Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Meopta vs. Delta - diskusia

autor: off steyr
pridané: 15.10.2014 14:05

Chcel by som poprosiť o praktické skúsenosti prípadne a uvedenie dôvodov prečo by ste si vybrali Meoptu alebo Deltu. Jedná sa o porovnanie týchto puškohľadov:

Delta Optical Titanium 2,5-15,5x56SF

Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD

Meopta je takmer 2x drahšia, nemá nastavenie paralaxy, v čom je teda lepšia?

počet zobrazení: 18 954
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off martin1530, 25.1.2017 o 10:37

Ja mam meostar R1R 3=12x56 rd a moj otec ma delta optical titanium v porovnatelnych parametroch porovnaval som ich cez den aj v noci ziadny rozdiel som nevidel ostrost obrazu aj svetelnost jediny rozdiel je ze u delty cerveny bod ked je zapnuty na silnejsi rezim tak oslnuje celu plochu zamernej osnovy inak rozdiel nieje.Ja osobne mam meoptu asi 5rokov a uz doziva idem to dat reklamovat rektifikacia nefunguje ako garantuje vyrobca jeden klik nieje 0,7cm ale 3cm niekedy viac aj menej asi ako sa mu chce klika nedrzi nadstavenie nastrelu a zahmlieva sa ked je zima takze meopta ma sklamala za tie prachy kupis lepsie

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off 357AS, 16.10.2014 o 19:25

áno,práve preto viem že Meopta je lepšia,cez den sa dá pozerat aj cez Tasco :-)A čo máš Ty na tej kozlici za značku ? Deltu ? Nech si steyr kúpi čo chce,ja píšem môj názor,samozrejme viac ludí viac názorov,z mojej strany je to všetko k tejto téme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 16.10.2014 o 19:14

357AS ano niečo píšeš o platení za značku . a ten podiel meopty na kvalite swarovsky je minimálny :) a ešte jedna otázka , pozeral si sa už niekedy cez nejakú deltu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 16.10.2014 o 19:09

Ja osobne by som bral DOT 3-24x56 s ED sklami a 34 mm tubusom, stoji cca tolko co meostar r2. Je vsak pravdou, ze ani jeden som osobne neskusal, no mam DOT 2,5-10x56 aj 2,5-15,5x56 SF preto delte verim. No rozhodnut sa treba aj podla penazenky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 16.10.2014 o 19:06

majko82,na kvalite šošoviek na dalekohladoch Swarovski má podiel práve aj Meopta,tie 2 značky čo spomínaš si dávajú zaplatit za meno,nemalú čast z ceny.možno aj polovicu,Meopta má tú cenu primeranú kvalite a určite je kvalitnejší ako tá Delta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 16.10.2014 o 18:24

mibe už sa mi to stalo...chcem sa tomu vyhnúť. uzavrel by som to z mojej strany asi tým čo napísal 357 AS... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 16.10.2014 o 18:14

borza, len kludne pis, neviem, preco by si sa mal dostat do nejakeho konfliktu-zato, ze napises pravdu? to urcite nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 16.10.2014 o 17:54

Rád by som sa bližšie vyjadril, ale nechcem sa zase dostať do konfliktu s distribútorom niektorej zo značiek... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 16.10.2014 o 17:20

357AS , ak chcem na optiku povedať že je to kvalita a za kvalitu sa platí tak budem hovoriť o zeisse alebo swarovskom a nie o meopte ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 357AS, 16.10.2014 o 15:40

Jednoznačne Meopta,je to kvalita a za kvalitu sa platí,ak máš na to ,tak neváhaj,ak na to nemáš,kúp si tú Deltu,niet čo riešit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 16.10.2014 o 15:08

borza222 - prosím špecifikuj "absolútne neporovnateľné", ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 16.10.2014 o 13:56

Pripájam sa k surkovy,borza222 objasni nám to.Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Surkov, 16.10.2014 o 12:38

borza222 - ako predajca môžeš konkrétnejšie rozviesť svoje konštatovania? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 16.10.2014 o 10:36

Uvedené produkty sú absolútne neporovnateľné cenovo, kvalitatívne a takisto aj čo sa týka konštrukcie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 16.10.2014 o 7:22

kestrel1 - aj keď to nie je moc k téme, môžeš nám prosím povedať, kúpou ktorej z nasledujúcich vecí NEpodporuješ cudziu ekonomiku: zbraň, strelivo, optika, auto, pohonné látky, atď...a to je len pár vecí súvisiacich s poľovníctvom! drvivá väčšina tovarov na sk trhu, žiaľ nie je domácich, takže neviem čo tým sleduješ a už vôbec netuším čo tým sleduješ tu na portáli LZ keďže v profile máš uvedené, že nie si poľovník...prosím komentáre k téme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 15.10.2014 o 21:05

kestrel1, som rád že sa vyjadruješ k meritu veci a otázke zadávateľa témy. Akú ekonomiku podporuješ v prípade kúpy Meopty? Snáď nie našu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 15.10.2014 o 20:51

kestel1 , zaujímavé :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kestrel1, 15.10.2014 o 20:45

Delta je PL firma, a je to docela iny druh firmy ako Meopta. Delta outsourcuje, kdezto do Meopty byva outsourcovane... Dufam, ze ozaj aj nieco pre Deltu robi Kamakura, ale ak by sa mala vyrobit v Japonsku kvalita, zaplatit dovoz a clo a marza Delty a predajcu, nemyslim ze by cena bola az taka priazniva, to by musel byt vysoky predaj aby sa to oplatilo. V podstate, ide o to ci je kupca ochotny priplatit si za EU vyrobok, alebo nie... Meopta uz davno pochopila, ze hlavny je pre nich NA trh, lebo v zapadnej europe tazko dobyt pozicie silnych nemeckych znaciek, a vo vychodnej zase niet tolko zakaznikov s umyslom minut 1000 euro za ich produkt... Skratka ani Ozeta sa nebude snazit vykonkurovat cenu polskemu predajcovi cinskich obleceni /hoc mozu byt komfortne/, lebo pracovnici chcu mzdu a nie... Inak ak ma clovek financny strop nizsie, je Delta dobrou volbou.. Len treba mat na pamati, ze kupou tohto vyrobku ste podporili cudziu ekonomiku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 15.10.2014 o 20:19

Delta optical je japonska firma,ci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kestrel1, 15.10.2014 o 19:45

Meopta vyraba v CZ, a nemoze sa vydat cestou konkurovania Cinskych vyrobkov vyrabanych kdoviekim, to by bol jej koniec, ako trebars textilek v CS.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off borza222, 27.4.2012 o 21:37

Tá Delta je celkom dobrá voľba, taká zlatá stredná cesta. Mám na ne dobré ceny. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off berco69, 20.2.2012 o 13:19

Edu áno, bola to otázka pre teba,vydel som to na výstave FeHoVa pozrisi na odkaz .a napiš svoj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Edu, 20.2.2012 o 12:38

Neviem či to bola na mňa otázka . Tento konkrétny model veľmi nepoznám ,ale trieda elite od bushnel je dobrý pomer kvality a ceny . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off berco69, 20.2.2012 o 12:31

aký máš názor na pškohlad Burris Eliminator Laser Scope ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Edu, 19.2.2012 o 22:13

Gargano bola by to sranda pri leupolde ako i iných značkách . Musel by si iba zaplatit poštovné do USA nazad ti to pošlú pri reklamácii na ich náklady . Žiaden strašidelný scenár sa nekoná . Predajcovia ,ktorí predávajú na Slovensku často dosť démonizujú dovoz z USA :-D Každopádne ceny sú veľmi zaujímavé a tých čo si objednali z USA je tu tiež dosť . Zatial som počul iba o veľkej spokojnosti . Takže napríklad niečo lacnejšie odkaz výber je veľký a konkurencia tlačí ceny nadol odkaz odkaz Eriann rozdiel poznáš najmä pri horších svetelných podmienkach . Potom sú tu iné veci ako iba obrazová kvalita.Preto sú puškohľady ktoré stoja 20€ ale i také čo stoja 4000€ či viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Eriann, 19.2.2012 o 20:42

Edu: Slovkom ,,Takmer,, som chcel vyjadriť mojimi a kamosovymi ocami takmer nebadatelny rozdiel vo svetelnosti a rozoznatelnosti jednotlivych detailov na plagate. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Gargano, 18.2.2012 o 21:35

pri takom LEUPOLDE, by to bola asi sranda :))) či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off motaq, 18.2.2012 o 21:27

Gargano, co sa tyka reklamacie tak u vyrobcu pripadne servisnom stredisku vyrobcu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Gargano, 18.2.2012 o 20:43

este by som rád vedel priatelia ci niekto má skusenosti s dovozom puškohľadu z USA, či sa to dá vôbec doviezť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Leon, 18.2.2012 o 19:10

raději trochu přišetřit a koupit zeiss odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Gargano, 18.2.2012 o 18:26

a to je kde? .....nikde :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Edu, 18.2.2012 o 1:18

Gargano presne tam kde v kamennom obchode ktorý medzičasom skončil . Tie kamenné končia obyčajne častejšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Gargano, 17.2.2012 o 22:51

ak kúpim z internetového obchodu puškohľad, a budem ho potrebovať reklamovať, no obchod medzičasom skončil, ako si budem vedieť uplatniť záruku, alebo ako a kde sa dá ešte reklamovať ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off berco69, 17.2.2012 o 10:28

ja mám 8x57JS, a Deltu a som velmi spokojný odporučam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Edu, 16.2.2012 o 16:54

ORI ešte k tej glorifikovanej záruke X ročnej u meopty . Nuž opýtaj sa nicku Dolko čo Ti odpíše ako reklamoval svoju meoptu s utrhnutou osnovou a vyfučaným plynom :-D Odpíše ti . Podotknem len ,že nebol úspešný . Eriann Zeiss Diatal Classic 7x50 nemožno porovnávať s meoptou . Neviem čo je to slovko takmer ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Edu, 16.2.2012 o 16:49

Ori presne tak ako napísal rado 100 začne mrznúť a vo vnútri máš zarosnený kruh cez ktorý vidíš ale uplne hmlisto . Ja som písal o praktických skúsenostiach nie o recenziách . To sa stalo nejednému pri používaní tohoto puškohľadu . Ďalším je rado 100. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off rado100, 16.2.2012 o 14:34

Zistíš to jednoducho, keď pôjdeš s tepla do mrazu vpredu je objektív zvnútra zamrznutý. Ak máš puškohľad v teple tak to nezistíš.Tento rok sa to po desiatich rokoch a troch mesiacoch stalo aj mne. Meopta Artemis 7x50. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off ORI, 16.2.2012 o 12:40

Edu prosím Ťa vo svojom príspevku v diskusii o Meopte 7x50 píšeš že sa stáva že občas ,, vyfučí ,,. Prosím Ťa ako sa prejaví táto chyba pri používaní puškohľadu? Ako si to zistil, že Ti ,,vyfučal,,? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Gargano, 11.2.2012 o 21:22

Meostar R1 7x56 RD, kupený a som spokojný :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Eriann, 5.2.2012 o 20:28

Tu je zrejme najlepsia cena odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meopta 7x50 RD alebo Delta Optical 8x56 Titanium (autor: Gargano).

off Eriann, 5.2.2012 o 20:25

Ja som mal Meostar R1 7x56 RD, a bol som s nim mimoriadne spokojný. Má naozaj 30r záruku od Meopty. Porovnával som ho pred nákupom s puškohľadom Zeiss Diatal Classic 7x50. Po optickej stránke vôbec nezaostával, teda aspoň nie podľa mojích a predajcovych očí :-))) Skúšali sme ho aj v noci na vzdialenosť cca 70m v zime na snehu a pozerali sme na plagát na stene. Naozaj, obraz bol u obidvoch puškohľadoch výborný, a aj pri zlej viditeľnosti (mesiac pod mrakom) sa dali dobre rozozna+t detaily. Nechcem o vychvaľovať do neba, ale za Zeisskou takmer vôbec nezaostával. Mal som ho na zbrani .270Win. S nástrelom neboli ani najmensie problemy, 4x vystrel zo stojana a siel presne tam kde mal. Jedine dve nevýhody ktoré som pozoroval oproti Zeissu boli, ze mal o trocha vacsi osvetleny bod, abol trocha vacsi, co ale samozrejme je nevyhoda subjektivna, pretoze to bola ,,56,, tka a Zeiss 50tka. Takze ja osobne za cenu cca 700 eur by som nejako velmi nespekuloval. Su samozrejme aj ini spickovi vyrobcovia, ale pri tej cene uz clovek bude musiet robit kompromisy. Spicka je aj Leupold, Smith&Bender, Kahles, Docter,Leica, Nikon. Nuz, clovek si musi vybrat sam. Ja sam za seba tvrdim, ze Meostar, teda aspon ten moj, bol vyborny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov