Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Skúšky poľovných psov urobených v zahraničí a ich platnosť v SR - diskusia

autor: off rastob
pridané: 8.1.2015 18:57
Pri kontrole počtu PU psov na spoločnej poľovačke, počítsjú sa do tohto počtu aj psy, ktoré majú jesenné skúšky, prípadne duričské, urobené v zahraničí? Napríklad, príde k nám hosť so psom, kúpeným v Českej republike a so skúškami, spravenými v Čr, počíta sa to? Ja tvrdím, že určite nie, kolega tvrdí, že áno, nepodarilo sa mi nájsť dokument, vysvetľujúci túto vec. Aby sa nám nestalo, že by prípadná kontrola nepoukázala na nedostatočný počet psov v pomere k počtu strelcov. Ďakujem za informácie, je to pre organizáciu poľovačky dôležitý údaj.
počet zobrazení: 6 862
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 121 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off majko82, 14.1.2015 o 19:48

apple , osobne som nikdy nemal problém dostať info či už z spz alebo spk , vždy mi poradili a vysvetlili čo som potreboval vedieť !!! stačí slušne vystupovať a dostane sa ti aj slušná odpoveď a hlavne od kompetentných . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 14.1.2015 o 18:03

priatelia, je fajn že sa snažíte o získanie info... aspoň si to vyskúšate, ako niečo dostať z timurovcov. no udivuje ma, že soi myslíte, že nejaká spk má čo do veci hovoriť, a ešte tu aj získajú podporu. to nie je dobrá vizitka.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.1.2015 o 14:59

jozefpetr, poľovnícku kynológiu v zmysle využívania psov v poľovnej praxi u nás zo zákona zabezpečuje SPK, preto Kancelária SPK by mala vedieť kvalifikovane odpovedať na otázku/y v úvode tejto témy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 14.1.2015 o 13:53

rastob, od kedy zástupcovia SPK majú právo vykonávať nejaku kontrolu na spoločnej poľovačke? štátnu správu vykonáva niekto iný ako OPK... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 14.1.2015 o 13:24

Asi hrajú mŕtveho chrobáka aj na SPZ. Ja som im napísal na FB otázku ohľadne poistenia člena SPZ - SPK, na čo sa konkrétne vzťahuje a či sú tam nejako zahrnuté aj PU psy....? Nič !!!! Ako keby to bolo tajomstvo za ktoré povinne platíme !!!! Asi pošlem písomne a doporučene !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 14.1.2015 o 10:12

copak SPK nechce komunikovat ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 12.1.2015 o 13:22

Zaujímavá téma ! Zatiaľ som nikde s tým nemal problém, lebo jeden z mojich psov má aj skúšku v ČR ( KBZ )kde dostal po zložení kartu ( psí vodičák ) na ktorej je presne napísané , že na čo ho oprávňuje táto skúška. A dokonca je tam na veškerú spárkatú zver...nie len srnčiu..Na tejto skúške sa skúša aj predmet " Nahánení ".V krátkosti: Skúša sa v húštinách, po vypustení psa od nohy vodiča. Pri nahánení má pes prikázanú leč systematicky a ochotne prehľadať, nájsť zaľahnutú zver a nahnať na strelca.......Čiže je to časť DS...Zatiaľ nikto nerobil problém. Skorej naopak sa o to zaujímali. Oprávnenosť tohota psa si overovalo určité PZ na okrese a bolo im odpovedané, že plne rešpektujú jeho oprávnenosť.. !! Zase sa bežne stretávam s kolegami z Česka ako u nás absolvujú rôzne skúšky...napr. aj skúšku odvahy....Mňa by zaujímalo, či už mal s týmto niekto problém ? Skorej si myslím, že prebieha u nás obdobie, keď sa dostáva do povedomia poľovníckej verejnosti to, že na poľovačke sa môžu zúčastniť len psíky s PU. Aj preto sa robí prezencia psíkov a ich oprávnení...LOVU ZDAR ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 12.1.2015 o 13:11

Ľubo nemusi ta to trapit,patriš mezi tie vynímky:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 12.1.2015 o 12:11

Ľubo dávno som sa tak s chuti nezasmial ako 11.1. o 11.41 hod.... to si teda vystihol ((: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.1.2015 o 5:55

Rasťo, v súčasnosti kvalifikáciu na malú zver môže získať pes absolvovaním JSS, JSMP, JSR, LSS, LSR, VSS, VSMP, VSR, VP (len vodná) a SRPMZ, pozri odkaz . Keď už budeš volať kompetentným ľuďom, opýtaj sa ich, či by bolo možné uzatvorenie dohody o vzájonom uznávaní PUP s našimi susedmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 11.1.2015 o 22:22

Nasledujúce dni zavolám na SPK a zverejním to tu v diskusii. Mne logicky vychádza, že poľovne upotrebiteľným na poľovanie drobnej zveri sa na Slovensku stáva pes absolvovaním Jesenných skúšok. Je to tak aj uvedené v dokumentoch, tak, ako to tvrdí goret. Aj keď Podzimní zkoušky sú fakticky to isté, nie sú tam uvedené :-) V tomto prípade platí len to, čo je napísané. Zástupcovia SPK na kontrole počtu PU psov na poľovačke na bažanta a zajaca kontrolujú, či má pes v rodokmeni JSS, alebo JSMP. Lebo len tieto sú uvedené v zákone o použití psov na poľovačke na drobnú zver. Hovorím o normálnej poľovačke, nie o klubovej súťaži, chovnosti, či možnosti vystavovať na výstave v pracovnej triede. Uvidím stanovisko orgánov SPZ, SPK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.1.2015 o 15:39

oficiálne by to šlo, ak by ČMMJ a SPK prijali dohodu o vzájomnom uznávaní skúšok poľovnej upotrebiteľnosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 11.1.2015 o 13:07

pre mna by tvoja odpoved znela logicky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 11.1.2015 o 12:02

Lubenko dočká se jenom toho že se naše zkoušky u vás uznávají stejně jako vaše u nás protože jsou na stejném principu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 11.1.2015 o 11:40

Majko ma pravdu,treba sa opýtat tam kde mu fundovane odpovedia,pretože tu sa dakedy riadnej odpovede nedočkaš a vetšinou sa to zvrhne na osobne osočovanie,čest vynimkam od ktorých sa da očakavat dobra odpoved ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 10.1.2015 o 21:30

majo, nechcem od veci, ale spz si platí niekoho? pokiaľ viem, tak nie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 10.1.2015 o 21:16

rastob, obráť sa na SPZ odbor kynológie , konkrétne na pána Mariána Konečného a tam dostaneš fundovanú odpoveď , tel. číslo si nájdi na nete . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 10.1.2015 o 19:28

mimo tému píšeš celou dobu :-))))) a většinou v každé debatě :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 10.1.2015 o 19:24

už si aj tlieskam pri spievaní.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.1.2015 o 19:20

Mimo tému: ak pes v rámci FCI nadobudne nejaký titul alebo chovnosť, nemôže to stratiť zmenou svojho pôsobiska v inej členskej krajine FCI. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 10.1.2015 o 19:13

asi druhý Jožo Begala :-)))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 10.1.2015 o 19:10

čítaš, leon? tak skúšky platia oficiálne, ináč by tu prišiel o titul, ale neplatia pre PUP... tá melódia je fakt chytľavááááá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.1.2015 o 19:09

Omyl, takýto import u nás nebude len oficiálne PUP, lebo nikdy nebol. Žiadne tituly, ani chovnosť mu nezanikne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 10.1.2015 o 19:07

Víš kdy to má slon těžké když se potká s někým jako ty,to pak má díky sloní paměti špatné spaní na hodně dlouho :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 10.1.2015 o 18:56

leon, aby si to pochopil: ked si kúpim zo zahraničia v rámci fci psa svetového víťaza v pracovnej triede, tak mu zaniknú všetky tituly i skúšky príchodom na slovensko a ani tu nebude mocť poľovať. teda nebude ani len chovný v prípade, že do chovnosti je treba prac. skúšky. samozrejme to zrejme platí i naopak. akurát ku šampiónovi budem musieť priložiť i text a melódiu známeho hitu: až nás budou milióny.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 10.1.2015 o 17:02

u nás máme jedno krásné přísloví ale nemůžu ho napsat protože by moderátor smazal pro vulgarity,tak že s tebou debatu končím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 10.1.2015 o 16:24

Ok, a v čom je rozdiel medzi HZ a SD? A na čo je dobrá tá karta v ČR? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 10.1.2015 o 15:34

asi máš nějaké jiné informace ale ZH u nás platné od 1.4.2014 kvalifikují psa k vyhledávání a dosledu spárkaté zvěře (vysoké a černé). HZ jsou dvoudenní a zkoušek se mohou účastnit všechna lovecká plemena mimo plemen ohařů a psů, jejichž kohoutková výška překračuje 55cm. Na zkouškách se zkouší přirozený lov živé zvěře (vysoké zvěře, černé zvěře, lišky a zajíce) a na předem usmrcené černé zvěři; a na to dostaneš kartu když skončíš aspoň ve třetí ceně ale to by jsi ty určitě zvládl s přehledem aport tam není :-))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 10.1.2015 o 12:26

Ok, Leon. Ty možno vieš napr. aký je rozdiel medzi SD (skúškami duričov) a HZ (honičskými zkouškami). Mohol by si ostatným (mne netreba) vysvetliť, ako môže byť oficiálne využívaný pes so SD a ako pes s HZ? Mám na mysli HZ platné od 1.4.2014. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 10.1.2015 o 11:45

goret zase boduješ nic jiného jsem od tebe nečekal :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.1.2015 o 11:36

Hekler, aj 2, ak dostanem oficálne potrvdené, že pes bez našej skúšky poľovnej upotrebiteľnosti je u nás oficiálne poľovne upotrebiteľný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 10.1.2015 o 9:57

zaujímavá pripomienka ale v opačnom garde otázky... Dušan kúp ten kartón ((: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.1.2015 o 23:16

.. a predpísané druhy skúšok sú uvedené v prílohe č. 35 k vyhláške č. 344/2009 Z.z. Pozn. naše skúšky nie sú odmedzené pre psy zapísané v SPKP, a môžu ich absolvovať aj inostranci :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 9.1.2015 o 22:37

Vo vyhláške 344/2009 (aktualizovanej) je toto: § 74 Poľovne upotrebiteľné psy vo vlastníctve zahraničných majiteľov sa môžu používať pri užívaní poľovných revírov, ak sú zapísané v plemenných knihách uznaných FCI a absolvovali predpísané druhy skúšok poľovnej upotrebiteľnosti, o čom predloží vodič psa príslušný doklad ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Leon, 9.1.2015 o 22:15

máš to zákoně ? Když tak dej odkaz a na nějakýho Huberta kašlu na čištění zubů mi stačí voda kartáček a zubní pasta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 9.1.2015 o 22:12

o kartón Huberta (sekt), že (oficiálne) nie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 9.1.2015 o 21:18

leon, neboj, všetko platí! skúšky vykonané v inej krajine/i v ČR/ u nás platia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 9.1.2015 o 21:09

vždycky se zkoušky vykonané na Slovensku uznávali v Česku a zrovna tak obráceně,to u vás zase vymysleli nějakou novou borovičkovou ptákovinu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 9.1.2015 o 13:14

Ďakujem za objasnenie, presne takto som si to myslel. Logicky mi to inak ani nedávalo zmysel. Ešte raz ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 121 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM