Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškár brunírovanie - oprava - osadenie montáže a puškohľadu - diskusia

autor: off hunter2010
pridané: 6.9.2014 19:59

Dobrý večer! Poprosil by som vás o radu ohľadom nejakého ozaj dobrého puškára. Potrebujem komplet načierniť zbraň ( rok a pol stará cz557 neskutočne hrdzavie), vyleštiť alebo nakrúžkovať záver, skrátiť pažbu, vymeniť guličku záveru za vačšiu kovovú alebo drevenú a skrášliť to všetko nejakou decentnou rytinou. Namontovať usadiť a upraviť montáž a krúžka na puškohľade. Ďakujem za vaše rady!

počet zobrazení: 27 631
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off luboslav, 9.9.2014 o 11:51

hunter2010 nový brunír nebude problém nechať urobiť ale nečakaj žiadny zázrak, žiadny puškár neurobí brunír tak ako profi vane v zbrojovke, problém bude v kvalite ocele, takže porob čo treba, rýchlo predaj a kúp naozajstnú guľovnicu, mal som jednu Z-ku, dedovi stála v komore, žiadny olej, železo biele od nosenia,myslíš, že tam bola niekde "líška"? CZ 527 rok v. 2000, nosená denne, dážd- sneh, rukami v mraze a "líška" akurát na výrade, Remington Seven to isté len v bledo ružovom. Viem si predstaviť tvoje sklamanie a je mi to ľúto, moja prvá zbraň bola nová kozlica Brno 500 7x57R/12, predal som ju a doteraz je mi z toho špatne čo som to urobil. Po dosť dlhej dobe som ju držal náhodne v rukách na strelnici, týpek ju nastreľoval majiteľovi, ktorý ju mal ako tzv. traktorovú alebo pracovnú flintu, skoro som plakal v akom bola stave ale ver, že na hlavniach ani nikde som "lišku" nevidel. Asi tak.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 140 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off rado100, 9.9.2014 o 19:29

Dôležitá je fráza "v kombinácii s konzervačnými prostriedkami". Nakoniec každý majiteľ novej zbrane zistí, že brunír sám o sebe nám zbraň pred koróziou neochráni ale že je treba olejovať a olejovať. Ak chce mať niekto pokoj od hrdze na zbrani treba kúpiť zbraň v nerez prevedení. Aj keď už aj tá nerez nie je ako bývala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Turbiak, 9.9.2014 o 18:42

Alkalické čiernenie ocelí je klasický a osvedčený proces povrchových úprav ocelí známy tiež ako alkalické čiernenie ocelí za tepla, respektíve brunírovanie. Patrí k najobvyklejším spôsobom farbenia oceľových výrobkov a má predovšetkým zabezpečiť vzhľad upravovanej súčiastky, ale tiež zvýšiť koróznu odolnosť čiernených súčiastok v kombinácii s konzervačnými prostriedkami. Výsledkom čiernenia je vytvorenie konverznej oxidickej vrstvy železa. Postup spočíva v nanášaní tenkých oxidických vrstiev tvorených zmesnými oxidmi (FeO a Fe3O4) ponorením do roztoku kyselín, hydroxidov alebo horúcej alkalickej taveniny, napríklad zmesi hydroxidu sodného a dusitanu sodného. Na rozdiel od bežnej hrdze (Fe2O3) ktorá sa odlupuje od materského kovu, ostávajú čiernením vytvorené oxidy prichytené na kove a zabraňujú ďalšej oxidácii. Takto zušľachtený povrch sa pokrýva ochrannou vrstvou oleja alebo laku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off rado100, 9.9.2014 o 17:23

Čo je to čiastočná ochrana proti korózii? To je ako keď mi niekto povie koža je nepremokavá, ale musíš ju namazať voskom. Aj brunír ak naolejuješ tak nehrdzavie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off orol, 9.9.2014 o 16:42

Ciernenie je ciastocna ochrana proti korozii, cize je to ochranny prvok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 9.9.2014 o 16:29

Brunír je povrchová estetická úprava materialov v žiadnom prípade sa nejedná o antikoróznu úpravu. Žiadny brunír hlaveň pred hrdzou neochráni ak je tá urobená z korozívneho materiálu. Oceľ Poldy bola vysokokvalitná oceľ ktorú dnes už nedostať. Čo zostalo sa pokradlo. Ak by dnes robila Česká zbrojovka zbrane z Poldi ocele, ich cenová relácia by bola niekde úplne inde ale samozrejme aj odolnosť voči korózii by bola oveľa vyššia ako v súčasnej dobe kedy sa na všetkom šetri kvôli znižovaniu nákladov na výrobu a zvyšovaniu efektivity práce. Takže moja rada kto maže ten jede. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 9.9.2014 o 16:09

Dlhe dlhuce roky pouzivala zbrojovka pri vyrobe flint elektroocel Poldi z Kladna, ktora sa aj vyvazala.Je len na skodu, ze "dnes" ju uz nepouziva. Este aj „stempel“ na hlavne sa daval. Dnes sa na hlavni neuvadza, co to je za ocel. Ocel , ktora sa dnes pouziva v zbrojovke UB pri vyrobe flint podla mna nestoji za moc... P.s- je predsa nemyslitelne, aby zanovne flinty v zaruke aj napriek starostlivej udrzbe ich majitelov hrdzaveli. Nespokojnych majitelov s tym istym problemom co tak citam a pocuvam je viac a kdesi teda musi byt pes zakopany. Bud je naH.v.o ocel, alebo brunir, alebo obe veci dokopy :-o), lebo inac si to neviem vysvetlit :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luboslav, 9.9.2014 o 11:51

hunter2010 nový brunír nebude problém nechať urobiť ale nečakaj žiadny zázrak, žiadny puškár neurobí brunír tak ako profi vane v zbrojovke, problém bude v kvalite ocele, takže porob čo treba, rýchlo predaj a kúp naozajstnú guľovnicu, mal som jednu Z-ku, dedovi stála v komore, žiadny olej, železo biele od nosenia,myslíš, že tam bola niekde "líška"? CZ 527 rok v. 2000, nosená denne, dážd- sneh, rukami v mraze a "líška" akurát na výrade, Remington Seven to isté len v bledo ružovom. Viem si predstaviť tvoje sklamanie a je mi to ľúto, moja prvá zbraň bola nová kozlica Brno 500 7x57R/12, predal som ju a doteraz je mi z toho špatne čo som to urobil. Po dosť dlhej dobe som ju držal náhodne v rukách na strelnici, týpek ju nastreľoval majiteľovi, ktorý ju mal ako tzv. traktorovú alebo pracovnú flintu, skoro som plakal v akom bola stave ale ver, že na hlavniach ani nikde som "lišku" nevidel. Asi tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off jozef, 7.9.2014 o 22:43

Áno číslo je i v ZP jedná sa o dedičstvo dal som ju na repas uvidíme čo z toho vznikne díky za odpoved.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 7.9.2014 o 22:21

jozef : Overovacia znacka na kluke zaveru byt nemusi .. inak pozri na karticku zbrane ci mas v nej napisane aj cislo zaveru-ak nie tak to vobec neries.. inak to iste cislo mas aj na hlavni a puzdre zaveru ?? dost nizke cislo , fakt stara ZKK :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jozef, 7.9.2014 o 22:02

Trochu mimo tému ale škoda zakladať novú viete mi povedať či musí na kľuke zostať zachovaná značka čo je v krúžku ?Dakujem Puškár brunírovanie - oprava - osadenie montáže a puškohľadu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.9.2014 o 22:00

Takze polovnik si zakupi novucicku gulovnicu CZ za 1 000€. Z dovodov hrdzavenia zbrane ( aj napriek vzornej udrzbe) sa musi rozhodnut pre novy brunir a da puskarovi 100-150€ (neratam do toho dalsie vydaje ako naklady na cestu k puskarovi atd). No a za poldruha roka treba ist zas za puskarom lebo flinta hrdzavie v tak kratkom case z dovodov pouzitia nespravneho oleja, ci potenia ruk :-o))))))))))) a znovu zaplatit uz 120-170€ (lebo vstupne ceny a energie zdrazeli) no a tak dookola... cize za desat rokov od kupy novej flinticky da polovnik len za brunir puskarovi okolo 800-900€, co je takmer cena novej pusky. A potom, ze polovnictvo je lacna zalezitost :-o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Turbiak, 7.9.2014 o 21:36

sumcar: prave si mi zobral z jazyka.. par mesiacov dozadu som znamemu predaval R8 a pred par dnami som s nim bol, pozeram na pusku a na hlavni pekne velke hrdzave flaky - ze vraj mu ju poprsalo trocha a hned taka liska :) pamatam si aj dvojak Merkel , kratku dobu vystaveny a uz hrdzave bodky... ono nie pre srandu sa v obchode z lepsimi zbranami davaju biele rukavice .. asi nikto nechce hrdzave otlacky na novej zbrani :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 7.9.2014 o 21:18

aj blaser zhrdzavie to sa neboj , najhorsi je ozaj pot ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 7.9.2014 o 21:17

Lanus, agresivnemu potu z ruk na „zelezo“ rozumiem. Petko, ja som len raz v zivote reklamoval novo zakupenu gulovnicu CZ v predajni po par dnoch od jej kupy (poskodeny vyvrt hlavne gulovnice pri jej usti vykazoval drobne bodky do kovu, tmavy flak, koroziu. Reklamovanu gulovnicu mi vymenili za inu gulovnicu. Hned, nie po tristvrte roku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2010, 7.9.2014 o 20:44

Snažím sa tu čítať čo sa dá :) No lenže nie všetko sa dá vyskúšať. Na údržbu používam balistol. Ale asi najvačšiu chybu som urobil keď som kúpil CZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 7.9.2014 o 20:39

Hunter keby že tu počuval všetky rady čo tu ľudia dávali mal by si o kopec starosti menej. ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2010, 7.9.2014 o 20:35

Turbiak: Sám do toho moc nechcem špárať, niesom umelecký tip :D; lanus je pravda, že sa mi dosť potia ruky; pepies: Áno máš pravdu mám iba jednu zbraň a teraz chcem poľovať. Dal by som si to urobiť niekedy koncom zimy. Inak vám všetkým ďakujem za rady! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 7.9.2014 o 18:29

Orol-Jaro vidno ze si dlho nijaku zbraň nereklamoval ja som pomahal kamarátovi a kým došlo k vráteniu peňazí a uznaniu reklamácie prešlo 3/4 roka tak chalan asi chce polovat tak volí jednoduchšiu cestu dať si pušku porobiť podľa svojich predstáv. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 7.9.2014 o 17:24

orol - Zo všetkého trochu ! ale najviac koróziu "podporuje" agresívny pot !!! Niektorí ľudia ho majú v "kvalite kyseliny soľnej" !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off orol, 7.9.2014 o 17:18

Nerozumiem stale jednemu. Vsak ak je flinta kvalitne pociernena, zanovna, tak nema co hrdzaviet, naviac ked podla vyjadrenia majitela tento sa o nu stara zodpovedne. Preco teda hrdzavie? Co je nekvalitny material hlavne, alebo zle urobeny brunir? Alebo obe veci su pricinou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 7.9.2014 o 16:43

Fluna taktiež obsahuje teflon,takže na konzerváciu to može byt,CLP je sakra dobré do hlavne,to sa musí nechat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 7.9.2014 o 16:04

ja pouzivam Break Free CLP, a Fluna GunCoating a mam pokoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 7.9.2014 o 14:27

Ja pouzivam Gun remedy a odtvedy mi puska ani kruzky nehrdzavie. Predtym po balistole to chytalo lisku skoro hned a ta mastnota ...Ten tri-low len vonkajsie - nie do hlavne. Ale to je do inej temy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 7.9.2014 o 13:42

agbar-nemám,pozeral som ten odkaz a zdá sa mi,že jednou zo zložiek je aj teflon a tieto prípravky ja nemusím.A tiež ide o to,či má byt perfektný na čistenie,alebo konzerváciu-lebo to je velký rozdiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 7.9.2014 o 10:30

hunter2010 : pripadne si kup ciernu farbu v spreji na maskovanie zbrani - Krylon camo- je to pekne matne a mechanicky odolne ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 7.9.2014 o 10:22

Bleiker,niekde tu bol odkaz na sprej tri-flow nemas s nim skusenost, na forach pisu ze je skutocne perfektny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 7.9.2014 o 9:23

hunter 2010-ono je to tak,CZ musíš konzervovat,aj keby iba stála v skrini a mal si tam vlhkost do 50%.Ak si podla teba nezanedbal udržbu,tak sa porad so skusenými a vymen konzervačný olej po načiernení.Garantujem ti,že po Break Free CLP, Brunox a im podobným ti železo nechytí koroziu ani za týžden,nie zo dna na den.Ak je niečo mastné,tak to hrdzavie dost tažko.A pri použití prípravku LUPUS to kludne može aj zmoknut. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hunter2010, 7.9.2014 o 6:07

Údržbu som teda nezanedbal. O zbraň som sa vzorne staral nakoľko je to moja jediná zbraň. Keď si ju človek vyčistí ide s ňou do lesa za pekného počasia nepredpokladá, že ju druhý deň vytiahne hrdzavú ako roksor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 6.9.2014 o 22:28

Mrlian: Ty poznas vyrobcu ktory ti vyreklamuje pusku , ktora ti zhrdzavela tvojou zanedbanou udrzbou ?? Hunter2010 : To kruzkovanie alebo lestenie (+zalapovanie puzdra zaveru ) ti fakt odporucam, chodi to ako ina zbran potom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2010, 6.9.2014 o 20:27

Reklamovať to nejde. Už som skúšal, ale CZ na čierenie neberie reklamácie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 6.9.2014 o 20:17

Skus to najprv reklamovat. A napis ktory kraj, respektive region preferujes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puskar Nitra resp. Nitriansky kraj (autor: Brianxxx).

off Ondrik, 23.5.2014 o 17:42

ako píše Hekler, ale iba s tým rozdielom, že to už neni v TO ale na Nitrianskej Strede. inak môžem odporučiť, mne tam už s puškou pomohli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Puskar Nitra resp. Nitriansky kraj (autor: Brianxxx).

off Hekler, 23.5.2014 o 12:22

je to bez t a je to v Topoľčanoch ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puskar Nitra resp. Nitriansky kraj (autor: Brianxxx).

off Knapcik, 22.5.2014 o 19:16

Puškarstvo arest.0904528516 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár v okolí Prešova (autor: palo83).

off saris, 20.11.2013 o 19:45

p.Roba zo Sabinova.....alias dlhydavy....tu na LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Puškár v okolí Prešova (autor: palo83).

off pali1, 20.11.2013 o 19:37

p.Uhrínek-Humenné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Diely na zbran zo zahranicia (autor: hyperon).

off apple, 28.10.2013 o 11:15

podľa mňa, ak si predajca neuvádza možné problémy pri vývoze mimo usa, tak sa nič nedeje a jedná sa o bežný tovar. pre pokoj v duši sa môže osloviť dopredu na letisku úradník alebo pozrieť do obmedzení - zakázaných vecí na leteckú prepravu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Diely na zbran zo zahranicia (autor: hyperon).

off dusab, 28.10.2013 o 11:03

Podla mna by s tym nemal byt problem. Ale v USA je vsetko mozne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Diely na zbran zo zahranicia (autor: hyperon).

off hyperon, 28.10.2013 o 10:07

nikto nic? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie šikovný puškár (autor: novic).

off slavino, 18.9.2013 o 8:51

Ak to chces kvoli tomu, ze bixka sa ti paci tak do toho chod, ale budes mat par typickych problemov (montaz, sustrel, atd.). Myslim ze na tuto prestavbu su vhodne (z tych lacnejsich) stare ZP kde mas lepsi zamok (odkaz) ako na inych lacnych brokovniciach. Osobne by som ti odporucal kupit peknu gulobrokovu kozlicu alebo pri tej prerabke rovno nechat vyrobit gulovy dvojak v kal. 8x57JR, 8x57JRS alebo 7x65R, resp. .45-70 (odkaz). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 140 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov