Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Guľovnice SABATTI - diskusia

autor: off BLEIKER
pridané: 18.7.2014 19:53

Na slovenský trh začal oficiálny dovozca pre SR dovážat gulové aj polovné zbrane od výrobcu,ktorý je známy predovšetkým výrobou kombinovaných zbraní ,resp. gulových kozlíc a dvojakov.Je už dakto majitelom niektorého z modelov tejto gulovnice,alebo máte niekto inú,pokial možno praktickú skúsenost s týmito gulovými zbranami?

počet zobrazení: 24 779
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-49 z 49 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubos2, 23.7.2014 o 14:26

Zdar. Vlastním jednoranovú zlamovaciu guľovnicu Sabatti SKL 80 DL kal. .30 R Blaser/ Meostar R1r 3-12x56 4K. Veľmi príjemná flintička. Pohodová streľba, aj keď by si človek myslel, že to bude "kopať" ako kôň s ohľadom na váhu zbrane. Veľmi presná doslova rana do rany. Jediné čo by sa jej dalo vytknúť je že po 3 rene to už vzhľadom na tenšiu hlaveň trošku dvíha s nástrelom na 12-tu hodinu. Ale nekupoval som si túto poľovnícku flinetku preto, aby som z nej dal viac ako dve rany po sebe. Som s ňou veľmi spokojný a T3-ku v osmičke(8x57) nosím, už len na spoločné, ktoré veľmi nemusím. Radšej piršujem a to je moja srdcovka spolu s mojou Sabattkou. Neviem či ste chceli info ohľadom zlamovačiek... Lovu lesu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off millos, 19.7.2014 o 21:57

Este sa dozvediet ako to striela a konkurencia ma co robit, pri tych cenach.... snad prerazia. Chcelo by to niekoho, kto tu da objektivny obraz o spravani sa pusky pri strelbe, nejake nastrely... Samozrejme, okrem predajcu. Ja som dal nedavno do mojej pusky tretiu spust Timney tactical 55-227g, dve hodiny som si ju ladil...a tito makaroni to daju do seriovej pusky bezne. To ma dorazilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off BLEIKER, 19.7.2014 o 18:46

millos dakujem.Ja som tam bol totiž tiež a zaujali ma dve veci-v prvom rade som mal štastie na chalana ,čo bol na predajni-otvorený príjemný chalan-áno ten istý,čo striela tú 6,5-ku a skutočne sa vyzná,to sa už dnes vidí málokde.A potom tá spúšt-ja som ju skúšal na modeli CUSTOM v 308-to nebola spúšt,ale SEN!Mám velmi vysoké nároky na spúšt-technici od SAKO by o tom vedeli rozprávat-,ale táto ma fakt dostala.Ešte vačšie prekvapenie som zažil,ked mi ukázal,ako sa dá pri trocha ochoty vyladit spúšt aj na modeloch od cca 680-760 EUR,model 600 a 870.CZ MOžE BLEDNúT U SVOJEJ VYCHVALOVANEJ 557 ZáVISTOU,TO JE HOLý FAKT.Ešte aj tá plastová pažba v modeli SYNTHETIC je fajn urobená,je to také MONTE CARLO s lícnicou,spúšt v lúčiku je vzadu,takže sa netreba za nou načahovat a je tanm dostatok priestoru pre strelbu aj v rukaviciach.Výrezy,alebo ako to nazvat na predpažbí pridávajú na hodnote a pažba sa velmi príjemne drží.Výber kalibrov nie je velký,ale ,myslím si,že vybrat sa dá.Chod záveru som skúšal u 223 a 7,62x39-bez problémov,so zásobníku bral do komory náboje bez akýchkolvek problémov.Nie som nijako prepojený s dovozcom,nechcem robit reklamu,ale kto hladá pracovnú pušku v slušnej kvalite za príjemnú cenu,tak to je podla mna velmi dobrá volba,navyše sa dá vybrat aj z modelov CUSTOM,resp.TACTICAL-Nemýlit si to s puškohladom rovnakého názvu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off millos, 19.7.2014 o 0:08

Ja som bol tie pušky vo Zvolene pozrieť,ale trošku dávnejšie. Myslel som vtedy, že im dorazili aj viaceré pušky s hrubšími rúrami...ale bol tam iba jeden custom, pretože viac ma zaujímali športové. Cenu si nepamätám, myslím okolo 1300e, dúfam že netrepem, to som len narýchlo prebehol očami, opravte ma prosím ak je to ináč...viac som chcel pozrieť sa na tú flintu zblízka. Zdôrazňujem, že hovorím iba svoj názor, aby sa tu nikto do mňa nenavážal...Na môj vkus trošku nadcenená ak to porovnám približne s T3 Varmint. Hneď ma trochu ma zarazil chod záveru, má to dosť veľkú vôľu pri prebíjaní, som zvyknutý na Remington, ten je tiež pomerne voľný ale Sabatti mi plávalo v ruke. Nešlo mi to veľmi plynule pri rýchlejšom prebití. Musel som si dať trochu záležať, aby som to ťahal v rovine...samozrejme, bolo to nové, nerozbehané a mazanie to ešte nepoznalo. Pažba na zbrani bola dosť neforemná, nevedel som jej prísť na chuť, neviem to nazvať, ale ani športová, ani poľovná...samozrejme, na tieto účely nie je určená. Chcelo by to staviteľnú lícnicu... Puška by asi aj uvítala trošku dlhšiu hlaveň, bola tam myslím 610mm, a na ústí 22mm. Nejaký centimeter by neuškodilo naviac,aj keď to bolo v 308w. Čo ma veľmi prekvapilo na zbrani, to bola spúšť. Niekto má rád dlhší chod, niekto bodové spúšte...ale táto mi sakra "sadla". Krátky jemný,ľahučký chod... tak toto sa južanom vydarilo. Ak je takto nastavená od výroby, tak klobúk dole. Absolútne žiadna námietka. Perfektné. Nie ako na Remingtone, to je prvé čo vyhadzujem z pušky a už tam montujem niečo s okolo 57-227g odporom od Timney. Plynulosť chodu a hlučnosť poistky so zreteľom na športový účel tejto zbrane som neriešil, je to zanedbateľné. Mrzí ma, že som nevyskúšal zásobník...to snáď nabudúce, ak tam zavítam, alebo necháme pár slov majiteľovi. Škoda, že nedorazili aj iné pušky v triede tactical, tie vyzerajú zaujímavo. Po čase sa predavač z predajne ukázal na súťaži v Senici s puškou v triede Sabatti Tactical v 6,5x47, a keďže strielal v inej kategórii ako ja, tak nás aj požiadal, že nech sa na túto novinku pozrieme,bolo času, tak sme ju poobzerali...za ten peniaz slušné, bolo to precíznejšie opracované ako ten varmint na predajni, oveľa menšia vôľa záverová, pažba príjemná pri zalícení, niečo na spôsom McMillan A5,Chalanovi to šlo na preteku celkom fajn,strieľal prvýkrát na dlhé trate, a pretože medzi rundami som bol aj pri lepení terčov, tak bohužiaľ na 1km mal zle naklikané išlo mu to pod terč, takže neviem ako to sype pokope na tú vzdialenosť,bol som zvedavý a asi som bol viac nahnevaný ako on, chcel som vidieť rozptyly, ale pri disciplínach od 1000m - po 600m mu to išlo pekne, terče triafal pekne. V tej cenovej kategórii by som si tú pušku asi kúpil. A asi radšej tento Tactical ako Tikku Varmint alebo Sporter. Bleiker, neviem či ťa tymito slovami poteším, ale poľovné flinty som tam nepozeral,tie ma moc nezaujímali, asi som konzervatívny, viac sa spolieham na kvalitu poĺovných guĺovníc od súdruhov z Nemecka a Fínska aj keď síce firma z krajiny špagiet BCM Europe arms robí špičkové pušky s hlavňami Border, Lilja a myslim aj Krieger. S týmto strieľal kolega z Maďarska vedľa mńa na súťaži:odkaz A za pomerne dobrú cenu v tejto kvalite. Takže toľko o Sabatti, bohužiaľ len teoreticky a nie o poľovnej verzii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Sabatti skl 98 (autor: bezek).

off pepies, 22.5.2013 o 9:12

Ja som tiež uvazoval nad kupou Sabatti,viem ze ju kedysi vozil Fraňo skus sa opytat p.Vidana brokovnice.sk on ich chcel vozit.inac potom pridaj nejaky test ze nove flinty su kvalitnejsie a aj LW hlaveň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sabatti skl 98 (autor: bezek).

off michal89, 20.5.2013 o 21:39

no asi ju na slovensku vela ludi nema :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sabatti skl 98 (autor: bezek).

off lubos2, 20.5.2013 o 13:39

Zdravím páni. Zaujímali by ma pocity majiteľov z tejto flintičky. Praktické skúsenosti, kvalita?! Za reakcie vďaka. LLZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sabatti skl 98 (autor: bezek).

Príspevok presunutý z diskusie Sabatti skl 98 (autor: bezek).

off Eriann, 2.2.2012 o 14:39

Aj ja som sa pytal kamarata ktory ma u nas polovnictvo.Aj mne sa velmi paci, no kamos vravel, ze na slovensko ho vraj nikto nedovaza... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-49 z 49 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov