Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

ZKK 600 601 a rôzne ráže - diskusia

autor: off milanko12
pridané: 5.9.2008 20:32
co mi poviete o tychto zbraniach nedostatky prednosti presnost a tak dalej. za prispevky dakujem. a ak niekto vie o takej zbrani mal by som zaujem
počet zobrazení: 57 248
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off melechov, 17.9.2016 o 12:08

...já tu svou ZKK kupoval ro roce 1979. Trefuje, nerezaví, pojistka je tichá, náboje se nepříčí...nevím, co bych chtěl od lovecké kulovnice víc...asi jsem nějakej divnej :-)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 282 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Kto vie poradiť ako to má byť? (autor: Lado-ska).

off Edu, 27.6.2013 o 19:04

snipko alias leslov ty ma vždy vieš pobaviť :-DDD Každopádne Ty nie si bežný poľovník to je fakt :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kto vie poradiť ako to má byť? (autor: Lado-ska).

off cita, 27.6.2013 o 18:55

Měl jsem ten problém na celopažbě, nová zbraň, nový značkový puškohled a problém se trefit. Už jsem to chtěl prodat, ale pak jsem zjistil, že papírek nejde protáhnout mezi předpažbím a hlavní. Dal jsem to vybrousit a flinta střílela suprově... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Kto vie poradiť ako to má byť? (autor: Lado-ska).

off LESLOV, 27.6.2013 o 16:16

Pre bežného poľovníka a na bežné vzdialenosti pri streľbe do 200m je to nepodstatné.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kto vie poradiť ako to má byť? (autor: Lado-ska).

on lanus, 27.6.2013 o 15:20

Je veľký rozdiel medzi ideálnym stavom a skutočnosťou !!! Čo myslíte koľko % predmetných zbraní má ideálnu plávajúcu hlaveň ?!?! isto nie nad 20% !!! Niektoré finty majú pažby akoby prirastené k hlavni a predsa dobre strieľajú ; iným stačí len bodový dotyk a už rozhadzujú ! Preto platí zásada,že ak má zbraň slušný rozptyl tak na ňu radšej ani nesiahať; ak to tak však nieje treba styčnú plochu náležite škrabákom či šmirgľom uvoľniť a následne povrchovo upraviť (fermež,olej resp. lak ). Celopažba je špecifická nakoľko podpažbie vytvára veľkú páku preto je jej nos osadený objímkou dotýkajúcou sa konca hlavne tenkým prstencom ,ktorý nevytvára kmit hlavne ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kto vie poradiť ako to má byť? (autor: Lado-ska).

off motaq, 27.6.2013 o 14:01

teraz si to po sebe citam a napisal som to ako .... samozrejme tak ako pise Edu hlaven ma byt ulozena volne teda sa nesmie dotykat ani nosom. ak sa nos dotyka je to chyba a treba to dat spravit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kto vie poradiť ako to má byť? (autor: Lado-ska).

off Edu, 27.6.2013 o 13:55

Podpažbie sa nesmie dotýkať v žiadnom prípade u celopažby hlavne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kto vie poradiť ako to má byť? (autor: Lado-ska).

off motaq, 27.6.2013 o 13:42

pri tych gulovniciach co si popisal ma byt pazba ulozena volne, teda ak sa dotyka len nos pazby tak to je chyba a treba to dat upravit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kto vie poradiť ako to má byť? (autor: Lado-ska).

off steyr, 27.6.2013 o 12:01

podpažbie resp. predná časť pažby kedže sa bavíme o guľovniciach, by sa nemalo v žiadnom prípade dotýkať hlavne kvôli kmitaniu hlavne a presnosti strelby. určito ti to tu potvrdí a asi aj lepsie vysvetlí niekto skúsenejší ako ja... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off pepies, 25.11.2012 o 16:32

Texedo kup si to aspon budes mat poriadne flinty v skrini a nie tie IŽ Duett :ob ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off Edu, 25.11.2012 o 15:55

texedo pripájam sa do dražby ja ponúkam 800. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off pandur1, 25.11.2012 o 12:51

texedo to ma veľmi teší :-)))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off texedo, 25.11.2012 o 2:32

PANDUR JA SO NEMAL NIKDY ZIADEN PROBLEM ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off igoret, 24.11.2012 o 12:55

edu máš 100% pravdu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off Edu, 24.11.2012 o 12:51

Nie je zakázané určiť v inzercii väčšiu cenu . Ak sa nepredá postupne sa môže znižovať . Je to iba o ponuke a dopyte . Ja som sa snažil iba napísať môj osobný subjektívny odhad ceny za ktorú sú realne predatelné. Keby sa tieto zbrane predávali pred rokom 1989 mali by minimálne cenu nových zbraní . Dnes je však rok 2012 a je oveľa ťažšie predať staršiu zbraň ktorých je po predajniach a v inzerciách naozaj veľa . Neviem či je reálne predávať čz 527 používanú za 500€ keď nová stojí okolo 600€ v lux prevedení a to sa dá u predajcu ešte dohodnúť slušná zlavička min 50€ . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off pandur1, 24.11.2012 o 12:47

texedo, neviem čo mas za problém, ale ja som ti len napísal, že neviem prečo by ťa tu mal niekto označovať za vykorisťovateľa ked si dal takú ponuku. Skus si to lepšie prečítať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off ajven, 24.11.2012 o 12:14

ak by som mal dat za starsiu pusku 400-500 eur bez optiky to skutocne si kupim radsej novu s optikou za 400-500 eur. a na lisky do 200m by to malo stacit. na nic ine to nechcem. asi pojdem do 243win, bud to, co sem vlozil EDU alebo rem770. je to o dopyte,ale neverim, ze niekto kupuje 222rem, starsiu za 400-500 eur.moj nazor....mozem sa mylit.sudim podla seba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off texedo, 24.11.2012 o 11:50

pandur1... ked nemas zaujem tak neotravuj... som cel len pomoct ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off pandur1, 24.11.2012 o 11:47

nemám záujem :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off texedo, 24.11.2012 o 11:45

0944445557 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off texedo, 24.11.2012 o 11:42

tak urobte drazbu..... ponukam 900e zajtra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off pandur1, 24.11.2012 o 10:13

texedo prečo? Trh je o ponuke a dopyte, Ty si dal ponuku a už je len na druhej strane či ju prijme alebo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off texedo, 24.11.2012 o 9:30

teraz budu seci pisat ze som vykoristovatel... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off texedo, 24.11.2012 o 9:22

ako nebudem malovat cetra na stenu ale zajtra mozem dojst k tebe s penazmi a za secko ti zaplatim 900E... mozes to sice predat aj za viac ale ..................... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off BLEIKER, 24.11.2012 o 8:48

ajven-ty betar,ano je to tak,zobral by si ,ale nezoberieš-CZ527 v 222 sa v inzeratoch pohybuje od 450-500E a stara ale dobra ZKK600 okolo 400E:To je momentalne trhova hodnota tychto zbrani. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off Edu, 23.11.2012 o 16:25

Samozrejme i medzi inzerciou môže byť snívajúci predávajúci ,ktorý chce predať niečo za nezmyselnú cenu . Keby som si mal kúpiť starú bazarovú guľovnicu bez montáže a bez optiky v cal 222 volil by som račej za 400€ guľovnicu novú americkú s puškohľadom i montážou ktorá je presná a hlavne nová v kalibroch použiteľných na všetkú raticovú zver kalibrov .30-06 Spr. .308 Win .243 Win .270 Win odkaz Kto však chce českú nie americkú s drevennou pažbou je to jeho voľba . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off ajven, 23.11.2012 o 15:23

cz527, 222rem by som za tych 200 eur zobral ak to je zachovale. Ale odporucam pozret inzerciu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off Edu, 23.11.2012 o 15:15

Skús si popozerať inzerciu za čo sa také zbrane ponúkajú. U brokovnice je dôležitý i kaliber ak ju budeš inzerovať . Guľovnica kalibru 222 je už v rámci dnešného zákona pre lov raticovej zveri okrem srnčej nepoužiteľný čiže predávať sa bude asi horšie cenu odhadnem na 200€. Brokovnicu CZ 581 v prípade kalibru 12/12 odhadnem na 250 - 350 € v prípade kalibru 16 menej .Malokalibrovka 150€ , Gulovnica ZKK 600 kal 30-06 približne 300€. Takže môj odhad je podobný ako 3006sprg okolo 1000€ komplet . Pri predaji by bolo vhodné pridať k inzercii i kvalitné fotky zbraní .K tomu puškohľadu chýbajú základné údaje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off lilysk, 20.11.2012 o 11:27

Mam aj puskohlad Bushnell Elite a este 1 Bushnell -ale neviem precitat aky -je mnesi ,lebo je akurat ta montaz na tych cislach :-) Predam aj zvlast -nie je prekazkou ,len by som chcela vediet priblizne kolko to stoji v pripade predaja . Stav zbrani je 100% -su po mojom otcovi ,ktory bol vasnivy polovnik a staral sa o zbrane viac ako o cokolvek ine :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off motaq, 20.11.2012 o 11:22

a zalezi ako rychlo to chces predat :-) a samzreje od stavu zbrani. ale asi tak ako pisal 3006sprg viac si od toho neslubuj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hodnota zbrani (autor: lilysk).

off 3006sprg, 20.11.2012 o 10:33

zalezi aj na roku vyroby ale tak za cely komplet bez puskohladov max 1000 eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off BLEIKER, 24.10.2012 o 15:42

dusab-ZKK 600 ma original temer priamu pažbu Monte Carlo s licnicou-pažbou to nie je.A na 150m bude už rozdiel 1-1,5 MOA.A neviem si predstavit bežného polvníka,ktorý by dokázal vystrielat hlaven na ZKK ,ak nebude v 223 strielat s nou sutažne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off rado100, 24.10.2012 o 13:52

S mojim ZKK bez problémov vystreľujem s troch rán na 100 metrov trojlístok s vlastnou laboráciou(môžem doložiť terč), tým však nechcem povedať že Sauer to nedokáže to vôbec nie. Chcel som poukázať len na to že presnosť u ZKK je OK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off dusab, 24.10.2012 o 13:39

Kopanie je vacsinou o pazbe. Kludne by som sa postavil oproti Saueru so ZKK, resp. CZ ak by boli oba zbrane technicky v poriadku!! Jasne, ze so ZKK s vystrielanou hlavnou neurobis rovnaky vysledok ako s novym Sauerom. Podla teba aky by bol rozdiel pri nastrele na 150m??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off BLEIKER, 24.10.2012 o 13:24

Neviem,DUSAB,nejdem sa hadat,ale asi by si sa nepostavil proti strelcovi rovnakych kvalit so ZKK na par ran do terča,ak by on strielal SAUERom.Ja som napriklad nechcel verit,ked som v jeden a ten isty den strielal ZKK v 30_06a po obede s tou istou laboraciou so SAUERom.ZKK oproti SAUERu kope ako maly slon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off dusab, 24.10.2012 o 8:51

Bleiker porovnavat Sauer 200 (202) a ZKK ide. Oba su to opakovacie lovecke gulovnice. Maju zaver typu mauser, samozrejme odlisnej konstrukcie. Ale co sa tyka presnosti a ucinku tak sauer neponuka nic nove, okrem poistky a hladsieho chodu zaveru. Ano, su tam inym sposobom konstrukce riesene prvky, ale z hladiska "loveckych" charakteristik je to v podstate to iste ako ZKK. Ani vo vahe nieje bohvieaky rozdiel. Platis hlavne za znacku a kategoriu dreva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off orol, 23.10.2012 o 22:29

Majko ja netvrdím, že Ty tvrdíš, že máš veľkú vôľu záveru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off majko82, 23.10.2012 o 22:10

Orol ale ja tu netvrdím že mám veľkú vôlu záveru keď je otvorený , to tu písal niekto iný , ja som len napísal že moja zkk má takú istú vôlu ako napr tikka či rossler titan . a porovnával som to osobne s kamarátmi čo vlastnia tieto zbrane . mne záver chodí krásne lahko , nič sa nezasekáva ani nezadŕha , flinta krásne opakuje . možno som natrafil na dobrý kus :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off orol, 23.10.2012 o 22:09

MAjko ( 21:55 ) si myslím, že pre záverovú vôľu, vôľu záveru, resp. zámkovú vôľu sú stanovené isté predpisy, tabuľkové hodnoty ako u novej zbrane, tak používanej. Si len myslím, že vôľa záveru u novej zbrane ZKK 601 bola zrelá na reklamáciu ( aspoň teda u niektorých flínt, čo som držal ). Výstupná kontrola zrejme podliehala vedeniu a akoby neexistovala, keď sa takéto veci diali ( už som spomínal moju novo zakúpenú ZKK- 601 pri ústí vypadanú ). Tiež som kupoval nový GB Brno 500 za 27.780 Kčs a na druhý či tretí deń som reklamoval PRĹIŠNÚ vôľu oboch spúští do strán - reklamácia bola samozrejme uznaná a flinta mi bola vymenená za čosi lepšiu :-o)) tie spúšte už aspoň tak nelogali. U zahraničnej zbrane v tom čase sa mi nič podobné nestalo - vedeli to akosi precíznejšie a kvalitnejšie robiť ( vtedy ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off majko82, 23.10.2012 o 21:17

bleiker , vysokú som strelil aj na 20m aj na 150m a tak isto aj diviaky , srnčiu aj viac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zkk 601 vas nazor (autor: rupic).

off BLEIKER, 23.10.2012 o 20:58

dusab-no neviem,ale porovnavat SAUER so ZKK601 asi nejde.Ergonomia sa dá riešit novou pažbou na mieru,ale presnost,vyváženost,chod záveru a spúšt je u toho Sauera predsa len trošku inde.P.s.Nie som predajca S auer ani tuto značku nevlastním,ale nastrelujem aj jedno i druhé a nie raz,takže viem porovnat.MAJKO 82-a nakolko metrov to strielaš,že ti to tak padá? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 282 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel