifikovateľná, fotografiu možno použiť, pokiaľ sa dá osoba identifikovať treba jej súhlas" a "to neznamená, že detailná fotka vyhotovená fotopascou nie je zásahom do týchto práv osoby" co znamena pokial sa da osoba identifikovat resp. detailna fotka. Na zaklade coho identifikovat, co sa mysli pod detailna? je to identifikacia na zaklade detailneho, ostreho a jasne citatelneho detailu tvare? Alebo sa mysli pod identifikaciou napr. to ze ja ako vlastnik fotopasce viem kde bola umiestnena a dokazam napr. podla oblecenia vzrastu a pod identifikovat mne dobre znamu osobu napr. kolegu so zdruzenia. Alebo sa pod tymto pojmom mysli, ze ktokolvek dokaze jasne identifikovat danu osobu na zabere bez toho aby ju osobne poznal resp. si ju vedel spojit s konkretnym miestom umiestnenia fotopasce. priklad, su tieto fotky fotky s ktorych mozno identifikovat osobu? Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lackor, 7.4.2017 o 10:31

Moj osobny nazor a diskutoval som o tom aj s uradnikmi uradu na ochranu osobnych udajov je, ze v pripade fotopasce sa da uplatnit §3 ods.2 pismeno a) zakona o ochrane osobnych udajov, ktory hovori: "Tento zákon sa nevzťahuje na osobné údaje, ktoré fyzická osoba spracúva pre vlastnú potrebu v rámci výlučne osobných alebo domácich činností, najmä vedenie osobného adresára alebo korešpondencie" Som fyzicka osoba a robim si osobnu zbierku fotografii volne zijucej zvery a teda sa to da povazovat, za osobnu cinnost a preto sa na mna zakon nevztahuje. Fotky nezverejnujem, neposkytujem tretim stranam, vyhotovujem ich vylucne pre osobnu potrebu. Ale suhlasim so Stagstalkerom, ze stale platia ustanovenia obcianskeho zakonnika. Som ale ochotny kazde umiestnenie fotopasce zapisat do knihy navstev reviru aby sa clenovia necitili dotknuti :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stagstalker, 6.4.2017 o 23:19

Až také jednoduché to nie je páni. Ochranu osobnosti rieši Občiansky zákonník a to v § 11 až 16. Inými slovami, každá fyzická osoba právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, súkromia, ochranu mena a prejavov osobnej povahy. Nikto Vás nemôže fotiť bez vášho súhlasu, pričom súhlas možno získať písomne, ústne resp. gestom súhlasu (prikývnutie), resp. v niektorých prípadoch aj nevýslovný súhlas, teda strpenie fotografovania, ak to nevzbudzuje pochybnosť, že táto osoba takto súhlasila s fotografovaním.Privolenie však nie je potrebné v prípade tzv. zákonných licencií: 1/ ak sa fotografie použijú na úradné účely na základe zákona (napr. v trestnom konaní na identifikáciu osoby, na evidenčné účely). 2/ Fotografie sa môžu bez privolenia fyzickej osoby vyhotoviť alebo použiť primeraným spôsobom tiež na vedecké účely, na umelecké účel a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo.Taktiež treba posudzovať aj zásah do súkromia, v praxi sa toleruje fotenie napr. verejných osôb- policajti pri služobnom zákroku, osôb verejného záujmu (politického, športového či kultúrneho života), u ktorých právo na ochranu súkromia ustupuje pred celospoločensky oprávneným záujmom na verejné informácie. Pri týchto osobách je potrebné najprv skúmať, či fotografia sa týka ich súkromných alebo verejných vecí. Ak sa fotografia robí jednoznačne pri výkone verejnej funkcie alebo výkone verejných vecí či akciách kde je zrejmé, že osoby musia počítať s tým, že budú fotené napr. moderátor verejného podujatia atď, možno fotografovať bez obmedzenia, pri súkromnom prejave je to zložitejšie a súhlas dotknutých osôb väčšinou treba. Preto sa dávajú aj upozornenia, že priestor je monitorovaný, osoba prakticky vstupom naň ako keby súhlasila s tým, že bude odfotená (pokiaľ má možnosť sa danému miestu vyhnúť). Taktiež ak je osoba na fotografii neindifikovateľná, fotografiu možno použiť, pokiaľ sa dá osoba identifikovať treba jej súhlas. V praxi teda ak si fotíte námestie nejakého mesta na SR a detailne zachytíte aj ľudí v okolí, mali by ste mať súhlas, že ich môžete fotiť. V praxi ťažko odsledovateľné, ale už som zažil situácie, že osoba, ktorá si všimla, že je v zábere vyslovene upozornila fotografa, nech fotku zmaže, lebo nesúhlasí s fotením jeho osoby. U fotopascí je to obdobné, aj keď je to ešte mierna šedá zóna a osobne neviem o nejakom konkrétnom rozhodnutí súdu v oblasti ochrany osobnostných práv osôb. Je to aj preto, že väčšina ľudí ani nevie, že je fotená, ale to neznamená, že detailná fotka vyhotovená fotopascou nie je zásahom do týchto práv osoby, čiže na toto pozor. Veľmi podrobne aj s dobrými príkladmi o tejto problematike pojednáva aj tento článok odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 6.4.2017 o 19:38

uz tolko nestresujte s tym oznacovanim a verejnym miestom. pokial to nesluzi na monitorovanie pohybu osob tak to oznacene byt podla mna byt nemusi. A co sa tyka nahodneho zosnimania osoby, tu sa mozno bavit o zakone na ochranu osobnych udajov a ten hlavne pojednava o tom ako a kedy je mozne spracuvat osobne udaje. Tvar osoby mozno povazovat za osobny udaj nakolko je mozne podla tejto osobu jednoznacne identifikovat. Ale opat plati, ze do konfliktu so zakonom sa dostavame len ak tieto udaje dalej spracuvame a pouzivame. Takze pri fotopasci ak aj nahodou zachiti fotopasca osobu prechadzajucu okolo fotopasce este nic sa nedeje pokial sa tato fotka nepouzije dalej. Staci ju zmazat a je vybavene. keby platilo to co Yegi napisal, tak by sme nemohli robit ani fotky na ulici, ci pri kulturnych pamiatkach nakolko aj tu moze nastat situacia ze nechceme sa na fotke objavi aj ina osoba. Nik predsa po namestiach nechodi s tabulkou pozor fotim manzelku, dceru, syna.... Tot moj nazor na vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off yegi, 6.4.2017 o 19:13

No,ja by som to tak úplne nevidel.Je to miesto verejne prístupné, tým pádom by to muselo byť označené,ako monitorované miesto,čo by asi vyžadovalo súhlas majiteľa pozemku.Taktiež by mohol nastať problém pri zverejňovaní fotiek, atd.atd.Takže nie je to také jednoznačné.Ak máte iný názor,či vedomosť,rád sa priučím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 6.4.2017 o 18:15

teraz už viete odkiaľ vietor fúka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 6.4.2017 o 16:35

lackor - ja by som to videl na strach z odhalenia pri pytliactve ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lackor, 3.4.2017 o 15:07

Navrh vysiel od predsedu PZ, ktory argumentoval porusovanim prav na ochranu osobnosti. Ale vela uprimnosti by som v tomto jeho dovode nehladal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mamilittt, 3.4.2017 o 12:57

Lackor mohol by si prosim ta napisat cim odovodnili zakaz pouzivania fotopasci?predpokladam ze navrh padol od niekoho z vyboru vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lackor, 3.4.2017 o 12:15

Priatelia polovnici, viete prosim o nejakom polovnickom zdruzeni, kde by clenska schodza odhlasovala zakaz pouzivania fotopasci? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefan76, 22.2.2017 o 18:19

Ahojte, viete mi niekto poskytnúť skúsenosti s FP Welltar 7310 / 7330? Ak sú negatívne, v čom je problém? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 31.1.2017 o 16:40

Dominika S 108 sa predávala pred viac ako dvoma rokmi ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jajoBB, 29.1.2017 o 10:08

Zdravím chcel by som sa opýtať či niekto máte skúsenosť z fotopascou crown xsl 1008? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dominikadominika, 26.1.2017 o 18:26

Spromis S108 používam 2 roky mám ich 5. Každá mesačne spraví cca 1200 fotiek a baterky cez leto cca 2-3 mesiace v zime o polovicu menej, samozrejme záleží aké používaš. Nabíjacie baterky v lete cca mesiac v zime max 2 týždne, sú mäkké a správajú sa tak že ak fotí viac záberov po sebe ich napätie stiahne a ak postoja sa dobijú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off NorpetSVK, 26.1.2017 o 16:46

My pouzivame na firemne ucely (strazenie objektov) Welltar 7310, viac ako dva roky sme ich mali 8 spolu spravili tisice fotiek, polovica bola dnu a polovica von a fungovali vsetky na 100% aj v zime, prave pred par dnami sme prikupili este jednu 7330 na skusku a zatial tiez bez problemov, vyhoda je, ze sa da nastavovat na dialku cez aplikaciu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Fehir, 26.1.2017 o 15:13

Spromise 108 je zrejme najlepšia volba v tej cene, skús pozrieť aj niečo od UO Vison konkrétne model UV 535 Panda alebo UV 565. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Pepes33, 26.1.2017 o 8:26

Ahojte, plánujem kúpiť fotopascu bez MMS do 200 eur, nejaké topy - kvalita, cena, životnosť? Rozmýšľam nad Spromise S108, čo vy na to? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 26.1.2017 o 8:10

Dussan napr. Moultrie A20i ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dussan, 25.1.2017 o 9:58

kvalita cena do 150 eur - Zdravím Vás kolegovia, dajte mi tip na nejakú fotopascu za cca 150 eur, za info vopred ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 1oko, 22.1.2017 o 11:24

Externé napájanie fotopasce Welltar 7310/7330 je 12V. Gelové batérie mám odskúšané aj pri -30C. Žiadne nadúvanie batérie(používam už asi 3 roky cca 15ks). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin1530, 22.1.2017 o 9:42

Sosonik fotopasca hc 300 je vrak nekupuj to mal som ju hned som sa jej zbavil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dominikadominika, 21.1.2017 o 20:35

12V to by sa dalo ešte spraviť cez menič napätia napr. nabíjačka na telefón do autozapaľovača a hneď máš 5,5V -2 A to by bolo OK. Horšie je že ten želatínový článok, ak zamrzne tak ho naduje a je po ňom. Odskúšané a neosvedčilo sa to. To už skôr autobatéria, ale .... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.1.2017 o 20:19

Nie je nahodou fotopasca napajana 6voltami? Ako chces vyuzit 12voltove akumulatory? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pesko, 21.1.2017 o 18:03

Externé napájanie fotopasce Welltar 7310/7330. 1x externý napájací kábel 1x nabíjačka olovených akumulátorov 2x akumulátor MOTOMA 12V 7,5Ah 1x upínacie gumové lano cena 65€ poradte oplatí sa to Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marianmach65, 31.12.2016 o 23:40

HC 300- funguje v celku dobre až na kvalitu odosielanych nočnych fotiek ktore su dost nezreteľne,ale na karte su ostrejšie.Kvalita zodpovedajuca cene-;) Viac info cez poštu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sosonik, 31.12.2016 o 20:02

Zdravim,mate niekto skusenost s fotopascov HC300 je to čina kupene z aliexpresu..Dakujem všetkym čo poradia.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peterD, 6.12.2016 o 18:31

alkalicke baterie vela nevydrzia,skus ich vymenit za lithiove a potom uvidis ten rozdiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lesak159, 6.12.2016 o 17:44

Neviete prečo mi baterie vo fotopasci vydržia len týždeň niekedy ani tyždeň nie??? záleži aj na značke bateriek? . Na každom videu mám taky neobyčajny zvuk ... nestretli ste sa nahodov niekto s niečim podobným? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 4.12.2016 o 11:59

Bullystafford uz som viackrat spominal prerabka na Lion Panasonic 3400mAh NCR18650 a mas vymalovano aj pri minus 20. Ak ta to viac zaujima detaily na poste, viem pomoct... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 4.12.2016 o 9:55

Ahojte, mám fotopascku Welltar 7330, po poslednej kontrole fungovala iba 1 deň, minulú zima všetko OK, posledné fotky majú zaujímavú teplotu, batérie požívam energizer ultimate lithium, nejaké tipy čo môže byť príčínou? Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterD, 22.11.2016 o 16:28

tiez pouzivam ten typ,len stalo sa mi ze pri mraze pod -5c nedavaju energiu,no a ked stupne teplota nad 0c tak sa prebudia a vsetko je ok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off nemcekma, 22.11.2016 o 15:21

bullystafford, Ja použivam tieto - Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off bullystafford, 22.11.2016 o 14:23

viete poradit najvhodnejsie dobijatelne tužkove baterky do fotopasce resp. nejaku inu alternativu zdroja...aby to samozrejme vydrzalo teraz v chladnom obdobi co naj naj najdlhsie? Dakujem vsetkym ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Trelka, 10.11.2016 o 16:20

Ja mam dobre skusenosti s fotopascami Fotopasca - výber, rady, skúsenosti, postrehy - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off forester78, 3.10.2016 o 22:19

Prísvit na Weltar 7310 je dosť silný (mám nastavených 40 diód, dá sa i 19), takže nočné zábery sú jasné a ostré v celom zornom poli. Pasca mi "zamrzla" len raz - keď som ju v lete nechal v rúbanisku na priamom slnku, zrejme sa prehriala a prestala posielať mms, avšak celý čas fotila a fotky ukladala len na SD kartu. Rozhodnutie, akú fotopascu si kúpiš, musíš urobiť sám... Každá má svoje silné i slabé stránky. Prajem Ti "šťastnú ruku" pri výbere. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 3.10.2016 o 21:29

Mal som welltar 7310 a po roku a pol občasneho používania začal mrznuť software a keď boli zle poveternostne podmienky,dažď,hmla chladno pre istotu nefotila vôbec aj som ju reklamoval no nič sa nezmenilo..Kamarat ma spromise viac ako rok vonku všetko bez problemov.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 689 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov