Heming hunting
dnes je nedeľa,  28. apríl 2024,  meniny má Jarmila,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:34,  dnes západ slnka: 18:53
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškár brunírovanie - oprava - osadenie montáže a puškohľadu - diskusia

autor: off hunter2010
pridané: 6.9.2014 19:59

Dobrý večer! Poprosil by som vás o radu ohľadom nejakého ozaj dobrého puškára. Potrebujem komplet načierniť zbraň ( rok a pol stará cz557 neskutočne hrdzavie), vyleštiť alebo nakrúžkovať záver, skrátiť pažbu, vymeniť guličku záveru za vačšiu kovovú alebo drevenú a skrášliť to všetko nejakou decentnou rytinou. Namontovať usadiť a upraviť montáž a krúžka na puškohľade. Ďakujem za vaše rady!

počet zobrazení: 27 629
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off luboslav, 9.9.2014 o 11:51

hunter2010 nový brunír nebude problém nechať urobiť ale nečakaj žiadny zázrak, žiadny puškár neurobí brunír tak ako profi vane v zbrojovke, problém bude v kvalite ocele, takže porob čo treba, rýchlo predaj a kúp naozajstnú guľovnicu, mal som jednu Z-ku, dedovi stála v komore, žiadny olej, železo biele od nosenia,myslíš, že tam bola niekde "líška"? CZ 527 rok v. 2000, nosená denne, dážd- sneh, rukami v mraze a "líška" akurát na výrade, Remington Seven to isté len v bledo ružovom. Viem si predstaviť tvoje sklamanie a je mi to ľúto, moja prvá zbraň bola nová kozlica Brno 500 7x57R/12, predal som ju a doteraz je mi z toho špatne čo som to urobil. Po dosť dlhej dobe som ju držal náhodne v rukách na strelnici, týpek ju nastreľoval majiteľovi, ktorý ju mal ako tzv. traktorovú alebo pracovnú flintu, skoro som plakal v akom bola stave ale ver, že na hlavniach ani nikde som "lišku" nevidel. Asi tak.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-140 z 140 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off iboo, 24.3.2011 o 0:05

apropo - načo dopĺňať zbraň takým mechanizmom, ktorý svojou konštrukciou aj tak nepomôže užívateľovi k žiadanému efektu, nakoľko zbraň nedisponuje potrebnou presnosťou.A snáď sa i mýlim.Vezmite si trhovú hodnotu bežnej 124ky.Vezmite v úvahu design, prevedenie a strelecné vlastnosti.ˇAno striela, triafa...Podla mňa zbytočná investícia (jedine ako starožitnosť) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off orol, 23.3.2011 o 18:48

pusikoo, tiež Ti čo najrozhodnejšie neodporúčam kupovať napináčik na ZH 124 a platiť u puškára ešte ďaľšie výlohy. Nevyriešiš tým nič svätoborné, iba stratíš. Dôvodov je niekoľko a ak chceš, môžem ich rozviesť. Výrazne rozumnejšia voľba je vyladenie spúšťového mechanizmu zbrane kvalifikovaným puškárom, ktorý presne vie, aká tolerancia vyladenia odporu spúšte je naprosto bezpečná a spoľahlivá. Čiže nemaj absolútne žiadne obavy!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off pepies, 23.3.2011 o 18:19

No téma sa nám nejako odklonila ale dozvedel som sa že pred Edom chodit nemám aby som nedostal guľu do hrbu :o)Pusikoo v tvojom prípade by si mal predať všetky tie humpory a kupiť si jednu kvalitnú pušku s optikou a nie zbytočne investovať do starých zbraní s skoro nulovou hodnotou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off Edu, 23.3.2011 o 15:45

Ja som sa v knihách navštev revíru okrem posliedky a postriežky dočítal aj o mnohých iných spôsoboch lovu . Zopár spomeniem . Pochôdzka,obchôdzka,prechádzka ,obchádzka,čakaná,obchádzanie revíru,poľovačka a mnohé iné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off Edu, 23.3.2011 o 15:39

horarstevo dôvod je jednoduchý .Zopárkrát sa mi stalo ,že som skoro narovnal kohútik .Tak ma to prestalo nejako baviť .Kolegom sa to stáva doteraz a nie len na posliedke a postiežke ale i na štande na spoločných poľovačkách . Raz som videl ako nemenovaný strelec zatiahol za kohutik zaistenej zbrane .Nasledne mu doplo odistil a strelil si pod nohy. Druhý prípad bol na divých kačiciach keď skoro kamoš narovnal kohútik na bajkalke nasledne odistil vyšla rana okolo mojej hlavy 10cm . Tých prípadov kde stale niekto špekuluje s tým zaisťovákom poznám niekoľko.Na minuloročných spoločných poľovačkách boli 4 prípady keď mal strelec zaistené a to čo sa iba priznali :-D Potom v tom zmätku prichádza ku krízovým situáciam v triaškach atď. Ja mám takú skúsenosť . Samozrejme keď idem po nejake rozblatenej ceste alebo lade kde je možnosť pádu alebo iných vecí tiež si zaistím . U mňa je posliedka nie kračanie revírom 6km za hodinu .To na margo aby sme sa chápali. Na posed a z posedu chodím vždy z nenabitou zbraňou .Ak si sadnem nabijem a odistím.Napináčik si dávam tesne pred strelbou. Na blaseroch je táto otázka vyriešená raz a pre vždy :-D Najlepšie mať ZKK a čudovať sa kedy to buchne :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off orol, 23.3.2011 o 15:20

Dodatok: tiež najmä v prípade, keď ideme dvaja, traja a pod. puška sa nenosí na pleci po "partizánsky" vo vodorovnej polohe, ale VŽDY ústím nahor! samozrejme za daždivého počasia ústím nadol. P.s- občas vidieť partizánov, z ktorých má človek zmiešané pocity... P.s- odistenú pušku tak na štande, resp. keď je to nevyhnutne potrebné a nutné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off sniper7x57, 23.3.2011 o 13:47

ja ho mam odysteni vzdy ako sadnem na poosed tak odystujem po prechadhke alebo v pohone je ZAISTENY ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

on horarstevo, 23.3.2011 o 13:45

Edu. Uz si tu niekolkokrat písal, ze mas pusku takmer vzdy odistenu. Môzes napísat nejaky logicky dôvod?Ale vazne. A nevyhovaraj sa na komancov a byvaly rezim, prosim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off orol, 23.3.2011 o 13:32

Pri presunoch na SP Guľobrok VŽDY zalomený!, resp. záver na sólo VŽDY otvorený! Pri individuálnej poľovačke ( pirši) VŽDY zaistený! Na posede, postriežke VŽDY zaistený! a v prípade, že sme tam viacerí, aj zaistená nabitá, či nenabitá puška NIKDY na nikoho nemieri! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off Pepes33, 23.3.2011 o 12:03

Neviem, ja osobne keď aj som na posliedke, tak mám vždy zaistené. Človek ani nevie kedy sa môže pošmyknúť a padnúť, a náhodou by prišlo k nečakanému výstrelu a nedajbože k úrazu. Tak isto keď prídem na posed, tak aj na ňom mám zaistené. U mňa na guľovnici trvá úkon odistenia len okamih, tak nemám prečo ju mať odistenú popredu. A dá sa to pekne naučiť odistiť bez tzv. ,, cvaknutia". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off Edu, 23.3.2011 o 11:36

Faktom je že pripresnosti zhčka je napinačik zbytočný a ešte pri takej cene uplne .pepes33 ja nosím gb na posliedke vždy odistený . Samozrejme na nikoho nemierim lebo nemám prečo poľovať posliedkou s niekým. Na postriežke mám zbraň vždy odistenú tiež. Pri spoločných poľovačkách pri presunoch ho mám vždy GB zlomený to je povinnosť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

on lanus, 23.3.2011 o 11:32

pusikoo - Pri vyladení spúšte na odpor cca 1,5 kg bude spúšť bezpečná a napináčik už nepotrebuješ ! ;(pri posliedke platí samozrejme čo napísal Pepes33 !!!) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off Pepes33, 23.3.2011 o 11:03

Veď keď chodíš po hore, tak ju máš hádam zaistenú nie? Odisťuješ tesne pred výstrelom, hádam nepatríš medzi tie hovädá, ktoré pri presune lesom ti mieria na chrbát s ústím hlavne a majú ešte k tomu odistené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off sniper7x57, 23.3.2011 o 9:44

p.Uhrinek ma od neho odhovara ze to nebude dobry napad a cena je 165€ pri vyrobe!! ale ze nebudem spokojni aby som si dal zjemnit spust ale to sa mi zda nebezpecne ked ides po hore a mas jemnu spust ?? co vi nato?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off sniper7x57, 23.3.2011 o 9:11

prave ze nemam napinak tak si ho chcem zadovazit dakujem Vam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off Edu, 22.3.2011 o 22:17

čo sa zlomil? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off pepies, 22.3.2011 o 20:40

Jozef Šutta má určite napináčik na ZH ozvy sa mu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off orol, 22.3.2011 o 20:36

0905 602 808 číšlo na pána Šuttu Jozefa mal by mať nejaký ten napináčik Alebo 0908503736 p. Pacholík Ak to nebude fungovať, dám Ti ďaľšie čísla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

zobrazené 121-140 z 140 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov