Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

zakon o zakazovani chodenia po lese - diskusia

autor: off kocho82
pridané: 21.9.2008 9:22
je taky problem
chodim kamerovat lesnu zver a hlavne jeleniu ruju a stala sa my taka vec ze ma prichitil polovnik alebo hospodar nepreukazal sa mi a a pod hrozbou ¨¨¨ze uvidim¨¨¨¨ale neviem co nemam chodit po lese preto lebo on ma hosti!
aky zakon na mna plati ked sa pohybujem pešo!
počet zobrazení: 21 967
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 90 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off bleskj, 7.9.2009 o 22:41

Edu napr. Skús ísť fotiť na Chvojnicu k Flámikovi cez dančiu ruju navečer, a nech sa tam stretnete, a on ťa akože nepozná. Skús dať do pľacu čo by si si vypočul. Nič v zlom, ale asi by si bol tiež veľmi prekvapený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.9.2009 o 17:48

maros295 mal si mu povedať ,že si predpokladal ,že nepožil a ak požil ,že je duševne zdravý ! Faktom je ,že poľovníci sa medzi sebou často postrielajú alebo zastrelia jeden druhého . Za veľa prípadov môže alkohol . Aj keď som sám poľovník bolo by mi trápne aby som sa choval ako pán lesa a vyhaňal niekoho lebo mi plaší srnca . Príroda patrí všetkým a tak to i zostane . Maros neboj keby som tam bol ja tak by ma nikto nevyháňal :)) Hneď by som ho priviedol na správnu koľaj ,ale silne pochybujem ,že by treskol takú sprostosť na mňa :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros295, 7.9.2009 o 17:14

Ja by som sa chcel opýtať, či je v tomto smere nejaká zmena v novej legislatíve, pretože včera sa mi to stalo tiež a čo mi prišlo smiešne, ešte mi aj povedal, že "Čo keby ma strelil?" :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 2.9.2009 o 21:58

Zdravím poľovníkov a všetkých milovníkov prírody.
Súhlasím s Kocho 82.Mám tiež podobný problem.často počas sezóny stretávam v lese ´,, poľovníkov ", ktorí sa správajú v lese ako páni zveri a všetkého zeleného.Som zavalený otázkami čo tu robím, kam idem a pod. .Proste im tam sústavne zavadziam.Páni ,,poľovníci" vari les vyrástol iba pre Vás, či aj pre radového občana? Privítal by som vľudne slová človeka, ktorý miluje prirodu a keď to potrebuje dokáže sa v lese dohodnuť s každým človekom, ktorého tam stretne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.8.2009 o 20:09

polovnik 40 súhlasím !Poľnohospodári si prenajímajú od majiteľov na poľnohospodárske obhospodarovanie . Lesníci na lesné hospodárenie a následné kultivovanie lesa . Poľovníci zasa na chov zveri a následný lov selektívnym spôsobom a bla ... Osobne mi neprekážajú hubari obyčajne sú to ľudia ktorí majú radi prírodu a fotografovia hahaha tak to mi už vôbec neva podobne ako hubari len s rozdielom ,že dokumentujú prírodu a môžeme sa podeliť o ich fotografie všetci. Už len čakám od Horneta 22 otázku či mi chutí jesť . Dosť úbohá slovná zásoba :) ktorú sme používali v 1 triede na ZŠ . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnik40, 18.8.2009 o 19:30

hora je pre vsetkych,len viazne komunikacia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.8.2009 o 12:17

Hornet22 som členom pz a tiež platim najom. Máme prenajaty revir pre učel polovnictva!!! Okrem fotografov,hubarov,polnohospodarov,turistov,cyklistov a všetkych ludi ktorí si zmyslia tu ma vstup i nepolovna zver atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 18.8.2009 o 9:33

nie som proti fotografom, len si neuvedomujú, že poĺovníci platia nájom, fotografi a hubári nie, prečo ?, tento problém nevyriešil ani nový zákon, stále tam majú v podstate volný a nekontrolovaný vstup, je možný aj volný a nekontrolovaný vstup do iných prenajatých priestorov firiem a podnikateľov ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.7.2009 o 0:11

Uf nechcem sa vracať k politike ,ale zákon o poľovníctve robili odborníci /podľa mňa / lesníci atd. a je cool !!! Či je premier Fico,Dzurinda,Mečiar alebo ktokoľvek ! Zákon je tu a platí nikdy nebude ok pre všetkých ! A netvrdím ani to ,že vyhovuje mne :) Faktom je ,že sa urobil kompromis a ľudsky sa zvládol tlak desatisícov poľovníkov . Osobne mi je jedno či u nás v PZ bude 24 alebo 2400 poľovníkov ! Máme zver chovať nie pľundriť ani na mäso strielať . Keď sa to bude diať ok zlikvidujme a zožerme zver a poslený nech zhane svetlo ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 15.7.2009 o 14:31

To bolo aj predtým, teda v starom, doteraz platnom zákone. Obmedzenie vydávalo ale ONV, resp. ( Okr. úrad ), myslím že dokonca bez súhlasu Lesného úradu. Nevidím v tom "nejaké výhody" v tom zmysle, že to má v kompetencii obecný úrad + OLú, uvidíme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off win243, 15.7.2009 o 10:07

Dávam do pozornosti nový zákon o poľovníctve. Obmedzenia môžu vydávať obecné úrady, na základe žiadosti užívateľa PR a doporučenia obvodného lesného úradu. Inak pohyb nie je zakázaný. ( §24 ods.4 nového zákona) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kocho82, 3.2.2009 o 16:08

dakujem chlapci za vasu snahu a pripomienky k danej teme a neprajem vam toto zazit na vlastnej kozi len krasne prezite chvilky v nasich krasnych lesoch slovenskej republiky

ved tam nic zle nerobime lesu zdar hošani dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.1.2009 o 6:34

Kocho 82 som si na 100% istý ,že to bol súdruh poľovník .Istý si svojou silou ešte 20 rokov po ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 16.1.2009 o 22:07

kocho82 nemoze ti nic pretoze les nieje jeho majetok a patri vsetkym ci sa mu to paci alebo nie,pokial to nieje samozrejme sukromny majetok.inac ti nemoze nic.pokial nebudes na posede.vela krat som mal taky problem.zalezi na koho natrafis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.1.2009 o 22:25

Kocho 82 pošli ho do .... a to je všetko . Prajem dobre svetlo pri filmovaní a vela uspechov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 1.10.2008 o 23:21

Aj v mojom.Ja som spokojný :-).Len, aby o tomto vedeli aj tí,ktorích sa to týka a to vlastníkov.Uvidíme, čo povie prax,keď sa vrátim domov a budem sa chcieť pozrieť na staré milované miesta,ale len s foťákom a kamerou :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.10.2008 o 20:46

haj milank, prečítal som odpoveď v PP na Tvoju zadanú otázku a celkom sa mi páči odpoveď kompetentného. Táto je v naprostom súlade s mojim pohľadom na predmetnú vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 29.9.2008 o 19:12

Tož nemáš zač :-).Toto bola len príležitosť,ako sa niečo nové naučiť,lebo aj mne sa to môže čo chvíľa zísť.Ja sa čo to ešte pána Mgr.Dostála opýtam.Idem nejakú otázku zoštilizovať,tak potom mrk tam do Poradne:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 28.9.2008 o 21:58

Dodatok: pre mňa je táto téma uzavretou. Vlastne už nesprávny hrubovytlačený názov témy dával podnet " radiť "a to hlavne zo strany niektorých poľovníkov. Ďakujem hlavne nick milank za ochotu, ľudskosť a objektívnosť, nevynímajúc samozrejme ďaľších. Priebežne tu hodím názor ďaľšieho právnika - jeho odpoveď na túto tému, ale pre mňa len z dôvodov dodržania slova. Myslím, že viac sa už nedozviem, ako čo viem ( v tejto téme ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 28.9.2008 o 21:55

Áno máš pravdu.Za normálnych okolností,keď nie sú žiadne obmedzenia zo strany či už lesného úradu,zákona,atď nemá na to právo,ale ešte by som sa chcel dopátrať k tomuto...Rešpektovať práva a oprávnené záujmy vlastníka (správcu, nájomcu) pozemku, ako aj podmienky ochrany prírody a krajiny.Ako je to nie s poľovníkom,ale vlastníkom pozemku?Môže Ťa vykázať,zakázať Ti vstup do lesa za hociakých podmienok? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.9.2008 o 21:08

Takže, na základe už presnejšej a objektívnejšej odpovede v právnej poradni p. Mg. Ondrej Dostál už vlastne sám konštatuje, že poľovník pri výkone práva poľovníctva počas ruje a za doprovodu hosťa pri poľovačke na jeleňa NEMÁ ŽIADNE PRÁVO vykázať nepoľovnícku verejnosť z lesa, určovať kade má chodiť a nechodiť, zakazovať vstup do lesa. Takéto konanie poľovníka, ktorý sa sám stavia do postavenia verejného činiteľa, je DOKONCA TRESTNÉ!
P.S. Hovorím o normálnych okolnostiach, keď nie sú žiadne obmedzenia zo strany či už lesného úradu, resp. iného orgánu. Až vtedy si myslím, že ma LEN MOŽE poľovník upozorniť na toto obmedzenie, NIČ VIAC. Poľovník nemá štatút verejného činiteľa! Na to sú iné kontrolné orgány! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 27.9.2008 o 23:55

Ešte som objavil toto:
Zákon o ochrane prírody a krajiny č.543/2002 Z.z.- § 57 Prístup do krajiny :
(1) Každý má právo pri rekreácii, turistike a obdobnom užívaní prírody na voľný prechod cez pozemky vo vlastníctve (správe, nájme) štátu, obce, právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ak tým nespôsobí škodu na majetku alebo zdraví inej osoby. Je pritom povinný rešpektovať práva a oprávnené záujmy vlastníka (správcu, nájomcu) pozemku, ako aj podmienky ochrany prírody a krajiny!!!
(2) Právo podľa odseku 1 sa nevzťahuje na zastavané pozemky alebo stavebné pozemky, dvory, záhrady, sady, vinice, chmeľnice, lesné škôlky a zverníky. Orná pôda, lúky a pasienky sú z práva podľa odseku 1 vylúčené v čase, keď môže dôjsť k poškodeniu porastov alebo pôdy, ako aj vtedy, keď sa na nich pasie dobytok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 27.9.2008 o 15:15

Nuž neviem,či je to jeho chyba.Dotyčný vidí len ten svoj záujem a tam je chyba.Na tvojom mieste a aj na mieste druhých,ktorích sa toto týka,by som volil inú cestu a to spoznať sa s miestnými poľovníkmi a lesníkmi,aby o Tebe vedeli a prečo sa vlastne pohybuješ v ich revíri.Spoznať sa,poprípade im s niečim pomôcť pri prácach v revíri a pohľad na Teba by sa určite zmenil.Väčšina nezhôd vzniká práve vtedy, keď sa obe strany vôbec nepoznajú.Akonáhle sa troška bližšie spoznajú,začínajú mať jeden na druhého iný názor a pohľad a sú k sebe prívetivejší,ohľaduplnejší a kamarátskejší.Jediný problém vidím ja v tom,že jednoducho nevedia kto si a preto Ťa neradi vidia v ich revíri,teda aj ostatních. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kocho82, 27.9.2008 o 14:36

sak hej je to tak no ale nerobim nic zle tak som si isty zeby ma nemal co z lesa vyhadzovat ale ked mu to nedokazem vysvetlit tak to je uz jeho chyba nie?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 27.9.2008 o 13:54

Neviem,či máš pravdu.Zákon musí pamätať na všetky situácie a nie len na jednu.Každy kto vstupuje na nejaký pozemok,do lesa si musí uvedomiť čoho sa môže dopustiť svojím konaním,na aké pozemky vstupuje,na čie pozemky vstupuje a mal by poznať,či môže a či nie.Rešpektovať zákon a taktiež rešpektovať práva vlastníka a užívateľa pozemku.Nehľadieť len tú svoju potrebu,záľubu,ale rešpektovať aj tú druhu stranu!To samozrejme platí aj pre poľovnícku verejnosť.
Ľudia ako ty Kocho/a na tejto stránke je ich hodne/,kameramani a fotografi prírode,zveri a napr. jelenej ruji neuškodia resp. uškodia asi toľko, ako aj poľovníci,ale to nie každému výsvetlíš :-).Takže každý by mal v tejto veci poznať svoje práva a keď už nejaké to právo máš, mal by si mať aj povinnosť.Teraz sa len vyzbrojiť paragarfmi a ich znením a pri najbližšej príležitosti ich použiť.Ale nezabudnite si pribaliť so sebou aj veľký kus sebaovládania a slušnosti ;-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kocho82, 27.9.2008 o 13:23

jasne milan tiez stebou suhlasim ale nic nemal vyznacene ani ziadna tabulka ! viem ze sa takto dava a to bi som aj respektovalale inak je to blbost a aj ta posledny veta je blbost tu co povedal pravnik! ako som uz tam napisal tak ani my nepovoluje a ani nezakazuje vstup do lesa !tak to je my zakon na prd platny !nemam pravdu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 26.9.2008 o 22:31

Orol- ja som tiež veľmi zvedavý,ako vysvetli tu poslednú vetu a tiež budem čakať,čo Ti povedia tí iní právnici a tiež dúfam,že napíšeš aj ty objektívne :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 26.9.2008 o 22:14

to milank
to, čo uvádzaš, jednoznačne s Tebou súhlasím a to do bodky a písmena! Čo sa týka odpovede p. Mg. Ondreja Dostála kochovi 82, pokladám ju samozrejme za správnu, ale TIEŹ ma "zarazila" jeho posledná veta, kde vlastne tvrdí, že poľovník s hosťom na poľovačke počas ruje môže zakázať vstup do lesa nepoľovníckej osobe- verejnosti. Tomu jednoduch neverím a tiež si počkám na odpoveď. Otázku zadal nick rys2. Ja sa zatiaľ opýtam aj iných právnikov na ich názor, samozrejme právnikov NEPOĽOVNÍKOV, čo si myslím je z hľadiska objektivity dôležité! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 26.9.2008 o 19:18

No čo hoši?Spokojný s odpoveďou pána Mgr.Dostála,či ani nie?Ešte snáď niečo doplní:-). A ja ho doplním,ak môžem a skopírujem tu,čo som už napísal do diskusie inej na tejto stránke pred pár dňami:
Na žiadosť užívateľa poľovného revíru po dohode s obcou môže obvodný lesný úrad v čase hniezdenia, kladenia mláďat alebo z dôvodu verejného záujmu verejnou vyhláškou:1. obmedziť alebo zakázať vstup do poľovného revíru alebo jeho časti,2. vyhlásiť zóny kľudu v poľovnom revíri, kde môže obmedziť alebo zakázať lov niektorých druhov zveri alebo všetkých druhov zveri,3. zber lesných plodov tvoriacich potravu pre zver, ktorá sa v poľovnom revíri nachádza,4. zakázať vstup do zvernice a bažantnice alebo jej časti nepovolaným osobám,5. obmedziť alebo zakázať jazdu na motocykli, motorovom vozidle alebo motorovom člne, snežnom skútri a vodnom skútri okrem ciest, priestorov a trás na to určených.
Obmedzenia a zákazy, vydané obvodným lesným úradom musí užívateľ poľovného revíru vyznačiť v poľovnom revíri na prístupových cestách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kocho82, 26.9.2008 o 18:03

hej uz som pozeral dakujem orol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 26.9.2008 o 16:56

kocho, a ečte najdôležitejšia vec:
preštuduj si zákon o lesoch 326/2005 Z.z. a tam sa nezameniteňe dozvieš, že KAŽDÝ MÁ PRÁVO VSTUPOVAŤ NA LESNÉ POZEMKY- § 30 (1). Tam sa dočítaš aj o prípadných obmedzeniach - ak existujú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 23.9.2008 o 20:37

Pred pár dňami začala na stránke fungovať Právna poradňa!Prečo sa neporadíte s človekom,ktorý má prehľad v zákone a je to zadara?Napíš tam Kocho tvoj problém a možno sa bude všetci čudovať.Rád si prečítam aj ja.Možno zanedlho budem mať problém takýto aj ja.Ale buď konkrétny a zoštilizuj to tak nech sa z toho ten človek vysomári a odpovedá konkrétne.Dík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kocho82, 23.9.2008 o 18:57

dakujem orol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 23.9.2008 o 17:46

kocho
Ty sa uč od ZDROJA - PRAMEŇA ( čo iste aj robíš ). Preštuduj si zonáciu - kategorizáciu a jednotlivé stupne ochrany prírody, ( je ich päť ). Tam sa dozvieš zákonne a objektívne, kade máš chodiť. V prvom a druhom stupni ochrany prírody - ( na Slovensku najviac ) môžeš chodiť po lese VŠADE A BEZ OBMEDZENIA. Čiže nie, ako sa ti niekto snaží nahovoriť, že máš chodiť po vyznačených chodníkoch. Toto robia niektorí poľovníci ZÁMERNE a nie z nevedomosti a domysli si sám, prečo. Samozrejme, že prípadné vlastnícke práva ( oplotenie, zákaz vstupu, vyhlášky a pod. treba rešpektovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kocho82, 23.9.2008 o 16:57

dakujem ze to niekto pochopil a ze ste otom zomnou diskutovali !!

ide tu o jedno ved sa porozpravame sak sme ludia inteligentny tvor nie zvierata!! ale o niektorych sa to povedat neda ze je inteligentny tvor ale v tomto pripade by som sa skorej dohodol asi zo zvieratom .
dakuejm a skuste este nieco ktomu rad sa na tuto problematiku na slovensku este porozpravam

a mam este nieco vzdy to je tak ze obycajny clovek to schyta za tych vsetkych hajzlov co robia v lese randal a skodu....napr. za pytliakov,,motorkarov,,,turistou co sa nevedia spravat,,vandalov atd a mna raz stretne a hned ma zdrbe to nieje spravodlive a mienim mu to oplatit dufam ze ho stretnem cez vikend !!
A CHCEL BY SOM VIDIET CO BY UROBIL KEBY STRETOL PYTLIAKA KTORY UZ BY NEMAL INU SANCU LEN..........ako by sa spraval k nemu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Doduin, 23.9.2008 o 16:35

Chalani, podla mna vam fatran nechce a nehovori zle, len kazdy si vravite to svoje a to co hovori ten druhy nechcete pochopit. (to myslim vsetkych troch).
Ano fatran, mali by sme sa uistit do akych lesov ideme aby sme nemali problemy.
Ale, pokial ako kocho vravi su to statne lesy, kde ma kazdy pravo sa prejst, nemoze mu to polovnik zakazat. I ked chapem polovnikovu situaciu, ako i ty (fatran) vravis, ze ma hosta na polovku a ze ho najedovalo ze si tam bol a mozno im co to vyplasil ... prehanam ... no snazim sa pochopit to.
Podla mna ta nema co polovnik, za to ze si sa bol v statnych lesoch prejst, hresit, pokial ta nenasiel na ICH posedoch sediet alebo podobne.
A suhlasim s tebou kocho, ze sa nemusel do teba hned pustit, ale dalo by sa urcite o tom porozpravat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kocho82, 23.9.2008 o 15:53

ja som povedal ze vlastnikom je statne lesy slovenskej republiky takze neviem preco tu spomynas cirkevne lesy sukromne !naco to zase len rozvadas ja som sa pytal len na to jedno chapes tomu a je tiez niesom smarkaty chlapec co si da skat po hlave nejakym magorom co sa nevie normalne vyjadrit a vzdy sa len vyhraza????

citaj co piseme fatran! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.9.2008 o 23:51

re fatran - tvoji určite nie sme, aspoň ja, ale vidím, že ťa baví písať nezmysly. Ak ale chceš a trváš na tom, môžeme sa o tomto baviť podstatne podrobnejšie. Náhodou sa vyznám dosť podrobne do tejto problematiky! Takže poprosím, nekonaj zo zámerom! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 22.9.2008 o 22:14

chlapi moji ja vám nechcem zle ale aby ste sa nedostali do problémov zistite si kde idete pretože v našom revíri sú majitelia lesných pozemkov štát urbariát a spoločenstvo súkromných vlastníkov lesov a to existujú dalej cirkevné lesy komposesoráty vojenské lesy takže pohybovať sa bez súhlasu majiteľa po neznačených trasách si myslím že nie je rozumné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kocho82, 22.9.2008 o 11:18

orol mas pravdu nehnevaj sa fatran len diskutujeme a podotikam ze su to statne lesy slovenskej republiky a nie sukromne vlastnictvo takze je to vsetkych a hocikdo si tam moze chodit !
ale som toho nazoru cim starsi tym hlupsi ale len niekto ked niekoho nepripustim ku slove alebo mu nedam sancu sa vyjadrit tak nemam charakter a IQmam hojdaceho konika a taky clovek ktory nevie nic ine len sa vyhrazat a urazat ludi by v statnej sprave nemal co robit!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 90 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov