Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Akého psa by ste mi odporučili? - diskusia

pridané: 29.7.2014 11:47

Zdravím , zaujímalo by ma akého psa by ste mi odporučili do pomerne veľkého poľovného revíru na orave v ktorom sa nachádza diviačia, srnčia, vysoká zver, jazvece,líšky( psa nechcem používať na brlohárenie) Za všetky názory vopred ďakujem (je mi jasné že chovatelia budú odporúčaťvlastných psov ale každýnázor rád príjmem)


počet zobrazení: 8 116
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 85 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off traper1, 11.4.2015 o 13:02

zdravím všetkých.. ja mám ako spoločníčka na potulkách SHS- beloša, len toľko k okruhu tejto témy.. čo tak povedať o tomto plemene z vlastných skúseností? ako stavač od gazdu neodbehuje max. na 50-100m a na píšťalku sa hneď vracia, na prechádzkach často prídeme do styku so zverou srna , zajac a pod.. len to chcem povedať, že zver nedurí, zaregistruje, pobehne ale nič viac stále kontroluje čo robí gazda.. je to pes silný, svoje územie si ustráži, je alergický hlavne na cigánov.. výber je len na tebe a rada? ako si ho vychováš, koľko času mu odovzdáš, taký bude, ale do duričov by som ja osobne nešiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kurzhaar, 9.4.2015 o 20:23

Aj ČUD je v pohode ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 9.4.2015 o 19:16

ja som si kupil Ceskoslovenskeho vlciaka :) :D nieje to polovne plemeno ale ma vela vyhod a je neskutocne krasny :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jazvecik38, 8.4.2015 o 13:26

Slovensky kopov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Taras, 8.4.2015 o 7:57

filfo k plemenám, ktoré si vymenoval by som zaradil aj IT /irský terrier/,pretože splňa všetky tvoje požiadavky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off AntonioZolli7x64, 7.4.2015 o 22:12

ja by som odporučil Alpského jazvečikovitého duriča u nás na východe ho má veľa ľudi a každý si ho chváli mam ho aj ja ale ešte len šteňa tak uvidíme ako sa vydarí ..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nimrod77, 7.4.2015 o 20:06

jeden pán horár keď som bol malý mal jedného psíka,, neurčitej rasy, a ten robil všetko strážil, brechall duril dohľadával,, dokonca aj ožratého gazdu hrial na garáte,, a volal ho jednoducho ,, LALAPE,,,, skratka od laznícky lavínový pes..... na odľahčenie je jedno čo si vybereš hlavne nech sa to páči tebe.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Cembra, 7.4.2015 o 20:02

serwa..kolega.(filfo)...či už budeš mať takého či onakého psa(rasu)...vždy to je o tom ako ho vycvičiš a ako sa mu budeš venovať...žiadny sa to nenaučí sám odporučil by som podporu nášho domáceho plemena...:) hodne zdaru v horách :) Lesu a Lovu Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off filfo, 7.4.2015 o 10:08

Akého psa na horáreň? - Zdravím,

aktuálne riešim otázku kúpi nového psa, doteraz som mal BO ovčiaka - fenu, žiaľ na Veľkonočnú nedeľu ma opustila po 6 rokoch, bol to pes obranár ( po otcovi majster sveta v obrane ), skvelý strážca a spoločník pri horárskej robote, durila a hlásila celý čas všetku zver, nebála sa ani medveďov a diviakom bola za chvostom, keď mi odbehla nemusel som čakať kým sa vráti, nemusel som nič nechávať na chodníku (oblečenie) a pod., odkiaľ odbehla skoro na to isté miesto sa vrátila a po mojej stope ma našla, poprípade na zapískanie sa vrátila, výdrž neskutočná ako belgický ovčiak má mať, od horárne sa pohyboval max 50 metrov za plot. To stručne na pochopenie čo som mal za psa.

Čo hľadám? Odolného psa do severnej strany N. Tatier pod hornú hranicu lesa, zdravotne OK, odvážneho - množstvo medveďov, psa ktorého netreba po pustení s koterca 2 dni hľadať ( alebo vychádzke ), skvelého strážcu aby si bránil svoje teritórium ( žena na horárni :-)/, nekonfliktný s inými psami, neútočí na ľudí len tak ( tesná blízkosť turistického chodníka)

Poľovnícke využitie skôr na individuálne poľovačky., spoločných nie je veľa a tých pár diviakov netreba neustále prehánať, intenzita cca 5 strelenej zvery za rok a menej...

Zaujímajú ma názory ľudí, ktorý so psami už čo to zažili, aby mi pomohli vyriešiť túto záležitosť na základe svojích skúseností.

Vie napr. farbiar brániť svoje územie ( dvor)? Vie kopov zostať voľne pustený na dvore, bez toho aby neprišiel o pár dní ( neznášam ľudí čo uviažu psa o reťaz a to je všetko, aj koterec vnímam ako dočasné "odložisko", keď nie som doma). Dokáže to aj lajka? Vie poľovný pes v prípade nebezpečenstva brániť majiteľa?

Kandidát by mal byť stredne veľký pes, BF, HF, SK, KMP, Lajka....

ďakujem za Vaše názory