Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

zakon o zakazovani chodenia po lese - diskusia

autor: off kocho82
pridané: 21.9.2008 9:22
je taky problem
chodim kamerovat lesnu zver a hlavne jeleniu ruju a stala sa my taka vec ze ma prichitil polovnik alebo hospodar nepreukazal sa mi a a pod hrozbou ¨¨¨ze uvidim¨¨¨¨ale neviem co nemam chodit po lese preto lebo on ma hosti!
aky zakon na mna plati ked sa pohybujem pešo!
počet zobrazení: 21 960
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-90 z 90 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off kocho82, 22.9.2008 o 11:09

fatran a ked idem na huby tak sa mam tiez pohybovat po turistickych chodnikoch ??asi by som nenasiel ani divu hubu dobre lebo huby nerastu na svazniciach no daj teraz svoj nazor! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.9.2008 o 22:34

Ja osobné vlastníctvo rešpektujem a to nielen zo zákona, ale aj z uvedomelosti. V hore ale žiadne tabuľky resp. oplotenia nie sú a tak konám len v súlade zo zákonom - nič neporušujem a tak poľovník už vonkoncom nemá čo do toho..... a ja neodpovedám na príklady, ale REALITU. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 21.9.2008 o 22:23

to orol povedzme to inak predstav si že si trebárs motocyklový pretekár máš v prenájme motokrosovú trať za ktorú platíš maiteľovi pozemku veľké peniaze a ja sa pôjdem v sobotu ked ti jazdíš po trati prechádzať tiež po trati lebo sa mi chce prechádzať práve tadiaľ a ked ma zastavíš a povieš mi aby som odtiaľ odišiel tak ti poviem že určite nie lebo ti ma nemáš čo vyháňať lebo nie si majiteľ pozemku tak si myslím že je to to isté.A ak ja ako majiteľ pozemku označím pozemok tabuľkami vstup zakázaný súkromný pozemok tak musíš rešpektovať osobné vlastníctvo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.9.2008 o 22:22

Tu si nájdi vlastníctvo ( aj celého poľ. združenia, stačí poznať mená).

odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.9.2008 o 22:15

to fatran
zastávam názor, že voči poľovníkom mám byť slušný a nekaziť im prípadný lov, to áno - rešpektujem. Nesúhlasím s tebou ale v tom, že sa mám pohybovať, ako radíš. Je to len s prepáčením sprosté obmedzovanie. Ja sa budem pohybovať tam, kde ja chcem a mám na to plné právo. Čo sa týka vlastníctva k predmetným nehnuteľnostiam - poľovným pozemkom, mám za to, že ani zďaleka nie každý poľovník je vlastníkom týchto pozemkov. Ale opakujem ešte raz: vždy budem slušný a úctivý voči poľovníkom, ovšem keď ma niekto urazí a pod., urazím minimálne aj ja jeho, resp. dobre viem, čo mám následne robiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 21.9.2008 o 21:48

Kocho ja to vidím takto ak my členovia združenia platíme dosť veľké peniaze za právo poľovníctva v revíri a ty nie si majiteľom lesných pozemkov po ktorých sa pohybuješ tak by si sa mal pohybovať po vyznačených trasách t.j. po turistických chodníkoch tak ako by to mali robiť aj ostatní návštevníci lesa .Toľko môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 21.9.2008 o 19:31

kocho, buď slušný a úctivý voči poľovníkom. Poľovník platí prenájom revíru, čiže "akési právo z tohoto titulu si prisvojuje". Ak Ťa ale niekto uráža, vyháňa Ťa, používa hrozby" opätuj to aj ty! Pri oznámení je v dnešnej dobe veľmi ľahko prísť aj o zbrojný preukaz a následne ďaľšie veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kocho82, 21.9.2008 o 16:36

hej stevo ale neda sa snim vobec rozpravat nic iby sa vyhraza a tie vyhrazky su trochu od takeho starsieho cloveka nie na mieste a hlavne co on by mal mat viac rozumu!!

a na rujovisku som sa snim este nestretol len pri aute ked som isiel domou tak neviem co peni polovniček!
stacilo sa normalne podebatit a bolo by vsetko ok ale neda sa tak neviem!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 21.9.2008 o 16:17

Je fakt, ze hrozby tu nemaju miesto,ziadny zakon Ti nezakazuje chodit s kamerou po lese (okrem VLM, a pod.) no na druhej strane skus pochopit aj Ty jeho: Ma hosta, ktory chce nieco strelit, patricne za to zaplati...a stretnete sa na jednom rujovisku. Je to teda o vzajomnej tolerancii. Ak si taky ,,priatel polovnictva či zveri" a chces dobre vychadzat (alebo vychadzas) s miestnymi polovnikmi....... ( Za peniaze za odstrel mozu prikrmovat, opravit chatu,......) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kocho82, 21.9.2008 o 13:10

co si otom myslite hlavne polovnici ale samozrejme aj ostatny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-90 z 90 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov