Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

ZKK 600 601 a rôzne ráže - diskusia

autor: off milanko12
pridané: 5.9.2008 20:32
co mi poviete o tychto zbraniach nedostatky prednosti presnost a tak dalej. za prispevky dakujem. a ak niekto vie o takej zbrani mal by som zaujem
počet zobrazení: 57 032
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off melechov, 17.9.2016 o 12:08

...já tu svou ZKK kupoval ro roce 1979. Trefuje, nerezaví, pojistka je tichá, náboje se nepříčí...nevím, co bych chtěl od lovecké kulovnice víc...asi jsem nějakej divnej :-)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-240 z 282 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off dusab, 23.10.2012 o 18:46

No kazdy ma nejake ine preferencie kde investovat a davat peniaze. Ale na druhej strane v com su nove zbrane povedzme mannlicher, alebo sauer a podobne take uzasne, ze im nesiaha ZKK, alebo CZ ani po paty? V bezchybnom technickom stave su vsetky relativne rovnako presne dostacujuce pre lov. So vsetkymi treba vediet strielat. Cize v konecnom dosledku aj ZKK aj Sauer odvedu rovnaku robotu, za rovnaky cas pri rovnakej presnosti. O vsetky sa treba starat. Ani najdrahsi Ferlach nema samonavadzanie, alebo ine vymozenosti ktore by VYRAZNE ulahcili lov zveri. Vsetko je to iba o dizajne a ergonomii, stale je to v podstate o tom istom. Inak povedane ide o prestiz a kto si na prestiz nepotrpi tak mu staci a uplne vyhovuje aj ZKK...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off ANDELIK, 23.10.2012 o 18:16

Orol uplna pravda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off orol, 23.10.2012 o 16:37

Súhlas. P.s- ale tiež poznám lekárov, právnikov atď, čo chodia po ulici s manželkou a manželka vyštafírovaná a "on" vedľa nej skoro v montérkach. P.s- konkrétne mám takú rodina a moja manželka sa vždy na tom smeje, reku lekár a chodí oblečený vedĺa svojej ženy ako žobrák. A tak je to zrejme u nich aj so zbraňami, že sa uspokoja zo ZKK, či ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off laco11, 23.10.2012 o 15:58

...poznám lekárov, právnikov a iných dnes majetných ľudí, ktorí sú naozajstní poľovníci a stále polujú so ZKK aj keď by si kľudne mohli dovoliť Blasera...prečo asi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off orol, 23.10.2012 o 15:32

laco11 dobre, ale ktorá zbrań je potom pre chudobných, keď nie ZKK ?? :-o)) P.s- poľ. zbrane Československej výroby ZKK urobia robotu k spokojnosti, to je nepopierateľný fakt. Jedno je ale isté - ZKK za zbrańami renomovaných zahraničných zbrojoviek ( v tom čase najmä Nemecko, Rakúsko, Belgicko, anglicko, USA, atď. ( o zbraniach puškárov ani nehovoriac ) vždy výrazne pokuľhávali, teda čo sa týka kvality, prevedenia, vzhľadu, hmotnosti atď... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off rupic, 23.10.2012 o 11:10

Pisete ze 243 win je rychli kaliber co spôsobuje rychlejsie vystrielanie hlavne, a ako to je u 308win ?,je to podobny tiez rychli kaliber, A to vzpriecovanie nabojou je to chyba zbrane ci pouziteho streliva.? Ak mate niekto manualy ,aka je tam uvadzana hmotnost zbrane?Inak zatial vam vsetkym dakujem za prispevky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off laco11, 23.10.2012 o 9:17

...roky som poľoval so ZKK 600 v kalibri 7x57. Na tú dobu perfektná zbraň. Ulovil som s ňou desiatky kusov raticovej zveri.Je pravda, že zo dva krát sa mi zasekla nábojnica pri pebíjaní, ale nebolo to vinou zbrane skôr mojou a to tým, že som záver nedotiahol do konca, aby vyhadzovač urobil svoju úlohu. Predal som jú hneď po 89 roku keď sa stali dostupnými kvalitnejšie a hlavne ľahšie nemecké zbrane. Poznám poľovníkov čo s týmito zbraňami poľujú desiatky rokov a sú maximálne spokojní. Je to jednoducho klasika a poľujú s nimi stále aj majetnejší poľovníci, teda nie je to zbraň chudobných. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off dusab, 23.10.2012 o 8:48

Ista vola v zaverovej polohe musi byt, keby nebola ziadna tak pri kazdej necistote by si mal problem vytahovat a zasuvat zaver. Taktiez v zime ked je inverzia, mokry sneh, primrza, sa stava ze niektore tesne zavery maju problem s otvorenim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off majko82, 22.10.2012 o 21:55

len zareagujem na predošlé príspevky , ani raz sa mi nestalo že by sa mi vzpriečil náboj alebo niečo také , možem opakovať ako rýchlo chcem ten záver je 100% na mojej 601 , a k hlavni: flintu vlastním už 7 rokov a pán predomnou ju mal 10 rokov , neviem kolko z nej strielal on ale ja s nej strielam dosť aj na zver aj na terč a presná je vždy , a vôla záveru v zadnej polohe ??? taká istá vôla ako aj na tikke alebo rosslery - porovnával som to s kamarátmi čo vlastnia tieto zbrane takže nevidím v tej flinte žiadny problém ale ako som napísal je trošku ťažšia , ako povedzme tikka ale mne osobne to len vyhovuje , s lahkou flintou jednoducho neviem len tak z ruky udržať kríž na ciel . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off luBOSSco, 22.10.2012 o 19:05

To orol: ZKK 600 ma standardnu dlzku zaveroveho systemu, ZKK 601 malo kratsi zaverovy system a ZKK 602 malo "magnumovy" dlhsi zaverovy system... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off dusab, 22.10.2012 o 18:26

ZKK mali v rychlych kalibroch (222, 223, 243) problemy s hlavnami v tom zmysle, ze vydrzali menej vystrelov. Samozrejme dost zalezi aj na starostlivosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off orol, 22.10.2012 o 16:10

Keď sa pýtaš - 2 či 3x sa mi ZKK 601 pri rýchlom prebíjaní na zver "zasekla" vzpriečila nábojnica - zasekol záver. Čo som mu predal flintu, tiež sa mu to párkrát stalo pri "horúčkovitom" prebíjaní na zver. Ešte štastie, že sa to stalo viacerým, lebo by ma obvinil, že som mu predal nahovno flintu :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off sumcar, 22.10.2012 o 15:26

ja uz neviem co je komora asi .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off orol, 22.10.2012 o 15:08

Nevidel som sériovo vyrábanú ZKK 601 v celopažbe a videl som ich v kalibroch 222, 223, 243, 308 = ZKK 601= krátky záverový sytém, oproti ZKK 600 = dlhý záverový systém =7x64, 270, 30-06 a 8- kové dlhé... P.s- na ZKK 601 ma sralo to, že záver v zadnej polohe doslovne logal, kymácal sa a mal VEĽKÚ VOĽU !, tiež ma hnevalo, že predné putko nebolo naletované na hlavni, ako u st. ZKK – 600. Keď som kupoval 243 (vyberal som zo štyroch ) a na všetkých mal záver v zadnej polohe výraznú vôľu, dali mi k zbrani samostatnú spúšť na výmenu. Flinta to bola inak presná, len vývrt akosi stál za h.V.o – kamarátovi, čo som ju asi po roku predal, tak na nej asi za 7 rokov menil hlaveń ( čistil a nestrieľal až tak moc). A aby som nezabudol, flintu som v obchode reklamoval na druhý deń od kúpy, pretože bola pri ústí hlavne VYPADANÁ asi 1-2cm ( dobre čítate !! ). Predavač mi ju vymenil HNEĎ za inú tiež novú. P.s- traduje sa, že oceľ bola kvalitná ( zrejme z Kladna ). ale pokiaĹ som aj videl pá jazdených, ale ošetrovaných ZKK najmä v kalibroch 222, 3 a 243 W až tak si to o tej oceli nemyslím i keď je pravdou, že sú to tzvn. rýchle ráže. Kamarát menil hlaveń na 222 ani nie po 1000 – ke výstrelov ( mal ju odnova a staral sa ) a darmo sa tu bude písať, že zbraň má a musí pri údržbe vydržať najmenej 5000-7000 výstrelov a niektoré pramene píšu až o 10 000 výstreloch... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off majko82, 22.10.2012 o 14:48

bleiker , zásah umiestňujem vždy na komoru ! aj tohtoročný jeleň bol na komoru a ten neurobil ani krok , vlaňajší odskočil 5 m , tohtoročná laň na komoru odbehla cca 8m , srnčie všetko v ohni a už som ich strelil dosť a diviaky zatial všetko zostalo aj keď netvrdím že velkého kusa strelím radšej za uško ak sa dá , ale tie čo som strelil na komoru zostali vždy do 10m od nástrelu a boli to cca 100kg kusy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off BLEIKER, 22.10.2012 o 14:37

majko82-smiem sa spytat kam umiestnuješ zasah,že ti aj diviaky i jelenia zver neodbehnu viac ako 10m?Nieže by som neveril,len sapytam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off majko82, 22.10.2012 o 14:30

vlastním ju v 243W , spolahlivá , presná , nemám problém s napináčikom ako píše rado , vlastním ju 7 rokov a už som s ňou strelil dosť srncov , aj diviaky aj jelene a žiadny problém , strielam 6.5 gram Prvého partizána a všetko zostáva v ohni max odskočí do 10m . jediná vec čo sa jej dá vytknúť je že spolu s ocelovou montážou a puškohladom 2.5-10x56 je trošku ťažká , ale mne osobne to skôr vyhovuje . toď môj názor , flinta ma tak isto nikdy nesklamala ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off fatran, 22.10.2012 o 14:16

tak isto mám 308 v tomto type a ak som to nezbabral ja tak flinta nesklamala nikdy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off erida, 22.10.2012 o 12:29

ja tiež vlastním ZKK 601,kaliber 308 win a súhlasím stým čo napísal rado100, není čo viacej dodať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off rado100, 22.10.2012 o 12:00

Vlastním ZKK601, ale kaliber 308win. Samotná zbraň je v pohode,presná a spoľahlivá. Jediné čo mi trošku vadí je hlučná poistka. Spúšťací mechanizmus má napináčik, ktorí sa nastavuje skrutkou na boku kohútika. Po nastavení je dobré túto skrutku zaistiť kvapkou laku, lebo skrutka má tendenciu sa povolovať(aspoň na mojej zbrani). Bez napináčika je spúšť dosť tvrdá. Ak má strela tipu SP viac obnažené olovo na špičke tak pri zasúvaní náboja do komory sa stáva že špička náboja sa orezáva. Strela tipu SST,Interbond,Akubond a pod.(čiže špicaté strely) sa zasúva do komory bez problémov. Na túto zbraň bude isto veľa rozdielnych názorov no ja s ňou polujem 15nasť rokov a ešte ma nesklamala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie ZKK 601 (autor: foksi25).

off dusab, 11.9.2011 o 20:06

Reagujete na 4 roky stary prispevok...myslim, ze dotycny uz davno vase rady nepotrebuje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZKK 601 (autor: foksi25).

off MSmarian, 11.9.2011 o 18:23

Asi ako mačka vo vreci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZKK 601 (autor: foksi25).

off cita, 11.9.2011 o 16:13

Hodně záleží na té optice, jak už tady bylo vzpomenuto. Já měl na kulovnicích dražší sklo jak nová zbraň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZKK 601 (autor: foksi25).

off uhrineki, 11.9.2011 o 15:38

Tak prve je že ZKK 601 nieje v ráži 7x64 a to preto lebo má kratšie púzdro od ZKK 600.O té nove hlavni by som sa porozprával radšej z odborníkom napr.so mnou.A ta nemecká optika môže byť buď z tých lacnejších a nebo drahších a za dialšie zdá sa mi to dosť veľká cena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZKK 601 (autor: foksi25).

off melisko9, 11.9.2011 o 14:49

a čo hovoríte na zkk 601 v ráži win 308? alebo rem 223 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off orol, 14.3.2011 o 21:21

No, koľko ľudí, toľko chutí. Čo jednému robí dobre ešte automaticky neznamená, že bude robiť dobre aj druhému. Lanusovým príspevkom rozumiem a doporučujem sa radiť jeho radami, ktoré sú popísané podľa mňa veľmi objektívne v jeho dolunižších príspevkoch. Neopomínal by som to! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off jarojv, 14.3.2011 o 21:11

zkk600je urcite dobra zbran su tam motovane kvalitne hlavne poldy kladno co vtych rokoch a ani teraz nieje ziaden smejd pouzival som niekolko sezon tuto zbran v kalibry 30 06 a nejake negatyva na tuto zbran nemozem povedat spatny raz tohoto kalibra u zkk mozem povedat je bezny standard nikdy som tuto zbran netlacil krcovito dopleca alebo pod. prave naopak drzal som ju velakrat ako malorazku jedine co by som zkk-acke vytkol je otvaranie nabojovej schranky tam keby bol mechanyzmus ako ma zg47 tak by to bolo ok. treba zystit ako striela pokial je to v poriadku ja tuto zbran mozem len doporucit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off MSmarian, 27.2.2011 o 12:52

Je to určite lepšia voľba ako IZ -ka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off KrokodilGenya, 27.2.2011 o 11:59

Nekupuj si taku tazku a vykonnu kravinu. Alebo ides do afriky na slony? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off palo3006, 27.2.2011 o 11:37

cena je dobrá,určite ju treba najprv vyskúšat a na tú poistku pozor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

on lanus, 26.2.2011 o 20:07

laik - To že Ty dlhé roky zvládaš 30.06 /ZKK bez úhony, znamená len toľko,že Ti sadla !!! Ak však budeš zopár desaťročí "postávať" na strelniciach zistíš ,že to ani zďaleka u každého neplatí !!! Je veľký rozdiel vo vnímaní spätného rázu napr.u Sauera a ZKK !!! Práve preto je štatisticky dokázané že zo silných kalibrov je viac postrelov ako zo slabších !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off Edu, 26.2.2011 o 18:55

za 250 € je ok ak ešte striela . Mylsím že bude ok . Do pohonu určite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off laik, 26.2.2011 o 18:38

Jej presnosť si vyskúšaj pred kúpou sám. Ak je presná, neváhaj. Všetky tie spochybňovania, či intenzita spätného razu po výstrele neexistujú. Vlastním ju skoro 4O rokov a nikdy som tie problémy nezažil. Ani v hustých pohonoch, keď sa strieľa niekedy bez prípravy, pri slabšom uchytení pažby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

on lanus, 26.2.2011 o 9:20

slakov150 - ZKK 600 z r.1976 pokiaľ má dobrú hlaveň je slušná voľba;na rozdiel od novšej produkcie má sklápací cieľnik, diopter a hlavne predné pútko na remeň umiestnené na hlavni, čo výrazne zlepšuje jej nosenie,lebo sa nepreklápa do predu !!! Vzhľadom na to ,že sa jedná o 30.06 dôrazne doporučujem vystreliť si pár rán na zistenie znesiteľnosti jej chovania pri výstrele, samozrejme aj veľkosti jej "Tvojho osobného "rozptylu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off horarik01, 25.2.2011 o 22:24

najmä v pohone v hustom poraste nezabudni často kontrolovať poistku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off orol, 25.2.2011 o 22:20

Čo je slušný stav??? Cena je veľmi dobrá, pokiaľ je vývrt hlavne v poriadku. Hlaveň v tomto prípade je najdrahšia "súčiastka" a zameraj sa teda prioritne pri obhliadke na vývrt. Ostatné chybičky, napr. zlý brunír, lak na dreve, resp. tlakovú skúšku pri tej cene, ktorú uvádzaš si až tak netreba všímať, to nie sú drahé položky. Skrátka hlaveň nesmie byť vystrieľaná!!! P.s- má puškohľad? Ale asi nie, keď neuvádzaš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off slakov150, 25.2.2011 o 22:12

Zbrojar co ju nastreloval tvrdi ze zbran je ok.Majitel co ju vlastni pol roka s nou skoro vsetko minul. Chyba je v strelcovi,tvrdi zbrojar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off motaq, 25.2.2011 o 21:58

a aby mala tlakovu skusku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off Pepes33, 25.2.2011 o 21:57

Cena je dobrá, ak máš možnosť zober ju na strelnicu pred kúpou. Aby si s ňou aspoň A4 papier na 100 metrov trafil, jo a daj si pozor aby ti strely na plocho nelietali do terča, všetko závisí od stavu hlavne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie zkk 600 (autor: slakov150).

off MSmarian, 25.2.2011 o 21:54

do pohonu - OK, to nie je až taká stará puška ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 201-240 z 282 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM