Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Meopta vs. Delta - diskusia

autor: off steyr
pridané: 15.10.2014 14:05

Chcel by som poprosiť o praktické skúsenosti prípadne a uvedenie dôvodov prečo by ste si vybrali Meoptu alebo Deltu. Jedná sa o porovnanie týchto puškohľadov:

Delta Optical Titanium 2,5-15,5x56SF

Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD

Meopta je takmer 2x drahšia, nemá nastavenie paralaxy, v čom je teda lepšia?

počet zobrazení: 18 844
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off martin1530, 25.1.2017 o 10:37

Ja mam meostar R1R 3=12x56 rd a moj otec ma delta optical titanium v porovnatelnych parametroch porovnaval som ich cez den aj v noci ziadny rozdiel som nevidel ostrost obrazu aj svetelnost jediny rozdiel je ze u delty cerveny bod ked je zapnuty na silnejsi rezim tak oslnuje celu plochu zamernej osnovy inak rozdiel nieje.Ja osobne mam meoptu asi 5rokov a uz doziva idem to dat reklamovat rektifikacia nefunguje ako garantuje vyrobca jeden klik nieje 0,7cm ale 3cm niekedy viac aj menej asi ako sa mu chce klika nedrzi nadstavenie nastrelu a zahmlieva sa ked je zima takze meopta ma sklamala za tie prachy kupis lepsie

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off steyr, 3.12.2014 o 8:53

lanus - neargumentujem, len som poukázal na test, na ktorý som narazil. Rozdielne ceny beriem, ale aj technologické postupy a celková kvalita a precíznosť spracovania sa podľa teba tak radikálne zmenili, že daný test nemá už žiadnu výpovednú hodnotu? Podľa mňa nie, no je to samozrejme len môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 3.12.2014 o 8:44

steyr - Argumentuješ testom s roku 2005 ; teraz je stav podstatne zmenený ( aj ceny) !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 3.12.2014 o 8:01

Z výsledkov vidno, že podľa testu je Meopta najhoršia v odolávaní otrasom... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LESLOV, 28.11.2014 o 14:17

steyr: jasne, a suhlasim ano mam 30rokov.Ja som tym chcel povedat ze "kazdy vidime inak" to znamena ano vekovy rozdiel tiez treba spomenut a tiez kazdy ma ine naroky cize niekomu sa zda obraz v Delte nedostacujuci a niekomu ano, niekto ani Meoptu nepovazuje za optiku a ziada vylucne Zeis alebo Swarov. To som tym tiez chcel povedat. Tiez velkost a prisposobivost ocnej pupily sa meni vekom. Uz som "par" znaciek optiky predal takze viem rozdielne naroky ludi a ich postoj k znacke. Cize ako som uz pisal ja by som pre mna volil Deltu 2,5-16x50 SF. Tiez som sa uz viac krat zmienil ze na Delte sa mi najviac paci velkost bodky.A celkovo si myslim ze Delta rady titanium je optika plne dostacujuca pre bezneho polovnika ktorych je myslim na Slovensku drviva vacsina. Ten ktory na to ma si urcite zvoli lepsiu a znackovu optiku ale ten co na to nema a chce optiku za dobry peniaz si myslim ze Delta vyhovuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 28.11.2014 o 11:52

LESLOV - samozrejme, že sa nerozhodujem a nikdy som sa nerozhodoval podľa to čo som sa tu či tam dočítal, čo sa týka toho že píšeš, že každý vidíme inak, tak tam by som to asi upresnil, základný rozdiel pri "videní"(funkcii oka) je rozdiel vekový, ktorý sa u človeka mení na základe obmedzenej plastickosti a rozťažnosti určitých častí oka pri starnutí(čo nastáva spravidla cca okolo 55 roka života, samozrejme to záleží od mnohých faktorov), čo sa týka rozdielnosti dioptrií, na to slúži korekcia na puškohľade, takže ak máš 30 rokov, ako je uvedené v tvojom profile, s využitím dioptrickej korekcie na puškohľade, by sme mali vidieť takmer rovnako alebo veľmi podobne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 28.11.2014 o 10:56

steyr: uz som pisal ze kazdy mame "svoje oci" a kazdy vidime inak. Takze pisat ze vidim pri x nasobnom zvacseni super nema podla mna vyznam lebo ked sa do optiky pozrie iny clovek tak rozdiel moze aj nemusi byt velky a z toho su potom rozne nazory. Cize odporucam poporosit niekoho kto taku optiku ako chcem kupit ma poziadat o vyskusanie za sera,a cez den, vyskusat otestovat ak je to mozne a to je to najdolezitejsie- teda aspon pre mna. Na zaklade toho si spravim svoj nezavisli nazor na danu optiku a s odstupom casu sa mozem aj nemusim priklonit na stranu tych co su s optikou spokojny alebo na stranu nespokojnych. Ja osobne by som sa nerozhodol pri kupe zbrane, optiky, montaze a ostatnych doplnkov len podla toho co sa pise na internete alebo co mi niekto povedal. Ano nazor inych je tiez dolezity ale clovek sa musi rozhodnut sam. Takze ja ked som mal moznost skusat tieto optiky pre mna viac vyhovuje Delta ako Meopta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 26.11.2014 o 9:18

Poprosil by som ešte užívateľov spomínanej Delty o informáciu ohľadne ostrosti pri max 15,5x zväčšení, o svetelnosti v zhoršených svetelných podmienkach(pred zotmením a rozvidnením) pri splne(samozrejme nie pri max. zväčšení) a o svetelnosť resp. jas osvetleného bodu cez deň a v noci. Ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 24.11.2014 o 15:31

lanus to dobre napisal. Idealne je ked ma clovek moznost si optiku vyskusat priamo v praxi a posudit aj s inou..ale to je v dnesnej dobe od predajcov nerealne. Ako som uz pisal: Ked sa do rovnakej optiky pozrie mlady clovek povedzme do 30 rokov a ked sa pozrie starsi clovek okolo 60 a viac tak tam tie rozdiely urcite budu a budu zjavne. Kazdy mame ine naroky a poziadavky na optiku, takze co vyhovuje jednemu nemusi zakonite inemu alebo vsetkym ostatnym. Preto je pohlad na rovnaku optiku rozdielny prave pre vekovy rozdiel, naroky lovca a samozrejme aj ceny ktoru je ochotny majitel zaplatit. Ale aby som reagoval k teme a otazke co zadal steyr: Keby som si ja mal vybrat z uvedenych puskaohladov co napisal steyr tak mne sa viac paci Delta titanium 2,5-15,5x56SF hlavne uz pre spominanu bodku - ide o velkost tej bodky podla mna je velkost bodku u Delty podstatne mensia ako u Meopty a na to prihliadam ja. To je ale moj osobny nazor, niekto ma ine naroky a poziadavky a kupi Meoptu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 24.11.2014 o 13:57

Moderná teória spôsobu hodnotenia optiky a výberu na základe výstupnej pupily je tu :odkaz . Keďže však na kondíciu očí majú okrem veku vplyv aj iné faktory tak najdôležitejším atribútom je dôsledné praktické skúšanie a porovnávanie za rôznych svetelných podmienok !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namreh, 24.11.2014 o 9:52

Pripájam sa aj ja LESLOV porad,už treba.:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rozryt, 24.11.2014 o 8:15

LESLOV, napíš niečo viac, aká očná pupila by bola vhodná a v akom veku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 23.11.2014 o 16:25

Ešte by som chcel podotknuť že veľa poľovníkov zabúda pri kúpe optiky podľa mňa na nezanedbateľný fakt že, že kúpou optiky s objektívom 56mm vyrieši problém s očami. Myslím tým že hlavne u starších poľovníkov neprispôsobia veľkosť objektívu a zväčšenie veľkosti očnej pupily v danom veku poľovníka. Ale to asi máloktorý predajcia vie...Takže názory na výber vhodnej optiky sa preto odlišujú..Osobne mám Meoptu R1 7x56 ale vyskúšal som aj iné značky medzi nimi aj Deltu a keby som si vyberal teraz tak sa prikloním ku Delte 2,5-16x50SF.Ale to netvrdim že Meopta je zlá, to nie. Nie sú zlé pušky, kalibre, optika... sú len zlý majitelia ktorý si zle vyberú daný produkt na daný účel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jardo1962, 23.11.2014 o 13:32

Chlapi ja by som vobec neporovnával delta a meoptu, auto ma tiez 4 kolesa a ceny rozne.....Meopta je niekde inde ako delta, ktora robi slusne puskohlady, ale na Meoptu to nemá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 20.11.2014 o 8:38

Chlapi nehnevajte sa na mňa, ale uvažovať nad kúpou puškohľadu 3-24x56 na poľovné účely sa mi zdá trochu mimo misu...bez dostatočných skúseností a diaľkomeru to nie je také jednoduché nastaviť si puškohľad na 24x a strieľať len tak kam až dovidím...do 200-250m 12x podľa mňa na poľovné účely bohato stačí a 15,5 je pre mňa max. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off borza222, 16.11.2014 o 13:09

Dano už to tu bolo povedané x krát - značkou Delta titanium začína trieda slušnej použiteľnej optiky a puškohľad pod 500 eur nemá zmysel dávať na guľovnicu. Názor som nezmenil ani ja a stále si za tým stojím... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 15.11.2014 o 21:48

borza. Tou poslednou vetou, si ma potesil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 15.11.2014 o 20:19

Binox ich má (3-24x56 ED) v ponuke a motáž od Kozapu je tiež dostupná : odkaz; takže ak je záujem žiaden problém !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 15.11.2014 o 17:52

Najnovšie je to ale na našom trhu ešte nedostupné a ani montáž by si ešte nezohnal. Je to všetko len otázkou vkusu, ale jedna vec je istá...kúpou Delty nič nepokazíš... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 14.11.2014 o 19:07

No mne zas nie. A hlavne je to pogumovane a to nieje vyhra by som povedal. No tak najnovsie od tej firmy je napriklad toto: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 14.11.2014 o 18:57

Ja viem Dano že ty máš tu staršiu ale ja keby som kupoval tak už najnovšie čo sa dá od tej firmy zohnať.... Aj regulácia svetelného bodu z boku sa mi viacej pozdáva...napríklad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 14.11.2014 o 18:01

borza222. vitaj! A co je lepsie na tejto novinke,okrem digitalneho zapinania cerveneho bodu, ako na klasickej 2,5-10x56? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 14.11.2014 o 17:39

Ked už hovoriť o Delte tak minimálne túto novinku odkaz a ked už porovnávať tak s radou R1....aby sme neboli uplne mimo triedu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 14.11.2014 o 12:15

Vami spomínané značky sú však cenovo s Deltou neporovnateľné... Ak mám dať za Meoptu 1200 EUR tak to už pôjdem do Zeissa a kľudne obetujem zväčšenie ako som písal 21.10.2014 o 14:47, to že Meopta pri tejto, akože super novinke, nezvládla veľkosť svietiaceho bodu je smutné, lebo tým pádom 15,5 násobné zväčšenie stráca trochu význam, nehovoriac o chýbajúcej korekcii paralaxy, proste sa unáhlili a teraz to budú dorábať, ak teda vôbec... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 22.10.2014 o 8:49

Keď už lacný Zeiss tak Conquest DL : odkaz ;Leupoldy VX-6 sú fajn,ale ich cena je výrazne odlišná . Medzi okulárom a objektívom je podstatný rozdiel ,preto nezamieňať !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Stagstalker, 21.10.2014 o 22:35

určite by som z výberu nevylúčil značku Leupold. Hoc len s 50tkou okulárom, mechanicky je to super puškohľad a posledné verzie už majú aj sklo porovnateľné s meoptou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 21.10.2014 o 21:13

Zbytočne by som túto debatu nerozvádzal a držal sa toho čo nižšie napísal Shoter a Turbiak. Jedna vec je pravda pri R2 je bod veľký, ale dá sa to vyriešiť osvetleným krížíkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cagi, 21.10.2014 o 19:34

Steyer, Ked Ti je Meopta draha a chces dobru optiku za slusne prachy tak z vlastnej skusenosti by som Ti doporucil Zeiss Duralyt. Mam to na jednej puske uz 3 roky a teda myslim ze za tie peniaze je to najlepsia optika aku som skusal( to som ich zopar mal). Kriz 60, a velmi jemna bodka ktora ide naozaj z nuly. Ak Ti nevadi ze je to len 50 okular, vrele doporucujem, Jasne to ovladanie bodky je na p... ale niekde ti Zeissaci usetrit museli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 21.10.2014 o 14:47

borza222 - nič som v pošte nenašiel... na R2 mi vadí veľkosť bodky v zámernej osnove a cena, pri všetkej úcte k predajcom a spokojným užívateľom Meopty, sa mi ten cenový rozdiel nezdá zodpovedajúci rozdielu kvalitatívnemu, lebo pri cene R2 si radšej doložím pár stovák a mám Zeiss 3-12x56 a kľudne v takom prípade obetujem 15,5x násobné zväčšenie v prospech 12x, no pomer ceny a výkonu u Delty je lákavý a chcel som vedieť, či stojí za to ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kus, 19.10.2014 o 19:46

Mňa by zaujímalo, či je nejaký rozdiel medzi meostarom R1 a R2, čo sa týka svetelnosti, skiel a mechaniky...alebo je tam jediný rozdiel zväčšenie ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 17.10.2014 o 18:11

Spominanu Deltu som mal a asi po 3 tyzdnoch som ju predal. Nechcem hanit tuto znacku, za tie peniaze to je to dobra optika, ale velmi, velmi mi opticky aj zamernou osnovou pripomina Nikon ktory som kedysi mal. Dobra svetelnost, ale hruby kriz, svietiaci bod nie zrovna najjemnejsi za sumraku mi to vadilo a ako pise Turbiak, to zorne pole...Meoptu R2 som drzal zatial len na predajni v rukach tak neviem vyhodnotit, ale myslim ze tato Meopta po vsetkych strankach(teda okrem zamernej osnovy ktoru neviem preco robia stale taku hrubu...) bude skor konkurovat podstatne drahsim a renomovanejsim firmam ako tym lacnejsim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 17.10.2014 o 17:10

steyr - mibemu som už písal do pošty ...nie je problém. Zhodnotiť osobné skúsenosti a pocity môžem ale rozoberaním konštrukcie mechaniky by sa mohlo zdať že uprednostňujem konkrétnu značku a za to som už dostal par krat pekne vynadané aj na tejto stránke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bart, 17.10.2014 o 10:59

Jsem rád ,že kolegové mají stejný názor a meopta je taky oslovila. Lovu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Turbiak, 17.10.2014 o 10:57

Steyr: Meopta R2 je daleko lepsia po optickej stranke vdaka svojmu velkemu sirokouhlemu okularu , porovnaj si zorne pole Delty vs. R2: 13,6 metra vs. 14,9 metra na 2,5x a 2,27 metra Delty vs. 2,5 metra R2 na 15x ,tie cisla sa niekomu nemusia zdat prilis rozdielne...ale keby si polozil vedla seba Deltu a tu R2 jku tak ver ze pohlad do tej Meopty ta oslovi daleko viac ako ked pozries do Delty - pri nej budes mat pocit akoby si pozeral do uzkej trubky - pre mna uz len to by bol dovod preco ist radsej do Meopty R2 ako do Delty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Shoter, 17.10.2014 o 10:17

Zdravím páni. Nebudem porovnávať, lebo Deltu som nedržal v ruke ale nakoľko vlastním Meoptu Meostar R2 2,5-15x56 RD s krížikom pridám moje skúsenosti s týmto puškohľadom. Čo sa týka mechaniky zatiaľ absolútne bez problémov. Pri nastreľovaní krásne klikala, plynulo bez skokov, opakovane. Po nastrelení drží ranu bez posunu zásahu. Vystrelených zatiaľ cca 30 rán kal. 8x57 JS. Má aj nulovacie komíny takže super. Inak mechaniku som skúšal aj uchytením zbrane do stojana a opísaním štvorca s osnovou a bez problémov, kde som začal som aj skončil. Osnovu by som hodnotil ako super jemnú. Dokonca aj pri zamierení cez deň na tmavé pozadie si je treba zapnúť osvit aby bola zreteľne vidieť. Samotný osvit je super. Na 8 cez deň krásne viditeľný kríž aj na svetlom pozadí a v noci pri mesiačiku na 3 viditeľný bez najmenšieho oslňovania. Čo sa týka samotných skiel, farebnej vernosti, ostrosti v medziach zväčšení 2,5 až 12 krásne ostré až po okraj a farebne verné. Pri zväčšení 15 je už obraz mierne akoby rozmazaný. Tu už by sa zišla paralaxa. Ale stále bez problémov prečítať zver a strieľať. Svetelnosť v noci pri 8x perfektná čo vidím v pozorováku Eschenbach 8x56 čo je podľa mňa už slušná optika vidím aj v puškohľade. Bod zásahu sa pri zväčšení od 2,5 až do 15 nemení. Odchýlky ktoré vznikali boli mojimi rukami. Ja osobne si myslím, že v tejto cenovej relácii a s týmito parametrami je to veľmi dobrá optika. Škoda tej chýbajúcej paralaxy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bart, 17.10.2014 o 8:13

Hodně dlouho jsem řešil to samé a nakonec jsem koupil R2 s křížkem.Rozhodoval jsem se opravdu dlouho a vše poctivě porovnával.Delta opravdu není špatná ,ale podlemě zbytečně se dostala cenově na uroveň meopty díky poptávce , ale kvalitu ve srovnání s meoptou nemá.Daleko lepší skla a tudíš i světelnost alespoň pro moje oči.R2 je povedená ,klikání je tam nové daleko lepší a tvrdší klikání , které se dá vynulovat a křížek ani v nejmenším neosvětluje a je jemný.Střílím dost a klikám a žádný problém .Ještě jsem uvažoval ,tak ,že kdyby náhodou opravdu náhodou byl nějaký problám tak meopta ma spolehlivý servis bez žadných problémů a záruka 30 let je opravdu hodně. Přeju šťastnuo ruku při výběru.Lovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off steyr, 17.10.2014 o 7:40

agbar 16.10.2014 o 19:09 3-24x56 je už podľa mňa zbytočne veľké priblíženie na poľovné účely, s 24x sa dá strieľať už takmer výhradne len po ležiačky, s kvalitnou oporou...už 15x je viac než dosť. Oba dané puškohľady podľa mňa nemožno hodnotiť bez zohľadnenia ich ceny, preto som sa pri zadávaní témy pýtal, či tá Meopta stojí za to i keď je 2x drahšia, samozrejme sa tie rozdiely výhody/nevýhody nedajú jednoznačne vyjadriť v konkrétnych sumách, no pomer cena/výkon vyzerá byť jednoznačne v prospech Delty, keďže zatiaľ nik neuviedol jednoznačné výhody/nevýhody oboch puškohľadov. borza222 16.10.2014 o 18:14 máš v ponuke oba, môžeš sa cez oba kuknúť, ráno i večer, to, že ich subjektívne ohodnotíš resp. porovnáš, neznamená, že by si mal mať konflikt s distribútorom, keďže máš jedinečnú možnosť ich porovnať, prosím, popíš ich +/-, resp. ktorý by si si vybral a prečo a ak sa hanbíš to tu verejne prezentovať, napíš do pošty. Ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 16.10.2014 o 20:34

ešte som to nezaregistroval... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 16.10.2014 o 20:15

borza222: Ahoj chcem sa opytat ci na tu R2 je uz dostupna balisticka veza ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 16.10.2014 o 19:43

páni ale veď ja tu netvrdím že je delta lepšia , vždy som všade tvrdil že je to kvalita za rozumnú cenu a smie sa s meoptou porovnávať ! lebo porovnávať deltu s hawke alebo s zeiss je blbosť . a ano na kozlici mám deltu , keď som si ju ja kupoval stála 420 eur a meostar stál vtedy 950 a mal som možnosť porovnávať a nie len cez deň a vtedy som rozdiel v týchto dvoch puškohladoch nevidel žiadny , preto som sa rozhodol pre ten lacnejší ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 16.10.2014 o 19:26

Majko máš pravdu Delta je na tom celkom dobre čo sa týka svetelnosti a spoľahlivosti, samozrejme pri svojej cene je to celkom slušná alternatíva ale Meoptou R2 to nemožno porovnávať (najlepšie keby si do toho pozrel zistíš prečo). A už aj pri R1 sa kvalita za posledné tri roky podstatne zlepšila. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov