Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Hľadám PZ - diskusia

autor: off Riki
pridané: 16.9.2008 19:53
Chcel by som sa stať členom PZ v blízkosti Košíc, ale žiadne nepoznám. Vie mi niekto poradiť???
počet zobrazení: 18 874
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off posed33, 23.12.2009 o 10:28

MSmarian za 120 000 si uzijes poplatkoveho lovu az az samozrejme ze nie trofej ale to vela polovnikov nema ani v zdruzeni : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 23.12.2009 o 10:26

ja si pockam este 2 roky potom na okoli padaju zmluvy vela ale vela zdruzeniam : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 23.12.2009 o 8:18

Edu koukám,že už se zase vytahuješ.V Tvém věku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ero256, 23.12.2009 o 7:38

maš pravdu marian za tie prachy možem chodiť poľovať tak či tak.a
nemusím byť ani v PZ.Treba behať kade tade no ale čo stym.
ja som ponukol do BB 3000 a oni odomna este pýtali aj peniaze za kazdy streleny kus.Veď to uz je zderstvo:((( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.12.2009 o 22:45

No Marian za tie prachy račej v erotickom salone si zapolujem :) Ktorú ukážem tú zostrelím :) U nás si ako hosť vítaný a zadara môžeš polovať ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 22.12.2009 o 22:24

ero256, nedávno som mal ponuku z Moravy, pýtali 120 tisic českých ročne. Odmoietol som, - nemôžem si to dovoliť. Za tie peniaze si môžeš dovoliť poplatkové lovy alebo prenájom revíru. Ja tiež nie som členom, vadí mi to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ero256, 17.12.2009 o 16:48

to som skusal tam nic nieje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ero256, 17.12.2009 o 16:22

to som klikol nechtiac pri prezerani a neviem to dat prec:(( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juro7x57, 17.12.2009 o 16:06

ero256 nikdy nebol nieje ani nikdy o členstvo v PZ Demjanka nežiadal! S pozdravom člen PZ Demjanka! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ero256, 17.12.2009 o 14:10

Kto ma vezme za clena do PZ??? Za clenstvo ponukam
3000eur, zasobovanie s krmivom a drevom na vyroby krmnych liniek a drevo stavieb.Ak ma tiekto zaujem piste na email:ero256@centrum.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.8.2009 o 21:23

Ja poľujem !!! Mám revír ! Výborný revír kde sa da muflon ,jeleň ,srnčia či diviačia . V dobách dávnejších bol základ zajac a bažant ! Teraz máme revír eňo ňuňo !!! To neznamená ,že bažant a zajac nebude v budúcnosti riešený .
Som rád ,že poľujem a mám tento revír určite i iný! Hospodár nie je apoľovnícky to je základ dobrého ! To že sa niekto nedostane niekam žial nemám možnosť riešiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off toomoo, 27.8.2009 o 20:45

Neviem, necital som podrobne novy zakon, ale dufal som ze ked clovek je majitel pozemku tak bude mat aspon o to lepsiu poziciu sa do pz dostat (a ze sa na toto bude mysliet v novom zakone). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 27.8.2009 o 14:32

MSmarian, daj vedieť rýchlo ktorý revír je volný na prenájom!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 27.8.2009 o 14:30

MSmarian skúsom tipnúť prečo je tomu u vás tak ? Stavím sa že u vás poľujú takmer sami príšelci čo im tam nepatrí ani jeden strom, to že zver ktorú strielajú spása tvoje stromi aj trávu im vôbec nevadí, žial nový zákon je v tomto smere ovela horší ako starí, práva vlastníkov sú len deklarované v úvode, potom v paragrafovom znení sú postupne znížené na minimum, teda ak nie si vlastníkov všetkých pozemkov v revíri, osobne už nový zákon teraz nenávidím dopredu za to čo spustí za 9-10 rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.8.2009 o 14:20

je tu ešte jedna možnosť, ak by sme sa dohodli -nečlenovia PZ a prenajali si revir. Možno by sme mali byť aktívnejší a hlavne súdržní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.8.2009 o 14:16

Ja mám rovnaký problém. Do PZ zobrali moju žiadosť, mám 1,5 ha v podieloch a všetko záleží len na členoch ako budú hlasovať. Nikomu nevadí, že majiteľom pôdy upierajú výkon práva poľovníctva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.8.2009 o 5:56

toomoo správne si poznamenal ani s pôdou nie je istota jedine ,že by si vlastnil polovicu revíru .Tam by istota potom bola . Dodám len že žiadne limity neexistujú !!! Jedine tie čo si páni poľovníci vymysleli ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off toomoo, 26.8.2009 o 23:13

S tou pôdou to tiež nie je istota, že človeka do PZ zoberú. Mne povedali, že majú stavy vysoko nad limitom a nikoho neberú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Riki, 1.8.2009 o 21:27

Myslím, že sa ešte chvíľu načakám kým budem poľovať v nejakom PZ. Všade kde som sa pýtal mi povedali, že majú dosť členov aj čakateľov a keď nemám ani nijakú pôdu tak ma nevezmú, ale žiadosť si podať môžem. Podľa mňa to už s tou pôdou trochu preháňajú. To aby si každý kto chce poľovať zháňal vlastný kus lesa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.7.2009 o 15:51

mirozs kia platila nie 4 eura ale 12€ za katastrofalne zlú pôdu to bolo minimum odhadnuté odhadcom . Peugeot platil niekoľkonásobne viac ale to bolo pred mnohými rokmi . Verím ti však ,že pre mnohými rokmi mohol niekto kúpiť rozflákane kúsočky pôdy kade tade plných kameňa a neobrábaných medzí atd. Problem je že ked chceš kupiť potrebuješ najsť toho kto predáva a ešte predáva 10x pod cenu. Tam by som videl najväčší problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 30.7.2009 o 12:51

edu nie je to blbost je to realita bolo to kupene v podieloch cc 22 kupno predaj zmluv a ta cena bola ok bola tam aj cast mladeho lesa oblast Detva ono ked nieco hodne chces da sa trafil cas ked uzatvarali novu najomnu zmluvo troska sa natahovali dal to na sud a po 4 sedeniach sa dohodli uz tam poluje mam aj ja podobnu skusenost behal som s dedom od mala a ked doslo na lamanie chleba tak ma cakala 5 rocna skusobna doba nastastie dosiel prevrat a bolo po parade kedze cas sa meni a kde kade posuva sam som momentalne uz vlastnikom jak ornej tak urbarskej casti pozemkou a nebolo to nic strasne a neako brutalne nakladne heee a dobre som si aj zenusku nasiel nakolko jej rodicia co to pozemkou maju a parada je ze kataster a teda aj PZ je to iste hold sem tam treba aj stastie a 4 EUR za m tak to neviem kde bolo snad kia alepo peguoet v trnave tolko cvakal ale to uz nebola orna poda tam islo o ine veci a tam sa uz nenapoluje co viem tak na slovensku zozenes este stale v malom po troskach tam 1ha tam 2 ha tam pol ha 10-30 centou za 1m komasacia postupne prebehne takze casom budu pozemky scelene je pravda ze mom. je rozdrobenost velka ale je aj pravda ze to nieco kostuje takze ak riki nema inu sancu tak toto je asi jedna z mala moznosti neviem kde presne chce polovat jasne ze cena je ina pri Blave Kosiciach a vetsich mestach ale da sa najst dedina miesto kde sa dostanes ja beham do PZ 80 km ale beham a polujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.7.2009 o 6:34

juraj 22 minimálne to považujem za nespravodlivé . Keby každý rok človek s najmenším počtom bodov vypadol a pribral sa miesto neho nový to by si videl tu starostlivosť a tých bodov :)) Tak ako je to v hokeji :)) na MS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 29.7.2009 o 22:44

edu viem o com hovoris vidis aspon ako to je ked sa tam hlasi clovek-odbornik a vies dobre ze tam mate ludi co nestoja za moc,a kludne by ich mohol vystriedat niekto aktivny so zaujmom.zial je to tak a nepomozeme si. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 22:35

rys2 nebudem sa hádať poviem iba ,že naozaj neviem . Keď to naštudujem dam vediet ,ale vôbec sa mi do toho nechce :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 29.7.2009 o 22:27

Edu, nikde nie je zmienka o 10 HA, teda doteraz v platnom zákone. Stačí a spĺňaš nárok, keď budeš mať aj 3m pôdy, samozrejme v hraniciach toho poľovného revíru, kde si podávaš žiadosť o prijatie. Prednostné právo z nového zákona úplne zmizlo a vieme dobre, prečo. Kvôli súdom a dehonestácie PZ, ako aj najvyšiemu orgánu PZ - členskej schôdze. Lenže súdne problémy sa dajú očakávať zas inde. Myslím, že je to viac ako možné, aspoň pokiaľ som čítal nová zákon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 22:20

Juraj 22 ku nam sa do PZ hlasi Boris Hakár . Je to lesný inžinier v starostlivosti o zver ,tvorbe poľovníckych zariadení ,zučastňovaní sa na činnostiach PZ mu je ťažko hľadať páru . V našom PZ poľuje jeho brat a otec ktorý je tajomník PZ . Hlási sa 9 rokov !!! Máme neprekročiteľný stav 24 členov a tým to hasne :)) Osobne by som bol za free stav . Keď máme strielať príklad 30 ks srnčej zveri tak ju budeme strielať 24 ako i 50 siati. Väčšina schválila a tým pádom je to pasé . Samozrejme ,že tu máme totálnych nulakov ktorý napríklad pre pz nestrelili za desaťročia vôbec nič .O tvorbe a plnení zariadení tiež pomlčím. Držia tu miesto mladým produktívnym ľudom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 29.7.2009 o 22:08

edu ako si to myslel strielat vsetci??ja som to myslel tak ze do reviru sa dostanes bud budes mat fakt dobreho znameho najlepsie rodinneho znameho kedze rodinkarstvo sa rozrasta alebo peniaze taky sa prijimaju bez pardonu.napisal si ze ked sa rozhodne 51% ze polovat budes tak polovat budes,to uz by som bol velmi rad a myslim ze viaceri aby sa dostali tak ze uz sa bude rozhodovat o prijati to je uz ta posledna stacia.dnes ti kazdy povie ze bez sance ze neprijimaju alebo sa ta narovinu opyta ci mas dost penazi.zial vo vela reviroch sa najdu aj taky a je ich dost co si clenstvo vobec nevazia a polovnictvo a celkovo vztah k prirode je velmi maly,ale su v pz,lebo jednoducho bud tam ma rodinu a pod radsej bude sediet v krcme a dalsie veci.zial ty ktori by si to vazili a ziju dasa povedat pre polovnictvo a prirodu taky to maju velmi tazke,proste je to tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 22:02

rys 2 priznám sa ,že som to neštudoval podrobne . nový zakon sa tiež bude odvolavať na všeliake stare a vyhlašky atd . Mám pocit ,že to prednostné právo niekde zostava ale hľadať sa mi to nechce .Niekde som čital práve o tých 10Ha a viac. Ak chceš opýtaj sa právnika . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 29.7.2009 o 21:45

Podľa zákona 23/1962 o poľ. a zákona NR SR 99/1993 Z.z. ( hovorím len z hlavy ) patri výkon práva poľovníctva vlastníkovi pôdy. Zákon č. 99/1993 pojednával v príslušnom § o prednostnom práve prijatia vlastníka za člena PZ ( neskoršie za čakateľa ). Túto „formulku“ o prednostnom práve si poľ. združenia vysvetľovali rôzne a dokonca samotní právnici mali s tým problém, čo je vlastne pravda. Niektoré PZ prijali takýchto žiadateľov ihneď, niektoré sa dištancovali a vymýšľali. O tomto veľmi podrobne písal JUDr. Letošťák v istom čísle časopisu Hubertlov a PaR. Poľovnícke združenia sa nemohli účinne brániť ani na súde, pokiaľ žiadateľ o členstvo do PZ spĺňal všetky zákonom stanovené podmienky pre prijatie, t.j. mal platný poľovný lístok, zbrojný preukaz, bol vlastník pôdy v poľ. združení a teda spĺňal všetky hmotnoprávne podmienky. Boli pár súdov a myslím, že nespokojní vlastníci spory s PZ vyhrávali. Súd vyniesol rozsudok, ktorým nahradil uznesenie členskej schôdze a sám rozhodol o prijatí. PZ to muselo rešpektovať. Čo sa týka vlastníctva pôdy, nikde v zákone nie je stanovené, KOĽKO musí človek vlastniť pôdy. Teda žiadnych 10 HA a podobné nezmysly. V novom schválenom zákone o poľovníctve, ktorý bude platiť od 1.09. , zmizlo akékoľvek prednostrné právo na členstvo. Ževraj sa urobil kompromis. Uvidíme, kam to povedie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 21:04

Ano bude mať prednostné pravo poľovať ako i mal . O podrobnosti som sa nezaujímal . Neriešim čo ma zatiaľ nepáli. Keď ma to bude potom budem riešiť alebo skončím s poľovačkou . Ver mi ,že ma to zas tak nezraní :)) Predam železá prikúpim pevnu 400 o clone 2,8 a lovím si čo chcem a kedy chcem :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 29.7.2009 o 20:47

Edu, ako to myslíš, že vlastník pôdy nad 10 HA bude mať právo poľovať zo zákona? To hovoríš podľa ešte tohoto platného zákona, alebo už nového? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 19:43

mirozs to kde sa predáva po 3sk 10 centov orná pôda ? To kamoš asi na Cube kupoval pláž nejakú . Nad 10 ha má naozaj málokto v našom revíri možno 1% vlastníkov . Takže vo všeobecnosti musíš uzatvárať keď budeš robiť revír s takmer každým vlastníkom . Nad 10 ha budeš mať prednostné právo poľovať zo zákona ale nespoliehaj sa ani za to . Keď kúpiš ornú pôdu po 4€ za 1 meter budem ti len a len gratulovať a chcem vidieť toho kto Ti ju predá za túto cenu :) Takže to prednostné pravo by ťa stálo minimálne 12 milionov podľa mojich výpočtov . Podľa mirosza by to bol iba milon sk . V každom prípade je to nezmysel ktorý neznamená vôbec ,že budeš poľovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 29.7.2009 o 14:03

riki nemusis kupovat 1000 ha to je blbost najomna zmluva sa uzatvara vo vseobecnosti s vlastnikom nad 10 ha kamos to takto dotiahol do zdarneho konca neslo to sice jednoducho a lahko ale islo cca tam u vas ako som pozeral sa da orna zem-luka zohnat cca od 10-30centou za 1m tak ak mas prasule kup v jednom pol zdruzeni tuto plochu a daj ziadost spolocne s navrhom na prenajom tychto pozemkou ak to nie su total brvna a nechcu sa tahat po sudoch tak mas prednostne pravo na priatie ale asi to hned nebude ale momentalne to je asi najschodnejsia cesta ako sa tam da dostat sem tam pocuvam ze toto asi najviac funguje ale lacne to zrovna nie je ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 10:21

Nj treba si počkat na inu dobu ked budu strielať všetci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 28.7.2009 o 22:15

mam rovnaky problem je to velmi tazke sa dostat aj ked nadej umiera posledna aj tak viem ze sa do pz nedostanem,je proste taka doba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.7.2009 o 0:33

Riki zasa tak zle to neni aby o tom rozhodoval 1 člen . Ale keď sa rozhodne 51 % ,že poľovať budeš tak poľovať budeš ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Riki, 27.7.2009 o 16:00

MSmarian, nevadilo by keby sa tak len tvárili, ale oni aj tak konajú. Preto sa do PZ dá dostať len veľmi ťažko. Stačí jeden v združení a už to nejde. Z poľovníctva sa stal biznis a skoro všetci sa snažia na tom zarobiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.7.2009 o 20:04

Mne osobne sa zdá nelogické aby skupinka ľudí rozhodla kto bude polovať napríklad na svojich pozemkoch . Aj keď revír mám chápem tvoje rozhorčenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 22.7.2009 o 17:50

Ahoj, riešim rovnaký problém - členstvo v PZ. Doteraz so mnepochopil o čo ide členom v PZ a vedí mi, že sa tvária ako by priroda, pozemky a zver patrili len im. Tiež mám pocit, že niektorí si vôbec svojho členstva nevedia vážiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov