Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Meopta vs. Delta - diskusia

autor: off steyr
pridané: 15.10.2014 14:05

Chcel by som poprosiť o praktické skúsenosti prípadne a uvedenie dôvodov prečo by ste si vybrali Meoptu alebo Deltu. Jedná sa o porovnanie týchto puškohľadov:

Delta Optical Titanium 2,5-15,5x56SF

Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD

Meopta je takmer 2x drahšia, nemá nastavenie paralaxy, v čom je teda lepšia?

počet zobrazení: 18 842
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off martin1530, 25.1.2017 o 10:37

Ja mam meostar R1R 3=12x56 rd a moj otec ma delta optical titanium v porovnatelnych parametroch porovnaval som ich cez den aj v noci ziadny rozdiel som nevidel ostrost obrazu aj svetelnost jediny rozdiel je ze u delty cerveny bod ked je zapnuty na silnejsi rezim tak oslnuje celu plochu zamernej osnovy inak rozdiel nieje.Ja osobne mam meoptu asi 5rokov a uz doziva idem to dat reklamovat rektifikacia nefunguje ako garantuje vyrobca jeden klik nieje 0,7cm ale 3cm niekedy viac aj menej asi ako sa mu chce klika nedrzi nadstavenie nastrelu a zahmlieva sa ked je zima takze meopta ma sklamala za tie prachy kupis lepsie

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off bulldog5, 15.10.2018 o 14:50

Reakcia na príspevok od lubo123, 12.10.2018 o 12:10 :
Môžem len súhlasiť (akurát že mám Meostar R2 2,5-15x56 RD a DOT som mal 2,5-10x56). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spravca-lovuzdar, 12.10.2018 o 19:12

Budete sa na mňa možno hnevať ale v poslednej dobe sa začalo množiť poruchy tým že nedrží kříž na delte. Čo sa týka meopty tak mal som ju 2x reklamovaná a nakoniec vrátenie peňazí. Za mňa takéto skúsenosti s oboma puškohĺadmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubo123, 12.10.2018 o 12:10

Dobrý deň.Vlastním deltu 2,5-15x56 a meostar r2 2-12x50.Moje postrehy a porovnanie:svetelnosť je pre moje oči rovnaká "neukrižujte ma viem,že delta je 56 a meostar 50 objektív", ale ja vidím za šera s nimi rovnako. Meostar má lepší kontrast.Delta má jemnejšiu bodku,meostar lepšie ohraničenú.Nastrelenie a klikanie u oboch výborné a presné.Pri delte pravidelne zabúdam vypnúť bodku-nosím náhradné baterky.Meostar sa po 3 h vypne.Meostar má povlak proti roseniu, zatial funguje.Meostar je ľahší- to bolo jedným kritériom pri mojom rozhodovaní - pušku občas používa aj moja manželka - mne váha nevadí.Rozdiel v cene 400 e.Verím, že som niekomu pomohol pri rozhodovaní. LaLZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off keke, 21.7.2018 o 6:34

Pozdravujem. Vlastním R1 aj deltu 2,5-10x50. Ak porovnávam puškohľady z pohľadu kvalita/cena, u mňa je na tom lepšie delta. Napr. bodka je u delty omnoho lepšia. Cez deň u R1 je neviditeľná ani pri plnom nastavení. Pri delte je oveľa väčšia škála jasu bodky. Aj v prípade spoľahlivosti u mňa vyhráva delta. Aj po nejakých nechcených ťukesoch (napriek všetkej opatnosti) delta drží nástrel. R1 sa ujala až druhá. Pri prvej mi lietal nástrel veselo. Čo som sa ja nanastreľoval, jajáj. Po reklamácii mi poslali druhú, tá je už ok. Takže z mojej osobnej skúsenosti je pre priemerného slováčiska lepšia Delta. Meopta je zbytočne predražená. V jej prospech hovorí akurát tá 30 ročná záruka, a stým spojená istota servisu ak niečo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off fanda, 19.10.2017 o 12:10

Nemůžete porovnávat tyto dva puškohledy z hlediska poruchovosti meopty se prodalo mnohokrát více než delty tudíž lidí s nějakou poruchou je daleko větší procento a to bohužel platí i o porovnávání daleko věhlasnějších značek (zeiss, swarovski, kahles apod.) Co se mě týká tak meopta meostar je dobrá volba určitě lepší jako nějaká delta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 20.8.2017 o 20:54

zaujimalo by ma, podla coho internetoví teoretici testuju mechaniku Meopty ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef75, 27.1.2017 o 10:33

Mám delta titanium 2,5-10x56 a som veľmi spokojný. Zbraň mi koncom jesene nešťastne spadla na optiku a myslel som si, že je to asi KO minimálne aspoň nejaký posun. Čuduj sa svete, všetko bolo v poriadku. Kdežto Nikon 1,5-12x40 na malorážke klepol iba raz a bol pohnutý až ohnutý.Ale dal som to dokopy. Neviem ako iní, ale na delte mi rektifikácia nejako uteká. 1 click nie je 7 mm. Je to viac možno až 3 cm. Čo sa týka Meopty tak verím, že je to veľmi solídna značka, ale ako to v živote beží, keď dvaja robia to isté, tak nemusí to byť to isté. Ako starí poľovníci hovoria: Prečo máme doteraz všetci staré zeiss na puškách? Lebo iné v obchode v tom čase ani nebolo. A aké krásne zážitky a trofeje im zdobia ich príbytky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 25.1.2017 o 18:00

Lanus plne súhlasim...Meoptacka mechanika je teraz úplná katastrofa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off buki7, 25.1.2017 o 14:12

Takže Meopta je natom lepšie opticky, ale mechanika a ostatné sú slabšie, Delta má zase silnejšiu mechaniku= je spolahlivejšia podľa Vašich skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin1530, 25.1.2017 o 10:37

Ja mam meostar R1R 3=12x56 rd a moj otec ma delta optical titanium v porovnatelnych parametroch porovnaval som ich cez den aj v noci ziadny rozdiel som nevidel ostrost obrazu aj svetelnost jediny rozdiel je ze u delty cerveny bod ked je zapnuty na silnejsi rezim tak oslnuje celu plochu zamernej osnovy inak rozdiel nieje.Ja osobne mam meoptu asi 5rokov a uz doziva idem to dat reklamovat rektifikacia nefunguje ako garantuje vyrobca jeden klik nieje 0,7cm ale 3cm niekedy viac aj menej asi ako sa mu chce klika nedrzi nadstavenie nastrelu a zahmlieva sa ked je zima takze meopta ma sklamala za tie prachy kupis lepsie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off lanus, 25.1.2017 o 9:39

Jager68 - S tým sklom od Meopty máš samozrejme pravdu,ale s ostatnými časťami je to presne naopak !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 24.1.2017 o 23:03

Ja osobne by som predsa len viac ,,veril" tým sklam od Meopty..... Potom už radšej aspoň Leupold...Minimálne VX3..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off buki7, 24.1.2017 o 22:18

ďakujem za odpovede, podľa Vašich skúseností a prečítaní ostatných príspevkov som dospel k tomu, že výrazný rozdiel medzi výkonom nebude, jedine v cene... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 24.1.2017 o 21:20

Mal som voľakedy Meoptu Artemis 3000....Podľa mňa to bola posledná Meopta,ktorá naozaj stala za tie koruny....Doteraz slúži kamarátovmu otcovi..A to sú už nejaké roky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Mysho22, 24.1.2017 o 19:52

buki7: PRed cca 2rokmi ked Delta HDčkova prišla na trh tak som ju práve porovnával s MEostarom R1 3x12x56 s bodkou a nakoniec som skončil u Delta Titaniu HD 2.5x15x56. Hlavne mechanika pri ktorej Meopta spravila hodne zlý krok navyše svetelnost a ostrosť by som povedal rovnaká. Dalšia vyhoda Delty oproti Meopte je cena ktorá bola u mňa až cez 200€ čiže po zvážení vštetkych pro a proti som skončil u Delty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Daniel8, 24.1.2017 o 19:17

buki7: Neporovnaval som ich, ale som zobral som deltu 2,5-10x50 HD a nelutujem po vsetkych strankach! Mozem len odporucit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off buki7, 24.1.2017 o 18:09

Zdravím, porovnával už niekto z Vás Delta Optical Titanium 2,5-10x56 HD s Meopta R1r 3-12x56 RD ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laksen, 3.2.2015 o 19:27

Ale on pocitl cize 10 - 3 = 7 a 7*50 ma osvetleny bod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zdravím, s puškohladmi nemám skúsenosti a chcem si kúpiť puškohlad, len neviem čo kúpiť aby som bol spokojný. Uvažovla som nad MEOPTA meopro 3-9x50, alebo niečo od Minoxu ale neviem ako sú na tom pri osadený na takúto ráž. Ale kľudne si nechám pordiť ak m (autor: adam70).

off borza222, 3.2.2015 o 16:51

3-10x50 neexistuje s červeným bodom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zdravím, s puškohladmi nemám skúsenosti a chcem si kúpiť puškohlad, len neviem čo kúpiť aby som bol spokojný. Uvažovla som nad MEOPTA meopro 3-9x50, alebo niečo od Minoxu ale neviem ako sú na tom pri osadený na takúto ráž. Ale kľudne si nechám pordiť ak m (autor: adam70).

off motaq, 3.2.2015 o 16:41

To si kde videl meostar s bodom za 570eur? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zdravím, s puškohladmi nemám skúsenosti a chcem si kúpiť puškohlad, len neviem čo kúpiť aby som bol spokojný. Uvažovla som nad MEOPTA meopro 3-9x50, alebo niečo od Minoxu ale neviem ako sú na tom pri osadený na takúto ráž. Ale kľudne si nechám pordiť ak m (autor: adam70).

off turista1980, 3.2.2015 o 15:57

Meopta je naj, naviac zaruka 30 rokov a vyraba sa to kusok za hranicami :-) Model Meostar 3-10x50 s cervenym bodom je za 570, co je velmi slusne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 27.1.2015 o 12:49

meopta - slušná optika a poslabšia mechanika . Raže s E0 nad 4500 J ju vedia celkom rýchlo rozbiť. 9,3x62 to stihla cca za 80 rán. No čo, stáva sa. Nielen mne. Takže volil by som aj podla ráže, a na ráži pod E0 4000 J by mohla slúžiť dlho a asi by som sa jej nebál. Nahrádzal som Duralytom a ten bol super. Deltu na denný lov asi ano. Kvalitnejšia optika predlžuje čas vhodný na lov a ten srnec vie niekedy výsť tak neskoro. Skús má aj meoptu aj deltu po nahlásení pripravý a dá vyskúšať. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Daniel8, 27.1.2015 o 12:26

V Novom Meste nad Vahom u Milatu si ju mozes hadam pozriet. Ma tam delty. Ale je to od trencina cca 20km na juh. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 27.1.2015 o 12:25

kamaratov otec ma na gulovnici ZG47 Delta Titanium 2,5-16x50SF 2D. parkrat som cez to kukal aj v lese za sera a rozhodne sa kvalitou obrazu s meoptou nemoze zrovnavat. Meopta je obrazovo uplne niekde inde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 27.1.2015 o 11:49

Nik neporadí? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 20.1.2015 o 11:38

Kto mi poradí, kde medzi TN a MT by som sa mohol kuknúť cez Deltu 2,5-15,5x56 SF? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin82, 6.1.2015 o 14:49

treba ho poslať do Meopti Pŕerov. Treba k nemu priložiť popis o závade. Najlepšie je zavolať a dohodnúť sa s nimi.Poslal som tam starý 15rocny artemis a spokojnosť.Boli velmi ochotný.Vrelo doporučujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sako80, 4.1.2015 o 11:23

Len k výrobcovi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acipiter, 3.1.2015 o 20:19

to bi aj mna zaujmalo ja som pri pade odlomil zadnu časť puškohladu je tam sice zavit ale mierne som ohol tubus a nejde to zakruťiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off blyskac1, 2.1.2015 o 13:41

servis Meopta - ZZdravim, vie mi z Vas niekto poradit,ci ma Meopta na Slovensku servis, ci treba vsetko posielat do Ciech do fabriky. Pri pade gulovnice sa mi poskodilo ovladanie cerveneho bodu na osnove puskohladu.Ovladanie sa hybe asi sa pri pade cosi povolilo ci ulomilo a osvetlenie nejde. Mate niekto skusenost ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 4.12.2014 o 17:52

Jastrab, ked si spokojny nie je co riesit, hoci stavat Deltu nad Meoptu(mimochodom si nenapisal aku) tak neviem.... Ale je to Tvoj nazor. Ja som popisal len svoju skusenost, to je vsetko, tiez svoj nazor nikomu nenutim. Ako som uz napisal nizsie, inak bude Deltu vnimat niekto kto doteraz vlastnil Hawke, Pentaflex a ine zazraky a inak niekto kto mal moznost sa co i len raz pozriet na zver cez Ziess, Kahles ci Swaro.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jastrab, 4.12.2014 o 14:15

Cagi,ja vlastním 3 puškohlady Delty ale bodky sú naozaj jemnúčké.Keď som kupoval prvú Deltu porovnával som to s meoptou a pre moje oči čo sa týka svetelnosti bola Delta lepšia, a o bodke už ani nehovorím.Ja potrebujem taký puškohlad aby som za šera alebo cez spln v noci vedel bezpečne vystreliť na zver a Delta mi zatial vyhovuje.Načo by som vyhodil 1200-eu za meoptu alebo 2000-eu za Zeissku keď tú zver dokážem uloviť aj s Deltou za 500-eu.Samozrejme v Zeisske budem mať iný obraz ale ja nepotrebujem v puškohlade narátať diviakovi srsti ale potrebujem ho vidiet natolko aby som vedel bodku umiestniť tam kam patrý,a na to mi Delta stačí.To je môj názor ale každý chceme niečo iné a každý si môžme dovoliť niečo iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off borza222, 4.12.2014 o 11:43

Meopta nie je špička ale porovnávať ju s embéčkou sa zdá dosť dehonostujúce. Napr. R1r 3-12x56 RD je v Európe pomerne dosť používaná, ani tam všetci nekupujú Zeiss a Swaro. Trieda R2 je dosť predražená...to je pravda - preto má aj slabý predaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 4.12.2014 o 7:54

steyr, tak to si na tom ako ja:-). Ked si raz zvyknes na spicku, tak si marne nahovaras ze na flintu č.2 v Tvojom rebricku Ti bude stacit aj nieco menej drahe a teda pravdepodobne aj menej kvalitne. Presne preto som si aj ja kupil Deltu, ale podvedome som od nej ocakaval vykon ako od Kahlesa co mam na "hlavnej" flinte...mozno tu je niekde pes zakopany. Takze posetrit a pockat na Zeissa nieje vobec zly napad pokial ho uz mas, hoci aj tu som sa uz opalil, ale to by patrilo skor uz do inej temy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 4.12.2014 o 7:38

cagi - a podľa mňa zase delta nie je hodná ceny za akú sa predáva a osobne si myslím, že pomer cena/úžitková hodnota ja v tomto prípade určite lepší v prípade Delty, je to však len môj názor, Meopta je jednoducho ako embéčka medzi autami, mal ju asi každý, kedysi na výber moc nebolo a je to značka zaužívaná a známa a na SK a CZ trhu ťaží len z toho... Chcem len optiku na .243Win a tieto dva konkrétne puškohľady mi prišli zaujímavé tak som chcel vedieť aké praktické skúsenosti s nimi majú ich majitelia, ale keď to tak počúvam, asi bude rozumnejšie ešte chvíľu počkať a pôjdem zase do Zeissa a budem mať pokoj... Lebo dať 1200 EUR za Meoptu, je podľa mňa šialené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 3.12.2014 o 19:24

Sto ľudí ...sto chutí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 3.12.2014 o 19:24

Ved prave ze nestoji tych 1000Eur... Prave preto som to napisal takto. Chlapi nic v zlom, ja len nechcem aby niekto neskuseny kto to tu cita(tym Steyr nenarazam na Teba) nenadobudol dojem ze sa tato Delta naozaj nebodaj vyrovna Meostaru R2. Za tych cca 500Eur je Delta zrejme to najlepsie co sa tu da zohnat, ale podla mna jej uzitkova hodnota tuto sumu nijak neprevysuje...Puskohlady od cca 1000 Eur hore maju predsalen nieco navrch.to je vsetko co som tym chcel povedat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 3.12.2014 o 16:32

Ja neospevujem ziadnu znacku len pisem svoje nazory z mojeho pohladu. Nikomu nic nevnucujem. Kazdy mame svoj nazor na danu vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 3.12.2014 o 15:31

cagi , ale delta nestojí 1000 eur :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 3.12.2014 o 15:08

Leslov, ospevujes tu Deltu, ale mne ta bodka az taka uzasna neprisla. Mal som presne tento model a predal som ho aj koli bodke. Aj pri najmensej intenzite doslova "ziarila". Mam asi vyssie naroky, ale mam aj zato ze za 1000€ sa da kupit aj lepsi puskohlad ako tato Delta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM