Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

zakon o zakazovani chodenia po lese - diskusia

autor: off kocho82
pridané: 21.9.2008 9:22
je taky problem
chodim kamerovat lesnu zver a hlavne jeleniu ruju a stala sa my taka vec ze ma prichitil polovnik alebo hospodar nepreukazal sa mi a a pod hrozbou ¨¨¨ze uvidim¨¨¨¨ale neviem co nemam chodit po lese preto lebo on ma hosti!
aky zakon na mna plati ked sa pohybujem pešo!
počet zobrazení: 21 918
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 90 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lesnica1, 24.12.2009 o 15:52

ako sa vyzná-aha ho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 24.12.2009 o 14:30

MSmarian a svade kde su tie vesele kluby : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 24.12.2009 o 14:10

Ja s tým problém nemám, Dubnica nad Váhom, Žilina, Bratislava, Brno, Praha. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 24.12.2009 o 13:54

ZA MSmarian niekedy aj dubnica nad vahom : )))))))))) : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 24.12.2009 o 13:40

marián, ak máš problém, tak ja to tvoje bydlisko môžem zverejniť miesto teba :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 24.12.2009 o 13:30

Ahoj Edu, súhlasím s Tebou, ja si osobne myslím, že táto stránka slúži hlavne na to aby sme sa spoznali, vymieňali si skúsenosti a ak je to čo len trochu možné navzájom si pomohli. Jediné s čím mám problém je uverejnenie bydliska, keďže žijem súčasne na niekoľkých miestach v česku a na Slovensku. Myslím si, že to nie je až také podstatné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.12.2009 o 12:37

Jasné že s istotou . Čo si sa v kríkoch pohne tak tam isto niečo bude treba tam vypáliť . Pre výstrahu :)
Práve preto som navrhol aby sme tu mali v profile i meno . Samozrejme iba ľudia ktorí sa za svoje meno nehanbia .Osobne som vždy podporoval verejné hlasovanie a zverejnenie mena a priezviska aby som vedel s kým to vlastne chatujem . Kto má problém publikovať svoje meno je to jeho problém ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6petka1, 24.12.2009 o 8:17

Lesnica, ja viem no malo by to tak byť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 24.12.2009 o 1:07

peťa, len mu daj....ale s tou 100% istotou-no-to možno ty tak strieľaš. Keby to tak bolo, tak by sa nestávali nešťastia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6petka1, 23.12.2009 o 13:43

Lajosko, nie každý poľovník robí česť poľovníctvu ale napadlo Ťa vôbec že motanie pomedzi poľovníkmi môže byť aj životu nebezpečné Ty hrdina?! Nemyslím tým priame postrelenie, keďže strieľa sa iba na to čo čím som si 100% istý ale aj odraz gule či už od zamrznutej zeme môže narobiť šarapatu! A asi ste nejaký ten rešpekt predsa len ukázali, keďže ste sa vybrali "akože" von s lesa. A súhlasím so sniper1OO, nechápem načo na túto stránku chodíš, keď Ti ide o osočovanie...a ani pravdivé údaje nevypíšeš...Pravdaže nárok prejsť sa do hôr majú všetci, veď je to niečo prekrásne a myslím že poľovníkom sa dá ľahko vyhnúť keďže zvyčajne chodievajú do revíru buď ráno alebo večer...pravdaže okrem iných aktivít ako je kŕmenie a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 22.12.2009 o 22:18

Mal by v tom byť poriadok a presne stanovená doba a miesto, kde by sa človek mohol pohybovať. Ideálne by bolo zriadiť úrad na vzdávanie vstupeniek do lesa, každý kto by mal záujem podal by si kolkovanú žiadosť a počkal mesiac na rozhodnutie čo do lesa môže alebo nie a bolo by v tom jasno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnik76, 22.12.2009 o 11:09

podla zákona 543/05 Z.z...o ochrane prírody...sa smieš pohybovat len po vyznačennych chodnikoch a to hodinnu pred vychodom slnka a maximalne byt v lese hodinu po zapade slnka!ak je stupen ochranny 3 - 5....teda stoho vypliva ze v kazdom narodnom parku to tak plati...!zakon 326 o lesoch vsak hovori ze ak si vlastnik tak mozes chodit po svojom kedy chces.....zakony si navzajom protirečia a na slovensku sa to aj tak nedodrziava a napr.taky hubari,turisti,a ostatny (tak ako aj ja)si chodia kedy chcu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 19.12.2009 o 22:00

Kocho, po lese môžeš chodiť koľko chceš. Nikto Ti to nemôže zakázať, ak nie si v zakázanom vojenskom píásme a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolina, 19.12.2009 o 20:34

Kocho ,prestan chodit po lese,a zacni sa plazit. :)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 10.12.2009 o 11:30

súhlasím s tebou sniper100, je to stránka venovaná poľovníctvu a slúži všetkým poľovníkom ale i nepoľovníkom, však nas spája láska k prírode.

Nemám nič proti tomu, keď je medzi nami aj niekto z "opačného tábora" a dokáže diskutovať bez urážok a osočovania a svoju kritiku vie podložiť faktami a presnými príkladmi. Ak bude jeho názor pravdivý a vecný, tak nebudem mať problém postaviť sa za neho.

Ale musíme uznať aj to, že na Slovensku je koľko, 50 tisíc držiteľov platných poľovných lístkov? Je každý spomedzi nás znalý v oblasti legislatívy, práv a povinností. Nie, nie je a väčšine to ani nevadí. A potom tí ostatní, čo sa snažia prezentovať poľovníctvo v dobrom svetle, konajú podľa svojho najlepšieho uváženia, lovia zver len na základe povolenky a pod. sa hádžu do toho istého vreca ako tá banda, čo nemá problém načierno streliť pár kusov naviac. Žiadna televízia, noviny a ani rádio, neprídu so správou, že v tom a tom PZ urobili tento pre zver to a tamto, ale hneď ako nejakého "vypatlanca" z radov poľovníkov prichytia ako pytliačil je to všade a toto vidí verejnosť. Bandu nenažratých magorov, a tí čo nás takto nevidia, potom raz stretnú v lese pánov s flintami, ktorí ich s prepáčením pošlu do ....... Takýchto pánov poľovníkov by sme mali z našich radov vykázať. Štve ma keď pár magorov dokáže zničiť úsilie prevažnej väčšiny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 10.12.2009 o 11:03

Niekedy sa fakt divím, čo niektorí ľudia robia na tejto stránke. Je to stránka "lovu zdar - stránka venovaná poľovníctvu". Ak niekto napadá poľovníkov a poľovníctvo asi si zmýlil adresu. Netvrdím, že sme všetci dobrí, no napádať poľovníkov a poľovníctvo ako také, tak to ha, ha, hamujte ľudkovia.. To sa musím ozvať a aj ozvem. A najlepšie je ak si niekto dá do profilu vek 48, som poľovník a neviem čo ešte a jeho prejav je úplne iný a hodný asi tak 15 ročného decka (to sa nechcem nikoho dotknúť) však Lajoško. Ešte by bolo zaujímavé vedieť, že čo ste v tom lese robili... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lajosko, 8.12.2009 o 13:18

V sobotu sme boli s kamosom v reviri nad obcou Casta a tiez sme mali tu cest stretnut sa s polointeligentnymi polovnikmy, ktory si pekne do lesika zaviezli svoje tlste zadky a isli strielat tie strasne nebezbecne srny, ktore su tak strasne premnozene , ze uz aj v meste ich vidam. Skusali tam dake hefty na nas , ze tu nemate co robit, nech sa tu uz neukazume a podobne blbosti. Neukazali sme ziaden respekt a zo slovami, ze nech netrepu lebo dojdu policajti a daju im fukat ( vsak to poznate, ze ked neni nablizku zver tak aj kamos sa da zastrelit ), na odtial stale vyhanali, ze nech najblizsou branou vylezeme von. Tak sme sa vydali akoze smerom von a zarohom sme si aj tak isli po svojich trasach. Vsak tie tlste zadky by nemali najmansiu sancu. KED TO NAHODOU CITAJU DOTYCNY POLOVNICI TAK IM ODKAZUJEM, ZE SA ESTE VIDIME. SKUSTE ULOVIT ZVER VLASTNYMI RUKAMI , KED STE TAKY STRASNY LOVCI CI JAK SA TO NAZYVATE. OHRADIT A POSTRIELAT DOKAZE KAZDY HLUPAK....PANI ,,LOVCI´´ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.11.2009 o 19:14

bleskj to že si sem tam vymeníme názor neznamená ,že som tvoj nepriateľ a tobôž nie ako si priateľ môjho priatela J. Flamíka nemôžeš byť zlý človek ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off greenKorektor, 29.11.2009 o 17:35

"Dvojitý kop vo výskoku s trojmetrovým rozbehom na figurínu vysoku 170-180 cm zo zásahom na hrudník a plexus by nemal robiť problém. Sám hovoríš, že keď sa človek čosi naučí, nezabudne. V nejakom stave to vždy zostáva."

Ach jaaaj dedko.
To dobry borec nemoze spravit - taku velku chybu.
Skakat ako opica vo filme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 16.9.2009 o 8:49

Edu dík. Podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.9.2009 o 18:05

bleskj mňa sa nemáš prečo báť považujem ťa za správneho človeka aj keď nemáme vo všetkom rovnyký názor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 15.9.2009 o 15:15

Edu prosím ťa prestaň s tými bojovým umením, lebo sa ťa ešte začnem aj báť. Hoci sa osobne nepoznáme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.9.2009 o 5:47

ano na figurínu nie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 15.9.2009 o 0:06

Dvojitý kop vo výskoku s trojmetrovým rozbehom na figurínu vysoku 170-180 cm zo zásahom na hrudník a plexus by nemal robiť problém. Sám hovoríš, že keď sa človek čosi naučí, nezabudne. V nejakom stave to vždy zostáva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.9.2009 o 13:35

Och prečo sa ja vždy dostanem uplne od temičky :)) ano rys 2 používanie mai geri je v kumite vhodné . To mawashi geri už ťažšie a človek je veľmi zraniteľný a zväčša riskuje ,že príde nie len o wazari ale hned o celý ipon. Ja som mal na mysli hlavne kop typu tobi čiže vo výskoku . Treba vedieť správne použiť všetko v jednom bode tj dýchanie ja som sa zameral hlavne na nogare a ibuki veľmi dôležitá pasáž :) všetko je potrebne zosúladiť v jednom bode výdych,rotacia bokov ,váha tela ,fyzická sila ,a rýchlosť . Cvičí sa to do zblbnutia . Tiež sa cvičia kata cvičenia zamerané na dýchanie napríklad v našej škole sančin a tenšo . Opakovaním všetkeho sa to dostava do podvedomeho reflexu človeka schopneho použiť to v praxi . Zabudnúť sa to už nedá tak ako lyžovanie či jazda na bycikli :) Samozrejme starnutím je človek pomalší . Všetko je podmienené psychikou a tým ako človek vymyslí kombinácie ktoré by mal mať dopredu na súpera premyslené .Inak sa bude utápať v chaose . Podobne ako na poľovačke musí človek premýšlať ako ide zver loviť . Bezduche šlapanie lesa krížom krážom zväčša neprináša úspech . Podobné je to i u fotografie vlastne všade v živote kde človek chce atakovať špičku ! Karate dá človeku oveľa viac ako bojové umenie . Raz som robil žiacku skúšku o dva pásiky v Bratislave u pána doktora Šebeja výborný človek odborník vyštudovaný majstrom Ogawa až tam som zistil aký som technicky nedokonalí !!! to bolo pred štvrť storočím :) Takže niekedy si človek myslí aký je kápo a zistí že je iba nula obrovská najmä v športe býva vytriezvenie dosť časté :))) Nikdy som som však nikoho nezmlátil ba ani som sa v podstate nikdy nemusel fyzickej sile brániť .
Kocho 82 hospodárovi povedz ,že uvidí on ale musí počkať až odpuchnú oči :)) Povedz ,že i ty máš pozvaných hostí na fotenie zveri tak nech ťa neruší :) Zver nech si loví koľko má povolené ,ale nech neobmedzje slušných ľudí to sa nerobí . Nepoviem keby si tam strielal pirátov :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 14.9.2009 o 12:24

Ak vyblokuješ kop, ( napr. mavasi geri, mai geri ) a podarí sa ti pritom zachytiť nohu, súhlasím s tebou – s tým zahodením súpera. Vtedy fyzická sila áno. Pokiaľ som ale čítal memoáre Bruce Leea, uverejnené v časopise Budo journal z roku 1993 až 1997 ( zhruba ), tak opisuje nielen svoj život, pouličné bitky, v ktorých striedavo vyhrával, alebo prehrával ( je to veľmi poučné ), ale opisuje a analyzuje Fyzickú silu, ktorá je síce dôležitá v boj. umeniach, ale NIE JE nadradená psychickej, resp. „duševnej sile“. Teda cvičiť, utužovať si telo a hlavne spevňovať jednotlivé partie ( ruky – nohy ) ich body a časti áno, ale nezabúdať na psychiku a duševné cvičenia, ktoré sú minimálne rovnako dôležité, ak nie dôležitejšie – od samotnej fyzickej sily. Bruce Lee opisuje toho ďaleko viac, ale to nie je predmetom tejto témy a tak sa nebudem rozpisovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.9.2009 o 9:32

bleskj ani v bojových umeniach nevyhrávajú 160cm 50kg šlacháči nad 2m 100kg chlapmi . Ano možno vo filmoch hej noris,Jackie chan ,brus lee v realite to však neplatí 50 kg chlap nie je chlap ale chlápä :) chytíš za nohu a zahodíš .Môže sa ježiť koľko chce :) Preto v zápasoch bez rozdielu hmotností nikdy nefigurujú 50 kilový šlacháči lebo sa do takého zápasu ani len neprihlásia . To len na okraj . Ja som robil karate ešte za bývalú duklu školu goju ryu . Hlavne zápasenie kumite ! Nuž ale 50 kilový šlacháč nemohol zápasiť so mnou lebo by na mňa proste nedočiadol :) Tie kopance vo výskokoch sú naozaj iba pre filmový priemysel prípadne pre pobavenie divákov:)
PS: Kto sa opýta dozvie sa :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 14.9.2009 o 8:59

Edu keď si robil bojové umenia tak by si mal vedieť o čom som písal pri tých 50kg šľacháčoch. Ale to je vedľajšie. A fotiť ti tiež určite nezakazuje, a ani nikomu inému. Sám si písal že tam sa rád ohlásiš, tam zasa netreba, a keby niečo tak poľovník zistí čo to je stretnúť rozzúreného medveďa, atď, atď. Ja som sa len zapojil do diskusie a spýtal sa na niektoré veci na ktoré som chcel počuť odpoveď. To je všetko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.9.2009 o 22:23

bleskj do Chropova sa ohlásim lebo Janka Flamíka vždy rád vidím a počujem . Tiež nechcem aby som bol zlým hosťom . V iných revíroch často nikoho nepozám a často prechádzam za deň niekoľkými revírmi . Tak iba preto . 50 kilový šlacháč hm ja nemám 20 rokov ani 50 kilo športovo som robil celkom slušne bojove umenie 7 rokov i súťažne a určite úspešnejšie ako napríklad foto :) Nikoho by som fyzicky nenapadol len preto že je blb alebo preto ,že ma žiada o niečo na čo nemá vôbec právo . Keby ma však odôvodnene požiadal aby som opustil priestor nemám najmenšiu výhradu ! Ak by mi však povedal ,že môžem byť zastrelený alebo niekomu blúdia guľky poviem mu k tomu to čo považujem za vhodné a zmyselné ! Prečo mi chceš dokázať ,že nemôžem fotiť prírodu ??? Prečo keď neporušujem žiaden zákon ,vyhlášku a nariadenia . Podľa mňa nariadenia porušujú ľudia ktorí prekračujú svoje pravomoci a svojou nevedomosťou strašia ľudí ! To je môj názor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 13.9.2009 o 19:59

Edu mne osobne to je úplne jedno ale ty sám si napísal že keby si išiel fotiť zver do Chropova určite ba si sa ohlásil. A prečo nie aj inde? To nechápem. Či v tých druhých združeniach si to nezaslúžia? Ako povieš je to len na každom z nás. A tie posledné upozornenia, alebo vyhrážky? To už je na každom ako to zoberie možno zaberú na baby ale aby si nebol prekvapený keby takého rozzúreného medveďa vyplatil taký 50 kg šľacháč. Takže také rečičky si radšej nechaj pre tie baby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.9.2009 o 18:46

bleskj potom treba odstrániť družstevníkov,lesníkov,ornitologov,vodárov,plynárov,elektrikárov,milencov v prírode,hubárov,ovocinárov,cyklistov,rodinky s deťmi na prechádzkach prírodou ,starčekov s raždím ,trampov, a nakoniec i tých spomenutých ľudí čo sa snažia zdokumentovať prírodu fotoaparátom a kamerou . A nerušená poľovačka môže začať :) Poradím však tým čo budú mňa vykazovať z revíru ktorý majú v prenájme od vlastníkov . Nerobte to môže to vážne ohroziť vaše duševné zdravie a nie len to :) Je to totiž to najhoršie čo by mohlo vykazovateľa postretnúť . Poranený rozzúrený medveď ,alebo diviak sú oproti mne iba plyšové hračky :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 13.9.2009 o 17:59

Edu ja som nikdy nepovedal že nieje. A s tým fotením v Chropove ti verím. Ale patrilo by sa ohlásiť v každom združení. Či tam kde nikoho nepoznáš nie sú dobrí ľudia, a ani poľovníci, a preto sa netreba ohlásiť. Dúfam že si to tak nemyslel. Je sice pravda že žiadny zákon to neprikazuje, ale bavíme sa tu o niečom inom. Dúfam že si ma pochopil. Vieš lebo tak ako u Flamíkovcov môžu mať poplatkových hostí tak ich môžu mať aj v iných združeniach. Niektorým poplatkovým snobom sa ťažko vysvetľuje prečo keď oni si to platia sa tam motá niekto čo mu ruší zver ktorú si on chce uloviť. A je mu to jedno či to je fotograf, alebo len nejaký hubár alebo ktokoľvek iný okrem neho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.9.2009 o 10:28

bleskj poznám ho ako výborného človeka a poľovníka . Keby som zver išiel fotit do chropova určite by som sa ohlásil . Ale na druhej strane keď bude niekto sedieť na lúke ,roli v lese s fotoaparátom v ruke môže byť nahnevané i celé PZ . Ten človek sa vôbec ničoho nedopúšťa . A kľudne tam môže sedieť aj do rána . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 11.9.2009 o 19:12

Aj ja ďakujem. Ja som len myslel že poznáš jana natoľko, že vieš ako by reagovalaj bez toho aby si sa ho na to pýtal. Ale aj tak ešte raz ďakujem.
LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.9.2009 o 14:02

Super Janči ďakujem za odpoveď nemusíme tu viesť úvahy :)
LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off flamo, 11.9.2009 o 13:46

Nemám veľa času čítať všetky diskusie a keby ma Edu neupozornil tak určite prehliadnem aj túto. Áno Edo to pozvanie na fotenie určite platí..dúfam že budeš mať čas ;) Musím však dať zapravdu pánovi pod nickom ,,blejsk,, ,že naozaj reakcia môjho otca by v takej situácii nebola veľmi pozitívna... a to z jedného prostého dôvodu: Tým, že mu zver poplašíš, obmedzíš poľovníka vo výkone práva poľovníctva, za kt. on platí nájomné vlastníkovi. Naozaj všetko je to o tej komunikácii ako to tu napísal ,,polovnik40,,. Ak niekto chce ísť napr. fotiť danieliu ruju, mal by to minimálne zo slušnosti oznámiť poľovnému hospodárovi aby nedochádzalo k vzájomnému obmedzovaniu a nezhodám. V poľovníckej praxi sa to medzi členmi rieši knihou návštev revíru... toľko môj skromný názor k danej téme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.9.2009 o 20:36

bleskj môže sa vyjadriť Janko Flamík sám či ho poznám :)
Načo budem hovoriť za iných :) Tak ho požiadam sám či ma doondie za fotenie zveri ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 8.9.2009 o 17:09

Edu a preto som spomenul zrovna Jana lebo už raz si ho tu spomínal, tak som vedel že ho určite poznáš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 8.9.2009 o 17:00

Edu určite sa bavíme o tom istom človeku poznám Janka tiež osobne, len už je to dosť dávno čo sme sa nevideli, a tak neviem či si vôbec na mňa aj pamätá. Ja som totiž to v 85tom býval v Chropove, a robil som tam ne JRD. Keď bolo treba niečo pomôcť a mohol som, tak som pomohol. A zase naoplátku ma Jan zobral pozrieť na poľovačku. Ale len pozrieť lebo vtedy som ešte nepoľoval. Tak sa určite bavíme o tom istom človeku. Ale ja som ti napísal že keby ťa nepoznal aká by bola reakcia. To že si pozvaný je v poriadku. LaL zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.9.2009 o 23:21

bleskj od Janka Flamíka som pozvaný na fotenie danielej ruje v Chropove . Mám tu zopár fotiek ktoré som fotil práve v Chropove a práve z Jankom Flamíkom :) Okrem iného je tu na lovu zdar pod nickom Flamo :)))) Takže Flamíkovcov je bratov viac aj Flamíkovcov ml či starších . Všetci sú určite veľmi super ! Aj keď uplne všetkých nepoznám . Chropov je jeden s klenotov Slovenských revírov . Samozrejme pričinením výborných odborníkov akými všetci Flamíkovci určite sú ! LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 90 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov