Heming hunting
dnes je utorok,  14. máj 2024,  meniny má Bonifác,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:10,  dnes západ slnka: 19:15
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškár brunírovanie - oprava - osadenie montáže a puškohľadu - diskusia

autor: off hunter2010
pridané: 6.9.2014 19:59

Dobrý večer! Poprosil by som vás o radu ohľadom nejakého ozaj dobrého puškára. Potrebujem komplet načierniť zbraň ( rok a pol stará cz557 neskutočne hrdzavie), vyleštiť alebo nakrúžkovať záver, skrátiť pažbu, vymeniť guličku záveru za vačšiu kovovú alebo drevenú a skrášliť to všetko nejakou decentnou rytinou. Namontovať usadiť a upraviť montáž a krúžka na puškohľade. Ďakujem za vaše rady!

počet zobrazení: 27 730
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off luboslav, 9.9.2014 o 11:51

hunter2010 nový brunír nebude problém nechať urobiť ale nečakaj žiadny zázrak, žiadny puškár neurobí brunír tak ako profi vane v zbrojovke, problém bude v kvalite ocele, takže porob čo treba, rýchlo predaj a kúp naozajstnú guľovnicu, mal som jednu Z-ku, dedovi stála v komore, žiadny olej, železo biele od nosenia,myslíš, že tam bola niekde "líška"? CZ 527 rok v. 2000, nosená denne, dážd- sneh, rukami v mraze a "líška" akurát na výrade, Remington Seven to isté len v bledo ružovom. Viem si predstaviť tvoje sklamanie a je mi to ľúto, moja prvá zbraň bola nová kozlica Brno 500 7x57R/12, predal som ju a doteraz je mi z toho špatne čo som to urobil. Po dosť dlhej dobe som ju držal náhodne v rukách na strelnici, týpek ju nastreľoval majiteľovi, ktorý ju mal ako tzv. traktorovú alebo pracovnú flintu, skoro som plakal v akom bola stave ale ver, že na hlavniach ani nikde som "lišku" nevidel. Asi tak.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 140 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie šikovný puškár (autor: novic).

off jozef, 28.8.2013 o 21:09

Dobre ti radia kašli na to! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie šikovný puškár (autor: novic).

off keny, 28.8.2013 o 20:45

tie starosti a zabity cas podla mna nestoja za to aj keby bol gulobrok drahsi tak by som radsej dosetril mas to original a nie prerabane.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie šikovný puškár (autor: novic).

off spanik, 28.8.2013 o 20:09

Za takú cenu čo ťa bude stáť prestavba zoženieš používanú originál zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie šikovný puškár (autor: novic).

off Turbiak, 20.8.2013 o 15:02

Preco chces investovat sialene velke peniaze do starej brokovnice ktorej baskula nie je stavana na vykonny gulovy naboj ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie šikovný puškár (autor: novic).

off pali1, 20.8.2013 o 14:42

Juraj Jurčo,Lipt.Hrádok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie šikovný puškár (autor: novic).

off Lukinko72, 20.8.2013 o 13:44

odkaz Toto je dobrý puškár neni síce z Oravy ale venuje sa danej problematike. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off uhrineki, 18.7.2013 o 22:16

Ja to robím v lázni za tepla 45€ a za studena to je kvalitnejšie ale zdlhaví proces 85€. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off jozef, 18.7.2013 o 22:11

Kolko stojí orientačne černenie gulovnice?Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off uhrineki, 18.7.2013 o 22:07

Zdravím všetkých, a najmä Bonga 3690. Neviem či ma ten človek pozná, ale ja poznám p. Firka aj p. Kentoša. Obaja niesu držiteľmi koncesnej listiny a ani zbrojnej licencie. To znamená že verejne p. Bongo 3690 navádzate ľudí aby porušovali zákon o zbraniach a strelive. O práci týchto "Majstrov puškárov" sa radšej vyjadrovať nebudem. S pozdravom Ivan Uhrínek firma STOPPER. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off vivatvikend, 6.7.2013 o 17:33

nemate niekto cislo na Jozefa Robu (dlhydavy)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off michmich, 26.5.2013 o 12:40

Pán Kentoš z Košíc je velmi dobrý puškár, odporúčam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off bongo3690, 3.5.2013 o 11:42

P.Firko byva v Adidovciach je to 16 km od Humenneho a P.Uhrinka neodsudzujem pocul som aj dobre reci ale viac bolo tych zlych ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Oprava kufrika... (autor: Hunter030).

off vivatvikend, 30.4.2013 o 23:25

mozno by pomohlo aj foto ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Oprava kufrika... (autor: Hunter030).

off pandur1, 30.4.2013 o 15:18

ťažko povedať ked to človek nevidí, skus nejakého zámočníka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Oprava kufrika... (autor: Hunter030).

off Hunter030, 30.4.2013 o 15:14

nie su tam dva uchyty ako je to prilozene k tomu plastu a to je povolene a neviem sa ku tomu dostat... Inak dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Oprava kufrika... (autor: Hunter030).

off pandur1, 30.4.2013 o 12:48

ako je uvolnený, na nite? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off ponty123, 28.4.2013 o 9:18

P. Uhrinek mi asi pred 2 rokmi riesil repas starej Z-ky a maximalna spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off jan2222, 26.4.2013 o 13:35

No neviem, pán Uhrinek mi niečo robil a bol som s tým spokojný. Videl som jeho dielňu, slušne vybavená. A skade je ten pán Firko? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off bongo3690, 26.4.2013 o 2:01

no p. Uhrinka by som az tak nevychvaloval skor by som povedal p. Firko mam na neho aj kontakt ak by nahodou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off IZ18308Win, 4.4.2013 o 9:18

mozem sa spytat ake skusenosti mate s tym Borisom Timkom a odkial je? mal by som totiz zaujem o vyrobu pazby popripade upravenie mojej starej pazby na gulovnicu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off jan2222, 25.3.2013 o 23:33

Pán Uhrinek z Humenného je naozaj dobrý zbrojár. Doporučujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off pista64, 22.3.2013 o 8:15

V Humennom p.Uhrinek fi.STOPPER -spravi to čiernenie super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off dusab, 22.3.2013 o 7:10

Pokial viem, tak kozlice a gulobroky Breton nemaju napevno zletovane hlavne a Brno Super ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off Gringo13, 21.3.2013 o 21:22

V Bretone robia čiernenie za studena tj. guľobroky, brokovnice. Čiernenie za tepla im robí niekto v Humennom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off dusab, 21.3.2013 o 21:03

Pazbu ti urobi aj dolemnovany pan, ale cernenie NIE! Pozor!!! cernenie na GB je dost narocnejsie ako cernenie na gulovnici, nerobi sa to rovnakym sposobom! Rozdiel sa mi nechce opisovat. A v Bretone zbrane necernia, davaju to robit inej firme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off michmich, 21.3.2013 o 19:51

skrátiť pažbu, upraviť podpažbie, počierniť hlavne na GB...a neviete ako sa cenovo pohybuju u puskarov tieto ukony? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off dusab, 21.3.2013 o 18:56

Timko je pazbar nie puskar, zelezo urcite nebude ciernit ani nijak povrchovo upravovat. Zalezi od toho, aku zbran chces dat upravovat a co na nej chces robit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár Košice a okolie (autor: michmich).

off tomi626, 21.3.2013 o 11:25

Boris Timko jednoznačne super puškar 0905294174 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZASOBNIK (autor: krup).

off stefa, 7.11.2011 o 9:31

Ja by som to skúsil aj u karosárov, tí vedia pozvárať a pozliepať, následne vybrúsiť na nepoznanie, rôzne druhy plastov na aute. Možno Ti pomôžu, ale tiež vidím najreálnejšie nákup drahého nového zásobníka u p. Fraňa!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZASOBNIK (autor: krup).

off MSmarian, 6.11.2011 o 21:18

Zajdi do servisu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie ZASOBNIK (autor: krup).

off xwolf, 6.11.2011 o 21:17

No, bud ti praskol a ides to reklamovat, alebo si ho rozbil a ides si kupit novy....alebo usetris a skusis to zlepit dokopy :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pruzina piesta (autor: CHIMERA).

off Edu, 25.7.2011 o 20:14

ano oboje pružiny sú rovnaké u 630 i 631 . Tiež je dobré pritiahnuť hlaveň a vymeniť gumičku čo je na hlavni . Tadiaľ tiež môže unikať tlak . Spúšť som doladil tak že to perko som hneď na novej vyhodil tiež pružinku na spúšti . Tú som nahradil pružinkou z ventilku .Potom stačí nabiť potiahnuť spúšť keď je vzduchovka zaistená potom odistiť a spúšť je jemná ako pri napináčiku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pruzina piesta (autor: CHIMERA).

off mibe74, 25.7.2011 o 19:23

Ak si pozorne prezries natiahnutu vzduchovku bez pazby, tak uvidis, ze ta pruzina je stlacena na maximum. Vymen tesnenie-to silonove vpredu. Mozno mas stare uz osuchane a nedrzi tlak. Aj ja mam slavia 634 a je to dobra vzduchovka. Inak tie pruziny by mali byt rovnake, ako u modelov 630 a 631-ale nie som si isty. Ta u 634 je mozno tvrdsia-sak vyskusaj a uvidis. Ale najprv si zmeraj dlzku starej pruziny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pruzina piesta (autor: CHIMERA).

off xxxxx, 25.7.2011 o 16:46

súhals s edu...s novou pružinou výkon markantne nezvýšiš..jedine si môžeš posrať rozptyl... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie pruzina piesta (autor: CHIMERA).

off Edu, 25.7.2011 o 16:24

To či sa táto pružina dá vložiť do slavie 630 neviem . Ale moja skúsenosť je taká ,že na vzduchovku slavia 630 urobíš najlepšie ak vložíš originál pružinu + novú silonovú vložku . Predimenzovanie pružiny môže spôsobovať nepresnosť v strelbe . Mám slaviu 634 krátka hlaveň a veľká sila . Lepšie sa mi strielalo 631 slaviou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off mirob1, 25.3.2011 o 9:42

skús v Promyse majú ho za 2000 kč odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off sniper7x57, 25.3.2011 o 7:25

Dakujem za pripomienky uz som sa rozhodol !! ziadny napimänacik nebude dam vyladit spust a musi stacit !!! Kruty napinacik uz nema tomu som volal ako prvemu a co mam znameho v cechach povedal ze za 4500Kč sa da zohnat to mam druhu flintu ked trocha dolozim :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off Marco2204, 24.3.2011 o 21:38

ked tu zbran chces pouzivat dlhsie tak si daj ten napinak spravit,je to znatelny rozdiel pri strelbe,a jediny trofefojevy strateny kus pre strhnuty vystrel by ta mohol este dlho mrziet,skus KRUTEHO pri Trnave, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

on horarstevo, 24.3.2011 o 14:02

Prepacte, odbocim od temy. Edu. Pouzivam 3 gulovnice, kazda ma inu poistku....no nepamatam sa, zeby som niekedy ,,narovnaval" spust.Presne tak, ako pise hector. Ak sa Ti to stava, kup si nabojnice na spustanie udernikov a mozes doma cvicit, cvicit, cvicit....:-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie PUSKAR (autor: sniper7x57).

off hector, 24.3.2011 o 7:55

ked sme pri tych knihach navstev, ja som videl predminulu jesen zapisanych 8 chlapov do lokalit spolu susediacich a v kolonke ucel navstevy reviru bolo napisane citujem "individualna spolocna polovacka na jeleniu zver" som sa nasmial vtedy..k tomu zaistovaniu..motyka je motyka a predsa vystreli.Flinta ma byt zaistena az do okamihu ked sa mieri na ciel, nie skor!!daleko viac katastrof sa stalo pre to ze flinta bola odistena, nie zaistena.Vyrovnavanie kohutiku sa mi osobne stalo raz, to som mal flintu v ruke asi piaty raz.odvtedy nie, zauzivana automatika - flinta do pleca, odistit, zamierit,...nepusti..ked nevystrelim zlozim z pleca zaistim idem dalej..Chodit po lese s odistenou zbranou je hazard so svojim zdravym aj okolim, nech mi radsej ujde zver, ked som rozklepany a neodistim..Ale zaujimavy a poucny poznatok je ze nasledne odistena zbran vystrelila.Zaujimave by bolo vediet o aku zbran islo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 140 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM